zamknij

Wiadomości

Józef Makosz, były prezydent Rybnika - poparł Andrzeja Sączka

2024-04-16, Autor:  bf

Dziesięć lat temu poparł w wyborach Piotra Kuczerę. Dzisiaj zarzuca mu, że zamiast być gospodarzem Rybnika, został urzędnikiem państwowym, który nie potrafi odciąć się od Platformy Obywatelskiej. Józef Makosz – pierwszy prezydent naszego miasta, wybrany na początku III RP poparł kandydaturę Andrzeja Sączka. Mówi też o reakcji na tę wieść Piotra Kuczery.

Reklama

PiS wystosował specjalne pismo

Sztab Prawa i Sprawiedliwości zapowiadał dzisiejszy briefing prasowy jako „bombę”. Okazało się, że na rynku z dziennikarzami spotkali się zarówno Andrzej Sączek – kandydat na prezydenta Rybnika, jak i były włodarz naszego miasta, który sprawował tę funkcję w latach 1990-1998.

Jako pierwszy głos zabrał Andrzej Sączek. Wspomniał, że przeprowadził niedawno z Józefem Makoszem długą i przyjacielską rozmowę w jego domu.

Jestem pod ogromnym wrażeniem pana dokonań, pana działalności. Postanowiliśmy jako PiS w Rybniku przygotować kilka słów, prosząc o poparcie mojej kandydatury – rozpoczął kandydat na prezydenta.

W specjalnym piśmie przedstawiciele PiS poprosili byłego prezydenta o wsparcie Andrzeja Sączka. Dodali, że mieszkańcy wspominają go jako jednego z najlepszych prezydentów naszego miasta.

Mówi się o panu, jako prawdziwym gospodarzu, który kierując rybnickim samorządem nadał zdecydowany impuls miastu. To za pana czasów agencje ratingowe notowały nasze miasto na szczytach rankingów najlepiej rozwijających się miast w Polsce. Pragniemy nadmienić, po zapoznaniu się z całą pana drogą życiowa, wg nas jest pan wielce zasłużonym działaczem solidarnościowym i samorządowym. Odcinamy się od niesprawiedliwych ocen pana jako prezydenta Rybnika, a także szykan, jakie pana spotkały. Liczymy na pana głos, chcemy korzystać z pana doświadczeń jako, otwartego na problemy mieszkańców prezydenta miasta – wygłosił Andrzej Sączek.

Z kolei Józef Makosz zaczął od podziękowań.

Zaprosiłem pana Andrzeja do domu, to była cudowna rozmowa. Jestem odblokowany! - oznajmił.

Wspomniał, że zadał kandydatowi kluczowe pytania.

Zapytałem, „czy wy jako PiS idziecie naprawdę z prawem i sprawiedliwością? Czy to tylko frazes?” Okazało się, że nie. Popieram pana kandydaturę w całej rozciągłości. Zawsze szedłem prostą drogą, płaciłem cenę ogromną, ale dzisiaj jestem wolny, a po drodze były pułapki i zachęty. Cieszę się, że ci ludzie z PiS mieli odwagę i potrzebę zadzwonić, przystali na moje warunki. Czemu jestem za PiS? Jest takie staropolskie powiedzenie: lepiej być skromnych pośród pokornych, niż łupy dzielić z pysznymi. To się odnosi do tej sytuacji – powiedział Józef Makosz.

„Zadzwonił do mnie Piotr, zbulwersowany. Jeszcze takiego wściekłego go nie słyszałem”

Dziennikarzom nie umknął fakt, że w 2014 roku Józef Makosz udzielił poparcia ubiegającemu się wtedy o fotel prezydenta – Piotrowi Kuczerze. Były włodarz miasta od razu podkreślił, że tego się nie wstydzi. Chwali pierwszą kadencję Piotra Kuczery, ale do drugiej ma już zastrzeżenia.

Popierałem Piotra Kuczerę. Wczoraj zadzwonił do mnie Piotr, zbulwersowany. Jeszcze takiego wściekłego go nie słyszałem - mówił Józef Makosz.

Wytłumaczył, że nie poprze kandydata PO ze względu na zdarzenia w Warszawie, do których doszło 13 grudnia 2023 roku i w późniejszych dniach.

Mówiłem mu w rozmowie: Piotrek, co wyprawia, ten Tusk?" Nie mogłem sobie wyobrazić, że mojego prezydenta (Dudę - red.) zaatakują w jego siedzibie. Powiedziałem: „Piotrek, to koniec" – wspomniał Józef Makosz nawiązując do sytuacji w Warszawie z Maciejem Wąsikiem i Mariuszem Kamińskim.

Były prezydent ma za złe Piotrowi Kuczerze, że ten nie potrafił odciąć się od Platformy Obywatelskiej.

Zawsze mu mówiłem, że jak przejść do historii, to ma być gospodarzem, a nie urzędnikiem państwowym. Nie odciął się od tego. On był zawsze człowiekiem Platformy. Jak PiS zrobił źle, to „plułem krwią”, nie głosowałem na nich, nawet na ostatnich wyborach. Ciesze się, że się złamali, że chcą postępować tak, jak brzmią ich hasła - mówił.

Kandydat na prezydenta oznajmił, że z dużą pokorą przyjmuje jego wsparcie.

