zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.rybnik.com.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny rybnickim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~maja8 2018-04-25 00:18:01

  No własnie same chude patyki.A gdzie szacunek do starych pięknych drzew pod ktorymi można bylo schronić się w upalny dzień, ktore pamiętaja dawne czasy, które są historią, które pamiętamy z dzieciństwa.Wyrżnięte jest wszystko:parki obok Domusu i Bazyliki stare drzewa wokół sądu, cała Kościuszki,drzewa wzdłuż Powstańców.Długo by pisac.To są zmiany nieodwracalne i Rybnik dużo stracił w swej świetności.Nie rozumiem jak można akceptować wizje betonowania miasta i stawiania kolejnych supermarketów.Szkoda słów.

 • ~ryhor 2018-04-24 23:05:48

  Ekologiczne źródło ogrzewania to?
  Moim zdaniem to tylko gruntowa pompa ciepła. Biorąc pod uwagę czystą energię, brak uzależnionia od dostawców, "orurowania ulic".

  Czy pellet jest taki super? Nie wiem, też to idzie w tonach, licząc stosunek ciepło/cena dalej najtańszy jest węgiel kamienny.

  Co do gazu.
  Producentem jest Rosja, hubem w Europie będą Niemcy, znowu to nas uzależnia.

  Suma summarum - nigdy nie wiesz co dobrze zrobisz.

 • ~orient 2018-04-24 23:05:11

  @maja8 władze miasta słusznie chwala się tym, że zasadzono 1000 nowych drzewek, wkrótce na Paruszowcach powstanie nowy park, a przy zalewie naturalne kąpielisko. Nie można narzekać na tę władzę. Jak już to na poprzednią.

 • ~orient 2018-04-24 23:03:24

  Gratulacje! To wielki talent i skromny na koncertach człowiek.

 • ~orient 2018-04-24 23:01:43

  @ryhor Ktoś te nowe auta w licznych rybnickich salonach jednak kupuje bo inaczej by zbankrutowały. Wiele z nich kosztuje więcej niż koszt twojej termomodernizacji. Natomiast nie wiem dlaczego te 100 tys. cię przeraża? Skoro koszt obliczyłeś na tak dużo to znaczy, że masz bardzo duży dom. Możesz wziąć pożyczkę, a potem możesz go podzielić i część wynająć lub zrobić z nim co ci się podoba. To twoja własność i warto w nią inwestować bo czym będzie bardziej zadbany tym będzie miał większą wartość. Domy w kiepskim stanie mają kiepską wartość. Natomiast nie licz, że społeczeństwo za kilka lat pozwoli ci bezkarnie palić tak jak do tej pory. To widać nawet na tym forum jak wzrasta niechęć do tych którzy powodują smog. A jeśli społeczeństwo pozwoli to już Unia Europejska na pewno nie.

 • ~maja8 2018-04-24 22:57:44

  Brawo inwestycja na miare zardzewiałych doniczek nadzianymi wychudłymi drzewkami na Kosciuszki.Dramat.Serce boli jak Rybnik stal sie betonowym bunkrem.Na szczescie wyprowadzam sie stad tam gdzie nie ma władz ktore degradują swoje miasto.Tragedia.

 • ~ursus 2018-04-24 22:56:16

  ~1floyd "Bo mając kocioł węglowy klasy 5 tej, jeżeli wrzucisz kiepski węgiel to eko nie będziesz." tylko że każdy zakup węgla to loteria (nawet z teoretycznie pewnego miejsca), bo kupujący może bazować jedynie na nieweryfikowalnej deklaracji sprzedawcy co do jakości sprzedawanego opału

 • ~Barakuda 2018-04-24 22:54:40

  Trener 50-cio lecia na zdjęciu to znaczy że po niedawnym rozłamie braciszkowie znowu wszystko trzymają krótko za pysk, żeby nikt nie podskoczył. Jak za starych dobrych czasów.

 • ~ursus 2018-04-24 22:42:05

  nie ma się czym podniecać, bo to przedwyborcza czcza gadanina, już 9 lat temu w artykule z 2009-10-23 pt. "Zielone światło dla ciepła z elektrowni" czytamy m.in. "podczas ostatniej sesji rady miasta, radni jednogłośnie przegłosowali nowe założenia do planu zaopatrzenia miasta w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe. Począwszy od 2015 roku, kolejnym dostawcą ciepła po Elektrociepłowni Chwałowice będzie Elektrownia Rybnik.", czy od tego czasu widać jakikolwiek postęp w tej sprawie ? że dla poprawy wizerunku po 9 latach włodarze uchwalają właściwie to samo, a co sprawie rozbudowy sieci ciepłowniczej, która nawet w centrum omija wiele miejsc? też są to lata stracone, do tego jak znam życie, jeżeli już do tego dojdzie, będzie to kolejna okazja by sięgnąć głębiej do kieszeni mieszkańców, zaraz zapewne pojawią się głosy mówiące , że wygoda kosztuje, pozornie tak, ale mnie na przedmiotach ekonomicznych zawsze uczono, że hurtowe wytwarzanie jakiegoś dobra wychodzi taniej niż jego jednostkowa produkcja, do tego ciepło z elektrowni jest przynajmniej w części odpadem, wypuszczanym do wody lub w powietrze, za którego emisję płaci się niemałe kwoty, a tak kolejny problem odpadnie

 • ~1floyd 2018-04-24 22:41:59

  Ursus. Nie chodzi mi czy pasuje czy nie. Nie powinno być węgła w naturze. Tylko dofinansowanie do faktur za ogrzewanie innym, naprawdę ekologicznym źródłem ciepła. Bo mając kocioł węglowy klasy 5 tej, jeżeli wrzucisz kiepski węgiel to eko nie będziesz.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Które logo Rybnika lepsze?
Oddanych głosów: 538