zamknij

Wiadomości

Myśleliście, że politycy już Was niczym nie zaskoczą? Błąd. Poseł sabotuje listę, z której kandyduje

2015-10-15, Autor: ww
Poseł Piotr Chmielowski z SLD startuje w wyborach do Sejmu w okręgu rybnickim z listy Zjednoczonej Lewicy. Co ciekawe, od momentu rejestracji list wyborczych poseł sabotuje działalność swojego komitetu, którą nazywa "ZLewem".

Reklama

Piotr Chmielowski w 2011 roku dostał się do Sejmu z listy ówczesnego Ruchu Palikota. W 2013 roku z hukiem rozstał się z partią Palikota i związał się z SLD. Wydał też książkę „Byłem posłem Palikota”, w której w rozprawił się ze swoim byłym guru oraz z niektórymi kolegami z sejmowych ław.

Teraz wygląda na to, że dni Piotra Chmielowskiego w Sojuszu Lewicy Demokratycznej są również policzone. Po rejestracji list wyborczych poseł konsekwentnie sabotuje Zjednoczoną Lewicę. Rozsyła do mediów informacje stawiające w złym świetle zarząd SLD i działaczy ugrupowań, którzy startują z list Zjednoczonej Lewicy, nazywając lewicową koalicję "ZLewem". Próbował też namówić co najmniej 10 kandydatów z listy ZL w okręgu rybnickim do rezygnacji ze startu w październikowych wyborach – gdyby to się udało, lista lewicy zostałaby skreślona przez PKW. - Rzeczywiście, chciałem doprowadzić do unicestwienia tej listy. Niestety, na taki ruch zdecydowanych było zaledwie 6 kandydatów – zdradza poseł.Dlaczego Piotr Chmielowski zdecydował się na „kąsanie ręki, która go karmi”? Jak tłumaczy, chodzi o kulisy konstruowania list wyborczych oraz ludzi lewicy, którzy na nich się znaleźli. - Właściwie nie wiem czy śmiać się czy płakać. Koalicja ZLewu doprowadziła nie tylko do całkowitego rozbicia struktur SLD, ale przede wszystkim do ośmieszenia lewej strony sceny politycznej – wyjaśnia.

W swojej recenzji list wyborczych ZL Chmielowski uderza m.in. w szefa wojewódzkich struktur SLD – Marka Balta. „Jedynym plusem tej kandydatury jest fakt, że jest szefem wojewódzkich struktur SLD. Co należy zinterpretować jako minus i wstyd dla SLD. Przydatność w Sejmie bliska zero. Ciągle nieobecny, w Komisji Zdrowia praktycznie nierozpoznawalny. Natomiast niezmiernie skuteczny w rozwalaniu struktur .”

O sytuacji w rybnickim okręgu wyborczym pisze tak: „Chaos w najczystszej postaci. Do tego stopnia, że kandydaci na kandydatów dowiedzieli się czy są na liście z …komunikatu Komisji Wyborczej. Okręg dwukrotnie „sprzedany”. Najpierw SLD oddał go Palikotowi, a później Twój Ruch „przekazał” go na rzecz Polskiej Partii Pracy. A Janusz Palikot bez mrugnięcia okiem wymienił jednego swojego protegowanego na rzecz innego. „Naturalny” kandydat na lidera listy (to o sobie – przyp. Red.), poseł sojuszu, z imponującym dorobkiem parlamentarnym został zaszczycony miejscem trzecim, które przyjął bez wahania. Cała lista to zlepek przypadkowych osób, a niektóre z nich nawet nie chcą podać swojego numeru telefonu, spotkać się, czy prowadzić wspólnej kampanii.”

Co na to wszystko sztab Zjednoczonej Lewicy? Czy komitet zamierza wyciągnąć jakieś konsekwencje wobec niesfornego posła SLD? Niestety, Paulina Piechna-Więckiewicz - rzecznik prasowa komitetu Zjednoczona Lewica nie odpowiedziała na nasze pytania.
Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 9

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (15):
 • ~JoannaB1981 2015-10-15 16:37:39

  Na tej liscie Zjednoczonej Lewicy jedynie młody Kohut to osoba godna polecenia i na niego zamierzam glosowac.

  0 55
 • ~imrahil 2015-10-15 17:54:14

  w ogóle nie warto głosować na lewicę, siostro

  38 0
 • ~werkk 2015-10-15 18:53:55

  Od 89 roku już nikogo nie zaskoczą to Ci sami ludzie którzy z polityki zrobili sobie źródło dochodu i tylko to ich interesuje. Młodzi kandydaci nie maja szans.

  25 0
 • ~Bernusia 2015-10-15 19:07:29

  Szanowna redakcjo, kto jest autorem tego artykułu

  7 0
 • ~rodzyn 2015-10-15 21:12:24

  Przecież tu chodzi o kasę, a nie o ludzi

  17 0
 • ~sarin 2015-10-15 21:40:34

  ~Bernusia Patrząc po inicjałach, ww to będzie Wacław Wrana.

