zamknij

Wiadomości

Kandydaci gratulują sukcesu Izabeli Kloc. Co na to nowa senator?

2014-09-08, Autor: Bartłomiej Furmanowicz
Wyborcze emocje powoli opadają. Wczorajsze głosowanie w naszym okręgu wyłoniło zdecydowane zwycięstwo Izabeli Kloc – nowej senator z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Jak komentują wybory pokonani kandydaci? Co powiedziała nam sama Izabela Kloc?

Reklama

Izabela Kloc (Prawo i Sprawiedliwość):

To miłe, że mieszkańcy Rybnika zaakceptowali mnie jako osobę, która nie mieszka w tym mieście – to tym bardziej zobowiązuje, by jeszcze bardziej dla Rybnika pracować jako szefowa okręgu Prawa i Sprawiedliwości. Możecie być Państwo pewni, że będziecie mieć mnie tu bardzo dużo.

Zapewne poparcie dobrych samorządowców ma duże znaczenie. Dziękuję panu Adamowi Fudalemu za to poparcie. Z resztą współpracujemy ze sobą od wielu lat. Cały okręg rybnicki jest przeze mnie dzisiaj bardzo dobrze rozpoznany. Widzimy, że Donald Tusk ucieka do Brukseli, pani Elżbieta Bieńkowska również, zostawiają rozłożone na łopatce województwo śląskie. Ten sukces jest odpowiedzią na to, że Ślązacy nie godzą się na taką sytuację. Myślę, że mieszkańcy to wszystko wyczuli i oddali głos na PiS.

Moim zdaniem frekwencja w tych wyborach była imponująca. Dziękuję tym wszystkim, którzy zagłosowali na moich konkurentów, ponieważ jest to wyraz wielkiej odpowiedzialności za to miasto. Chylę czoła tym, którzy udali się do urn wyborczych.

Marek Krząkała (Platforma Obywatelska):

Chciałem podziękować wszystkim wyborcom, którzy oddali na mnie swój głos. Tutaj – w rodzinnym Rybniku wygrałem, niestety w całym okręgu zwyciężyła pani posłanka, której gratuluje wyniku i życzę sukcesów w Senacie.

Na wynik wyborów składa się wiele czynników. Na pewno zaważyła niska frekwencja oraz fakt, że prezydent Fudali tak jednoznacznie opowiedział się za PiS-em. Jestem przekonany, że zgodnie z sondażami przed wyborami samorządowymi Platforma Obywatelska odniesie zwycięstwo.

Tak to jest, że wybory uzupełniające rządzą się własnymi prawami – stąd ta niska frekwencja. Dodatkowo okres wakacyjny i ładna pogoda zrobiły swoje. Przede mną rok pracy w Sejmie, trzeba robić swoje, wrócić do swoich obowiązków. Myślę, że jest jeszcze zbyt wcześnie by wyciągać wnioski dotyczące kampanii wyborczej do Senatu. Życzę pani senator, aby realizowała się w nowej roli.

Maciej Urbańczyk (Kongres Nowej Prawicy):

Gratuluję sukcesu pani Izabeli Kloc. Szacunek pokonanym, chwała zwycięzcom. Jestem jednak przerażony tym, że do urn wybrało się tylko 10 procent wyborców. Najważniejsze pytanie jakie trzeba sobie teraz postawić, to dlaczego 90 procent mieszkańców naszego regionu nie chciało się pójść do wyborów? Wynik PO i PiS był do przewidzenia i jest to największy szok – po 25 latach mamy przecież katastrofę ekonomiczną i nie wiem co trzeba zrobić, żeby ludzie zaczęli myśleć realnie.

Boję się bankructwa Polski, ponieważ na dzień dzisiejszy wychodzimy „na zero” z dotacjami unijnymi. Z kolei NIK już teraz ostrzega przed bankructwem systemu emerytalnego. Trzeba to zmienić, ale jak na razie nic nie przynosi skutku.

Piotr Chmielowski (Sojusz Lewicy Demokratycznej):

Przegrałem, mówi się trudno. Gratuluję Izabeli Kloc – walczyła dzielnie i bez „haków”. Taka była wola wyborców. Wyraźnie widać, że polityka spolaryzowała się między PiS a PO – partiami prawicowymi z naciskiem na te pierwsze ugrupowanie. Platforma musi się obudzić, jeżeli zamierza odnieść jeszcze zwycięstwo. Z kolei my jako SLD musimy pokazać wyborcom, że jesteśmy dobrą marką.

Od początku tego dnia pracuję nad przyszłymi wyborami samorządowymi. Mam dobre samopoczucie – zrobiłem swoje i wyszedłem na swoje.

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 3

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~Piachu74 2014-09-08 11:46:05

  Jak sformatowany trzeba mieć umysł, by w pierwszym wywiadzie po zwycięstwie wspominać o uciekającym Tusku czy Bieńkowskiej. Podziękował Fudalemu za poparcie, natomiast wyborcom jakoś nie...

  13 0
 • ~rybnikus 2014-09-08 12:13:35

  Zadziwiające jest, że jeszcze jest aż tylu frajerów ślepo wierzących w cuda Tuska, który niszczy Śląsk i Polskę od 7 lat a teraz znowu obiecywał odbudować i który uciekł do UE więc nie ponosi żadnej odpowiedzialności, czyli jak zawsze!!

  5 0
 • ~stanislaw_paluch 2014-09-08 12:30:35

  "Donald Tusk ucieka do Brukseli, pani Elżbieta Bieńkowska również, zostawiają rozłożone na łopatce województwo śląskie" - ten cytat wystarczy, by się upewnić, że pani Kloc wzmocni intelektualnie senat - izbę zadumy i refleksji...

  17 0
 • ~l...i 2014-09-08 12:39:22

  Panie Marku, z jednej strony bardzo się cieszę z takiego obrotu spraw - uważam, że jest Pan potrzebny rybniczanom tu w ich mieście, jako prezydent. Wygrana w Rybniku to znak, że mieszkańcy miasta naprawdę Pana cenią!

  0 5
 • ~Mariano_Italiano 2014-09-08 12:47:14

  Panie Marku, dziękuję Panu że głosował Pan abym pracował do 67 roku życia, czyli do śmierci. Dziękuję Panu i nigdy Panu tego nie zapomnę. Mam nadzieję że Pan też będzie harował na budowie do takich lat.

  31 0
 • ~ESR6cki 2014-09-08 18:01:16

  Nie ma czego gratulować, bo wygrana przy takiej frekwencji jest żenująca - wybory powinny zostać unieważnione, gdy jedynie żałosny odsetek społeczeństwa się na nie fatyguje, a na nieobsadzone miejsce powinien wejść następny kandydat z listy. Dodatkowo, głosujący powinni przemyśleć w końcu jakie mają prawą narzekać na polityków, jeśli nie idą na wybory, a rządzący - rozważyć uczynienia udziału w wyborach obowiązkowym, bo ta dobrowolność nam Polakom nie wychodzi na dobre. W efekcie dostajemy senatorkę, która już w pierwszym powyborczym wywiadzie gdacze o imponującej frekwencji i robi chamskie aluzje pod adresem premiera. Oby sama teraz nie uciekła z Rybnika. A co do konkurentów pani Kloc - warto wyciągnąć wnioski, bo nie wiemy kiedy następne wybory uzupełniające na koszt społeczeństwa.

  5 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Kto w głównej mierze ponosi odpowiedzialność za złą sytuację rybnickiego szpitala?


Oddanych głosów: 1666