zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.rybnik.com.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny rybnickim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~PawelE39 2020-01-25 01:10:07

  I wyszla kultura "blokorzy" w komentarzach :)

 • ~~ursus 2020-01-24 23:38:54

  ta firma 499 - partner akcji ,to ta, która sprzedaje kotły węglowe ? widać pieniądze nie śmierdzą (smogiem)
  liczba jak zwykle wyssana jest z palca, bo nikt z wypowiadających się nie wie, ile jest kotłów do wymiany, ale wielce zabierają głos

 • ~~ursus 2020-01-24 23:35:23

  widzę zmianę strategii i szaleńczy atak z innej strony
  ~Arteks 2020-01-24 19:45:34
  "@artefaks - a skąd ta pewność, że te piece są takie stare? Co one mogły ogrzewać w czasach Hitlera skoro wtedy nie było ani w Rybniku ani w Chwałowicach bloków?! A może jednak naczytałeś się za dużo Wellsa lub braci Strugackich i mieszasz rzeczywistość z przeszłymi czasami z domieszką fantazj?"
  Zamiast takich "pierdu-pierdu " które zarzucasz innym, ale sam wypisujesz, w myśl zasady "nie znam się, ale się wypowiem", polecam się najpierw "nieco" doszkolić, czy kocioł parowy służy tylko do ogrzewania? nie,powstał jako źródło pary do procesów technologicznych, m in. napędu maszyn wyciągowych i produkcji energii elektrycznej na potrzeby własne kopalni (tak Arteks, prąd produkuje się z pary,nie wierzysz, odwiedź dni otwarte Elektrowni )

 • ~Kurt_Wallander 2020-01-24 22:45:31

  @ Lateks: nie pamiętam, kiedy ostatnio lód na autostradzie widziałem - serio. Akcja z piaskarkami miała miejsce ok. 16. Na lodzie nie pomoże ani święty turecki - "sól" obniża temperaturę zamarzania do -7°C. Teoretycznie, przy tej nijakiej pogodzie jest duża szansa na spotkanie czarnego lodu ale od początku zimy, naliczyłem na autostradzie raptem jeden przypadek (częściej na wszelkiej maści zjazdach, ślimakach). Sól ma jeszcze jeden minus - jak ta breja zamarznie, jest tak samo zła jak czarny lód.

  Dla mnie to marnotrastwo i niepotrzebnie wysypana sól, która z pędem powietrza była z czasem wszędzie a nie na asfalcie.

  Zamiast chlorku sodu, stosuje się jeszcze chlorek wapnia - stąd wzmianka o "chlorku".

 • ~takiuj 2020-01-24 22:00:51

  Mechelek, ryj to może mieć świnia, ewentualnie pies. Nie dziecko. Które kiedyś bedzie pracować na twoją emeryturę. A pies, nikomu nie potrzebne zwierze/pasożyt(sorry prócz psów co pomagają nie pełnosprawnym) . Koty są bardziej pożyteczne. Przynajmniej gryzonie tępią. Aczkolwiek przez kocie mamy na hasiokach są odpowiednio żywione na hasiokach i z lenistwa nie chwycą się gryzonia.

 • ~rad11 2020-01-24 21:53:19

  Wystawiłem moje drzewko w całości razem z bio worki wzięli choinkę zostawili, pociąłem choinkę opakowane w dwa worki koloru brązowego i się udało wzięli! Tak wygląda eko Rybnika trzeba ładnie zapakować żeby zabrano choinkę.

 • ~Mateusz Mrowiec 2020-01-24 21:05:26

  Witam

  Oczywiście, każdy może mieć chwilę w której nie do końca panuje nad sobą, sęk w tym, że dorosła osoba odpowiada za każdą , nawet taką chwilę swojego życia. Tutaj niestety skrajna głupota dorosłych osób poruszających się tym pojazdem doprowadziła do niewyobrażalnej tragedii. Tragedii, która pojawiła się w ogólnopolskich mediach. Osoba, która spowodowała tą tragedię (kierowca) powinna być na zawsze wykluczona z społeczeństwa. Osoby, które nie powstrzymały kierowcy powinny ponieść ciężkie konsekwencje swojego zaniedbania. Wymiar sprawiedliwości forujący tak śmiesznie niskie wyroki sam siebie ośmiesza. Przypomnę, mówimy o spokojnej, a wręcz wypoczynkowej dzielnicy Rybnika, o ilę się nie mylę drogą, którą jechał ten osobnik jest wytyczona ścieżka rowerowa, co więcej przebiega pod tyle co odnowionym obiektem rekreacyjnym jakim jest basen z pluskadełkiem. Czyli miejsce generujące duży ruch pieszy, co więcej z uwagi na charakter w znacznej większości ludzi młodych. Tak jak mówię, dożywotnie wykluczenie z społeczeństwa to aż nazbyt łaskawa kara byłąby dla takiego osobnika.

 • ~Dawid Dziwoki 2020-01-24 21:03:22

  Tommi, nie to miałem na myśli

 • ~Arteks 2020-01-24 19:45:34

  @artefaks - a skąd ta pewność, że te piece są takie stare? Co one mogły ogrzewać w czasach Hitlera skoro wtedy nie było ani w Rybniku ani w Chwałowicach bloków?! A może jednak naczytałeś się za dużo Wellsa lub braci Strugackich i mieszasz rzeczywistość z przeszłymi czasami z domieszką fantazj? Zamiast takich pierdu-pierdu - bądź słowny, zrób zdjęcie kominów ciepłowni i jeśli dymią, poproś dla nich o karnego kopciucha. A jeśli nie to przyznaj, że jednak do "karnego kopciucha" kwalifikują się tylko piece "januszowe" ogrzewające pojedyncze chałupy, a nie te które ogrzewają dziesiątki tysięcy ludzi. Piece węglowe twoim zagranicznym rówieśnikom przypominane są w westernach lub filmach wojennych. Dla nich to symbol biedy i dziadowania, dla ciebie i wielu innych - smutna codzienność. Piece z chałup nie trafią do muzeów techniki tylko tam gdzie ich miejsce - na złom.

 • ~wojto 2020-01-24 19:24:03

  Logiczne jest sprzątanie po psie np na Kampusie, aczkolwiek po kaczkach nikt nie sprząta ;) Ale sprzątanie kup, w miejscach gdzie chodzi się tylko z psami, to przerost formy nad treścią. Używanie do tego foliowego woreczka jest abberacja czystości w dzisiejszych czasach. Co do trzymania psów na smyczy, jestem za, pod warunkiem, że ludzie też będą trzymani na smyczy.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy w Rybniku powinien obowiązywać podatek od psa?
Oddanych głosów: 1092