zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.rybnik.com.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny rybnickim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~Ja_2 2021-04-11 16:42:33

  Arteks. Nigdy nie mówiłem, że za Fudalego wszystko było super bo nie było, jednak z perspektywy czasu i lat mogę śmiało powiedzieć, że różnica jest ogromna na korzyść Fudalego. Z czego to wynika? Fudali był przedsiębiorcą i miał gospodarskie podejście do miasta a Kuczera był nauczycielem co w moim odczuciu zdecydowanie przełożyło się ( jako brak tego właśnie biznesowego podejścia), na obecną sytuację miasta. Mógł korzystać z pomocy dobrych doradców, to sprowadził kolejnego historyka na swojego zastępcę. Dramat w mojej ocenie. Znam wielu pracowników UM. Chodzą obecnie do pracy bo muszą... Długo by opowiadać, co wynika z ich relacji. Homo homini lupus! Upadają ostatnie zakłady przemysłowe w tym mieście, nawet te z ponad 100 letnią historią stają się... historią. Vide Ryfama vel Kopex. Przejrzyj na oczy i uszy. Chyba już czas opuścić ten las... :(

 • ~Łukasz Wilczek 2021-04-11 16:38:06

  @Franek7 wytrzyj usta bo ci niemieckie mleko z nich kapie.

 • ~Arteks 2021-04-11 16:36:55

  @Ja_2 - nie hahahaj tak bo nie podawałem przykładu kamienicy z Chrobrego - chociaż dobrze, że mi przypomniałeś o kolejnej inwestycji. To dobrze że miasto remontuje swoje zasoby. A co do tego za ile - to osobny temat. W podawanych przez ciebie za przykład pieniądze wyrzuca się w błoto na miejską spółkę operującą Twinpigs. Czyli u nas będziemy mieli wyremontowaną ładną przedwojenną kamienicę o przesadzonych kosztach, tam mają pieniądze wyrzucane na etaty i coś zbędnego. 500 Ukraińców w centrum miasta?! Poważnie?! To byłaby rewelacja!!! Bo każdy Ukrainiec da przy okazji zarobić sklepom w okolicy, a ponieważ Ukraińcy to mieszczuchy to chętnie pójdą też w weekend do parku, nad fontanne, do kina czy na koncert. :) To byłaby wspaniała informacja - jeśli jest w niej jakaś nutka prawdy. Dlaczego uważasz to za barak? Normalny miejski budynek. Jeśli chodzi o warunki mieszkaniowe to mieszkańcy Żor i Czerwionki mają jedne z najgorszych warunków mieszkaniowych w Polsce:
  https://www.tuzory.pl/wiadomosci,zory-z-najgorszymi-warunkami-mieszkaniowymi,wia5-3266-20217.html

 • ~Ja_2 2021-04-11 16:24:47

  Arteksie rozwaliłeś system ha ha ha ha.... Podajesz jako przykłady pro, powszechnie negowane antyinwestycje ??? Kamienica na Chrobrego gdzie koszt 1mkw po bardzo złym projekcie doszedł chyba do dwukrotności ceny budowy 1mkw w Rybniku? Bravo Rybnik! :(. Na 3 maja dopiero się buduję, zobaczymy co wyjdzie w praniu! Na Białych chyba nie wiesz o czym piszesz! Kto w UM wydał na to zgodę! Zniszczona działka zabudowana w 80 % to sukces. Barak, który nazywasz kamienicą, gdzie w mikromieszkaniach bez balkonów wła#cicoel chce wcisnąć pewnie z 500 Ukraińców w ramach 28 dzielnicy? Biedni Ci ludzie i biedni sąsiedzi. Da to dodatkowych kilkaset aut w ścisłym centrum. Zadowolony?? :(. Same super inwestycje. Tylko dla kogo? Dla mieszkańców? Dla miasta? Chyba dwa razy NIE!

