zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.rybnik.com.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny rybnickim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~romcost 2021-04-11 20:59:53

  Za słabi na ekstraklasę, za mocni na pierwszą ligę, co? Yhmmm.

 • ~psyche09 2021-04-11 20:11:04

  Rychło w czas... Na infolinii proponują jak nie Częstochowę to Czeladź...

 • ~adam tyran 2021-04-11 18:08:41

  A może których z urzędasów albo Was odpowie na jedno moje pytanie:
  Dlaczego odcinek już wybudowanej drogi dwujezdniowej (10,2km) z 11 wiaduktami i 2 mostami kosztował 433.700.000 zł a projektowany odcinek o długości 2,7 i to jednojezdniowej ma kosztować około 200 mln. zł? Z tego co pamiętam z wizualizacji to mają tam powstać mosty czy wiadukty na lokalnymi uliczkami itp. A może te 2,7 km to tylko mosty i wiadukty? Może jest gdzieś wizualizacja tego etapu ? Jakoś miasto jej nigdzie nie pokazuje.

 • ~Ja_2 2021-04-11 18:05:11

  Śwuerkańska na razie na plus, choć nie znam finansów! Parkowa ? Przecież to prywatny inwestor nie miasto. Nie ma to jak pławić się w cudzej chwale :) Juliusz?? mówisz serio? Fudali wystrzegał się go jak ognia, bo to stałe koszty z takim wykorzystaniem jakie zaproponowało miasto. Mamy w Rybniku bardzo dobrze działające muzeum miejskie. Po co komu na siłę potężne sale wystawiennicze z historii medycyny czy też przyrodnicze na koszt podatnika?? Sam remont 31 mln. Tak wiem więksxo#ć z UE, jednak sporo wkładu własnego. Remo t tak, wykorzystanie NIE! Z moich obserwacji w mojej ocenie to kukułcze jajo zostało podrzucone za 1 zł przez starostę z PO prezydentowi z PO na nasz garnuszek i tyle. Zła polityka miasta. Muzeum zabrano ich sale wystawiennicze na wystawy czasowe a tworzymy sztuczne wystawy nie związane z miastem i regionem? Coś tu nie halo!

 • ~Arteks 2021-04-11 17:31:10

  @Ja_2 - co powiesz o budynku na Świerklańskiej. Przez lata opustoszała rudera, a teraz ładnie prezentujący się Dom Samotnej Matki? Nic się nie dzieje? Trzeba czasami się wsłuchiwać w potrzeby. W czasach Fudalego ludziom bardzo zależało na nowoczesnych miejscach handlu ale już obecnie wielu zwraca uwagę na potrzebę rozwoju przestrzeni zielonej czy np. infrastruktury dla rowerów. Kiedyś zamykano przedszkola i żłobki, teraz się je buduje.

 • ~Arteks 2021-04-11 17:27:52

  @Ja_2 - a na Parkowej to też dla ciebie barak? Za Fudalego była tam wieczna ruina, teraz piękny obiekt mieszkaniowy. A Juliusz? Kiedyś się nie dało bo to i tamto, a za Kuczery - nie tylko przepiękny obiekt ceglany z połowy XIX wieku - ale też przyciągające turystów instytucje w środku. :D Oczywiście, że można by zrobić coś więcej lub bardziej się angażować. Też mi się wydaje, że z centrum Rybnika dałoby się wycisnąć więcej niż robią to obecne władze ale powinno nas cieszyć, że ciągle się tam coś zmienia i mimo wszystko pięknieje. Bardzo szkoda Świerklańca ale mam nadzieję, że zgodnie z deklaracją miasto pomoże, a właściciel go odbuduje. Kamienice o wyglądzie Świerklańca najbliżej Rybnika znajdziemy w Gliwicach czy Katowicach.

 • ~waldus 2021-04-11 17:17:15

  dobry mecz. Ogromny progres Mateusza Tudzieża. Przemek Giera jeszcze trochę musi kółek nakręcić, ale coraz lepiej brawo. Holta? Dla mnie raczej będzie juz schodził ze sceny. Trzeba jednak przyznać ,że sędzia był bardzo słaby tego dnia i wynik końcowy to głównie jego zasługa.

 • ~VeB 2021-04-11 17:10:10

  Jaki charakter? Remisując wygrany mecz?
  To co Łoga zrobił pod koniec ostatniego wirażu powinna być surowa kara.
  Pozatym sprzętowo wyglądamy fatalnie co w trakcie sezonu nie wróży najlepiej...

 • ~Ja_2 2021-04-11 17:03:12

  Barak i to jeszcze gdzie! Vise a Vise Bazyliki. Kto tam o tym kurna decyduje? 7 letni Franek, czy architekt miejski? Sorry ale gdzie zysk, gdzie 500 obcokrajowców będzie siedzieć przy fontannie, sprowadzi do do centrum kilkaset samochodów - najczęściej starych diesli? Wiem o tym budynku uwierz mi, więcej od Ciebie, mało tego byłem w nim w środku. Mikromieszkanka, gdzie można stłoczyć ogromną ilość osób pod wynajem, to wg Ciebie dobre mieszkania. W żadnym nie ma balkonu. Klaustrofobia. Budynek na budynku na małej działce. Broń Boże nie kamienica. Wg mnie barak! Także chyba rozumiem decyzję więkdszo#ci pracowników Wydziału architektury UM o odejściu z pracy. Coś jest na rzeczy!

 • ~Arteks 2021-04-11 17:01:54

  @Ja_2 - ja myślę podobnie o rządzących. Mam do nich szacunek mimo ich błędów. Zarówno Fudali jak Kuczera mają/mieli dobre i kiepskie pomysły. Piszesz o tym, że upadła Ryfama - a dlaczego chcesz winić za to władze miasta?!?!? Poza tym upadła Ryfama, masz rację - ale nie upadły: kopalnie, zakłady energetyczne, Sygnały, Hydrotech, Rettig, DB Cargo, PKP Cargo, Messer, Lubar, Prefrow, Ecol, Aksel, Ice Group, Greif, Tenneco, OPA-ROW, Pak Druk, Tesko-Steel, Getex, Doosan-Babdock, Hamster, Promar i wiele, wiele innych firm produkcyjnych czy usługowych. Dlaczego więc chcesz się skupiać na jednym nieszczęśliwie zarządzanym zakładzie??? Rybnik to bardzo silny ośrodek przemysłowy. Ale przecież to nie wszystko bo mamy też wielospecjalistyczne szpitale, sądy różnych instancji, firmy informatyczne i graficzne, biura projektowe. Sam się zdziwiłem jak przeczytałem niedawno, że rybnicka firma wygrała konkurs na projekt nowego dworca w Częstochowie, a inna robi grafikę dla najpopularniejszego w Polsce systemu płatności - Blik... Świat się zmienia, Rybnik idzie do przodu - tylko niestety niektórzy mieszkańcy się nie zmieniają i chcą kopcić w swoich kominach lub... marzą o strefowych montowniach - czyli "hicie" z połowy lat 90.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.