zamknij

Wiadomości

Poseł Chmielowski chce odejść z Ruchu Palikota. SLD będzie miało posła?

2013-08-06, Autor: Wacław Wrana
Pochodzący z Mikołowa poseł z naszego regionu – Piotr Chmielowski w lipcu został usunięty z klubu parlamentarnego Ruchu Palikota. Z naszych informacji wynika, że jego odejście z partii jest kwestią czasu. Choć poseł nie zdradza swoich politycznych planów, to najbliżej mu do SLD.

Reklama

Piotr Chmielowski był jednym z autorów programu Ruchu Palikota przed wyborami w 2011 roku. Wtedy RP uzyskał zaskakująco dobry wynik, stając się trzecią siłą polityczną w parlamencie. Gdy w Ruchu Palikota skończył się „miodowy miesiąc” po wyborach, partia zaczęła być targana wewnętrznymi konfliktami. Niektórym posłom przestał się m.in. podobać antyklerykalny kurs partii.Odsunięty od wpływu na losy partii poczuł się m.in. poseł z naszego regionu. – Przez półtora miesiąca nie potrafiłem doprosić się o spotkanie z Januszem Palikotem. W końcu ustami jego sekretarki dowiedziałem się, że „nie mamy o czym rozmawiać”. Potem z paska na telewizorze dowiedziałem się, że zostałem zawieszony w prawach członka klubu parlamentarnego – opowiada o kulisach wydarzeń z początku lipca Piotr Chmielowski.

Poseł nie ma jednak żalu doJanusza Palikota. Mówi otwarcie, że za jego wykluczeniem stoi Andrzej Rozenek. – Rozenek od początku kadencji najwyraźniej widział we mnie konkurenta. Blokował wszystkie moje inicjatywy i wystąpienia. Dbał o to, aby nie zapraszano mnie do mediów – mówi poseł Chmielowski.

Wywołany do tablicy Andrzej Rozenek wszystkiemu zaprzecza. - Przyczyną wykluczenia posła Chmielowskiego była trwała niezdolność do współpracy, nieustanne kwestionowanie podstaw programowych Ruchu Palikota i nieumiejętność podporządkowania się dyscyplinie klubowej – odpiera Rozenek.

Nasz parlamentarzysta przyznaje, że choć wciąż jest członkiem partii Ruch Palikota, to jego odejście jest kwestą czasu. – Obecny stan rzeczy jest nie do przyjęcia. Sądzę, że do końca wakacji podejmę decyzję co dalej. Mam przyjaciół zarówno w Platformie Obywatelskiej jak i w SLD. Z pewnością jednak ideowo bliżej mi do drugiej z partii – zapowiada.

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (17):
 • ~ 2013-08-06 08:35:53

  hehe, w takich przypadkach powianiem nie byc już posłem , człowiek glosował na posła dla Palikota, nie na sld

  5 0
 • ~Gwidon 2013-08-06 08:52:58

  To jest przecież wybraniec narodu, to nieważne że to kolejna polityczna prostytutka.W Rybniku i tak dostanie głosy obojętnie jaki przywdzieje kabotek.Pani Kluzik też umie znależc frajerów własnie tutaj. Czy to przypadek?

  3 0
 • ~czarny_julek 2013-08-06 09:30:12

  No - a jak go nie przyjmą przyjaciele z SLD lub PO, to wstąpi do PiS i będzie z pewnością krucjaty przeciwko pedałom prowadził...

  3 0
 • ~Arteks 2013-08-06 10:49:32

  Słyszałem różne wypowiedzi posła Chmielewskiego w mediach i w sejmie i muszę stwierdzić że to inteligentny gość który nic głupiego nie powie. Nie można mu też odmówić aktywności.

  1 0
 • ~ 2013-08-06 11:43:06

  RPP się sypie, aż miło patrzeć:)

  4 0
 • ~roger 2013-08-06 12:46:52

  Znam osobiście posła Chmielowskiego. Gdyby połowa tej zgrai na Wiejskiej była tak konkretna, rzeczowa i uparta w swoich przekonaniach nie było by takiego bajzlu w naszym kraju. Ale u nas jest tak, że niby mamy demokrację ale gdy człowiek przedstawia swoje stanowisko , a nie jest ono do końca zgodne z ustaleniami wewnątrz partyjnymi ląduje po za strukturami partii.