Zrobię wszystko by nie zawieść, by współpracować z każdym, kto jest w stanie mnie wesprzeć. Wyciągam do wszystkich rękę, stworzę koalicję dla rybniczan, dla Rybnika, bo Rybnik jest najważniejszy. W radzie będę miał 25 radnych, bo to wybrało ich miasto Rybnik. Będzie realizowała pomysły dobre dla Rybnika. Będziemy z mieszkańcami wszystkie pomysły konsultować – zapowiedział Andrzej Sączek.

Z kolei Józef Makosz oznajmił, że chętnie będzie służył pomocą i dobrą radą.

Sączek: nie dzielimy stanowiskami. Wyciągam rękę do wszystkich

Dziennikarze zapytali też Andrzeja Sączka o dobór ewentualnych współpracowników po wygranych wyborach. Na konferencji KO Wojciech Kiljańczyk zapytał, czy przypadkiem Roman Fritz z Konfederacji nie zostanie wiceprezydentem odpowiedzialnym za oświatę.

Nie rozmawiałem o tym z panem Fritzem. Pana posła poprosiłem o spotkanie, rozmowę. Łączy nas Polska, patriotyzm, wartości, Bóg, honor, ojczyzna, swoboda działania. Różnie Konfederacja się zachowuje, ale robimy to ponad podziałami. Wysłuchaliśmy swoich punktów widzenia, nie chcę wchodzić w wielką politykę. Jeżeli pozyskujemy środki, to dla Rybnika, rybniczan. Wyciągnę rękę do pana Fritza, poproszę pana Piechę, Marka Krząkałę, Masłowskiego. Jak będzie trzeba to poproszę pana Kohuta – każdego, kto chce pomóc Rybnikowi. PiS przysporzył okazji do pozyskania ogromnych środków dla Rybnika. Środki płynęły dużym strumieniem. Jak ktoś straszy, że będzie inaczej, to wywołuje tylko niepotrzebną panikę i nie wiem, z jakiego powodu to robi. Nie ma możliwości, by ktoś blokował fundusze. Myślę, że uda nam się wspólnie zrobić, by Rybnik był lepszy do życia – oznajmił Andrzej Sączek.

Dodał na koniec, że nie zamierza wciągać się w przepychankę i wyciąga rękę do każdego.

Oceń publikację: + 1 + 430 - 1 - 233

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (100):
 • ~mariusz mewa 2024-04-16
  15:35:56

  62 87

  Makosz to odklejeniec.

 • ~Hamilton 2024-04-16
  15:45:19

  90 91

  Bardzo dobrze że popiera Andrzeja Sączka, wielu rybniczan myśli tak samo.

 • ~1234onet 2024-04-16
  15:50:19

  85 64

  Kuczera to klęska dla Rybnika. Knesz Kurpanik,Kłosek 3 razy K poza ślepym poparciem dla Kuczery nic nie wnosili do Rady Miasta. Kłosek specjalista od zamykania dyskusji na sesji( nauki pobierał od Pisu). Z nimi Rybnik przegrywa na wstępie.

 • ~ 2024-04-16
  15:52:49

  82 33

  Ktoś kiedyś powiedział że lokomotywy dziejów jak zjadą już na bocznicę to nie powinny puszczać pary. Zgadzam
  Się z tym w 100%

 • ~NOWY02017 2024-04-16
  16:02:09

  76 71

  Historia z lokalu wyborczego:
  - Pewnego dnia synu będziesz mężczyzną
  - Tato ale ja już mam 34 lata
  - Ale nadal wierzysz w obietnice PO/KO

 • ~akacja 2024-04-16
  16:12:54

  38 11

  Poprał??? a może wyprał? Szanowni redaktorzy - nauczcie się pisać! Tu chodzi o poparcie a nie pranie!

 • ~ 2024-04-16
  16:14:33

  48 24

  Myślę, że to bez znaczenia dla wyników wyborów.

 • ~Humble 2024-04-16
  16:27:19

  39 87

  Kto to jest Józef Makosz? Kompletnie nieistotne

 • ~rosthost1 2024-04-16
  17:02:47

  77 17

  ~Humble - z ciebie przykład Rybniczanina który w d ma wszystko. Nawet to że ktoś kiedyś starał się o to miasto. I o to abyś nie jeździć po klepisku. Ale ~Humble nawet pewnie nie wie co to klepisko.

 • ~Otto 2024-04-16
  17:13:26

  61 50

  Brawo, Pan Makosz to wzór dla następców.
  Zredukujmytm emisje absurdu i nieudolnosci w UM Rybnika. Dajmy sobie wszyscy szanse na rozwoj miasta i lepsze zycie.

 • ~Maksymilian Popeć 2024-04-16
  17:30:52

  79 55

  Makosz - "Czemu jestem za PiS? Jest takie staropolskie powiedzenie: lepiej być skromnych pośród pokornych, niż łupy dzielić z pysznymi"

  Tak, doskonale wiemy jak wyglądała ta pokora, praca i umiar - to było bezwstydne, ordynarne kłamstwo, złodziejstwo i dewastacja totalnie wszystkiego. PiS jako partia terrorystyczna, mafijna w formie źle zorganizowanej grupy przestępczej powinna być zlikwidowana. Niestety 30% społeczeństwa takie kryminalne działania odpowiadają i tu pomoże tylko mądra edukacja.

 • ~gen 2024-04-16
  17:45:15

  60 54

  Jeśli Trzaskowski popiera Kuczerę , dlaczego Makosz nie może poprzeć Sączka ? zmian nie trzeba się bać , to KOwcy wmawiają obywatelom , że teraz jest dobrze. Tusk teraz chce żeby nas ochraniała " europejska kopuła "pod kuratelą Niemiec , już wiadomo jak się to skończy , wszystko będzie wybuchać na Polską .

