TL ROW Rybnik: finał zawodów „Lekkoatletyka dla każdego”

2023-11-29, Autor:

W Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale odbył się ogólnopolski finał zawodów „Lekkoatletyka dla każdego”.

W zawodach wystartowało ponad 600 uczestników ze wszystkich województw oraz reprezentacje Austrii, Słowacji i Finlandii.

Do reprezentacji naszego województwa na te zawody zostały powołane trzy zawodniczki Towarzystwa Lekkoatletycznego ROW Rybnik, Milena Wojdyło i Patrycja Wasala w kategorii wiekowej U12 oraz Maja Czyż w kategorii U14.

Najlepiej z rybniczanek zaprezentowała się Milena Wojdyło, która skacząc w dal na odległość 4,61m wywalczyła brązowy medal. Patrycja Wasela w biegu na 300m zajęła 8. miejsce z czasem 48,11s, a Maja Czyż w w biegu na 60m przez płotki (10,33s) została sklasyfikowana na 11. pozycji.

Milena Wojdyło i Patrycja Wasela wystartowały również w reprezentacji naszego województwa w sztafecie mieszanej 8x200m i zajęły w niej 4. miejsce.

Zawody przeprowadzono z wielkim rozmachem, z udziałem wielu wybitnych byłych lekkoatletów. Dekoracji dokonywał czterokrotny mistrz olimpijski w chodzie sportowym Robert Korzeniowski.

Oceń publikację: + 1 + 10 - 1 - 0