zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.rybnik.com.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny rybnickim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~Abisall 2020-05-30 16:59:36

  edycja
  "Budowano od podstaw most na Raciborskiej, po obu stronach mostu jest miejsce na to aby usadowić kładkę dla rowerzystów przerzucającą ścieżkę z jednego brzegu na drugi "
  Oczywiście chodzi mi o rozwiązanie bezkolizyjne, pod mostem.

 • ~Lateks 2020-05-30 16:59:22

  Mam dziwne wrażenie że nikt nad tym nie panuje. Już takie absurdy jak nakaz skrętu w prawo dla kierowców ale nie dla rowerzystów przy ZUSie to jakaś paranoja, to jeszcze nic mnie tak nie irytuje jak płoty wzdłuż drogi dla rowerów. Ten człowiek który w projekcie stawia te płoty nigdy chyba nie miał wypadku na rowerze, i nigdy nie widział dzieci na małych rowerkach. Dodam że na ul. Rudzkiej kolizja samochodu dostawczego zakończona na takim płocie spowodowała zgon kierowcy. A wszystko dlatego że ktoś ma w tym niezły interes by odgrodzić rowerzystów od trawników. Dodam że argument że takie są przepisy to bzdura...

 • ~Abisall 2020-05-30 16:57:46

  @~Arteks
  Chętnie bym się dowiedział czy rzeczywiście budowa bezkolizyjnego przejazdu, w momencie kiedy od zera budujemy most, znacząco podnosiłaby koszta (a znając realia to zapewne, gdyby dobrze pogrzebać, znalazłby się jakiś unijny program z którego dałoby się kasę na takie rozwiązanie pozyskać)
  Budowano od podstaw most na Raciborskiej, po obu stronach mostu jest miejsce na to aby usadowić kładkę dla rowerzystów przerzucającą ścieżkę z jednego brzegu na drugi - i też to zaprzepaszczono.
  Rozumiem że na Hallera nie ma miejsca na taki bezkolizyjny przejazd, ale to mógł być jedyny na całej długości pkt gdzie na bulwarach rower spotyka się z samochodem.

 • ~qdobp 2020-05-30 16:54:54

  ~polk
  1. przykro mi że tak długo tkwisz w tej 3 klasie a potrafisz oceniać innych jako znawca polszczyzny
  2. idź do lekarza i go op...ol że ci brzydko receptę wypisał,.
  pozdro.

 • ~antkro 2020-05-30 16:38:07

  A co z ścieżka rowerową do Chwałowic???

 • ~Arteks 2020-05-30 16:35:29

  @abisall - mogą być dwie przyczyny. Albo jedna to brak w UM Fiałkowskiego i Studenta którzy dbali o takie wartościowe detale jak bezpieczne przejazdy i przepusty albo Kuczera chce to zrobić jak najtańszym kosztem. W każdym razie da się tu dostrzec kolejne elementy niespójności i nielogiczności w polityce transportowej Kuczery. Przepust pod Kotucza był potrzebny - przepust pod Reymonta jest niepotrzebny. Rozumiesz to? Bo ja wcale... To trochę tak jakby na drodze P-R na niektórych skrzyżowaniach z liniami kolejowymi budowalibyśmy wiadukty, a na innych przejazdy kolejowe.

 • ~crun 2020-05-30 16:28:50

  Knurów, Żory są bardzo blisko wszyscy którzy muszą lub lubią prace na liniach fabrycznych mogą dojeżdżać .

  @PewienRybniczanin, @ursus, @majster86 Rozumiem że z dziada pradziada przejeliście we krwi miłość do wielkich fabryk którą zapewnie przekazujecie swoim dzieciom. Po co wymyślać coś nowego, innego aby wykorzystać potencjał naszego miasta, lepiej tkwić w tym co sprawdzone,
  Pewnie dzieci wam podziękują za 10 lat jak z "radością" będą przystępować do prac na produkcji.

  Jest już wiele badań że konserwatyzm to choroba.

 • ~Abisall 2020-05-30 16:26:43

  Fajnie, ale kolejny raz budujemy od podstaw most, mamy okazję na to aby puścić ścieżkę rowerową, tak jak na Kotucza, pod mostem i tego się nie robi.
  Dlaczego?
  Jakie są powody tego że mogąc stworzyć całkowicie bezkolizyjne przecięcie się ścieżki rowerowej z bardzo ruchliwą ulicą wybieramy opcję konfliktogenną i niebezpieczną.

 • ~PogromcaSzkodnikow 2020-05-30 16:22:24

  rob78,

  kim jestes z wyksztalcenia? Gornikiem? Lekarzem?

  Czy poprostu masz w obserwowanych Edyte Gorniak?

 • ~Arteks 2020-05-30 16:16:21

  @pprywatne - całkowicie się z tobą zgadzam. Błędy zdarzają się każdemu. Czasami nawet w paskach informacyjnych profesjonalnych programów telewizyjnych - są błędy i to ortograficzne. Nie każdy musi być dobry z pisania i ortografii. Tym bardziej, że czasami na błędy wskazują ci - którzy sami je robią. Natomiast nie bardzo rozumiem po co ktoś pokazuje w mediach list do... poszkodowanej osoby jakby to był "list otwarty"? Za małe błędy płaci się mało, za dużo płaci się dużo.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy będziesz głosował 10 maja w wyborach prezydenckich?
Oddanych głosów: 12381