 • ~hub381 2024-04-16
  17:45:56

  66 70

  Makoszowi na starość PALMA kokosowa odbiła...

 • ~Arteks 2024-04-16
  18:04:28

  56 77

  @1234onet - powtarzacie w kółko jakieś mantry o klęsce, a nie potraficie w żaden sposób powiedzieć w czym niby ta klęska miałaby się objawiać! W każdej dziedzinie miasto Rybnik prezentuje się jako ośrodek nowoczesny, rozwojowy i rozsądnie zarządzany.

  Kuczera jest lepszym prezydentem od Makosza i Fudalego. Tylko on miał ODWAGĘ wziąć się za wiele problemów których nie tknęli się poprzednicy np. bardzo ważna budowa nowych mieszkań, zagospodarowanie okropnego klepiska dla aut przy Hallera, miejsca w żłobkach dla młodych rodziców zwiększyła się ze 100 do 500 za jego czasów, budowa obwodnicy dwujezdniowej podczas gdy poprzednicy budowali drogi... na poziomie miasteczek, masowa likwidacja pieców i termomodernizacji miejskich kamienic i osiedli co poprzednicy lekceważyli, a co zlikwidowało nam smog w mieście. Dogadywanie się z PKP np. odnośnie przepustu na Paruszowcu czy lepszych połączeń dalekobieżnych - co poprzednicy olewali. Tabor autobusowy nigdy nie był na tak dobrym poziomie i tak czysty jak obecnie. Za poprzedników miejsca rekreacyjne jak Pniowiec, Park Czempiela, Paruszowiec, Kamień - zamierały lub je likwidowano. Za Kuczery dostały nowe życie i nowe atrakcje. Za Fudalego Ignacy czy Juliusz nadal by stały i niszczały... Za Makosza i Fudalego ilość inwestycji deweloperskich można było policzyć na palcach... Teraz co kawałek ktoś coś buduje.

 • ~rosthost1 2024-04-16
  18:12:04

  54 34

  ~Maksymilian Popeć ordynarne chamstwo i złodziejstwo uprawia Służba Bezpieczeństwa wmawiając ludziom że to nie oni!!! Tak jak ~Maksymilian Popeć.
  A propos - Michał Tusk z początkiem kwietnia objął nowe stanowisko w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego.
  Wmawiaj więc nam~Maksymilian Popeć że to nie tata tylko on zdolny a każdy inny PIS czy PSL czy mniejszość chcą go zniszczyc i państwo też.

 • ~ 2024-04-16
  18:47:18

  67 61

  Makosza nie pamiętam, a na pisiora z wschodniej Polski który się tu sprowadził nie głosuja. Kuczera jest sprawdzony, kulturalny i nasz - z Rybnika od pokoleń.

 • ~zbik 2024-04-16
  18:55:57

  73 41

  Makosz to konkretny facet.Nie da sobie pluc w twarz.
  To ze poparl Saczka to jego sprawa.Mial powody.
  Kazdy kto go znal to wie ze byl dobrym prezydentem.

 • ~snupi36 2024-04-16
  19:30:19

  7 10

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~ 2024-04-16
  19:34:04

  34 52

  Co jako prezydent zbudował Makosz w Rybniku że niby taki konkretny?

 • ~Abisall 2024-04-16
  20:00:13

  49 15

  "Były prezydent ma za złe Piotrowi Kuczerze, że ten nie potrafił odciąć się od Platformy Obywatelskiej."

  Andrzej Sączek 26 maja 2022 podczas głosowania absolutorium dla Piotra Kuczery

  "Chciałbym zagłosować za, ale jak już zostało powiedziane, że się wstrzymujemy (tak wynikało z przedstawionego stanowiska PiS – red.) to się wstrzymam – tym zdaniem Andrzej Sączek rozbawił radę miasta, również koleżanki i kolegów z PiS."

 • ~ypsilon 2024-04-16
  20:06:59

  45 15

  @pluszak między innymi Prezydent Makosz wyremontował od postaw cały rynek jego płytę, nowe latarnie, ławki i od podstaw kanalizację burzową od rynku i przyległych mu uliczek do Nacyny.

 • ~Franek 7 2024-04-16
  20:12:39

  46 53

  No to bardzo słaby ten poplecznik PiSowca. Jeśli chcecie cofnąć Rybnik w rozwoju do czasów Makosza to głosujcie na Sączka.

 • ~ 2024-04-16
  20:14:11

  33 40

  ~ypsilon no ale to jest remont a ja się pytam co zbudował bo Kuczera dużo.

 • ~Czerwony88 2024-04-16
  20:14:58

  49 53

  Arteks skończ pier..... Bo wszyscy mają Cie już tu po dziurki w nosie! Kłamiesz co to Kuczera nie zrobił.. A zrobił tyle że rozd..... Rybnik. Nic się tu nie dzieje w tym mieście. Koniec rządów nieudolności! Sączek też 1 kadencja i trzeba kogoś konkretnego i co najważniejsze bez PoPiS żałosna gadka. Pan Makosz i sp Fudali dbali i roboli coś dla Rybnika. Pan Kuczera może jechać do kolegi Trzaskowskiego albo Biedronia. Może skumpluja się 'blizej'

 • ~waria(n)t 64" 2024-04-16
  20:41:26

  35 31

  Rozumiem że P. Makosz uzyskał ten tajemniczy numer telefonu do Sączka , którzy mieli ponoć dostać wszyscy mieszkańcy Rybnika ?

