zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.rybnik.com.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny rybnickim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~Arteks 2019-02-21 21:57:04

  @Marta Chartuniewicz-Bober - nie wierzę, że miasto nie chciałoby zrobić placu zabaw czy siłowni pod chmurką. To standard i niewielki wydatek w budżecie. Problem z takimi dzielnicami jest taki, że zazwyczaj postawiono dom przy domu i nie ma teraz miejsca ani na place zabaw, ani na skwery i miejsca rekreacji czyż nie? Ale mam pewną radę - odstąpcie miastu jakieś swoje wolne place, a będzie gdzie takie miejsca urządzić. Druga rada - jeśli są jakieś stare domy w których mieszkają starsze osoby - zaproponujcie (i przekonajcie obie strony) aby miasto znalazło im wygodne i ciepłe lokale komunalne, domy po nich przejęło, zburzyło i będzie miejsce na coś zielonego, dostępnego do wszystkich. Ubędzie też kominów i brzydkich budynków. Ja się wcale nie dziwię temu co napisałaś. W niektórych dzielnicach czy miejscowościach "domkowych" nie ma gdzie wyjść na spacer, Radziejów czy Popielów to ku temu najlepsze przykłady. @lewy_gwint - a tak na serio, ilość dzielnic w Rybniku jest absurdalna. W dużo większym Krakowie jest ich 18, u nas 27. Ale tam nikomu do głowy by nie przyszło aby taki Popielów czy Radziejów mogły być osobno dzielnicami.

 • ~extraliga_2 2019-02-21 21:41:00

  A jeszcze miesiąc temu podawali, że w lutym będą trenować na motocrossie u Griszy. Ciekawe czemu to nie wypaliło?

 • ~lewy_gwint 2019-02-21 21:40:45

  Zlikwidować dzielnice Radziejów oraz Popielów i utworzyć jedną dzielnicę z części nazw poprzednich dzielnic np. Rapiejejów. Bedzie jedna dzielnica jedna nazwa, jedna szkoła i jedna rada.

 • ~Marta Chartuniewicz-Bober 2019-02-21 21:32:17

  Jestem mieszkanką Radziejowa, moje dzieci chodzą do szkoły w centrum, bo do Popielowa muszą dojechać 3 przystanki autobusem, więc lepiej dojechać do centrum ...Nie rozumiem dlaczego nasza dzielnica jest tak źle traktowana przez włodarzy miasta. Nie mamy szkoły, chodnika w stronę Chwałowic, nawet placu zbaw (bo to obok boiska raczej nie jest placem zabaw tylko mini instalacją). Wpływ na głosowanie miała tylko społeczność szkolna ZSP w Popielowie. Z mojej ulicy dzieciaki chodzą do szkoły w Chwałowicach i w centrum, a nikt nas nawet nie spytał o zdanie....wielu sąsiadów z chęcią przeniosłaby dzieci do szkoły w swojej dzielnicy. W niektórych dzielnicach psy mają swoje wybiegi, ale dzieci z Radziejowa nawet placu zabaw nie mają....co dopiero marzyć o szkole. Płacimy podatki, w ostatnich latach wybudowało się dużo domów...kiedy Radziejów będzie w końcu zauważony? Nie mam nic do mieszkańców z Popielowa, ale trochę nie fair, że osoby, które mają szkołę pod nosem blokują inicjatywę ludziom, których dzieciaki muszą iść w smogu do szkoły dwa kilometry!

 • ~pszczółka maja 2019-02-21 21:31:57

  Nie byłoby konfliktu gdyby decydowali Rodzice i faktycznie mieszkańcy, a nie osoby z Rady dzielnicy, które nie mają JUŻ dzieci w wieku szkolny. 270 ankiet za reaktywowaniem szkoły, śmiech na sali ! a gdzie pozostałe głosy, w Radziejowie jest ok 2 tyś mieszkańców. Większości mieszkańcy Radziejowa NIE WIEDZIELI o inicjatywie reaktywowania szkoły, a ankiety były zbierane w wąskim gronie mieszkańców!( te pierwsze ankiety) Obecny układ dobrze funkcjonuje więc po co to zmieniać? No chyba tylko po to, żeby znów doprowadzić do konfliktu pomiędzy Radziejowem i Popielowem .......a to już przerabialiśmy kiedyś!

 • ~palaczzasypowy 2019-02-21 21:28:37

  tak arteks tak,już wszyscy będą czytać twoje wypociny i robić tak jak ty chcesz,bo przecież napisałem,ludzie będą budowali tam gdzie będą chcieli,autem będą jezdzili gdzie i kiedy chcieli, nie ty bedziesz mowił jak mają żyć.

 • ~Goś Ka 2019-02-21 21:00:22

  W wypowiedzi Pani Rzecznik brakuje informacji, że nie dano głosu Rodzicom dzieci najmłodszych, które nie chodzą do przedszkola ani szkoły lub uczęszczają do przedszkola w innej dzielnicy, a Rodzice tych dzieci to duża część młodego pokolenia, które podpisało się pod prośbą Rady Dzielnicy... A gdzie informacja, że w głosowaniu większość mieszkańców Radziejowa była za albo przeciw? nie byłoby konfliktu, gdyby przedstawiciele Urzędu wzięli pod uwagę głosy wszystkich zainteresowanych...

 • ~MatiW 2019-02-21 20:13:16

  Bardziej przekonują mnie argumenty rodziców, niż starszego pana któremu wydaje się że rządzi!

 • ~Arteks 2019-02-21 20:09:25

  I jeszcze jedna ważna uwaga - zarówno do władz miasta, do deweloperów, inbwestorów jak i do wszystkich którzy planują coś budować - budujcie w pierwszej kolejności tam gdzie jest infrastruktura i tam gdzie są linie autobusowe i w miarę blisko do przystanków kolejowych. To jest wartość nie do przecenienia. Auta rozwiązują problem mieszkania na wsi (chociaż też nie wszystkie przypadki) ale w miastach są zawalidrogami i w nadmiarze utrudniają życie. W jak największym interesie wszystkich jest sprawa komunikacja miejska.

 • ~Arteks 2019-02-21 20:04:45

  @S257 - 10 minut na przystanku Sąd #46 4.54-5.17, #3 5.27-5.41 - da się dojechać. Poza tym są też pociągi ze st. Rybnik - 5.13, 5.25, 5.35 - prawie jak metro. :D Kiedyś wspólny bilet był mrzonką dzisiaj można kupić bilet na ZTZ i KŚ.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy w Rybniku istnieje problem związany ze spożywaniem alkoholu przez osoby małoletnie?


Oddanych głosów: 1927