zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.rybnik.com.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny rybnickim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~bartezz 2018-12-12 02:29:49

  Arteks - nie znam większego dziwaka, który popierałby chore pomysły wdrażane w życie by komplikować życie mieszkańcom, jak już ktoś tu na portalu słusznie zauważył i skomentował " że miasto zamiast działać dla mieszkańców walczy z nimi " i to widać. Nie mów mi, że mam poranoje bo nawet nie wiesz co mówisz, latem napisałem ci żebyś sobie przeczytał def. schizofrenii i głęboko przeanalizował jej treść i zastanowił się nad tym znaczeniem bo przypisywanie mi i innym określonych czynności i stwierdzeń jedynie na urojonych domysłach nie znając faktów normalne nie jest. Po tym trochę się wycofałeś ze swojej głupoty i przestałeś dopisywać mi określone czynności związane z życiem codziennym ale dalej brniesz w przekonaniu, że to tylko ty masz rację i wszyscy inni nie zgadzający się z tobą są be! Naucz się wreszcie szanować też zdanie innych, którzy niekoniecznie muszą ci przytakiwać i zgadzać się z tobą na każdym kroku!

 • ~Mariusz Grodecki 2018-12-12 00:45:46

  ~Lahcim , dlatego podałem prawdziwy przykład , prawdy się nie da obalić. A skoro jesteś taki anty na fora , co tutaj robisz?

 • ~ursus 2018-12-12 00:10:26

  chodzą słuchy, że w przyszłym tygodniu ma ruszyć edycja dla dorosłych , do wygranie butelka wina 0,49 sygnowana podpisem prezydenta

 • ~ursus 2018-12-12 00:08:13

  a są takie maty, które uchronią drzewa przed modną ostatnio wycinką ?

 • ~ursus 2018-12-11 23:57:30

  ~Arteks "W przypadku węgla to Śląsk jest absolutnym "fenomenem zacofania" jeśli chodzi o podejście do grzania. Taka ciekawostka mentalna - Niemcy bardzo historycznie związani z naszym regionem - odeszli od grzania węglem dekady temu. Śląscy Czesi są w fazie wychodzenia," ciepło systemowe też jest oparte na węglu o którym piszesz że się od niego odchodzi, grzanie prądem innych domów niż ultranowoczesne, jest w praktyce nierealne, czyli co gaz ?

 • ~exx 2018-12-11 23:40:12

  Nol fakt mogłem napisać my Ślunzoki, bo też się tu urodziłem, ale wstyd się przyznać patrząc na rankingi. Tylko powiedzcie mi czy skoro w 2018 roku mamy taki smog i to my "najlepsi" w całej Polsce to jak to świadczy o rządzących województwem i o nas samych. Bynajmniej nie o inteligencji i o zdlolnościach do przewidywania skutków swoich decyzji czy ich braku to świadczy.

 • ~Arteks 2018-12-11 23:07:40

  @exx - ale Poznanioki są wychowane w takim samym "ordnungu" jak Ślązoki, a tam nie ma stagnacji, za to jest wielki lokalny patriotyzm, a przy tym otwartość na nowoczesność i to co "wielkopolskie". Dostrzegli problem w nadmiernym soleniu i znaleźli inne rozwiązania które stosują. U nas niektórzy śmieją się z donic na Kościuszki, a przecież w ogóle by ich nie musiało być gdybyśmy przez solenie - nie doprowadzili do zagłady rosnących tam wcześniej drzew. W przypadku węgla to Śląsk jest absolutnym "fenomenem zacofania" jeśli chodzi o podejście do grzania. Taka ciekawostka mentalna - Niemcy bardzo historycznie związani z naszym regionem - odeszli od grzania węglem dekady temu. Śląscy Czesi są w fazie wychodzenia, kopcący dom to tam widok co raz rzadszy - głównie są to stare domy na wsiach. A Polska? Niestety ale ktoby montował piece śmieciuchy w nowych domach? Może jeszcze poza Śląskiem w Małopolska. Ale przecież Galicja to był kiedyś region o kilkadziesiąt lat w rozwoju za Śląskiem... @lateks - wręcz przeciwnie. Powinniśmy prosić aby osiedlali się tu ludzie z innych krajów, regionów o bardziej nowoczesnej mentalności, ludzi którzy mają spojrzenie na świat takie jakie mieli miejscy rybniczanie sprzed kilkudziesięciu lat.

 • ~Barakuda 2018-12-11 22:50:31

  Kolego Ursus pitolisz jak potrzaskany. To co piszesz o wycince puszczy to PiSowska tania propagandą dla mniej wykształconego elektoratu PiSuaru. Oczywiście, że wycinalo się za czasów poprzedniego rządu bo wycinać można a czasem trzeba. Sedno w tym co się wycina i na jaką skalę. Tego w TVPis nie mówili co? Szyszko wycinał wszystko jak leci w tym zdrowe okazałe 100 letnie i starsze sosny i inne gatunki na skalę która groziła całkowitą degradacją puszczy. Nie dbając przy tym o siedliska ptaków w okresie lęgowym i będących pod ochroną. Tłumaczenie tego walką z kornikiem było tak głupie i naiwne jakby twierdzić, że skuteczną walką z pchłami w sierści żubrów był ich ostrzał. Było to tak dobre i profesjonalne działanie jak to w stadninie koni w Janowie czyli kompletna nieodwracalne w skutkach degradacją tego co od pokoleń zostało ciężko wypracowane. Nie da się tego obronić więc lepiej zamilcz...

 • ~Dador 2018-12-11 22:50:04

  Osobiście trzymam się 2 zasad w czasie zimy. Jeśli widzę, że może być czarny lód na jezdni, staram się zahamować na szlag i sprawdzam, jak zachowuje się samochód. Wiadomo, jeśli ABS zadziała, to szklanka i trzeba uważać. Po drugie, zachowuję dystans za poprzedzającym pojazdem. Jazda na zderzak, to proszenie się o kolizję.

 • ~Lateks 2018-12-11 22:43:05

  ~Dawid Dziwoki redakcja cenzuruje wszystkie komentarze które godzą w imię pewnej partii za to nie ma nic przeciwko głupiemu pier... jak ~exx
  szkoda że nie zauważa że gdyby z śląska wyjechali wszystkie gorole to by luftu nie brakowało...

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Rybnik z zakazem spalania węgla w piecach. Jesteś za?
Oddanych głosów: 2936