zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.rybnik.com.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny rybnickim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~exx 2021-01-15 10:57:02

  A do domów wkoło elektrowni to się gazu nie opłaca ciągnąć. Niech se ludzie radzą sami.

 • ~awaks 2021-01-15 10:46:24

  a co na to Bapro?

 • ~artefaks 2021-01-15 10:46:23

  @baal-zevuv. Energię elektryczną można magazynować. Ale to jest mocno nieefektywne. Włączenie asynchronicznego niskoobrotowego generatora napędzanego wodą , o czym piszesz trwa włącznie z synchronizacją do sieci energetycznej trwa poniżej 3 minut

 • ~master4k 2021-01-15 10:43:55

  A co na to żelazny elektorat? Ten sam, który sobie na głos ekstatycznie powtarzał różne androny zasłyszane na wiecach wyborczych, jak np. "Proszę się nie martwić: dopóki ja pełnię w Polsce urząd prezydenta, nie pozwolę na to, aby ktokolwiek zamordował polskie górnictwo". To już kolejna taka akcja w ostatnim czasie. Ile to już firm rozstaje się z naszym kochanym węglem? A będzie tego więcej. Jedynie tempo tych zmian wzrośnie. Za niedługo węgiel w Polsce będzie wydobywany chyba jedynie na deputaty.

  Moi mili, jesteście jak ta przysłowiowa blondynka oglądająca filmy VHS bawarskiej fali kina oralnego niepokoju, która za każdym razem ogląda dość powtarzalną fabułę do końca z niezmąconą nadzieją, że główny bohater w końcu się oświadczy. Żal patrzeć jak patologicznie powtarzalnie dajecie robić się w konia.

 • ~baal-zevuv 2021-01-15 10:29:40

  Dla tych do nie mają o tym pojęcia:
  prądu nie da się magazynwać, musi go być zawsze tyle ile jest potrzebne. Problemem są więc instalacie fotowoltaiczne i siłownie wiatrowe bo słońce czy wiatr raz jest raz nie. Brakującą część prądu trzeba produkować w zależności od chwilowych potrzeb. Problemem jest to że elektrownie węglowe i atomowe są średnio elastyczne. Nie da się płynnie zmieniać ich mocy. Dodatkowo nie da się włączyć bloku energetycznego w 20 minut - to trwa i to nie mało. Pewnym rozwiązaniem są "elektrownie" wodno-szczytowe.... ale tych się już nie buduje w Polsce. Elektrwnia gazowa podobno daje możliwość regulowania mocy.

 • ~artefaks 2021-01-15 10:27:26

  Chciałbym tylko przypomnieć naszemu wspólnemu przyjacielowi by przygotował dla piesków papucie. A nie tylko tu siedział i klikał.

 • ~artefaks 2021-01-15 10:20:45

  ,,Jednostka będzie elastycznym źródłem, umożliwiającym bilansowanie energii ze źródeł odnawialnych, co doskonale wpisuje się w strategiczne kierunki rozwoju Grupy PGE "

  Proszę o rozwinięcie tego wątku. O ile mi wiadomo w instalacjach doświadczalnych wykorzystuje się wodór wykorzystywany z produkcji metanu ( gazu). Nie jak jest to mylnie sugerowane z syntezy wody

 • ~spirit-of-the-town 2021-01-15 10:07:55

  Pamiętam takie zdarzenie: rok chyba 1984, styczeń, niecałe 30 stopni mrozu, śniegu metr. Razem z kolegami idąc do szkoły (drogą - chodniki były nieprzetarte a aut prawie wcale), zobaczyliśmy koparkę i ludzi podgrzewających ziemię palnikami, chyba coś z rurami robili. Oczywiście musieliśmy podejść bliżej, wpadliśmy po pas w błoto. Do szkoły przyszliśmy już z twardymi jak stal spodniami, trzęsąc się z zimna. Dostaliśmy czyjeś ubrania, suszylismy się godzinę w szatni. Powiedziano nam, żeby nigdy więcej tak nie robić. Teraz pewnie dostalibyśmy psychologa, skierowanie na badania a rodzicom odebrano by prawa rodzicielskie. Nikt z nas nie był chory.

 • ~igoola 2021-01-15 09:42:19

  już oficjalnie Elektrownia Rybnik przechodzi na gaz od 2027r., do końca 2023r. wyłączone zostaną 4 bloki węglowe... Panowie Górnicy inne branże czekają...

 • ~Pawel Krys 2021-01-15 09:42:06

  Zak
  piszesz że w Rybniku 8 punktów szczepień, to daje 240 osób tygodniowo!
  Jeżeli by się w Rybniku 90 tys zaszczepiło podziel to przez 240 osób tygodniowo to daje tylko 375 tygodni na zaszczepienie populacji Rybnika 1 dawką.
  podziel to przez 52 tygodnie w roku, da ci to 7 lat!!!!!!

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co wg Ciebie jest przyczyną wyludniania się Rybnika?

Oddanych głosów: 3094