zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.rybnik.com.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny rybnickim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~Arteks 2020-05-30 14:32:54

  @majster86 - ja nigdzie nie piszę, że "montownie są niepotrzebne" bo szanuję każdy biznes. Ale zwracam uwagę, że w takich montowniach mało kto chce pracować. Dowodem na to jest ratunek rynku pracy takich zakładów przez... Ukraińców. Więc nie dziwmy się, że takich inwestycji jest generalnie mało w naszym regionie, a jeśli są to przeważnie realizowane są przez lokalny biznes - w Knurowie to pierwsza inwestycja w ramach KSSE. Lepiej zainwestować na Mazurach czy Podkarpaciu gdzie o pracownika jest łatwiej... A to, że jacyś twoi znajomi znaleźli miejsce pracy poza Rybnikiem o niczym nie świadczy bo mój kuzyn zna osoby które z Warszawy wyjechały do Dubaju... Ja też znam osoby nawet z metropolii które wybrały zachód - nie tyko z powodów zarobkowych. Dzisiaj każdy pracuje i mieszka tam gdzie chce. Ciekawe, że nigdy jakoś zasada o jakiej piszesz odnośnie miejsc pracy nie działa w kontekście ogromnej ilości chat jakie się budują w Rybniku i powiecie. Po co - skoro tu nie ma według takich jak ty pracy? @truman20 - po co je wymieniać skoro wszyscy wiemy, że przykładowo Wodzisław "pasożytuje" na miejscach pracy innych miast nie mając ani jednego większego - ani starego ani nowego. @MarcinRost - jeśli faktycznie UE przeznaczy miliardy euro na sensowną transformację miast górniczych to niech zamkną. Będą inne - czystsze i nie degradujące środowiska.

 • ~rybnikus 2020-05-30 14:07:45

  ~~ursus, masz rację, PIS wydaje pieniądze Rybnika bo Kuczera jest z PIS i cała ta ekipa w UM. Nie oglądaj TVN i nie czytaj tych bliźniaków Arteksa i Artefaksa, bo zdurniejesz do reszty.

 • ~Franz Kawka 2020-05-30 14:06:55

  ~~ursus demagogia? Serial diagnoza kosztował niecałe 400 tysięcy za sezon tyle dostała TVN. Czyli jakiś 1,2 million za trzy sezony W tym roku PIS przeznaczył dwa MILIARDY !! na swoja propagandę i kłamstwo w TVP. Czyli jakieś 1600 razy więcej. Jeszcze jakieś pytania?

 • ~truman20 2020-05-30 13:53:07

  ~majster86 - mylisz się! Arteks przyjdzie i będzie wymieniał po kolei miasta ościenne, które mają gorzej, wtedy Rybnik wyjdzie na to, że ma dużo lepiej. To tak, jak z tym słowem "stabilnie" - menel bez pracy i domu też ma stabilnie całe życie i można o nim śmiało powiedzieć, że jest z nim wszystko ok, bo jest stabilnie. W Rybniku też jest stabilnie, ale to słowo jest tak względne, że bardziej się już chyba nie da.

 • ~truman20 2020-05-30 13:50:35

  ~Marcin Rost - i bardzo dobrze! Wreszcie ludzie nie będą musieli tracić czasu na pracę, tylko będą mieli więcej czasu na zakupy! Będzie można pozamykać sklepy w niedziele, bo w tygodniu wszyscy ogarną zakupy. /koniec sarkazmu/.

 • ~Marcin Rost 2020-05-30 13:32:51

  Elektrownię zamkną, zamkną również kopalnie i zostaną tylko sklepy.

 • ~majster86 2020-05-30 13:22:38

  Swoją drogą Rybnik.com.pl mógłby zrobić artykuł ile podobnych firm (pod względem wielkości ) udało się ściągnąć do Rybnika za kadencji Kuczery .

 • ~majster86 2020-05-30 13:19:56

  I teraz wchodzi tutaj arteks i napiszę że nam takie "montownie" nie są potrzebne ( one nie zatrudniają ludzi którzy płacą podatki) u nas mają powstawać firmy IT , a to że w UM są wakaty na stanowiska informatyka bo nikt tu nie chce pracować to mało ważne . Znam 2 osoby które wywodzą się z Rybnika pracują w IT dawno już wyjechały z Rybnika bo tu perspektywy w tej dziedzinie nie ma, żaden specjalista nie będzie pracował za 5000 zł.
  A miasto zamiast zabiegać o nowe tereny przemysłowe wzdłuż nowo wybudowanej drogi to kilka lat temu oświadczyło że tam w zasadzie w Kłokocinie to się nic nie da zrobić, czyli tak jakby powiedzieć całemu światu że w Rybniku to nie ma gdzie inwestować.

 • ~~ursus 2020-05-30 12:48:42

  tak to w Rybniku Pis wydawał bez opamiętania pieniądze, o których było wiadomo że miasto będzie musiało zwrócić, a teraz płacz, że to nie my , a oni

 • ~RybnickiRekin 2020-05-30 12:46:01

  Korkociąg to jest umysłowy w PIS. Ograbili samorządy z pieniędzy. Rozdają nie swoje pieniądze, między innymi te z Naszych lokalnych podatków. A ciemny elektorat PIS wierzy w te bajki. Poziom umysłowy sięgnął DNA, no ale czego spodziewać się po takim nie za sprytnym narodzie... dać tylko szabelkę, szepnąć do ucha kilka zawistnych rzeczy i puścić samopas. Bismark miał rację mówiąc, że Polakom wystarczy dać rządzić i sami się wykończą.... Najbardziej dziwie się Ślązakom, być Ślązakiem i głosować na PIS to szczyt degeneracji. Jarosław uważa nas za gorszy sort, pół-niemców, nie pełnych polaków.... a wy na niego głosujecie... w sumie to z osób inteligentych nie znam zbyt wielu które mogły by powiedzieć coś pozytywnego o tej partii.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy będziesz głosował 10 maja w wyborach prezydenckich?
Oddanych głosów: 12382