 • ~kurier 2024-04-16
  20:48:46

  45 39

  Tylko ze starszym ludziom już nic do szczęścia nie jest potrzebne poza spokojem. A mlodzi.ludzie i w średnim wieku chcą Tu mieszkać i cieszyć sie nowościami. Kuczera ma dużo w ofercie bo chce rozbudowywać miasto, buduje drogi. Chcę stawiać duża hale sportowa, nowe parkingi, tor dla młodych kierowców. To przywódca z planami i wizjami. A człowiek PiS nie ma nic do zaproponowania tak jak i jego partia. No może jakieś kapliczki by powstały

 • ~waria(n)t 64" 2024-04-16
  20:50:15

  41 26

  Kandydat na mera Moskwy w ramach prowadzonej kompani wyborczej obiecał że na placu czerwonym będzie rozdawał wołgi.
  Później się okazało że będzie to robił nie w Moskwie , lecz w Petersburgu. Nie samochody , a rowery. Nie dawał , lecz kradł.....

  W dalszym ciągu czekam na przekazanie numeru telefonu przez kandydata na Prezydenta Rybnika . Który obiecał to publicznie że przekaże mieszkańcom Rybnika.
  Panie Andrzeju. Słowo się rzekło. Kobyłka u płotu.
  Tak ponoć mówią w Lublinie

 • ~waria(n)t 64" 2024-04-16
  20:51:42

  23 20

  @akacja. Tu rzeczywiście chodzi o pranie ( pranie mózgu)

 • ~Arteks 2024-04-16
  21:19:10

  37 42

  @Czerwony88 - czemu zwracasz się ordynarnie bez żadnego powodu?! Napisałem jakieś kłamstwo - to przecież możesz łatwo je obalić. No ale czy można po PiSowcach oczekiwać kultury języka... Kuczera zrobił bardzo dużo bo taka dwujezdniowa obwodnica miasta to było marzenie wielu kierowców od kilkudziesięciu lat. Parking wielopoziomowy? O tym nawet kierowcy nie marzyli... Bulwary nad Nacyną? Gdyby nie Kuczera - tam byłyby zarośla i polna błotnista dróżka... Makosz dbał ale nic po sobie większego nie zostawił poza... legendami. Fudali miał takie same osiągnięcia co Kuczera ale... po 4 kadencjach. Tak więc Kuczerze należy się szacun za to w jakim stanie obecnie jest Rybnik zaledwie po 9 latach. Jest czym się chwalić, jest gdzie wypoczywać, można z satysfakcją oglądać wielkie gmachy które lśnią nowym blaskiem. Jest na co oczekiwać bo Kuczera ma duże miejskie plany rozwojowe.

 • ~stam55 2024-04-16
  21:24:15

  26 29

  młodzieżówka popaprańców,już bez skrupułów przelogowywuje się i jedzie z propagandą,widać mogą zmóc więcej alkoholu,niż prostasiewicz ***** **

 • ~Hamilton 2024-04-16
  21:25:14

  35 23

  Super! To konkretne poparcie i głos rozsądku !!!

 • ~ 2024-04-16
  21:36:30

  34 22

  ~stam55 a pisiorki nie piją i nie imprezuja?
  https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-posel-pis-krytykuje-kolegow-z-klubu-to-wstyd-i-zenada,nId,7454510
  Świętoszkowaty poseł z Rybnika chyba zazdrości, że nie zaprosili starszego kolegę.

 • ~stam55 2024-04-16
  21:42:20

  43 29

  pluszak,ty kiedy makosz był prezydentem bawiłeś sie pluszakami i piłeś mleko z butelki,Makosz to najlepszy prezydent w wolnej od was komuchów Polsce,to był prezydent dla ludzi,można go było spotkać na mieście,rozmawiał z mieszkańcami,nie to co kuczera,który nagle przed wyborami przypomniał sobie,że jest rezydentem,przede wszystkim Makosz słuchał mieszkańców,niestety jego następca i jego przydupasy niegdyś współrządzący,próbowali zniszczyć Makosza,poprzez wyssane z palca oskarżenia,nie będę pisał dalej,macie swoje komunistyczne naleciałość,także sobie poszukaj

 • ~waria(n)t 64" 2024-04-16
  21:43:22

  13 23

  Salcesonowy 55" chętnie by się wybrał na balety , ale prostata nie pozwala

 • ~waria(n)t 64" 2024-04-16
  21:48:11

  14 22

  nie będę pisał dalej,macie swoje komunistyczne naleciałość, także sobie poszukaj
  Salcesonowy. Homoso sovietikus jak widać w mózgu zalągł się na dobre.
  Ale z tym SZUKANIEM mogę ci pomóc. Pojedź na balety na Stodolną do Czech . Tam POSZUKAJ

 • ~stam55 2024-04-16
  21:49:13

  17 16

  wariat vel artefaks,znasz to z autopsji ?

