zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.rybnik.com.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny rybnickim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~Mael 2019-10-15 18:16:16

  Prywatne szkoły też strajkują? Jeśli nie to daje dużo do myślenia.

 • ~arkadiusz2019 2019-10-15 18:14:56

  Przyznam się, że za bardzo nie dziwią mnie wyniki tych wyborów.
  Jedyne co mnie martwi, to brak racjonalnego podejścia do głosowania przez większą część głosujących. Przy urnie wyborczej zapomniano o tym co chcą nam wcisnąć na Paruszowcu, zapomniano o pogardzie
  dla Ślązaków kilka lat temu (gorszy sort, ukryta opcja niemiecka itp.)
  Teraz premier pokochał Śląsk, jesteśmy ważni ,nawet bardzo ważni.
  Węgla starczy na 100, 200, a daj Boże 300 lat. A wy kochani Ślązacy
  będziecie nam go wydobywać. A smog ? Nie no, coś się z tym zrobi. Wy jesteście twardymi ludźmi, kochacie ciężko pracować, nawet jakiś
  smog wymyślony przez greenpeace wam nie zaszkodzi. Jak nie teraz, to za 4 lata coś wymyślimy. Pomożecie ? Pomożemy! Pomogliśmy.

 • ~Mariusz Grodecki 2019-10-15 18:08:03

  ~Piotr Czaja , w czasie wojny okupant też wszystko zabierał Polakom. Nie daleko Twoje myślenie od jego czynów. Większość górników ma wypłacany węgiel do wypłaty lub jednorazowo w formie przelewu na konto. Warto zaktualizować swoją wiedzę bo jak widać jest bardzo marna. Pozdrawiam

 • ~Janusz_mąż_Grażyny 2019-10-15 18:03:24

  Co robią właściciele 17 tys. pieców i kominów w domach jednorodzinnych?
  w odróżnieniu od mieszkańców "komunalki"finansują poprzez wnoszone opłaty i podatki, działania, które władze miasta czynią w swoich (czyli naprawdę czyich ?) wymienionych wyżej obiektach, w odróżnieniu od właścicieli domów nie licząc się z ich kosztami - podatnik i tak za nie zapłaci

 • ~Janusz_mąż_Grażyny 2019-10-15 17:59:20

  dzień bez g...burzy o smogu jest dniem straconym

 • ~sympatykrybnika 2019-10-15 17:49:52

  Dawniej węgiel traktowano jako źródło dobrobytu. Dziś szanse na rozwój i modernizację są gdzie indziej

  Przyzwyczailiśmy się do myślenia, że Polska na węglu stoi i stać będzie. Z „czarnym złotem” wiążemy nasze bezpieczeństwo energetyczne. Tradycyjnie odrzucamy możliwość odejścia, nawet jeżeli to ma być stopniowe, od korzystania z niego.
  Być może kiedyś węgiel dało się traktować jako źródło naszego dobrobytu, najbardziej wtedy, kiedy jego eksport ratował załamującą się gospodarkę lat 80. XX wieku, ale dziś trudno już tak na to patrzeć. I nie chodzi już nawet o obecną w debacie publicznej od lat opowieść o NIERENTOWNYCH KOPALNIACH. Tę śmiało można sobie darować. Chodzi o to, że świat się zmienia i gdzie indziej tkwią teraz SZANSE NA ROZWÓJ I MODERNIZACJĘ WCIĄŻ PERYFERYJNEJ POLSKIEJ GOSPODARKI.
  Przede wszystkim walka ze zmianami klimatu toczy się nie tylko na ulicach. Drugim frontem jest rynek finansowy, czyli między innymi słynne już koszty emisji CO2. Jego mechanikę przynajmniej w części wymyślił i doskonale opisał ekonomiczny noblista z ubiegłego roku prof. William Nordhaus. Chodzi w tym dokładnie o to, by zbudować takie narzędzia finansowe, które będą nagradzać innowatorów decydujących się na rozwiązania inne niż te oparte na paliwach kopalnych.
  Te działają i na razie nic nie wskazuje, by miał nastąpić od nich jakiś większy odwrót. To oznacza, że powstaje ogromny rynek na rozwiązania pozwalające energię oszczędzać oraz innowacje związane z wytwarzaniem jej ze źródeł odnawialnych i bezemisyjnych. Wśród tego są na przykład zeroemisyjne domy i budynki, które więcej energii produkują, niż zużywają. Jednocześnie branża budowlana odpowiada za sporą część naszego PKB i jest jedną z tych przestrzeni, gdzie nie wszystko znajduje się w rękach zagranicznych korporacji, a nasze firmy mają środki pozwalające rywalizować w innowacjach.
  Rzecz w tym, że trudniej wyobrazić sobie zadanie lepiej pozwalające na wsparcie polskich rozwiązań i firm w tych dziedzinach, niż konieczność szybkiej modernizacji kilku milionów polskich domów. A jest to dokładnie ZADANIE, KTÓRE PRZED RZĄDZĄCYMI STAWIA WALKA ZE SMOGIEM. Tak duży projekt daje państwu gigantyczne możliwości zapewnienia impulsu modernizacyjnego.
  My jednak zamiast z niego korzystać, zmarnowaliśmy kilka lat na spory, czy można domy ogrzewać węglowym mułem i czy „delegalizacja” bezklasowego sprzętu nie wykończy polskich producentów kotłów. Dziś widać doskonale, że spory były stratą czasu, a producenci – przynajmniej ci lepiej wyczuwający zmiany na rynku i gotowi się do nich przystosować – korzystają na odejściu od kopciuchów i środki przekierowują na rozwijanie urządzeń bardziej nowoczesnych i takich, z którymi mogą później powalczyć też na półkach zagranicznych sklepów. Na pytanie dlaczego marnujemy czas i świetną okazję do modernizacji, potrafię sobie odpowiedzieć tylko korzystając z myśli cytowanego już Stefana Bratkowskiego. Ten w doskonałej „Skąd przychodzimy” (to książka, którą, gdyby to zależało ode mnie, umieściłbym na pierwszym miejscu szkolnej listy lektur) tłumaczył, że przyzwyczailiśmy się do tego, że jesteśmy CHRYSTUSEM NARODÓW

