zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.rybnik.com.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny rybnickim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~bikerek 2018-12-10 15:52:47

  ~Arteks Nie zgodzę się z Tobą, do szpitala lub Maroka możesz dojechać jadąc Mikołowską do Bazyliki:
  1. dalej można jechać na Górze, Brudnioka do Campusu, a dalej obok Nacyny (obok BP do góry na Maroko).
  2. Od Bazyliki do Rynku, potem obok Nacyny.
  3. Od Bazyliki, Kościuszki, Chrobrego obok UM, przez Rynek itd.

  Moja propozycja do całą Wyzwolenia pomalować na czerwono. dwupasmówka dla rowerów to byłoby coś.

 • ~norton 2018-12-10 15:32:42

  Wystarczy wąski pasek drogi - byle na czerwono pomalować i mamy kontrpasy. To ostatnio wychodzi najlepiej.

 • ~ursus 2018-12-10 15:29:58

  ~Arteks" Ale powiedz komuś w Europie, że (...) pasy rowerowe niepotrzebne, "
  nie wiem, czy zauważyłeś, ale po takim czasie już powinieneś, że toczące się wszelkie dysputy nie negują sensu budowy pasów dla rowerów, co miejsc i sposobu ich wyznaczania, często w sposób utrudniający i tak kiepski już ruch samochodowy, do tego bez uwzględnienia realnych potrzeb użytkowników rowerów, co widać chociażby po ilości rowerzystów na czerwonych malowankach w centrum, czy wyznaczania ich w miejscach, gdzie ruch rowerowy i tak będzie minimalny, generowany tylko przez mieszkańców, ale ze skutkiem całkowitego wywrócenia doi góry nogami sprawdzonych, istniejących od lat, rozwiązań komunikacyjnych (Karolinka)

 • ~Arteks 2018-12-10 15:23:22

  @bikerek - 4 rowerzystów w ciągu kilku minut w grudniu??? To rzeczywiście niesamowity wynik. Kilka lat temu w grudniu to w ciągu całego dnia można było nie spotkać ani jednego. To też świadczy jak bardzo zmienia się podejście do jeżdżenia na rowerze i jak rower staje się co raz popularniejszy. :D Pchają się tam bo nie mają na razie alternatywy - Mikołowska to nieco inny kierunek. Ty też nie pojedziesz autem Mikołowską jeśli chcesz się dostać np. w kierunku szpitala czy Maroka? :) Czyli jaki z tego morał? Na Wyzwolenia powinny pojawić się wydzielone pasy dla rowerzystów - takie jakie obecnie powstają na Wodzisławskiej. Zamalowywanie Rybnika służy bezpieczeństwu nie tylko rowerzystów. Nikt z nas kierowców nie chciałby mieć na sumieniu potrącenie rowerzysty czyż nie?

 • ~spirit-of-the-town 2018-12-10 15:12:11

  On też znał. Pewnie kiełbaski za parę dni będą się wędzić :)

 • ~pprywatne 2018-12-10 15:08:52

  Poczekajmy do stycznia, jak wszystko podrożeje. To dopiero będzie wesoło.

 • ~bikerek 2018-12-10 15:03:54

  Trochę nie w temacie, ale będzie o drogach. Dla kogo robi się drogi rowerowe, kontrapasy itp. Dzisiaj po Wyzwolenia po godzinie 14 w ciągu 10 minut jechało 4 rowerzystów. Dlaczego pchają się po głównej drodze mając wydzieloną drogę rowerową na Mikołowskiej.
  Panie Kuczera opamiętaj się z tym zamalowywaniem Rybnika.

 • ~Arteks 2018-12-10 15:01:40

  @ursus - niektórych tak tu odbieram i chyba decydenci. ;) Można mieć swoje zdanie co do tego kto co bardziej lubi czy co komu bardziej smakuje. Ale powiedz komuś w Europie, że busy są lepsze, pasy rowerowe niepotrzebne, a piece węglowe to przyszłość, a zostaniesz wyśmiany... Nikt nawet nie będzie chciał prowadzić dyskusji bo tam to są oczywistości takie jak to, że ziemia jest okrągła, a doba ma 24 godziny. :) @jabibe - busy zwane marszrutkami to pomysł rodem z ZSRR. To się skończy tak samo jak epoka mułu, handel z łóżek polowych, komputery Atari czy piece śmieciuchy... To tylko kwestia czasu. W pobliskich Czechach które wywodzą się z tej samej grupy byłych państwa socjalistycznych minibusów się nie uświadczy. Bo Czesi lubią się wzorować na Niemcach czy Austriakach. W Polsce mieliśmy niestety czasami zapędy aby brać pomysły od naszych wschodnich sąsiadów. Ale to się skończy w ciągu kilku lat. Średnia wieku wśród kierowców busów to +60, polityka miast jest na nie, podróżni też co raz bardziej wymagający. @MaciejK - dzisiaj widziałem busa Intera jak przyjechał na DKM. Według planu miał być o 8.05, a był o 8.12... Czyli nawet kurs z Katowic jest opóźniony, a co dopiero do - gdzie korki są większe? Na 5 porannych pociągów z Katowic do Rybnika 3 o planie, 1 opóźniony o 1 minutę, 1 opóźniony o 2 minuty. :)))

