TL ROW Rybnik: Kevin Pietrusiński podwójnym złotym medalistą mistrzostw województwa śląskiego

2023-06-27, Autor:

W Gliwicach odbyły się mistrzostwa Śląska młodzików U16 w lekkoatletyce. Dwa złote medale wywalczył zawodnik TL ROW Rybnik, Kevin Pietrusiński.

W mistrzostwach Śląska młodzików Kevin Pietrusiński z TL ROW Rybnik najpierw zwyciężył w biegu na 110m przez płotki w czasie 16,62s, a następnie zdobył złoty medal w wieloskoku osiągając odległość 12,88m. Brązowy medal w tej konkurencji wywalczył jego kolega klubowy Mateusz Wojdyło (10,78m). Złoty medal w skoku w dal zdobył również Angelo Żydek, oddając skok na odległość 5,70m, a Mateusz Wojdyło był czwarty z wynikiem 5,33m.

Wynik Kevina Pietrusińskiego był najwartościowszym rezultatem mistrzostw – skomentował występ swojego podopiecznego trener Michał Olszar.

Warto dodać, że Kevin Pietrusiński ma najlepsze wyniki w Polsce w tej konkurencji, a dwa tygodnie wcześniej skoczył na odległość 13,13m i wówczas do pobicia rekordu Polski zabrakło mu 10cm.

W mistrzostwach Śląska młodzików dwa medale wywalczył także Szymon Zając z RMKS-u Rybnik. Zwyciężył w rzucie dyskiem (48,13m), a w pchnięciu kulą był drugi z wynikiem 11,82cm.

Z innych wyników lekkoatletów TL ROW Rybnik należy wymienić drugie miejsca Julii Polak w biegu na 100m (11.64s) w Memoriale Jana Dery w Tychach i w Grand Prix Gliwic, gdzie uzyskała czas 11,78s, Wartościowy wynik osiągnął również w zawodach w Krakowie Krzysztof Ludwiczak w skoku w dal, skacząc na odległość 7,23m.

Oceń publikację: + 1 + 7 - 1 - 0