  0 0
 • ~ 2013-08-06 13:43:49

  Arteks, ale to nie ma związku, mysle ? ze jakby startował z listy SLD nie byłby posłem

  2 0
 • ~hindenburgstrasse 2013-08-06 15:15:42

  Mam nadzieję, że poseł Chmielowski mimo wszystko przeniesie się do PO. Nie do końca zgadzam się z jego poglądami, ale nie można mu odmówić rzetelności i aktywności. Szczerze mówiąc, to chyba najlepszy parlamentarzysta z naszego regionu. Dlatego właśnie przenosiny do SLD byłyby wielką stratą, bo chętnie oddałbym na niego głos, ale na pewno nie oddam głosu na listę SLD.

  0 1
 • ~Kajzer 2013-08-06 15:57:41

  Ja bym tak osobiście Pana Posła nie wybielał!!! Jak czynią to niektórzy komentujący. To dzięki takim ludziom jak pan poseł rozpadał sie partia RP w okręgu nr. 30 . To z jego inicjatywy rozleciał się zarząd regionalny RP. To z jego inicjatywy rozleciały się struktury powiatowe to jest koła powiatowe.. Faktyczne w okręgu nie działa żadne koło powiatowe partii Ruchu Palikota. Pan poseł uważał,że to nie zarząd okręgu decyduje o rozwoju partu Palikota w Regonie (Okręg nr 30 ) tylko pan poseł Chmielowski..

  Poseł powiada ,że należy do partii .. Ale w okresie gdy koło powiatowe w Rybniku działało prężnie zwracaliśmy sie do pana posła i ja osobiście aby założył biuro poselskie w Rybniku lub w jakiś sposób dofinansował wynajęcie biura dla koła powiatowego w Rybniku..
  W końcu to stolica regionu I Chodziło o kwotę 500 złotych miesięcznie.. Co czyni pan poseł na takie dictum... Ano zakłada biuro poselski Mikołowie , gdzie do dnia dzisiejszego nie ma koła powiatowego tej partii. I zakłada biuro poselskie w Raciborzu na peryferiach okręgu w mieście gdzie koło powiatowe jest najmniejsze . Pytanie istotne co Pan poseł zrobił dla regionu..???. To jest okręgu rybnickiego..?? Nie znam żadnych konkretnych działań tego pana na tej niwie..
  Proszę o przykłady
  Czy Pan poseł przejdzie do SLD mam co do tego wątpliwości.. Na tym transferze jedynie straciłaby SLD..
  Komentarz napisał były członek struktur regionalnych partii Ruchu Palikota.

  3 0
 • ~Jan R. 2013-08-06 16:32:55

  Widocznie pan poseł nie chce być utożsamiany z pederastami, transwestytami, z naćpaną hołotą i innymi zbokami. RP powinien skończyć tak jak PPPP.

  0 5
 • ~ 2013-08-06 18:43:36

  Biedny chmielowski, niedobry Rozenek nie lubi kolegi z klubu, będzie musiał poszukać przyjaciół gdzie indziej

  2 0
 • ~hartom 2013-08-06 20:34:19

  Rozwalił struktury Ruchu Palikota w Rybniku to rozwali struktury SLD. Ten Pan ładnie mówi i wydaje sie inteligentny jednak, wszystkie przywary, które zarzuca Ruchowi to właśnie on wprowadził w tej Partii. Wszyscy którzy tak ładnie sie o tym pośle wypowiadają niech pokarzą jednego zwykłego obywatela któremu on pomógł? Mało tego gdzie jest biuro poselskie w Rybniku - nie ma, a subwencje na utrzymanie biura zbiera. Zanim zadomowił sie na wiejskiej, mase ludzi zapisywało sie do Ruchu Palikota - w okręgu w Rybniku było ponad 70 członków dziś jest ilu - może 5 i ani jednego klubu tak działał Pan poseł .Naprawdę współczuję SLD!