 • ~Arteks 2018-12-10 14:45:16

  Jeszcze rok temu jak pojawiał się artykuł o nowym rozkładzie, malkontenci wskazywali brak pociągu do Wisły, kilka lat temu brakowało ludziom szybkich połączeń do Warszawy, z 10 lat temu wskazywano na to, że pociągi do Katowic jadą za długo lub jest ich za mało... Dzisiaj to wszystko już jest, a i tak niektórzy albo się czepiają albo przynudzają albo trollują... @lateks - istotnie. W Warszawie zlikwidowano w okolicach PKiN sporo miejsc parkingowych ale za to wybudowano wiele parkingów w okolicach stacji kolejowych i stacji metra. Zobaczymy co zrobi Kuczera ze swoją ekipą po otwarciu nowego parkingu. @jabibe - to jest kwestia fatalnej polityki gospodarczej bo przecież jeszcze kilka lat temu wydobycie węgla było dużo wyższe, a import symboliczny. A ty byłeś przeciwny jak obecne rządy likwidowały kopalnię Krupiński której wydobycie pomogłoby w zaopatrzeniu naszego rynku czy nie? Węgiel sprowadzamy przez błędne decyzje, a ropę sprowadzamy świadomie. Uderzyłem w czuły punkt - patriotyzm gospodarczy, który dla niektórych istnieje tylko 11 XI lub jeśli dotyczy węgla - w innych dziedzinach niestety się nie liczy. A ja postępuję tak jak każdy Europejczyk i jeśli mam potrzebę korzystam chętnie z elektrycznych, polskich kolei.

 • ~PogromcaSzkodnikow 2018-12-10 14:34:41

  ~srrybnik

  Trollujesz czy nie potrafisz czytac?

  Chcez mi wmowic, ze jest tam zaznaczona godzina doreczenia przesylki?

  Odsylam do regulaminu Poczty Polskiej:

  3) Ekspres 24 – dla przesyłek nadanych w dniu roboczym:
  a) w mieście wojewódzkim – w placówkach pocztowych do godziny zakończenia urzędowania
  danej placówki pocztowej, nie później niż do 15:00, z zastrzeżeniem ust. 6 i 7, albo
  za pośrednictwem kuriera w siedzibie nadawcy do godziny 17:00,
  b) w pozostałych miejscowościach – do godziny 15:00, z zastrzeżeniem ust. 6 i 7,
  doręczenie nastąpi do drugiego dnia roboczego po dniu nadania, za wyjątkiem przesyłek nadanych z usługami dodatkowymi wskazanymi w § 4 pkt 5 -10 lub z zawartością owadów, albo żywych ptaków (w szczególności pszczoły i pisklęta ptactwa domowego). Dla przesyłki niestandardowej doręczenie przesyłki nastąpi do czwartego dnia roboczego.

  -----
  Przesylka nadana przez UM Rybnik:

  1. Byla nadana po godzinie 15:00 (Rybnik nie jest miastem wojewodzkim bo kuczera nie jest wojewoda), godzina 15:03 jest godzina po 15:00 - wiec dniem nadania jest nastepny roboczy dzien czyli czwartek.

  2. Na przesylce na zostala zaznaczona godzina doreczenia - wiec Poczta Polska ma 2 dni robocze po dniu nadania na dostarczenie przesylki - czyli przesylka byla "nadana" w czwartek (sroda po godzinie 15:00), w piatek jest 1 dzien roboczy, poniedzialek - 2 dzien roboczy.


  Link do regulaminu:
  http://www.pocztex.pl/jowisz/uploads/2018/07/Regulamin-swiadczenia-uslugi-Pocztex-w-obrocie-krajowym-obowiazuje-od-06.08.2018r..zip

  Chetnie zerkne do umowy pomiedzy UM Rybnik, a Poczta Polska - moze tam sa jakies "specjalne warunki" - na ta chwile moge sie tylko opierac na regulaminie Poczty Polskiej.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Rybnik z zakazem spalania węgla w piecach. Jesteś za?
Oddanych głosów: 2610