zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.rybnik.com.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny rybnickim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~#Indyvidualny 2022-05-19 23:50:21

  @~gruba- "Nie wygracie choćby stawaliście by na głowie." Polska język trudna język hmmm..... ale nie rozumiem w jakim języku ty mówisz?

 • ~Chachulski 2022-05-19 22:58:41

  Nie mam nic przeciwko dbaniu o obiekty zabytkowe, pytanie czy koniecznie trzeba w nich tworzyć nowe muzea, do których pewnie będzie trzeba sporo dopłacać. A może w starym szpitalu lepiej by było urządzić nową siedzibę USC albo naszego rybnickiego muzeum, które obecnie działa w ciasnych pomieszczeniach ratusza, gdzie mieści się też wspomniany urząd cywilny. A może jeszcze lepszym rozwiązaniem byłoby urządzenia tam razem z jakimś podmiotem prywatnym stylowej restauracji z hotelikiem, dzięki której to miejsce żyłoby 7 dni w tygodniu, a nie tylko wtedy jak przyjadą jacyś turyści albo szkolna wycieczka. Jest jedna istotna różnica między lodowiskiem a muzeum. To pierwsze służy przede wszystkim mieszkańcom, to drugie przede wszystkim przyjezdnym i turystom.

 • ~master4k 2022-05-19 22:44:52

  @ waldus

  "zawodowa armia + WOT + powszechny dostep do broni = bezpieczna Polska"

  Czy ten powszechny dostęp do broni dotyczy również Javelinów i Bayraktarów? Samym karabinem na współczesnym polu walki to sobie możesz w zębach podłubać. Ty to jednak jesteś marzyciel-fantasta. Nawet nie wiem czy nie większy od Arteksa.

  Polska przede wszystkim potrzebujemy mądrych i odważnych ludzi. Tacy co uciekają daleko od kraju i bronią go na odległość za pośrednictwem forów internetowych raczej się nie przydadzą.

 • ~Arteks 2022-05-19 20:46:56

  @Chachulski - szkoda, ja też wolałbym obiekt stały, całoroczny. Ale problem nie jest z muzeami bo to akurat, że miasto dba o historyczne obiekty to dobrze o nim świadczy. Nikt z nas nie chciałby na stałe oglądać rudery na Klasztornej czy na Ignacym. Szkoda jednak, że pakujemy pieniądze w nowe drogi takie jak połączenie Storczyków z Góreckiego. Koszt 14 mln, efekt osiągnięty - żaden.

 • ~Arteks 2022-05-19 20:44:12

  @modelT - aleś teraz chłopie wtopił! Kąpielisko Ruda zaliczam do "LUX" z powodu standardów jego budowy i wykonania z drogich materiałów. Mimo 8 lat istnienia nic tam się nie psuje, nic nie ulega defektowi, woda należy do najczystszych jaką sobie można wyobrazić na basenie. Takie obiekty są popularne na zachodzie, w Polsce poza Rybnikiem jest tylko kilka takich i nie jest to Kąpielisko Leśne w Gliwicach, które jest w złym stanie! Tak złym, że w zeszłym roku stowarzyszenie Młodzi Aktywni Gliwice wystosowało petycję do władz miasta w sprawie potrzeby remontu kapitalnego Kąpieliska Leśnego! Czy ty ten przykład podałeś metodą losowania? Poza tym jak na miasto Gliwice które jest większe od Rybnika to warto zwrócić uwagę, że mają tylko jeden letni basen (my mamy trzy) i jedno kąpielisko nad jeziorem (tak jak u nas Pniowiec). @dador - a ty byłeś kiedykolwiek na Rudzie? Przecież tam jest jedna niecka - basen pływacki tylko dla pływających. @romcost - czytając czasami ciągłe negacje nawet świetnych rzeczy przychodzi na myśl tylko jedno - co za nudni i smutni ludzie są wokół nas...

 • ~Longina b 2022-05-19 20:23:27

  Będzie dach nikt nie zmoknie.Tylko skąd wziąć lód.

 • ~Franek 7 2022-05-19 20:01:44

  Niemal 100 milardów euro z unijnego funduszu wypłacone. Polska nie dostała ani centa

  Już prawie 100 miliardów euro zostało wypłaconych z unijnego Funduszu Odbudowy w postaci bezzwrotnych grantów oraz pożyczek. Najwięcej środków otrzymały do tej pory Włochy (prawie 46 miliardów euro), Hiszpania (19 miliardów euro) i Francja (12,5 miliarda euro) - wynika z danych Komisji Europejskiej zebranych przez korespondenta TVN24 Macieja Sokołowskiego. Polski Krajowy Plan Odbudowy, złożony w maju w ubiegłego roku, nadal czeka na formalną akceptację Brukseli.
  Do 19 maja Włochy otrzymały z Funduszu Odbudowy 45,89 mld euro, na co składa się 18,95 mld euro w postaci grantów i 26,94 mld euro pożyczek. Hiszpania dostała 19,04 mld euro, a Francja - 12,52 mld euro - przy czym w obu przypadkach są to wyłącznie granty.
  7,53 mld euro przekazano już Grecji (4,03 mld euro grantów + 3,5 mld euro pożyczek). Rumunia otrzymała 3,79 mld euro (1,85 mld euro grantów + 1,94 mld euro pożyczek), a Portugalia - 3,36 mld euro (2,36 mld euro grantów + 1 mld euro pożyczek).

 • ~lewy_gwint 2022-05-19 19:23:27

  No jest jeszcze muzeum na Chrobrego 2. No i te eksponaty - ekspozycja stala od dwóch kadencji, być może warto ją zminic

 • ~Chachulski 2022-05-19 19:12:39

  Szkoda, że nie możemy się w Rybniku doczekać lodowiska z prawdziwego zdarzenia. Zadaszenie poprawi nieco sytuację, ale to nadal będzie na dzisiejsze czasy, taka trochę lepsza prowizorka. Będziemy za to mieli muzeum medycyny w starym szpitalu, muzeum pary w Niewiadomiu i pewnie jeszcze kilka innych muzeów. A za kilkadziesiąt lat całe miasto będzie jak jedno wielkie muzeum.

 • ~Lahcim 2022-05-19 18:11:32

  ~waldus
  Taa, po PISie waldusi z bronia na ulicach nam jeszcze tylko brakuje

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.