zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.rybnik.com.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny rybnickim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~Lahcim 2019-06-18 09:28:47

  za PRL też walczono ze śląskim, przypadek?

 • ~Mael 2019-06-18 09:26:54

  Prezes tak chcieli więc pieski ze strachu zaszczekali.

 • ~Jan R. 2019-06-18 09:02:16

  Kto to jest ta pani poseł Katarzyna Dutkiewicz? W poprzednim zdaniu znajdują się dwa wyrazy pochodzące z języka góralskiego poseł = poszedł i Dutkiewicz nazwisko pochodzące od dutków czyli pieniędzy.

 • ~Jan R. 2019-06-18 08:56:33

  Może poseł Janik posługuje się "biegle gwarą śląską" jo dlo łodmiany posługują sie gibko jynzykiem ślonskim. Wypraszam sobie tę gwarę.

 • ~rzyt 2019-06-18 08:49:05

  Za "komuny" walczono z KK i wtedy kościół żył intensywnie. Zabraniajcie praw Śląskowi, a wszystko będzie po naszymu. A politycznie to w podjęciu decyzji w tej sprawie zaszkodził plan Sorosa o decentralizacji Polski ;)

 • ~rzyt 2019-06-18 08:40:35

  ~Arteks, Ty naprawdę uważasz wysypanie dwóch wywrotek piasku za inwestycję i sukces włodarzy miasta? Rebranding też spowodował, że ludzie w Rybniku są weselsi? A może tylko miasto tylko zbiedniało o 180 tysi ? Teraz każde wydawanie pieniędzy miasta tłumaczy się zwrotem opłaty eksploatacyjnej, a tu igrzyska. Kolorowe szczupaki sam bym wywiózł w czynie społecznym, by zaoszczędzić te pieniądze na lepszy cel, których w Rybniku multum. Kosze, wiaty...takie decyzje są w gestii architektury miejskiej, tak samo jak jeden kolor dachówek w dzielnicy.
  Działania obecnych władz są pozorowaniem robienia czegokolwiek, bo dobre pomysły i realizacje są przykrywane banderą twórczą. By było dużo.

 • ~jabibe 2019-06-18 08:36:49

  kazo, a potrafisz pisać bez tych twoich dziecinnych wstawek? Potrafisz coś napisać bez "PO"?


  Czytałeś w ogóle ten artykuł? Czytałeś w jakich warunkach żył pies i inne zwierzęta właściciela? Czytałeś jego tłumaczenia? Nie skarżył się na brak kasy. Prostym rozwiązaniem jest nieposiadanie psa jeżeli nie jesteś gotowy na wychowywanie go i konsekwencje związane z posiadaniem czworonoga. Jeżeli ktoś jest na tyle ograniczony, że nie potrafi przewidzieć tego, że pies mu się oszczeni to powinno mu się zabronić posiadania zwierząt. A opcji w dzisiejszych czasach jest w cholerę, bo można ogłosić w internecie czy choćby na słupach, że ma się do oddania zwierzaka, można zgłosić się do fundacji, która pomoże, można w końcu skorzystać ze schroniska. I żadne tłumaczenie brakiem kasy mnie nie obchodzi, bo w tym jak i wielu innych przypadkach kasa nie była problemem, po prostu ludzie do najgorsza rasa na tej ziemi.... ty próbujesz moralizować, tłumaczyć ludziom swoje racje, a w tej sytuacji piszesz takie pierdoły, że powinno ci być wstyd, no ale ludzie którzy zajmują się/aktywnie komentują polityką/e najczęściej wstydu nie mają

 • ~dizers 2019-06-18 08:31:55

  dlaczego słowo PIS nie kojarzy mi sie z prawdą ? Wy też tak macie ?

 • ~Lahcim 2019-06-18 08:14:18

  kazo64 to przykład typowego polaka "katolika", zero zrozumienia inności, zero współczucia dla zwierząt, zero pomyślunku o środowisku (w końcu "Czyńcie sobie ziemię poddaną"), bezkrytyczne słuchanie kleru i ślepe zapatrzenie w wodza partii

 • ~Thorax 2019-06-18 07:29:50

  ~kazo64
  Wiem, że jesteś trollem, ale są ludzie, którzy niestety myślą tak jak Ty, więc odpowiadam:
  Jeśli nie stać Cię na utrzymanie 10 szczeniąt to nie dopuszczasz by suka zaszła w ciążę (sterylizacja), a jeśli nie stać Cię na sterylizację to odmawiasz sobie parę piw i małpeczek. Jeśli dalej Cię nie stać to po prostu nie bierzesz psa/kota pod opiekę.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy śląsko godka powinna mieć status języka regionalnego?
Oddanych głosów: 125