 • ~waria(n)t 64" 2024-04-16
  21:52:41

  19 30

  Co w tych pisowskich Homo Sovieckich mózgach się dzieje.
  Niejaka marudzia PISała o r.u.c.h.a.n.i.u . Zaś salcesonowy okazał się globtroterem i pojedzie ze swoją prostatą POSZUKAĆ

 • ~ 2024-04-16
  21:54:06

  27 27

  ~stam55 no i czy coś w tym złego? Chyba dobrze , że młodzi ludzie mają coś do powiedzenia. Pytałem dzisiaj o Makosza czy coś wybudował. Nikt nic nie potrafi wymienić, a taki Kuczera po sobie zostawi mnóstwo inwestycji

 • ~waria(n)t 64" 2024-04-16
  22:00:44

  10 27

  młodzieżówka popaprańców,już bez skrupułów przelogowywuje się i jedzie z propagandą,widać mogą zmóc więcej alkoholu.
  Salcesonowy. Kadzisz jakbyś cwankoł shishe przez zatkany nos.
  Idź pieronie spać

 • ~waria(n)t 64" 2024-04-16
  22:09:23

  8 22

  Salceson. Tyś ty ponoć człowiek światowy i z Penelopą i Hiep piesem psychodelicznie boltushkę cwankałeś ?

 • ~stam55 2024-04-16
  22:22:05

  17 13

  wariat komuchu,widzę że jesteś obeznany w te klocki,wolałeś jeździć na obczyznę,w sumie się nie dziwię,szukałeś pomocy u strosmajera

 • ~stam55 2024-04-16
  22:26:29

  21 17

  pluszak,komuchu widać nie jesteś tak tępy potrafisz coś znaleźć w internecie,tylko to co chcesz,manipulujesz jak basenowy joński i naleśnik,no i oczywiście filiks,widać nacie sb-ckie korzenie,wyssaliście to z mlekiem wilczycy,a pluszak z mlekiem lgbt pluszaka

 • ~waria(n)t 64" 2024-04-16
  22:34:36

  8 20

  Salceson. Jak już lubisz te czeskie klimaty z nemocnicą na skraju mesta .To sprawdź co znaczy po czesku szukać. I pomyśl czy twoje salcesony to przeżyją

 • ~waria(n)t 64" 2024-04-16
  22:37:58

  8 19

  ,,pluszak,komuchu widać nie jesteś tak tępy potrafisz coś znaleźć w internecie,tylko to co chcesz,manipulujesz jak basenowy joński i naleśnik,no i oczywiście filiks,widać nacie sb-ckie korzenie,wyssaliście to z mlekiem wilczycy,a pluszak z mlekiem lgbt pluszaka "

  Salceson . Co zażyłeś ?
  - nie potrzebujesz výplachu žaludku v nemocnici ?

 • ~waria(n)t 64" 2024-04-16
  22:40:27

  12 16

  .Salceson .Masz problem . Zadzwoń do Andrzeja , jak ci to obiecał. Powiedz że dzieci w piaskownicy ci ubliżają

 • ~stam55 2024-04-16
  22:41:43

  17 11

  partnerzy komucha wariata poszli spać,biedak został na placu boju

 • ~ 2024-04-16
  22:53:03

  17 20

  ~stam55 ty to jesteś naprawdę tępak, raz piszesz że piłem mleko w czasie jak prezydentem był jakiś Makosz, a innym razem, że jestem komuch. Czy ty wierzysz w reinkarnacje czy raczej to wynik upojen ia alkoholowego?

 • ~waria(n)t 64" 2024-04-16
  22:59:31

  10 19

  Salceson ma wszyte dilsufiramy i chodzi na OTUA

 • ~stam55 2024-04-16
  23:06:45

  17 13

  Komuchu pluszak,powiem więcej,a co ma 1 do drugiego,po tej wypowiedzi skreślą ciebie z komunistycznej listy wypowiedzi,bo jesteś głupszy niż ustawa przewiduje,podaj sobie rękę z jakąś żukowską

 • ~waria(n)t 64" 2024-04-16
  23:07:21

  10 17

  Salceson pisze o jakimś mleku lgbt. Jak widać to ustrojstwo nieźle daje.
  Upodobanie do sfermentowanych napojach mlecznych , pewno pozostało w spadku po protoplastach. Po wyzwoleńczej armii czerwonej

  ,,Archi to napój alkoholowy, który powstaje po destylacji sfermentowanego mleka – kumysu, który jest tradycyjnym napojem ludów mongolskich, kazachskich, baszkirskich, tatarskich i kirgiskich. Kumys produkowany jest z mleka klaczy, czasami z mleka oślego, owczego, krowiego, ale także wielbłądów czy mleka jaka. "

 • ~waria(n)t 64" 2024-04-16
  23:11:30

  9 16

  ,,jakąś żukowską "
  salceson. Что это ?
  Żukowska jest dwojga nazwisk i spokrewniona z dr. byle jakim ?

 • ~stam55 2024-04-16
  23:12:21

  14 9

  Wariat,chyba tylko ty i kłos wie o czym piszesz,wizyta u kujańskiej na cito

 • ~rzyt 2024-04-16
  23:13:09

  30 12

  ~Arteks, tylko nie zaczynaj bajek o deweloperach bo zaraz załapiesz się na zarzuty, że domy są ale dojazd jest afrykański. Tak samo jest z samowolą w zagospodarowywaniu działek, gdzie betonoza w 100%. Jest taka niedawno oddana inwestycja na ulicy Pod Lasem gdzie można się pytać gdzie jest kawałek trawy. Kto dopuścił do odbioru takie coś? A w sąsiedztwie buduje się drugie cudo z oknami na beton z autami już oddanej do użytku. Są jakieś limity zieleni określane planami urbanistycznymi....a urzędasy siedzą cicho....w ciepłej kieszeni wychwalanych przez Ciebie, deweloperów?

  Kuczera nie zrobił nic, by poprawić infrastrukturę dzielnicy Zamysłów.