  5 0
 • ~ 2013-08-06 21:46:46

  Współczuje każdej partii która przyjmie tego pana (Chmielowskiego ) w swoje szeregi ponieważ ,niszczy wszystko i wszystkich na swojej drodze do władzy i kariery .Nawet w RP miał zapędy aby pozbyć się Janusza Palikota i zająć miejsce w zarządzie krajowym -nie wyszło i teraz szuka następnej partii aby zrobić karierę .TAK JAK ZNISZCZYŁ CAŁE STRUKTURY RP w okręgu Rybnickim tak też rozwali i struktury tej partii która go przyjmie .Najlepiej wiedzą o tym członkowie RP których się pozbył wraz ze swoim lojalnym sługą E.S .

  4 0
 • ~hardmark 2013-08-06 23:48:50

  Zapraszam autora artykułu na rozmowę z Rybnickim Oddziałem RP.Należy wysłuchać drugiej strony a nie robić z tego "człowieka" męczennika.Znam jego działalność w Rybniku i niestety nie jest kryształowo jak to Piotr Ch. przedstawia.

  2 0
 • ~ 2013-08-07 00:35:51

  Także ubolewam nad faktem, że artykuł napisany jest w oparciu o jednostronne wypowiedzi i subiektywną ocenę Pana Chmielowskiego. Tym bardziej, że w artykule można znaleźć kłamstwo. Pan były Poseł Chmielowski był obecny na posiedzeniu, na którym wykluczono go z Klubu Parlamentarnego.To raz. Druga sprawa. Jeśli Piotr Chmielowski CHCIAŁBY wystąpić z RP, zrobiłby to. On został wykluczony z Klubu Parlamentarnego, raczej wbrew jego woli więc teraz mówienie o woli wystąpienia z partii to w mojej ocenie nadużycie. Jeśli Pan Chmielowski chce nadal "działać" politycznie jest zmuszony tą partię opuścić. Ze względu na powyższe wypowiedzi byłych Członków Ruchu Palikota życzyłbym jedynie przenosin do PiS-u, ze względy na bardzo wielką niechęć do tej partii z mojej strony :) Zgadzam się również z ~muminos, gdyby nie Ruch Palikota, Piotra Chmielowskiego w Sejmie zwyczajnie by nie było. To właśnie osoba Janusza Palikota zaważyła na wyniku Piotra. Niestety, wszystkie powyższe zarzuty można weryfikować pozytywnie, brak biura w Rybniku jest wystarczającym świadectwem zainteresowania Posła regionem. Nie jednak czas i miejsce by roztrząsać problemy, szczególnie te wyeliminowane :) Klub Partii w Rybniku obecnie już w dobrych humorach powoli i skutecznie odradza się, a wszystkich zainteresowanych Nowoczesnym Państwem - serdecznie zapraszam! Pozdrawiam, także Redakcję - życząc w pracy jak najwięcej obiektywnych artykułów, będących przecież esencją dziennikarstwa:)

  2 0
 • ~superelektro 2013-08-07 08:01:06

  Nie znam człowieka w ogóle, ale mam wrażenie że pan poseł jest jak nastolatka na pierwszej randce. I chciał by i boi się. Niby odchodzi ale czeka żeby mu ktoś powiedział " nie odchodź ". Jeżeli chcę odejść to odchodzę a nie piszę że chcę odejść. Przecież nikt go tam siłą nie trzyma jak i nikt go siłą nie zapisywał. Nie jest ani pierwszym ani ostatnim który zmienia " barwy klubowe ". Swoją drogą to należało by zrobić porządek z takimi skoczkami którzy przechodzą z partii do partii aby tylko utrzymać się przy korycie. Po rezygnacji z członkostwa którejkolwiek partii powinien być np. pięcioletni okres karencji i dopiero potem można było by wstąpić do innej. Nie było by wtedy takich paradoksów jak obecnie, że jednego dnia w jakiejś sprawie ktoś jest przeciw a następnego jest za, gdyż w międzyczasie zmienił przynależność partyjną i musi reprezentować politykę partii. Kabociorzom stanowcze nie.

  3 0
 • ~Don C. 2013-08-07 13:38:58

  Kumaci twierdzą że poseł nie chciał się umówić z Biedroniem na ul.Grodzkiej w Krakowie :-))

  5 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy potrafimy ze sobą rozmawiać mimo różnic w poglądach?
Oddanych głosów: 1261