zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.rybnik.com.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny rybnickim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~Bernard Jona 2019-12-14 21:06:29

  Wciskanie ludzim rozwiązań które mają ich uszczęśliwić wcale nie jest takie proste, bo ludze w znakomitej większości nie są tacy łatwowierni. Pomijając wszystkie za i przeciw to jedno jest pewne - w kotle gazowym niczym innym jak gazem nie napalisz. Dlatego całkowite odejście od kotłów na węgiel potrwa jeszcze kilkanaście lat..

 • ~bartezz 2019-12-14 21:01:40

  Ja jestem bardzo zadowolny z pociągu Rybnik - Wiedeń super trafione połączenie bez fotoradarów, bez mandatów, bez donosicieli z kamerami, tylko wsiadam i jadę na miejsce do Wiednia - polecam : )

 • ~rybnikus 2019-12-14 21:01:38

  ~sympatykrybnika, nie oglądaj TVN, zdurniejesz do reszty.

 • ~sympatykrybnika 2019-12-14 20:50:52

  Wczoraj/dzisiaj o 1 w nocy na szczycie europejskim załatwiliśmy sobie brudne powietrze i wysokie rachunki za prąd, Putinowi załatwiliśmy zbyt na rosyjski węgiel, i utraciliśmy szanse na większe pieniądze z UE na restrukturyzację polskiej energetyki.
  W Radzie Europejskiej konkluzje są przyjmowane JEDNOGŁOŚNIE i dlatego w tych konkluzjach pozwolono Polsce na wyłączenie z celu neutralności klimatycznej. Przywódcy unijni porozumieli się na szczycie w Brukseli ws. osiągnięcia przez UE neutralności klimatycznej do 2050 r.
  W konkluzjach nie ma wyraźnego zapisu, że RE nie życzy sobie przedstawiania wniosków legislacyjnych ws. osiągnięcia przez UE neutralności klimatycznej do 2050 r. To teraz od KE zależy np. czy projekt przyjmie formę dyrektywy czy rozporządzenia. Przyjęty przez RE kierunek Komisja wypełnia przepisami szczegółowymi.
  Żeby przyjmowane przepisy nie uzależniały wsparcia finansowego od osiągnięć neutralności klimatycznej, to by było dobre dla Polski, ale temu na pewno będzie przeciwny Emmanuel Jean-Michel Frédéric Macron prezydent Republiki Francuskiej.

 • ~Arteks 2019-12-14 20:42:28

  @Trop leminga - doceniam pożyteczne działania każdej ekipy. Podoba mi się to, że PiS uważa kolej za coś strategicznego dla kraju i ważnego dla obywateli. Tylko, że trzeba też obiektywnie spojrzeć na to, że tak dużo pociągów zawdzięczamy lobbingowi polityków PO. To w ich czasach zapadły decyzje o remontach linii kolejowych: Rybnik-Chałupki i Tychy-Jaśkowice, Nędza-Rybnik-Żory-Chybie. Gdyby nie te dwie pierwsze inwestycje - pociągów międzynarodowych by u nas nie było. Jeśli chodzi o nowy tabor Kolei Śląskich to również decyzje PO w tym marszałka Saługi i Wolnika. Za czasów Chełstowskiego z PiS na razie nie zakupiono ani jednego wagonu. ;)

 • ~pio99 2019-12-14 20:40:04

  To był po prostu SKANDAL!!
  Tysiące ludzi, głównie dzieci i młodzież, koncert "zorganizowany" w takim miejscu,wręcz wnęce między sklepami Cropp, stokrotka itp do których został zamknięty dostęp, brak jakiegokolwiek przejścia do sklepów znajdujących się za sceną, spowodowane to było brakiem jakiejkolwiek organizacji ze strony Plazy, i komentarz ochrony ze mamy stąd odejść(dojście do sklepu Home&You) bo tu Roksana Węgiel przechodzi i na czas koncertu nie ma szans sie dostać, ludzie stali w duchocie, wszędzie ścisk, niby barierki tworzące strefę koncertową która jak widać rozlała się aż pod rossmana. Szkoda mi tych dzieciaków, ogromnie współczuje. Całe szczęście nikomu nic się nie stało, następnym razem proponuję zrobić ten koncert w innym miejscu np. dach parkingu. Jak wiadomo Galeria nie spodziewała się aż takich tłumów, uważam to za brednie i ogromny błąd ze strony organizacji. Nagrania i zdjęcia mówią same za siebie.

 • ~rosthost1 2019-12-14 20:29:17

  Lateks brawo. Artur zrobił se promocje firmy z artykułu a Rybnik. Com.pl powinien go opisać jako reklama a nie dziennikarstwo.

 • ~bikerek 2019-12-14 20:23:00

  Czy przed Plazą był jakiś protest Wiosny Biedronia w osobach europosła Kohuta, posła Kopca i Kubisa. Tyle trąbią o wyjściu Rybnika z węgla, a jak zaproszono Węgiel do Rybnika to nawet nie protestują ;).

 • ~Trop leminga 2019-12-14 19:18:53

  Arteks - dobrze, że to zauważasz. Bo za minionych 8 lat rządów PO wszystko było wyprzedawane, zaniedbywane i chyliło się ku upadkowi. Na szczęści to się skończyło i nigdy już nie powróci. Tylko przed koleją jest przyszłość!

 • ~piotr.kowalski 2019-12-14 19:14:04

  ~artefaks:

  Tak Panie Artefaks, energia zawarta w węglu w przeliczeniu jest najtańsza, ale w przypadku domu jednorodzinnego nie jesteśmy w stanie jej efektywnie wykorzystać. Na forum ogrzewanie info jeden użytkownik świetnego kotła dolnego spalanie zrobił pomiary sprawności, u niego w kotłowni udało się osiągnąć realnie 50% sprawności. Mówimy tu o pasjonacie, który miał czas i pieniądze na zabawę ciepłomierzem. Patrząc po tym co się unosi z kominów niektórych domów (podpowiem jak się kopci to nie cały opał jest wykorzystany) 50% sprawności jest nierealne. Oszczędność w przejściu na gaz nie polega na tym, że paliwo jest tańsze a na tym, że da się go wykorzystać dokładnie tyle ile potrzeba, a nie dwa razy za dużo. Węgiel sprawdza się tylko w dużych instalacjach i najlepiej z układem kaskadowym kotłów, wtedy taki jednostkowy kocioł może pracować w okolicach pełnej sprawności. Warunków takich nie da się zapewnić w domowej kotłowni, dlatego węgiel nie nadaje się jako źródło ciepła dla domów jednorodzinnych.

  Stop węglowemu terroryzmowi. Jedynie całkowity zakaz spalania węgla i paliw stałych w indywidualnych kotłowniach domów jednorodzinnych może przynieść wymierną poprawę jakości powietrza.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy to dobrze, że konferencja "Tęczowa zaraza - antychrześcijańska rewolucja w Polsce” nie odbyła się?
Oddanych głosów: 2669