Lekkoatletyka: medale rybniczan w mistrzostwach woj. śląskiego

2024-03-07, Autor:

W Raciborzu z udziałem ponda 600 uczestników odbyły się halowe mistrzostwa województwa śląskiego dzieci starszych U14 i młodszych U12 w lekkiej atletyce. W imprezie nie mogło zabraknąć zawodników z Rybnika.

Złote medale halowych mistrzostw województwa śląskiego, startując pierwszy raz w wyższej kategorii wiekowej U14, wywalczyły Milena Wojdyło i Patrycja Wasela z TL ROW Rybnik.

Milena Wojdyło w skoku w dal pokonała wynikiem 4,79m pięćdziesiąt startujących w tym konkursie koleżanek. Brązowy medal wywalczyła Lena Stelmach wynikiem 4,65m, a Patrycja Wasela zajęła ósme miejsce skacząc na odległość 4,40cm.

Natomiast Patrycja Wasela startując pierwszy raz na dystansie 60m przez płotki zwyciężyła zdecydowanie w finale tego biegu w czasie 10,15s.

Wyniki Mileny Wojdyło i Patrycji Waseli mieszczą się w pierwszej dziesiątce polskich tabel halowych w kategorii U14.

Milena Wojdyło wystąpiła również w biegu na 60m, w którym startowało 114 zawodniczek i w finale tego biegu z czasem 8,59s zajęła piąte miejsce, a Lena Stelmach z czasem 8,79s została sklasyfikowana na ósmej pozycji.

W najmłodszej kategorii U12 dobrze spisała się Kaja Król, zajmując z czasem 2.06.41 ósme miejsce w biegu na 600m.

W Raciborzu pojawili się także lekkoatleci RMKS-u Rybnik. Złoty medal w pchnięciu kulą 2kg w kat. U14 z wynikiem 9,42m zdobyła Nina Tokarczyk. Z kolei Blanka Mrugalska w biegu na 60m przez płotki w kat. U14 z czasem 10,57s stanęła na najniższym stopniu podium.

Oceń publikację: + 1 + 13 - 1 - 1