zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.rybnik.com.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny rybnickim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~yeti36 2020-02-18 11:25:02

  ~piotr kowalski masz rację z tą wymianą , także zobaczymy co miasto zrobi na blokach komunalnych na 100% nie zmieści się w terminie bo powie że brak finansów. Duży może mały nie . ~ arteks tu nie chodzi o kotły bo są w miarę tanie gazowe tylko o termomodernizację w granicach 40-50 tyś za dom

 • ~hoym 2020-02-18 11:24:16

  On nie skraca sobie drogi do Rybnika, tylko często parkuje na parkingu przy kościele, nie będzie problem go namierzyć.

 • ~sympatykrybnika 2020-02-18 11:20:58

  Górnicy, pracownicy PGG, związkowcy ZZG i innych związków daremny Wasz trud w tych protestach, w tych akcjach przed i strajkowych, bo:
  • PGG szoruje po finansowym dnie. Nie spełni żądań związkowców. Spełnienie żądań 12-procentowych podwyżek płac zaszkodzi firmie, bo połowa jej kosztów to wynagrodzenia;
  • Taka podwyżka oznaczałaby konieczność zaplanowania straty PGG w 2020 roku. 12-procentowa podwyżka dla 42-tysięcznej załogi tej górniczej firmy to niemal 0,5 mld zł kolejnych kosztów stałych;
  • Energetyka odmówiła dosypania kolejnych pieniędzy (od 2016 roku w PGG wpompowano ok. 4,5 mld zł), z budżetu dosypać się nie da, bo byłaby to forma pomocy publicznej możliwa do zakwestionowania przez Unię Europejską;
  • W ciągu 20 (max 30 lat) stanie się więc coś, co do tej pory niewyobrażalnego – ZNIKNIE RYNEKNWĘGLA ENERGETYCZNEGO – co tak naprawdę znaczy także eliminacje sektora górnictwa węgla kamiennego oraz naturalne (to wg. obecnego harmonogramu) zamknięcie odkrywek węgla brunatnego.
  Rok 2020 to gwałtowny zwrot w kursie. Polska energetyka po bezskutecznej obronie węglowych pozycji 2015-2019, powoli zaczyna obierać kurs zgodny z europejską polityką energetyczną. Długoterminowa zmiana energy mix staje się faktem, a sama zgoda na europejski „New Green Deal” to jedyna kwestia zaplątanych negocjacji w Brukseli;
  • Wszystkie przyszłe inwestycje to
   wielkie offshorowe bałtyckie farmy,
   gazowe elektrownie i elektrociepłownie,
   zmiana regulacji 10h na lądzie jest coraz bliżej,
   nowe aukcje i rozwój fotowoltaiki w toku,
   Ostrołęka nie będzie już wielką węglową elektrownią;
  • Naturalne zmiany technologiczne w indywidualnych domach – i konieczności eliminacji węgla z pieców i domów – co musi nastąpić, bo inaczej sami się potrujemy a czarno-czerwone raporty smogowe będą naszą codziennością.
  • Kluczem jest pierwszy mentalny krok – przejście od myślenia związków zawodowych AD 2020 – czyli czternastka i kolejne podwyżki płacowe, jak jest cokolwiek w kasie i politycznego gaszenia pożarów lub wzbudzania nadziei przez polityków przed kolejnymi wyborami do realnego pomysłu – NATURALNĄ DROGĄ GÓRNICTWA JEST CAŁKOWITE ZREDUKOWANIE WYDOBYCIA ENERGETYCZNEGO WĘGLA przez dwie – max trzy dekady.

 • ~Sinner 2020-02-18 11:13:34

  Znowu ryle, wiecznie im mało. Dopiero co zgarneli barborke, teraz wysokie 14-tki, a i same zarobki wysokie + kartki, za ktore spokojnie mozna pol miesiaca sie wyzywic. Za takie działania powinni ponieść konsekwencje. Kiedy państwo zrobi wreszcie porządek z tą rozkrzyczaną hołotą?.

 • ~Arteks 2020-02-18 11:09:26

  @rosthost1 - to, że chałupy robią wiochę i problem to fakt ale to nie znaczy, że miasto ma pokrywać koszty czyjegoś zapóźnienia cywilizacyjnego. Jeśli już to miasto powinno budować jak najwięcej mieszkań komunalnych aby ci z najstarszych chałup mogli się do nich przeprowadzać. Nie wiem skąd te roszczeniowe wołania, że "miasto ma ludziom wymieniać piece". Piece mają przecież swoich właścicieli i to oni powinni je wymieniać.

 • ~piotr.kowalski 2020-02-18 11:00:44

  Panie Yeti, do końca 2021:

  Harmonogram wymiany kotłów oparty jest o wiek kotła w momencie wejścia w życie uchwały (2017):

  do końca 2021 roku należy wymienić kotły niespełniające żadnych norm emisji ponad 10-letnie lub bez tabliczek znamionowych,
  do końca 2023 roku należy wymienić kotły niespełniające żadnych norm emisji 5-10 letnie,
  do końca 2025 roku do wymiany idą kotły niespełniające żadnych norm emisji młodsze niż 5-letnie,
  kotły 3. i 4. klasy mogą być eksploatowane do końca 2027 roku,
  kominki niespełniające wymogów ekoprojektu mogą pracować do końca 2022 roku, chyba że osiągają sprawność min. 80% lub zostaną doposażone w urządzenia pozwalające zredukować emisję pyłów do standardów ekoprojektu.

 • ~yeti36 2020-02-18 10:50:21

  ~leon32 ja też muszę napisać bo to jest silniejsze niż Ja , a co miasto Rybnik zrobi bez dotacji z uni? Jakby zrobili termomodernizację swoich zasobów komunalnych bez dotacji z uni. Miasto ma czas tak jak kazdy inny do wymiany żródła ciepła do 2023 r ,kotły powyżej 10 lat w blokach komunalnych a jak tak to pojdzie jak teraz to braknie im 10lat na to. Następna sprawa w jednej klatce jest 9 pieców na węgiel pomyśl ile jest bloków np. na Boguszowicach sam sobie odpowiedz KARNY KOPCIUCH DLA MIASTA

 • ~fanatic 2020-02-18 10:38:38

  Macie za wysokie koszty produkcji !! Zacznijcie porzadek od siebie , a prezes tegoglowy nich pomysli dlaczego cena wegla jest taka wysoka ?? Komuna sie skonczyla i mamy wolny rynek ! Skoro wegla nie idzie sprzedac to prezesa macie do dupy i tyle !

 • ~piotr.kowalski 2020-02-18 10:32:24

  Panie Pawle jest to bardzo proste, stać każdego, kto ma więcej niż jeden pojazd pod domem (lekko licząc). To jest pewnikiem. Niestety jako społeczeństwo nie dorośliśmy jeszcze do tego, że brak trzeciego pojazdu nie jest ujmą dla godności, prawdziwą ujmą dla dobrego wizerunku jest kopcenie i smrodzenie. Szczęśliwie powoli się to zmienia.

 • ~hub381 2020-02-18 10:31:18

  Jest to żałosne,lecz prawdziwe a winni rodzice!
  Nie wiem po co zasłaniacie tablice rej.? RODO idiotyzm do potęgi n-tej.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Zbliżają się wybory prezydenckie. Zagłosujesz na:Oddanych głosów: 5409