Lekkoatletyka: Szymon Zając mistrzem Polski do lat 16 w rzucie dyskiem

2023-09-25, Autor:

Podczas mistrzostw Polski do lat 16 w lekkoatletyce złoty medal wywalczył Szymon Zając z RMKS-u Rybnik. Z brązowym krążkiem wrócił Kevin Pietrusiński z TL ROW Rybnik.

W dniach 23-24 września w Słubicach zostały zorganizowane mistrzostwa Polski do lat 16 w lekkoatletyce.

W rzucie dyskiem zaimponował Szymon Zając. Miotacz RMKS-u Rybnik o ponad metr poprawił rekord życiowy i wygrał z rezultatem 63,76m. To trzeci najlepszy wynik w historii polskiej lekkoatletyki i jednocześnie nowy rekord Śląska.

Dobrze spisał się również Kevin Pietrusiński z TL ROW Rybnik, który w wieloskoku z wynikiem 12,87m zdobył brązowy medal. Zawodnik ten wystartował również w biegu na 110m przez płotki, gdzie w finale B zajął trzecie miejsce z czasem 16,22s.

Cieszymy się z medalu. Do srebra zabrakło zaledwie 4 cm, a w najlepszym skoku Kevin odbił się z przed deski zaprzepaszczając szansę na oddanie ponad 13-metrowego skoku - skomentował występ swojego zawodnika trener Michał Olszar.

Oceń publikację: + 1 + 11 - 1 - 1