Wczoraj (21 kwietnia) niedaleko Rybnika doszło do tragedii. Około godziny 10.00 na granicy miejscowości Bargłówka i Trachy (pow. gliwicki), w terenie zalesionym na łuku drogi, doszło do w skutkach zdarzenia - zginęła 38-letnia kierująca fordem oraz jej 11-letnia córka. Policja chce wyjaśnić przyczyny i okoliczności wypadku - prosi o pomoc.
O tym wypadku jest głośno w całym regionie. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że z niewiadomych dotąd przyczyn kierująca straciła panowanie nad pojazdem, w wyniku czego doszło do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka jeepem.
Warunki atmosferyczne w chwili zaistnienia wypadku były trudne, a nawierzchnia śliska. Prowadzący oględziny zabezpieczyli wszelkie możliwe ślady na miejscu zdarzenia. Na tym etapie postępowania śledczy nie wykluczają żadnej z przyczyn tego tragicznego wypadku. Jedną z hipotez, braną pod uwagę, jest również stan nawierzchni i jej zanieczyszczenie substancją ropopochodną.
Celem wyjaśnienia przyczyn i okoliczności tego wypadku zwracamy się z apelem do podróżujących w niedzielę rano drogą DW 919 na odcinku Trachy - Bargłówka o przekazywanie informacji dotyczących warunków na drodze, mogących mieć realny wpływ na bezpieczeństwo podróżujących. Prowadzący śledztwo apelują do osób, które podróżowały tym odcinkiem drogi we wskazanym czasie i posiadają nagranie z wideorejestratora o zabezpieczenie go i zgłoszenie się do gliwickiej policji – mówi podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP w Gliwicach.
Policja prosi też wszystkich świadków tragedii, w szczególności prosimy kobietę lat około 40 (włosy koloru blond), która jechała bezpośrednio za fordem i widziała przebieg zdarzenia, zatrzymała się na miejscu i zdała relację kolejnemu świadkowi, który przejął akcję ratowniczą o kontakt.
Kontakt z prowadzącym postępowanie aspirantem sztabowym Sławomirem Brodzińskim: telefon: 47 8592341, e-mail: [email protected]
Tagi: wypadek, Bargłówka, Trachy, śmiertelny wypadek, policja Gliwice, powiat gliwicki, poszukiwani świadkowie
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Jejkowice mają Miss Śląska. Sara Stempka okrzyknięta najpiękniejszą mieszkanką województwa
29106Śmiertelny wypadek w Wilczej. Zginął rybniczanin
27708Plac Wolności z poczekalnią. Czy spełnia oczekiwania mieszkańców? Nie owijają w bawełnę (wideo, zdjęcia)
24599Mężczyzna został przygnieciony przez pojazd na skupie złomu
21746Na tych ulicach nie będzie prądu nawet przez 9 godzin. Zobaczcie harmonogram przerw
19412Endoproteza kolana - co warto wiedzieć?
+403 / -29Bohaterski kierowca autobusu doznał udaru. Rodzina walczy o jego powrót do zdrowia
+164 / -12"Malinką" z Rybnika do Wisły. Polregio połączył opolskie z Beskidem Śląskim
+151 / -7Ta sprawa znajdzie finał w sądzie? Związkowcy mówią o mobbingu w kopalni: „Dyrekcja zamiata sprawę pod dywan”
+102 / -15Mobbing na KWK Jankowice? Były zarzuty, było postępowanie wyjaśniające. Co ustalono?
+83 / -18„Dlaczego pan Nawrocki mieszkał za moje pieniądze w hotelu?” Spięcie na konferencji PiS-u
37Grzegorz Braun mówił w Rybniku o „froncie gaśnicowym”. „Miejsce ślązakowców - piątej kolumny - jest w więzieniach”
28Nowoczesne centrum przesiadkowe w Jejkowicach - otwarte
26Szkoły i przedszkola w Rybniku odczują demograficzną zapaść. W planach likwidacje
24Łukasz Kohut o Braunie i jego „ślązakowcach”: pana miejsce jest na Kremlu
24Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert
~norton 2024-04-22
19:26:54
Olbrzymia tragedia. Wyrazy współczucia dla rodziny.
To bardzo niebezpieczny odcinek drogi.