 • ~waria(n)t 64" 2024-04-16
  23:13:44

  7 15

  Co tak wyskakujesz z tą kombuchą ?
  To można pić , jak się ma wszyte ?

 • ~waria(n)t 64" 2024-04-16
  23:20:16

  8 16

  @Stam 55. Leczysz się u dr. Kujańskiej ?
  Droga lecz dobra poradnia i nie leczy salcesonem
  Chodzicie tam grupowo i macie jakieś zniżki z organizacji ?
  Można się do was zaPISać ?

 • ~stam55 2024-04-16
  23:22:29

  23 15

  Od kwietnia Michał Tusk pracuje jako główny specjalista w Departamencie Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego na Pomorzu.ty komuchu wariat znasz to z autopsji,ale te czasy należą do przeszłości obecny jeszcze rezydent potencjalny zabójca,pijak złapany pod wpływem alkoholu,ma za nic mieszkańców

 • ~stam55 2024-04-16
  23:24:47

  17 12

  Komuchu wariat,manipulujesz socjologicznie jak prawdziwy komuch,macie to we krwi

 • ~waria(n)t 64" 2024-04-16
  23:27:21

  9 18

  Salceson. Jak chłopak pracuje , to widocznie nie kradnie.
  Pracuje od kwietnia ? To jest jeszcze na okresie próbnym ?
  Co ty za telewizję oglądasz , że tak promieniujesz ?
  Nie bądź świnią daj namiary na dilera

 • ~waria(n)t 64" 2024-04-16
  23:29:44

  9 17

  Stam . Dawaj ten najbardziej tajny telefon w Rybniku.
  Ulży ci , nie bądź salcesonem

 • ~stam55 2024-04-16
  23:33:20

  19 17

  Wariat,niestety do pijaka kuczery nie mam

 • ~stam55 2024-04-16
  23:37:26

  18 13

  Wariat,jestem świnią i nie podam,zapytaj 0,49

 • ~waria(n)t 64" 2024-04-16
  23:38:15

  12 19

  Salceson. Telefon do Prezydenta Rybnika jest powszechnie dostępny w biuletynie . Każdy nawet salceson może zadzwonić.
  Chodzi o ten tajny telefon na który Rybniczanie mogą z problemami dzwonić do kandydata. Nie naPISzesz tego numeru ?

 • ~stam55 2024-04-16
  23:40:37

  17 13

  Wariat,to sobie zadzwoń do alkoholika,znajdziecie wspólny temat

 • ~ 2024-04-16
  23:41:47

  12 11

  ~stam55 ty tak z samotności?

 • ~waria(n)t 64" 2024-04-16
  23:42:38

  10 14

  Salceson. A z kim tu rozmawiam , jak nie z ochlapusem ?

 • ~stam55 2024-04-16
  23:45:29

  13 9

  Jak jest ochlapus po czesku,pochwal się poligloto

 • ~waria(n)t 64" 2024-04-16
  23:50:28

  8 13

  Sam POSZUKAJ , po emeryturce możesz zaszaleć

 • ~stam55 2024-04-16
  23:50:58

  15 11

  Pluszak,mały nieudolny komunista powinieneś już spać

 • ~stam55 2024-04-16
  23:54:18

  16 9

  Wariat i tu boli komucha

 • ~waria(n)t 64" 2024-04-16
  23:57:01

  10 12

  Salceson. Popatrz do lustra na wprost . Spojrzy na ciebie prawdziwy pisowski bolszewik komunista
  ,,Komunizm opiera się na systemie poglądów głoszących program całkowitego zniesienia ucisku i wyzysku społecznego, postulujący powszechność, równość i sprawiedliwość społeczną oraz zbudowanie społeczeństwa bezklasowego opartego na społecznej kontroli gospodarki, własności środków produkcji i sprawiedliwym podziale dóbr."

 • ~stam55 2024-04-17
  00:05:31

  14 10

  Wariat vel artefaks,to komentarz z centrali? Długo,widać chleją,rasowi komuniści,jak jest po czesku ?

 • ~hanys21219 2024-04-17
  08:26:20

  28 21

  Jestem sfrustrowany tym wszystkim, gdzieś tam zaczynam dostrzegać te niespełnione obietnice Donalda ( paliwo po 5,19)?
  Poza tym prezydent Rybnika i jego podopieczni to taka arystokracja dla wybranych. Zagłosuję na Sączka! dajmy mu szansę bo Kuczera już miał swoje 5 min.

 • ~kurier 2024-04-17
  08:46:31

  23 25

  Tylko Kuczera i nie ma co eksperymentować. PiS nigdy nie będzie lepszy. Kpią ze Ślązaków wystawiając Sączka

 • ~Julka 02 2024-04-17
  09:06:53

  25 20

  Tak sobie poczytałam Wasze wypociny zwolennicy 0,49 i wam napiszę, że Rybnikowi będącego na smyczy pani radnej N. i polityków z PO, Kuczery się należą. To co powiedział Pan Makosz, rządzenie Kuczery się zmieniło. Trudno się dziwić, teraz musi robić co mu każą ci, którzy uratowali mu kiedyś jego polityczną karierę.

