zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.rybnik.com.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny rybnickim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~kazo64 2019-04-24 18:23:24

  "W szkołach, w których rady pedagogiczne nie podejmą decyzji o dopuszczeniu uczniów do matury, prawo takie będzie przysługiwało dyrektorowi szkoły. A w tych bardzo szczególnych - mam nadzieję, że nie wystąpią takie, ale jeśli wystąpią - w przypadkach, gdy i rada pedagogiczna i dyrektor nie będą chcieli podjąć tej decyzji to stosowne decyzje o klasyfikacji zrobi organ prowadzący - samorząd terytorialny" - powiedział premier przed posiedzeniem Rady Ministrów.

  A reszte tych "nauczycieli" z dyscyplinarka i na zielona trawke bo zazdroscili krowkom i swinkom.

 • ~rekin59 2019-04-24 18:20:48

  Haniebne zachowanie Morawieckiego w NY. Opluwanie Polski, sędziów. Jeździ za granicę i opluwa kraj. Hańba. Haniebne zachowanie w stosunku do nauczycieli, wcześniej do niepełnosprawnych, lekarzy, Hańba. Partia hańby skończy obok pzpr na śmietniku historii.

 • ~andytryb 2019-04-24 18:14:09

  Arteks - może i ty lubisz mieć chodnik pod samym oknem - tak , że przechodzień może zapukać....do talerza...... ja nie , a co do wiejskiej drogi - racz waćpan zauważyć , że właśnie dlatego jest tutaj strefa zamieszkania........ . Nam już raz miasto zabrało metry pod drogę - i nie otrzymaliśmy nawet symbolicznego grosza.......... odszkodowanie....nie bądź naiwny i nie wmawiaj innym ciemnoty.

 • ~Barakuda 2019-04-24 18:13:37

  Kazo co ty pijesz? Piszesz tak jakby ta zmiana systemu oświaty była w gestii nauczycieli. Przecież dopiero co PiSuar "zreformował" oświatę. Niektórzy słusznie nazywają ją "deformą". Stąd cały ten chaos. Przestań oglądać TVPiS bo ci szkodzi. Za sytuację w oświacie odpowiada rząd PiSu i nikt więcej. Narobli bałaganu i uciekają do Brukseli...

 • ~kazo64 2019-04-24 18:12:09

  Z ostatniej chwili.
  "Dlatego podjąłem decyzję o wniesieniu na Radę Ministrów propozycję zmian w prawie, które zakończą tę niepewność związaną z przeprowadzeniem tegorocznych matur" - dodał.

  "W szkołach, w których rady pedagogiczne nie podejmą decyzji o dopuszczeniu uczniów do matury, prawo takie będzie przysługiwać dyrektorowi szkoły, a w szczególnych przypadkach - organowi prowadzącemu" - oświadczył szef rządu.

  BRAWO PIS BRAWO MATEUSZ!!!!

 • ~Hanna Wykowska 2019-04-24 18:08:09

  Bardzo fajne :) ja od niedawna testuję ebooki z przepisami od FitSłodycze i też jest sporo zdrowych przepisów, a do tego każdy opisany dokładnie składnikami odżywczymi :)

 • ~kazo64 2019-04-24 17:51:06

  ŻADNYCH większych podwyżek bez zmiany systemu oświaty. Nauczyciele się zachowują jak terroryści, z terrorystami nie prowadzi się dialogu. Ponadto dialog i negocjacje można prowadzić z kimś kto nie stawia dyktatu. W negocjacjach każda ze stron ustępuje, a ZNP stale powtarza te same brednie o 30% podwyżce. Terrorysta bierze sobie zakładników i stawia nierealne żądania. Podobnie nauczyciele!!! Dostają 15% podwyżki, ale im to mało, Chcą 30% podwyżkę. A czemu nie 50 czy 100% więcej? Chcą konkretnie tylko 1000 zl więcej. Od tej kwoty liczne sa różne dodatki. zatem nauczyciele chcą zdecydowanie większej podwyżki niż wynosi minimalna emerytura. tj. 1100 zl. Za tę emeryturę człowiek musi przeżyć cały miesiąc!! A ponadto nauczyciele pracują najmniej tj. 18 godz. spośród wszystkich krajów OECD!!! Czas zatem najwyższy wprowadzić w Polsce takie same zasady jak w innych krajach. Towarzysze i towarzyszki z ZNP, weźcie przykład z Niemiec z których tak czerpiecie wzorce. 1-Nauczyciel w Niemczech nie ma prawa do strajku. 2-Nauczyciel w Niemczech ma pensum 24 godziny tygodniowo. 3-Nauczyciel w Niemczech ma 1 miesiąc wakacji. 4-Nauczyciel w Niemczech nie ma Karty Nauczyciela.

 • ~kazo64 2019-04-24 17:43:01

  Rekin~Ty znowu majaczysz.
  Za rządów PO-PSL doszło do 60 kolizji z udziałem aut BOR. "Te zdarzenia nie były przedmiotem zainteresowania mediów i polityków.

  W styczniu 2010 r. samochód, którym podróżował Radosław Sikorski uderzył w radiowóz, w wyniku czego kilku policjantów zostało rannych. W listopadzie 2010 r. w tył pojazdu BOR z grupy ochronnej Ewy Kopacz uderzył inny pojazd, w 2011 r. w rządową limuzynę wiozącą Jerzego Buzka, która wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle uderzył innych samochód.

  "W 2012 r. przy domu letniskowym Bronisława Komorowskiego funkcjonariusze BOR, będąc wpływem alkoholu,wioząc zamówiona pizzę do Prezydenta uderzyli samochodem w drzewo.

  W 2013 r. dwukrotnie doszło do uszkodzenie opony w samochodzie prezydenta Bronisława Komorowskiego"

  W grudniu 2014 r. prezydencka limuzyna zderzyła się w Warszawie z osobowym autem.Do kolizji doszło przed Belwederem, mercedes kierowany przez BOR, którym jechał Bronisław Komorowski zderzył się z samochodem osobowym. Na miejsce zdarzenia wezwano karetkę pogotowia, ponieważ trzeba było udzielić pomocy dziecku, które podróżowało autem osobowym.

  Fakty "misiu" fakty!

 • ~Tadeusz Kiełkowski 2019-04-24 17:37:08

  Nie powinno zmuszać się nauczycieli do pracy jak nie mają ochoty na takich warunkach robić. Rozwiązać umowy i ogłosić nowy nabór z warunkiem pracy od godziny 8.00 do 16.00.

 • ~Barakuda 2019-04-24 17:36:45

  Kazo tak by było w Korei Płn albo na Białorusi. Ja wiem, że wy byście chcieli i dążycie do tamtych standardów ale póki co jesteśmy w RP. Strajk jest legalnym i podstawowym prawem pracowniczym. O to walczyła Solidarność z Lechem Wałęsą na czele. Dziś prezydent długopis wzywał nauczycieli do sklasyfikowania maturzystów. Niestety rządu nie wezwał do porozumienia się z nauczycielami i spełnienia ich żądań.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co powinni zrobić strajkujący nauczyciele?
Oddanych głosów: 954