TL ROW Rybnik: dziewczyny na medal

2023-10-10, Autor:

Zawodniczki Towarzystwa Lekkoatletycznego ROW Rybnik zdobyły 5 medali w mistrzostwach województwa śląskiego w kategorii dzieci młodszych.

W Rudzie Śląskiej odbyły się mistrzostwa województwa śląskiego w lekkoatletyce w najmłodszej kategorii wiekowej do lat 12.

W imprezie tej zawodniczki Towarzystwa Lekkoatletycznego ROW Rybnik, a zarazem podopieczne trenera Michała Olszara, zdobyły 5 medali.

W konkurencjach indywidualnych na najwyższym stopniu podium stanęła Patrycja Wasela, która przebiegła 300m w rekordowym czasie 46,93s, a w skoku w dal była druga z wynikiem 4.33m.

Również dwa medale wywalczyła Milena Wojdyło, zdobywając srebro w biegu na 60m w czasie 8,56s i brąz w skoku w dal z wynikiem 4,30m.

Mistrzostwo wywalczyła także sztafeta 4x100m w czasie 57,31s, w której biegły Milena Wojdyło, Patrycja Wasela, Zuzanna Janosz i Milena Jureczko. Trzy ostatnie zawodniczki są uczennicami szkoły podstawowej w Wielopolu, której nauczycielki wychowania fizycznego Beata Solak i Lucyna Tkocz od lat współpracują z TL ROW Rybnik.

Oceń publikację: + 1 + 27 - 1 - 5