Lekkoatletyka: medale rybniczan w Ostrawie

2024-01-27, Autor:

Halowe mistrzostwa województwa śląskiego w lekkiej atletyce zakończyły się dobrymi wynikami zawodników z Rybnika.

W hali Arena w Ostrawie odbyły się mistrzostwa województwa śląskiego w lekkiej atletyce. W mistrzostwach wystartowali seniorzy oraz juniorzy i juniorzy młodsi.

Podczas tych mistrzostw lekkoatleci TL ROW Rybnik wywalczyli 6 medali. Podwójne zwycięstwa wśród seniorów odniosła Julia Polak w biegu na 60m (7.70s) i biegu na 200m (25.12s) oraz Krzysztof Ludwiczak w skoku w dal (6.77m) i trójskoku (13.67m). Natomiast w kategorii juniorów młodszych Kevin Pietrusiński w trójskoku (12.65m) zdobył srebrny medal, a w biegu na 60m przez płotki (9.06s) zajął trzecie miejsce.

Z zawodników RMKS-u Rybnik w pchnięciu kulą medale zdobyli wśród juniorów Jakub Sobik (zwyciężył z wynikiem 13,44m), a w konkursie seniorek Emilia Gembalczyk była druga (9.48m), a Hanna Morgała zajęła trzecie miejsce (9.13m). Brązowy medal w tej kategorii wywalczył również Przemysław Rusin (12.12m). W konkursie skoku w dal seniorów Mikołaj Laskowski zdobył brązowy medal z wynikiem 6.42m.

Oceń publikację: + 1 + 7 - 1 - 1