 • ~waria(n)t 64" 2024-04-17
  10:29:08

  13 15

  Kandydacie na Prezydenta Rybnika Panie Andrzeju Sączek.
  Publicznie Pan przyrzekł że da Rybniczanom numer telefonu na który będą do niego dzwonić.
  WIĘC PROSZĘ O REALIZACJĘ OBIETNICY. nie chce Pan by oponenci zarzucali Panu kłamstwo ?
  Jak to mówią w Lublinie?
  ,,Sprawa się rypła , kobyłka u płotu "

 • ~pozor! 2024-04-17
  10:50:10

  15 24

  Baby i chopy z naszego kochanego Ślonska - dejcie pozor! Cisnymy na wybory i głosujymy yno na naszego Piotera! Nie dejmy głosu werbusowi spod Lublina o kierym nic nie wiadomo! Nie oddawejmy cudzymu Rybnika!!!

 • ~waria(n)t 64" 2024-04-17
  10:55:04

  10 13

  ,, Kobyłka u płotu . Sprawa się rypła , "
  Tak to mówią w Lublinie?

 • ~waria(n)t 64" 2024-04-17
  11:00:13

  9 12

  Czy Panie Andrzeju .
  Czy Pan kąsa bryłkę ?
  Jak to mówią na Lubelszczyźnie ,, rozumie"

 • ~waria(n)t 64" 2024-04-17
  11:01:25

  6 11

  Z lubelskej ulycy:

  "Ee... człeniu, obstawisz pojarę?"

  Czy to coś o wyborach ?

 • ~annodomini 2024-04-17
  11:09:09

  17 9

  ~waria(n)t 64" Nie wiem jaki masz problem z tym numerem do Pana Sączka? U nas w bloku w skrzynkach były ulotki zachęcające do wyboru Pana Sączka z jego numerem telefonu. Pozwoliłam sobie zadzwonić w pewnej sprawie i Pan Sączek odebrał i kulturalnie ze mną porozmawiał i obiecał zadziałać. Także telefon działa! :)

 • ~waria(n)t 64" 2024-04-17
  11:14:04

  7 13

  @~annodomini. Gdybym miał numer telefonu do Pana Sączka . To bym się o to nie dopominał . Numer ponoć mieli dostać ( w domyśle wszyscy ) Rybniczanie ?

 • ~waria(n)t 64" 2024-04-17
  11:20:19

  8 13

  Z tego powodu że PIS wystawił na kandydata prezydenta w warszawie kibica Widzewa Łódź . Chciałbym np. zapytać naszego kandydata . Czy kibicuje żużlowcom ROW Rybnik , czy Motoru Lublin ?

 • ~ 2024-04-17
  11:28:30

  11 19

  @annodomini przecież do każdego radnego można się bez problemu zwrócić z czymkolwiek. Akurat w przypadku Sączka nie słyszałem o jego żadnej aktywności na rzecz rybniczan w poprzedniej kadencji rady miasta. Mógł dużo w czasach kiedy PiS rządził województwem i krajem. Nigdy nie krytykował decyzji PiS nawet kiedy były one szkodliwe dla Rybnika. Widać, że jest lojalny wobec partii i Kaczyńskiego bardziej niż wobec miasta.

 • ~gen 2024-04-17
  11:42:15

  19 8

  @Ex a ty słyszałeś żeby Kuczera krytykował jakiekolwiek decyzjie KOwców ? bo ja sobie nie przypominam . Widzę , ze wariat przegrywa na punkty i goni ostatkiem sił :))))

 • ~waria(n)t 64" 2024-04-17
  11:45:12

  5 15

  ,,Kolejne umowy sponsorskie zawierane ze spółkami Skarbu Państwa, działały jak płachta na byka w innych ośrodkach żużlowych, zwłaszcza, że ich twarzą stał się czołowy polityk Prawa i Sprawiedliwości, wicepremier obecnego rządu i minister aktywów państwowych — Jacek Sasin. To jego zabiegi sprawiły, że Motor jest dziś najbogatszym klubem żużlowym w Polsce, z budżetem ok. 30 milionów złotych na sezon."

  Pytanie wobec powyższego czysto retoryczne .
  Czy kandydat na Prezydenta Rybnika będzie wobec tego lojalny Rybnikowi i Rybniczanom ? Czy raczej centrali swojej partii ?

 • ~annodomini 2024-04-17
  11:48:16

  8 5

  ~exploriurbex W porządku. Poprostu odpowiedziałam, na zarzut ~waria(n)t 64" że nikt nie widział, nie słyszał o numerze do Pana Sączka.

 • ~waria(n)t 64" 2024-04-17
  11:48:24

  3 11

  @generale . Pozyskałeś tą tajemną wiedzę wiedzę od egzorcysty leczącego salcesonem ?
  Czy też kibicujesz Motorowi Lublin ?

 • ~waria(n)t 64" 2024-04-17
  11:51:41

  5 11

  @annodomini. Nie manipuluj że nikt nie wiedział.
  Wiedziała i widziała świta królika .
  A nie widzieli i dalej nie wiedzą normalni Rybniczanie

 • ~gen 2024-04-17
  11:52:29

  11 4

  Wariat zdarta płyta , szkoda na ciebie mojego czasu :)

 • ~waria(n)t 64" 2024-04-17
  11:55:56

  5 14

  A więc prawda to kandydacie Sączek . Że normalni ludzie nie będący wyznawcą religii smoleńskiej , a którym obiecał Pan też numer telefonu nie znają tego numeru . Choć chcieliby go poznać ?

 • ~waria(n)t 64" 2024-04-17
  11:58:36

  5 12

  @Panie generale. Brak logicznych argumentów powoduje u Pana wzrost agresji

 • ~ 2024-04-17
  13:56:24

  13 12

  Zdecydujcie gdzie i ilu przyjmiemy muzułmańskich murzynów czy Kuczera się temu sprzeciwi? Czy wmówi wam że teraz przy zmianie władzy tak musi być ale za to jest pożyczka z Unii 3 lata po terminie bo poko wstrzymywało?

