zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.rybnik.com.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny rybnickim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~Arteks 2019-10-15 21:53:01

  @Monique - tym razem być może pomógł nam wiatr. Ale jak go nie ma - mamy katastrofę ekologiczną i to niestety dość często.

 • ~Arteks 2019-10-15 21:51:57

  @ursus - i twoje ostatnie zdanie potwierdza, że ciepło z ciepłowni to jedno z najpewniejszych źródeł ciepła ze stabilnymi cenami o którym marzysz. Ja nie muszę o tym marzyć bo kupując mieszkanie świadomie brałem pod uwagę poza miejscem, układem, ceną także to, że lokum musi mieć centralne - to był niezbędny warunek. Moje osiedle zużywa co raz mnie ciepła - bo coraz bliżej do zakończenia jego pełnej termomodernizacji. Z roku na rok - ciepła ucieka co raz mniej. Sam chętnie byś się podłączył i dobrze byś zrobił. Każda racjonalna osoba powie, że lepiej aby kopcił jeden komin z filtrami niż tysiące bez jakichkolwiek zabezpieczeń i w dodatku z diabelskimi dmuchawami. Lepiej aby paleniem w kotłowni zajmowała się profesjonalna instytucja i ludzie którzy się na tym znają niż przypadkowe osoby bez jakiegokolwiek szkolenia, nie potrafiące prawidłowo nawet rozpalić pieca.

 • ~~ursus 2019-10-15 21:39:53

  ~Arteks 2019-10-15 20:13:05
  "@Janusz - piszesz dosłownie jak @ursus... "
  nie kopię się z koniem i nie karmię troli, dlatego nie próbuj mnie wciągać w swoje gierki
  "Ja jestem przeciwnikiem wszystkich kopciuchów ale w przypadku ciepłowni - to najmniej uciążliwy dla środowiska sposób ogrzewania."
  ale nie masz na myśli retro ciepłowni w Chwałowicach ?
  "No i jakże wygodny dla tych którzy mają przyjemność z tego korzystać. O nic się nie trzeba martwić, nie ma rozpalania, nie ma dodatkowego pyłu w mieszkaniu, nie ma dymu z pieca, nie ma popiołów..."
  pył w mieszkaniu ? chyba w blokach w których były "kachloki", dym "chowa" się do worków i też go nie ma w odróżnieniu od tego z domów, z jedną rzeczą zgoda, odkręcam zawór i mam w nosie dymy, kopcenie i emisję CO2 (wkrótce będzie to problem także ogrzewających gazem w nowoczesny sposób) bo JA NIE KOPCĘ , ciepłownia robi to za mnie
  " O tym mówił też senator Piecha na Radzie Miasta. Wspomniał, że w wielu miastach problem smogu jest znikomy bo większość budynków podłączonych jest do ciepłociągów i ogrzewanych przez ciepłownie. "
  wiele miast, w odróżnieniu do Rybnika ma nowoczesne lub zmodernizowane ciepłownie, a u nas od 15 lat mówi się najpierw o modernizacji Chwałowic, później o cieple z elektrowni i teraz po latach nadal jesteśmy w punkcie wyjścia, sam chętnie podłączyłbym się do ciepłowni., mimo że rura kończy się niedaleko, niestety, pomimo pustej gadki nie ma takiej możliwości

 • ~Monique 2019-10-15 21:31:06

  Arteks jest 21:30, nadal na zielono, coś z tym alarmem jest chyba nie tak ;)

 • ~bartezz 2019-10-15 21:15:17

  donia96 - jeszcze nie dawno pisałaś " wstyd pis " jak senator powiedział, że nie jest ani za ani przeciw budowie kopalni Paruszowiec to napisałaś, że twojego głosu w wyborach nie dostaną bo senator z Rybnika powinien bronic naszego terenu??? sklerozę już masz?

 • ~psyche09 2019-10-15 21:04:19

  ~exx Zatem należy przypuszczać, że poziom smogu ma się nijak do palenia w piecach...

 • ~Arteks 2019-10-15 20:14:58

  @minowa - mogłeś tego nie pisać, bo niektórzy kotłowi są w stanie potraktować to jako "wyzwanie" i za godzinę, dwie będziemy na bordowo... ;(

 • ~Arteks 2019-10-15 20:13:05

  @Janusz - piszesz dosłownie jak @ursus... Ja jestem przeciwnikiem wszystkich kopciuchów ale w przypadku ciepłowni - to najmniej uciążliwy dla środowiska sposób ogrzewania. No i jakże wygodny dla tych którzy mają przyjemność z tego korzystać. O nic się nie trzeba martwić, nie ma rozpalania, nie ma dodatkowego pyłu w mieszkaniu, nie ma dymu z pieca, nie ma popiołów... O tym mówił też senator Piecha na Radzie Miasta. Wspomniał, że w wielu miastach problem smogu jest znikomy bo większość budynków podłączonych jest do ciepłociągów i ogrzewanych przez ciepłownie. Niestety u nas pozwolono na żywioł - i skutki tego mamy. Za jakieś pół godziny, zacznie się proces duszenia okolicy przez rozpalane piece węglowe w prawie każdym domu. A może ktoś z czytelników powie swoim rodziców, dziadkom, wujkom, sąsiadom, że życie z piecami to... dziadowanie.

 • ~minowa 2019-10-15 20:05:07

  Obecnie (20.00) jest w Rybniku lepiej niż w Krakowie,. okolicach Poznania i Bydgoszczy !

 • ~rybnikus 2019-10-15 19:47:44

  Spoko, jak PO wróci do tego co było to znowu podwyższy normy smogu i będzie sukces, smog zniknie. A wstrętny PIS na złość, zaostrza te normy.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Waszym zdaniem Kanał Śląski powstanie?
Oddanych głosów: 1496