zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.rybnik.com.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny rybnickim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~Janusz_mąż_Grażyny 2019-10-15 19:38:43

  "mi jest kompletnie obojętnie jak państwo rozwiąże problem dostawy ciepła i w jaki sposób ono będzie produkowane"
  pierwszy raz słyszę, by państwo miało obowiązek zapewniania ciepła do bloków, jeżeli jesteś za likwidacją " kopciuchów, to wszystkich, także przestarzałych kotłowni takich jak ta ciepłownia w Chwałowicach

 • ~Arteks 2019-10-15 19:20:54

  Poseł Sobierajski który "nie wiedział co podpisuje" dostał czerwoną kartkę od wyborców i do sejmu się nie dostał. To nauczka na przyszłość aby nie działać wbrew interesom swojego miasta i wyborców.

 • ~Arteks 2019-10-15 19:09:12

  @Janusz_mąż_Grażyny - mi jest kompletnie obojętnie jak państwo rozwiąże problem dostawy ciepła i w jaki sposób ono będzie produkowane. W porównaniu do indywidualnych kotłów - produkcja ciepła przez ciepłownie nie powoduje NIGDZIE w Polsce takich komunikatów jak ten u nas na Śląsku. Zauważ - Centrum Zarządzania Kryzysowego musi ostrzegać ludzi przed czymś co powodują sami mieszkańcy. PS. Prawdziwy Janusz używa pieca "Made in Janusz", a nie jakichś niestworzonych "technik z zachodu". Tylko wongel se liczy. ;)

 • ~arkadiusz2019 2019-10-15 19:03:13

  Na razie tylko nie dojechała jedna Pani i tyle.Nie ma co liczyć na to, że temat umrze śmiercią naturalną. Nie chodzi tylko o kopalnię w Rybniku, ale o jeszcze parę tematów w kraju. Poza tym nie wierzę, że rząd zrezygnuje z czegoś, co jest dla nich bardzo wygodne. Zero konsultacji
  z kimkolwiek jeśli chodzi o "dobro" kraju, każda władza to lubi. Hasło
  wytrych. Dla nich nie liczy się dobro rybniczanina, bełchatowianina itd.,
  ale mityczne "dobro kraju ". Tak jakbyśmy nie byli jego częścią. Smutne.
  Dlatego takich pozornie małych rzeczy powinniśmy pilnować. Tu na miejscu.

 • ~Janusz_mąż_Grażyny 2019-10-15 18:56:33

  przy okazji Arteks, jak ogrzewasz swoje lokum w "czysty " sposób, że rościsz sobie pretensje do atakowania innych ?
  czy reprezentujesz pogląd, że ciepło jest "z rury" a skąd się tam bierze, to nie twój problem ?
  może jednak tak i na tym się skup, a nie na klepaniu "mądrości" znad klawiatury ?

 • ~adamczykhenryk 2019-10-15 18:51:15

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~Janusz_mąż_Grażyny 2019-10-15 18:46:58

  ~Arteks
  szkoda, że jak nie masz niczego mądrego do napisania, to zaczynasz zaraz osobiste ataki pod adresem moim i mojego nicka
  mam fotowoltaikę i grzeję pompą ciepła, dlatego twoje prymitywne zaczepki pozostawię bez odpowiedzi...
  u nas koszty gospodarki śmieciowej są bardzo wysokie ? ciekawe, że w rozległych wiejskich gminach , gdzie dominuje rozdrobniona zabudowa jednorodzinna, koszty wywozu śmieci nie są wyższe, a nawet niższe niż u nas, a dominuje tam wywóz popiołu, panie cuda ekonomii, bo wątpię, by o wiele biedniejsze gminy dopłacały do tego interesu

 • ~Marek Wawoczny 2019-10-15 18:45:06

  chory kraj i wladza

 • ~Arteks 2019-10-15 18:33:59

  @Janusz_mąż_Grażyny - jeśli reprezentujesz mieszkańców chałup palących w piecach, pragnę pogratulować nicka. Pasuje jak ulał. :D Płacenie podatków to nie łaska tylko obowiązek. Płacimy je wszyscy. A warto pamiętać, że obiekty o dużych kubaturach są największymi płatnikami podatków od miasta. Czym wyższy budynek tym większe wpływy do miasta - tym bardziej dziwi mnie, że miasto w planie zagospodarowania nie motywuje inwestorów do budowy wysokich budynków. Poza tym czym bardziej rozdrobniona struktura mieszkaniowa - tym wyższe koszty utrzymania. Z tego powodu np. w Detroit władze miasta likwidowały infrastrukturę wodno-kanalizacyjno-cieplną w dzielnicach jednorodzinnych z których większość obywateli się wyprowadziła - nawet jeśli niektórzy tam jeszcze mieszkali. Powód - zbyt wysokie koszty utrzymania. U nas koszty gospodarki śmieciowej są bardzo wysokie przez trzy czynniki - duży obszar miasta, bardzo rozwlekła zabudowa, gigantyczne ilości popiołów wyprodukowanych przez piece.

 • ~adamczykhenryk 2019-10-15 18:26:58

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Waszym zdaniem Kanał Śląski powstanie?
Oddanych głosów: 1496