Dawid Malina z brązowym medalem mistrzostw Polski

2018-07-25, Autor:

W miniony weekend na zmodernizowanym stadionie w Lublinie odbyły się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Brązowy medal wywalczył Dawid Malina z TL ROW Rybnik.

Kolejny sukces w swej karierze osiągnął zawodnik Towarzystwa Lekkoatletycznego ROW Rybnik, Dawid Malina, który mistrzostwach Polski w biegu na 5000 metrów wywalczył brązowy medal.

Bieg, jak relacjonuje trener zawodnika Maciej Ciepłak, był rozgrywany w upalną pogodę i jak w mistrzostwach najczęściej bywa w wolnym tempie. Zawodnicy głównie koncentrowali się na walce o medale.

Zwycięzcą został specjalizujący się w biegu przeszkodowym Krystian Zalewski z Branina Goleniów /14:15:59/, na drugim miejscu przybiegł Marcin Głowala z Wilgi Garwolin /14:18:74/, a Dawid Malina uzyskał czas 14:20:44.

Dobrze w mistrzostwach zaprezentował się również Marcin Ciepłak, który w biegu na 3000 metrów z przeszkodami zajął piąte miejsce z czasem 9:13:68.

W mistrzostwach wystąpiła również sprinterka TL ROW, Julia Polak, która jako druga z najmłodszych w stawce w biegu na 100 metrów zajęła jedenaste miejsce z czasem 11:91, na 24 zawodniczki zakwalifikowane do startu.

W najnowszym wydaniu „Dziękuję, nie słodzę” gościem Wacława Wrany jest Dawid Malina:

Oceń publikację: + 1 + 13 - 1 - 0