 • ~Thomas. 2024-04-17
  15:53:04

  16 10

  Brawo Wy, Kuczera w 3 kadencji utopi Rybnik w zalewie...

 • ~Thomas. 2024-04-17
  15:56:57

  17 9

  Kuczera to taki mały kłamczuszek -
  - afera mobingowa , nie ma , a potem zwalnia podwładnego,
  - afera zakupu działki, a potem defrauduje 20 mln
  - afera biogazowni i zabrane 40 mln z wodociągów, potem panika i budują hospicjum

  a ja się pytam czy miasto jest od budowania hospicjum !!! Dość tej miernoty w mieście !!! dość !!

 • ~Arteks 2024-04-17
  16:57:15

  11 17

  @Thomas - arcykłamcą był Morawiecki. Afer z udziałem jego rządu i szwindli tyle, że prokuratorzy i komisje śledcze nie wyrabiają czasowo pracując już od kilku miesięcy. A wam pozostaje co najwyżej szkalowanie Kuczery bo...
  - żadnej afery nie było, a damski bokser został zwolniony przez prezydenta
  - od kiedy zakup działki pod zajezdnię jest defraudacją - przecież autobusy muszą gdzieś stacjonować tak samo jak np. pojazdy policji czy straży pożarnej
  - biogazownia to oznaka nowoczesnego patrzenia w przyszłość i możliwość wykorzystywania energii ze śmieci
  - hospicjum - no niestety ale państwo PiS na takie coś jak hospicja czy domy opieki pieniędzy nie miało, a oddziały szpitalne zamykało. Dobrze, że nasz mądry prezydent wyremontował porodówkę i buduje hospicjum.

  PiS tłumaczą niektórzy jako pazerność i samolubstwo. Myślą tylko o szwindlach i tylko o sobie i swoich kolesiach. Czasami rzucą jakimś ochłapem.

 • ~krycha12 2024-04-18
  12:46:12

  5 4

  Pamiętam czasy Prezydenta Makosza i Fudalego Adama. To byli dwaj najlepsi prezydenci Rybnika

 • ~ 2024-04-18
  13:04:40

  5 4

  @krycha12 a mnie się Makosz kojarzy z kiepskimi decyzjami. To za jego czasów upadł Klub Ćwiek, to on wywalił z teatru Bronowskiego, zlikwidował Filharmonię ROW, za jego czasów upadły kina, ośrodki rekreacyjne. Nic ładnego w ciągu jego 8 lat w Rybniku nie wybudowano. Otacza go jakiś dziwny mit, a poza kwietnikami, rondami i wyremontowaniem rynku nic się za jego czasów większego nie zdarzyło.
  Za Kuczery powstają obiekty stulecia jak np. zabudowa na Hallera czy droga Pszczyna-Racibórz.

 • ~@Rybek63 2024-04-18
  21:51:23

  2 3

  Staremu już demencja daje się we znaki i to ostro.

 • ~krycha12 2024-04-19
  12:02:36

  3 4

  Do M.Popeć - za PO i PSL wielu brało chleb na zeszyt w sklepach osiedlowych ,ponad 50% młodych na bezrobociu, kilka mln. wyjechało za granicę ,co trzecie dziecko żyło w nędzy. Zrujnowano stocznie, mafie hulały w najlepsze. Same tylko mafie VAT-owskie okradły budżet na 250 mld zł /dane unijne/ .Okradziono ludzi na miliardy z OFE..... co pisać dalej?

 • ~Arteks 2024-04-19
  12:15:57

  3 3

  @krycha12 - PiS nie zlikwidował ubóstwa ekonomicznego. Nadal ok. 7-8% społeczeństwa żyje w ubóstwie. Nadal mamy sporo bezdomnych i lumpów. Za PiS nastąpiło zwiększenie sprzedaży tzw. "małpek". Nie zrobiono absolutnie nic aby zmniejszyć problem alkoholizmu w Polsce.

  PiS okradł samorządy na kwotę ok. 30 miliardów rocznie!!! Rybnik stracił na rządach PiS astronomiczną kwotę 175 milionów zł! PiS zrujnował różne instytucje takie jak np. Poczta Polska która jest w fatalnym stanie ekonomicznym. Za PiS zamknięto ogromną liczbę oddziałów szpitalnych. Audyt w kolejowej spółce PKP IC wykazał, że 40% wagonów jest odstawionych z powodu braku środków na przeglądy techniczne podczas gdy przewozy biją kolejne rekordy. A przez to multum ludzi musi jeździ w tłoku przez nieudolność kierownictwa wypuszczającego na trasy zbyt krótkie składy. Za PiS zrujnowano lasy, a w rejonie Rybnika po raz pierwszy w historii stosowano masową wycinkę lasu ochronnego wytyczonego jeszcze w czasach pruskich. PiS skompromitowało Polskę na arenie międzynarodowej i skłóciło nas z wszystkimi sąsiadami - nawet Czechami oraz Unią Europejską! Jako jeden z nielicznych krajów EU nie dostaliśmy przez PiS środków KPO na rozwój kraju.

  PiS = szkodniki w każdej dziedzinie z... pięknymi i szczytnymi ideami i hasłami.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

MEN powinno wprowadzić zakaz wyjazdów dziecka na wakacje w trakcie roku szkolnego?
Oddanych głosów: 737