zamknij

Wiadomości

Niebezpieczny incydent na stacji w Rybniku. Pociąg pasażerski został skierowany na tory towarowe

2024-04-25, Autor:  bf

Kolejowy Portal opisuje niebezpieczny incydent w Rybniku. Doszło do niego w miniony wtorek wieczorem. - Pociąg pasażerski relacji Bohumin – Warszawa Gdańska został skierowany na grupę torów towarowych – informuje. Od czynności odsunięto dyżurnego ruchu.

Reklama

Do zdarzenia doszło o godzinie 18:50 na stacji w Rybniku.

Z powodu błędu dyżurnego ruchu pociąg pasażerski Bohumin – Warszawa Gdańska został skierowany na grupę torów towarowych. Użyto sygnału radio stop i zatrzymano skład w odległości około 400 metrów od składu towarowego stojącego na torze – poinformował Kolejowy Portal Karol Jakubowski, rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe.

Dodał, że nie było zagrożenia dla podróżnych, a dyżurny ruchu został odsunięty od czynności. Portal informuje, że o 21:05 pociąg wyruszył w dalszą drogę. Jednakże pasażerowie przesiedli się wcześniej do innych składów.

Konkretnie chodzi o pasażerów pociągu IC nr 117 (41000/1) „Silesia” relacji Praha-Vrsovice – Warszawa Gdańska. Podróżnym umożliwiono przejazd oraz uzgodniono honorowanie biletów PKP Intercity w innych połączeniach przewoźnika, a także w pociągach Kolei Śląskich na odcinkach Rybnik – Katowice, Tychy – Katowice czy Katowice – Zawiercie – czytamy.

To nie jedyny podobny incydent, który miał miejsce ostatnio w naszym regionie. Portal branżowy opisuje też przypadek z Wodzisławia Śląskiego. Doszło do niego w zeszłym tygodniu. Pociąg IC „Sobieski” relacji Wiedeń – Gdynia Główny miał wjechać na tor 2 przy peronie 2. Był on jednak zajęty przez drezynę PLK.

Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego zarządy infrastruktury przekazała, że okoliczności wyjaśni powołana komisja.

Oceń publikację: + 1 + 44 - 1 - 11

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~zza pulpitu 2024-04-25
  12:01:59

  29 0

  Incydent miał miejsce w stacji Rybnik Towarowy a nie w stacji Rybnik. Niby drobiazg a jednak różnica wielka.

 • ~hub381 2024-04-25
  13:18:42

  17 5

  To świadczy jakich zatrudniamy ludzi. A może był przemęczony pracą w nadgodzinach ? Ale na tych stanowiskach należy zwrócić szczególną uwagę.

 • ~hardmark 2024-04-25
  15:09:36

  12 2

  Pewnie zdarzył się błąd popełniony przez dyżurnego ruchu. Na szczęście obyło się bez ofiar , wykolejenia, zderzenia się składów. Teraz dyżurny ruchu będzie przez miesiąc "zbierał śmieci" po stacji. Po miesiącu oczekiwania zostanie skierowany na powtórny egzamin i pewnie psychotesty w Warszawie. Dlaczego tak się stało? Ano CIĄGŁY stres związany z pracą, coraz więcej obowiązków nakładanych przez przełożonych, brak nowych pracowników (czyli coraz więcej nadgodzin).

 • ~pawelbudowa 2024-04-25
  17:24:48

  7 0

  Pracownik odsunięty na rok. Jeżeli nie zostanie zwolniony (a to prawie pewne) to egzamin i badanie na nowo aby wrócić do tej pracy. Taka to specyfika że idac na szychte nie wiadomo czy na koniec będzie się nadal pracowac czy nie.

 • ~rzyt 2024-04-25
  19:27:02

  12 3

  Urzędnik myli się bez kosekwencji, a zarabia więcej niż dyżurny ruchu....a do tego może sobie jeszcze w pracy pomobingować..

 • ~Francik049 2024-04-25
  20:45:25

  3 5

  coś ostatnio dużo podobnych incydentów, jeżeli weźmiemy pod uwagę że w sterowaniu ruchem kolejowym występują blokady które nie pozwalają na popełnienie błędów, a każde ich ominięcie ( w przypadkach awaryjnych) wymaga zerwania plomb i wdrożenia odpowiednich procedur, to sugeruje że problem może być systemowy, oby w końcu nie skończyło się tak jak pod Szczekocinami
  ciekawe czy wprowadzenie planowanego u nas Regionalnego Centrum Sterowania ( sterowanie z jednego miejsca urządzeń SRK poszczególnych stacji i rogatek na odcinku linii wyeliminuje to zagrożenie ?

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

MEN powinno wprowadzić zakaz wyjazdów dziecka na wakacje w trakcie roku szkolnego?
Oddanych głosów: 738