  3 0
 • ~ 2015-10-16 08:41:46

  Do rodzyn: zamożny już jestem a historycznie ostatnie cztery lata (gdzie byłem posłem zawodowym) na przestrzeni ostatniej dekady to najgorsze lata pod względem moich dochodów. Więc nie o kasę tu chodzi.
  Informuję również, że na liście oprócz "nonejmów" są osoby wielce zasłużone, nie tylko dla lewicy, ale przede wszystkim dla województwa i lokalnych samorządów. Wymienię pana Mariana Jarosza, Józefa Kowola, Andrzeja Kwaśniewskiego i Piotra Sobalę. Do tego grona mogę zaliczyć jeszcze Łukasza Kohuta, który co prawda jest jeszcze za młody na poważną politykę, ale jest pełen wigoru i zapału.
  Lista niewątpliwie byłaby silniejsza, gdyby nie "szopki" z jej rejestracją. Wiele wartościowych osób wycofało się w ostatniej chwili. Nie mam najmniejszej wątpliwości, że jak ktoś przeczytał książkę wspomnianą w tekście artykułu, to zrozumie dlaczego nie chcę być na wspólnych listach z Palikotem, Nowicką, Nowacką, Rybakowiczem, Mroczkiem, Borkowskim.

  0 11
 • ~bikerek 2015-10-16 09:50:42

  A proszę mi powiedzieć kim jest i co osiągnął Łukasz Kohut, że jest tak wielbiony. Z tego co wiem to wsławił się tym ze nosił teczkę od Palikota (człowiek który na konferencji pokazywał się ze sztucznym przyrodzeniem, albo tym że na zaprzysiężeniu Prezydenta Dudy był ubrany jak bezdomny nie obrażając bezdomnych) i ma zdjęcie z Panią Nowacką (ta Pani znowu jest wielbicielką zbrodniarza Che Guevary). Pan Kohut jest za likwidacją lekcji religii w szkołach, krzyży z wszystkich instytucji i adopcją dzieci przez pary homo itp.

  12 0
 • ~ 2015-10-16 10:05:34

  Najbardziej mnie denerwuje, że gdzieżby człowiek nie pojechał, to widzi gęby kandydatów w pasie ruchu. Przecież przepisy mówią, że 1,5 m nic nie może być umieszczone tylko znaki drogowe. Moim zdaniem łamią prawo. Janik - plakaty, że jest pomoc prawna w pasie drogi Wojciech Piecha - w pasie drogi, no ale na tego to nigdy bym nie głosował. Nie kumam kto dopuścił do wystawienia tego człowieka. Porażka. werkk - 100% zgody. 2 kadencje i fora z dwora.

  10 0
 • ~bikerek 2015-10-16 10:15:08

  A plakaty wiszące już od kilku tygodni Krząkały, Kurpanika, a teraz Kohuta (Rondo Gliwickie) Panu nie przeszkadzają.

  10 0
 • ~ 2015-10-16 10:27:21

  Wszyscy w pasie ruchu mi przeszkadzają. Tego nie powinno być. Przecież to łamanie prawa. Wymieniłem tych dwóch panów, gdyż w nazwie swojej partii mają prawo. Ponadto chroń nas Boże przed dostaniem się gdziekolwiek Wojciecha Piechy. Ja kiedyś powiedziałem, że to powinno wyglądać na przykład w ten sposób. Np. Rybnik - w każdej dzielnicy duża tablica ogłoszeniowa gdzieś w centrum i tam każdy kandydat wywieszony z własnymi pomysłami. Ludzie wtedy by wiedzieli gdzie wszystkich mogą znaleźć i postać poczytać a może i świadomie kogoś wybrać. I tyle.

  8 0
 • ~orient 2015-10-16 11:40:37

  @TD mnie też denerwują banery z politykami wiszące przy drogach ale z drugiej strony trzeba też wziąść pod uwagę, że wielu ludzi w drukarniach i agencjach reklamowych ma pracę dzięki wyborom, tonom ulotek, banerów i plakatów. Trzeba to przeżyć, jeszcze tylko 2 tygodnie i gęby polityków zaczną znikać z ulic, a wraz z nimi ich obietnice o których nawet oni zapomną. A przy okazji - jeśli biedny rencista ma auto to jakiś dowód na to jak zmienia się status naszego społeczeństwa na lepszy. Odnośnie Wojciecha Piechy - no jak to kto jak nie jego słynny brat. Teraz do polityki idą całe rodziny. Nieważne czy mają talent czy nie. Niektórzy wykorzystują nazwisko do robienia interesów jak np. syn czy córka Tuska. Kto komu zabroni? Ty TD też byś mógł iść, problem w tym że nikt na ciebie nie zagłosuje.

  0 3
 • ~ 2015-10-16 17:00:26

  Jedyną wiarygodną partią lewicową jest RAZEM. Zachęcam do głosowania. Lista numer 3.

  0 12
 • ~smr 2015-10-16 22:15:42

  Na te pyski przy drodze to już faktycznie nie idzie patrzeć ... już mi się odechciało głosować

  11 0
 • ~krycha46 2015-10-19 17:13:26

  Nie głosować-/Nowacka B człowiek Palikota/. na PSL i Zjednoczoną Lewicę

  3 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co wg Ciebie jest przyczyną wyludniania się Rybnika?

Oddanych głosów: 3184