TL ROW Rybnik z 10 medalami mistrzostw województwa śląskiego

2023-06-01, Autor:

Bardzo dobry start w mistrzostwach województwa śląskiego seniorów, juniorów i juniorów młodszych zaliczyli lekkoatleci TL ROW Rybnik.

Na stadionie Sprintu w Bielsku-Białej Wapienicy odbyły się mistrzostwa województwa śląskiego w lekkiej atletyce w kategorii seniorów, juniorów (U20) i juniorów młodszych (U18).

W imprezie zawodnicy TL ROW Rybnik wywalczyli 10 medali. Złote krążki zdobyli Julia Polak w biegu na 100m (12.01s) i 200m (24.61s), Oliwier Mutwil w biegu na 800m (1.53.22min.) i Marcin Ciepłak w biegu na 3000m z przeszkodami (9.44.55min.) i Krzysztof Ludwiczak w trójskoku (13.84m).

Na drugim stopniu podium stanęli Dominika Wasela w biegu na 100m przez płotki (15.80s), Krzysztof Ludwiczak w skoku w dal (6.82m) i Franciszek Olejnik w biegu na 5000m (1733,22min.) i Oliwier Mutwil w biegu na 1500m (3.54.99). Brązowy medal w biegu na 3000m (10.01.30min.) zdobył Jarosław Kożdoń.

Zawody odbywały się przy pięknej pogodzie, jednak przy silnych podmuchach wiatru, który mocno przeszkadzał sprinterom i biegaczom na dłuższych dystansach.

Oceń publikację: + 1 + 9 - 1 - 1