 • ~Arteks 2021-04-11 16:07:56

  @Ja_2 - to ty masz klapki na uszach. Za Fudalego było według ciebie wszystko idealnie, a teraz wszystko jest źle. A prawda leży oczywiście po środku. Nie tylko się planuje. Tylko obecnie buduje się kilka kamienic (na 3 Maja, na Białych), a jedna z nich (koło parkingu wielopoziomowego) została wybudowana w zeszłym roku, pod koniec roku cały parter był już wynajęty pod różną działalność co nie dziwi. Najemcy cenią sobie obiekty nowe lub wyremontowane. Może właśnie dlatego tak dużo remontów kamienic obecnie w centrum. Odnośnie parkingu nie ma żadnej sprzeczności w tym co pisałem o niespójności polityki Kuczery. Bo jeśli się wybudowało nowoczesny wielopoziomowy parking w centrum to powinno się kilka innych parkingów w centrum zamknąć. Mamy w centrum Rybnika za dużą ilość miejsc parkingowych - co jest jednym z powodów do zapychania się Śródmieścia i śródmiejskich ulic autami. Ty nie wierzysz w nowy hotel, a ja wierzę tak samo jak od zera powstały Ambrozja czy Pod Młynem. Takich procesów nie ma w okolicznych miasteczkach. Tam jeśli coś powstaje to jest to zazwyczaj hangar na przedmieściach do którego szuka się taniej i niewykwalifikowanej siły roboczej. Taki rybnicki Biostat kiedyś zatrudniał kilka osób, teraz ponad 100, stając się jednocześnie placówką naukową. Ty tego nie zauważysz bo to... nie hangar strefowy... A jednak to w Biostacie pracę znajdują osoby które dzięki takiej firmie nie muszą dojeżdżać do Katowic mając ciekawą i rozwojową pracę na miejscu.

 • ~rybol9999 2021-04-11 16:02:42

  BRAWO!
  JEDNA UWAGA DO KIEROWNIKA DRUŻYNY, GIERA WYKLUCZONY Z POWTÓRKI I JEDZIE POD TAŚMĘ. NIKT MU NIE POWIEDZIAŁ, ŻE JEST WYKLUCZONY?

 • ~Kśek 2021-04-11 15:59:43

  Do przewidzenia
  https://www.efortuna.pl/ticketdetail?id=MzQzMTExMTAxMzI4MDEwMDpzZS4m_7CDxEFC6MY%3D

 • ~Arteks 2021-04-11 15:57:35

  @ja_2 @artefaks - wróćmy do głównego tematu - rocznicy oddania superdrogi w naszym mieście. Dlaczego obwodnica w Rybniku to droga o parametrach autostrady z węzłami bezkolizyjnymi, 4 pasami ruchu, bezkolizyjnymi skrzyżowaniami, a w Żorach obwodnica i ciąg dalszy drogi zwanej Pszczyna-Racibórz ma ronda i wygląda jak każda przeciętna droga jak na zdjęciu przy artykule:
  https://www.tuzory.pl/wiadomosci,nielegalne-wyscigi-na-obwodnicy-miasta-zderzyly-sie-dwa-motocykle-i-osobowka,wia5-3266-5633.html
  To samo w Jastrzębiu, a w Wodzisławiu brak obwodnicy.

 • ~Ja_2 2021-04-11 15:57:29

  Arteks. I Wszystko jasne. Czy to nie Ty ostatnio ostro wypowiadałeś się ws. parkingu prawie na rynku, że jest to brak spójności działania Kuczery, odnośnie polityki multi kulti, gdzie z jednej strony wyrzuca samochody z centrum a z drugiej buduje parking, na którym mało kto chce parkować, przynosi straty poprzez koszty i kosztował 20 mln? A teraz chwalisz go za ten parking? Przepraszam, że pytam, czy Twoje nazwisko nie zaczyna się przypadkiem na K?

 • ~Ja_2 2021-04-11 15:52:02

  Arteks to się nazywa megalomania! To z Rybnika uciekają ludzie do pracy w okolicznych miastach. Czytasz ogłoszenia o poszukiwanych pracownikach w Rybniku? Dominuje sprzedawca, magazynier, ochroniarz itp. Zadowala Cię to? Przepraszam., co za bajki z budowami opowiadasz? Na razie się planuje! Jakie kurna hotele i kamienice!? Może mówimy o innym Rybniku? Jak na razie owszem wyburzono i to sporo zabytków w tym kamienic. Np. przy Focusu, gdzie MIAŁ właśnie powstać hotel, druga przy Bazylice gdzie MA powstać hotel. Pożyjemy, zobaczymy. Kto dzisiaj w Rybniku inwestowałby w hotele? Nie jest to pranie pieniędzy? Wyburzono dwa historyczne dworki, jeden w Zamysłowie, drugi przy ulicy... Dworek! Przepraszam, gdzie te nowe kamienice i hotele? Masz klapki na oczach i bronisz prezydenta 0,49? Jak dla mnie to za dwa lata nie będzie czego zbierać. Emeryci i pustostany! Dobrej niedzieli i uczciwej analizy sytuacji życzę!

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.