 • ~Arteks 2019-10-15 17:40:50

  @owen - a dlaczego ja to mam wymieniać? Wszyscy którzy śledzą informacje medialne wiedzą, że Urząd Miasta postawił na 1. edukację 2. informację (czujniki na terenie całego miasta), 3. przez 2 lata wypłacono 13 mln na dopłaty do wymiany źródeł ciepła, 4. podłączono do centralnego ogrzewania całe osiedle Maroko, 5. w czasie modernizacji deptaka, miasto wylobbowało w PEC budowę ciepłociągu tak aby właściciele kamienic mogli się podłączyć do ciepła sieciowego, 6. ciągle są termomodernizowane miejskie obiekty, wymieniane są w nich źródła ciepła na ekologiczne przykłady chociażby z 2 ostatnich lat: MOSIR (4 obiekty w różnych dzielnicach), przedszkola i szkoły - 8 obiektów, OSP Popielów, niezliczona ilość budynków ZGM - ostatnio na ul. Rzecznej obok targowiska. Również na plus możnaby wymienić inwestycje Rybnickiej Spółdzielni Mieszkaniowej i Wspólnot które za środki z kredytów lub lokatorów masowo termomodernizują obiekty mieszkalne. A teraz ja zadam pytanie. Co robią właściciele 17 tys. pieców i kominów w domach jednorodzinnych? Przecież to są ich nieruchomości - dlaczego nie chcą wreszcie o nie zadbać? Nie mają środków - niech to sprzedają, zburzą lub wezmą kredyt i zmodernizują. Możliwości jest naprawdę wiele tylko trzeba chcieć. Miasto daje im dobry przykład - to samo spółdzielnie i wspólnoty.

 • ~donia96 2019-10-15 17:38:10

  Panie prezesie jak ma pan jaja to ja proszę żeby pan zrezygnował ze stanowiska na dobra piłki w Rybniku.

 • ~donia96 2019-10-15 17:31:45

  Piotr Czaja ja nie jestem emerytka która się sprzedała za 800 zł jak piszesz a zagłosowałam na PIS .A wy nauczyciele dajcie się spokój z tym strajkiem bo i tak bo wyborach gówno dostaniecie.

 • ~sympatykrybnika 2019-10-15 17:16:57

  ~tf2 – po co to wyjaśniać, każdy przypadek „silnego zanieczyszczenia” zarówno w naszym Rybniku jak i w Krakowie, w którym zakazano palenia węglem, jest bardzo niepożądany i szkodzący społeczności zarówno Rybnika jak i Krakowa.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Waszym zdaniem Kanał Śląski powstanie?
Oddanych głosów: 1496