zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.rybnik.com.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny rybnickim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~Jerzy Kolarczyk 2020-02-18 15:46:20

  exx---- NIE RYLE TYLKO GÓRNICY --- PIERDOŁO

 • ~exx 2020-02-18 15:26:37

  Jak to jest że węgiel zalega na hałdach, a ryle dalej fedrują. Choćby się to wszystko miało zapaść!

 • ~leon32 2020-02-18 14:27:56

  Dawid, no i ?

  1. Władze publiczne prowadzą politykę zapewniającą bezpieczeństwo ekologiczne współczesnemu i przyszłym pokoleniom.
  2. Ochrona środowiska jest obowiązkiem władz publicznych.
  3. Każdy ma prawo do informacji o stanie i ochronie środowiska.
  4. Władze publiczne wspierają działania obywateli na rzecz ochrony i poprawy stanu środowiska.

  Według Ciebie to oznacza, że państwo ma Ci zapłacić za Twoją wygodę ? Ma wspierać...

  Panie i panowie, kilka słów na temat gazu, gdyż również nim ogrzewam swój dom, dom z lat 80, bez ocieplenia, spaliłem jak do tej pory gazu za ok. 4 tyś PLN od września, a w domu mam ciepło, a na pewno cieplej niż przy ogrzewaniu węglem zasypowym. Wiem, że niektórzy spalili węgla za około 2,5 tyś PLN, a pelletu za ok. 3 tyś PLN, mając jakiekolwiek ocieplenie, ja nie mam nic. Sami sobie odpowiedzcie na pytania:
  1 - Ile spaliłem do tej pory ?
  2 - Jaki jest koszt paliwa które spaliłem ?
  3 - Ile dałbym miesięcznie PLN-ów żeby mieć ciepło bez jakiegokolwiek nakładu pracy ?

  Nie będę tutaj wypisywał wszystkich zalet gazu, bo to nie ma sensu. Widząc jakie tu jest nastawienie na innowacje, na zaryzykowanie zmiany sposobu ogrzewania i na pretensje wobec państwa byłaby to strata czasu.
  Jedno Wam jeszcze powiem, mnie wszyscy odradzali gaz, że nieocieplone, że nieogrzewana piwnica, że okna stare, że dach betonowy i wiele innych argumentów przeciw. A ja im w tym momencie pokazuję gest Lichockiej ;-) bo coś mi do oka wpadło i już. Jestem domownikiem, a nie niewolnikiem we własnym domu i dla mnie jest to warte te 200 - 300 PLN miesięcznie ( porównując do spalania pelletu, bo do węgla to nie można nic porównać ).
  I jeszcze jedno, ja nie widzę sensu w ocieplaniu mojego domu, bo mogę nie dożyć dnia, w którym by mi się to zwróciło, o zyskach już nie wspominam. Nie mam gotówki na taką inwestycję, a kredyt mógłby mnie zbyt obciążyć, wolę płacić wyższy rachunek za gaz, bo i tak nie muszę nic robić. Ale to osobny temat. Pozdrowienia dla gazo sceptyków.

 • ~lok 2020-02-18 14:05:47

  A jednak na dachach coraz więcej widać fotowoltaiki i bardzo dobrze i Ci którzy założyli chwalą sobie. Tak że może mniej narzekania samo nie przyjdzie. No chyba że ma być za darmo i najlepiej samo się zrobić-niektórzy też mają takie oczekiwania bo im się podobno należy ( ale z takimi chyba nie warto nawet rozmawiać-nic nie dotrze)

 • ~lok 2020-02-18 13:55:46

  Panie Burmistrzu żadne działania nie zostaną podjęte przecież to "nasze złoto" jest najważniejsze reszta się nie liczy co tam ludzie przecież oni fedrują na tych kopalniach...może w przyszłości zrozumieją? ale to już może być za późno

 • ~Dawid Dziwoki 2020-02-18 13:49:17

  Leon32 i reszta mądrali - artykuł 74 Kosntytucji

 • ~Piotr Kowalski 2020-02-18 13:32:33

  Panie Yeti, zrobiłem proste kalkulacje, 1kWh z gazu kosztuje około 12groszy, do tego należy doliczyć opłatę abonamentową, zaokrąglijmy niekorzystnie dla mnie w górę do 20groszy za 1kWh uzyskany z gazu. 48PLN to 240kWh na dzień czyli 10kw na godzinę. Przy aktualnych temperaturach to bardzo duże zapotrzebowanie na energię, chyba że jest tak jak zgaduję, czyli to nowy dom, który jak każdy wie w pierwszym sezonie musi "wyschnąć" i zapotrzebowanie na energię jest spokojnie dwukrotnie większe.

 • ~arkussinus 2020-02-18 13:27:53

  mellou....mam rozumieć, że jeden mistrz parkowania tira zostawia autko z jednej strony, drugi tirowiec z przeciwka sobie parkuje....bo im wolno??? Zablokują całą ulicę? Raczysz żartować, czy tak już masz od urodzenia...

 • ~lamacait 2020-02-18 13:27:44

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~eurobarter 2020-02-18 13:09:40

  od egzekwowania prawa w tym kraju jest Policja, jeżeli Panowie Górnicy chcą podwyżek to proszę się zorganizować w kołchozy i sprzedać swój towar (zalegający węgiel) i będzie kasa do podziału, a nie tylko wyrabiać i krzyczeć bo brakuje , bo na kartki,wczasy , ołówkowe, i inne duperele,kasa leży w sprzedaży swojej pracy i jej owoców , a nie wieśniackich wybrykach.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Zbliżają się wybory prezydenckie. Zagłosujesz na:Oddanych głosów: 5409