zamknij

Wiadomości

Radni PiS zarzucają wiceprezydentowi kumoterstwo. Dlaczego?

2015-01-29, Autor: Wacław Wrana
Ciąg dalszy kontrowersji wokół wyników konkursów grantowych dla stowarzyszeń. Radni Prawa i Sprawiedliwości zarzucają Piotrowi Masłowskiego kumoterstwo. Ich podejrzenia budzi fakt, że stowarzyszenie „17-tka”, którym kieruje radny Mariusz Wiśniewski, otrzymało z budżetu miasta aż 650 tys. zł dotacji. - Po czynach nas poznacie – odpowiada krótko na te zarzuty prezes „17-tki”.

Reklama

Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości rozesłał do rybnickich mediów oświadczenie, w którym odnosi się do rozstrzygnięć konkursów grantowych. Politycy PiS uważają, że niezależność komisji konkursowej o której opowiadał wiceprezydent Piotr Masłowski to fikcja, ponieważ większość tego gremium i tak stanowią urzędnicy nadzorowani przez swojego szefa. Mało tego, zarzucają Masłowskiemu kumoterstwo.

- Z ogromnym zaniepokojeniem patrzymy również na wysoką dotację - 650 tys. zł. - przyznaną Stowarzyszeniu „17-tka”, którym kieruje radny Miasta Rybnika pan Mariusz Wiśniewski, a jednocześnie kolega Piotra Masłowskiego z list wyborczych. Budzi to ogromne kontrowersje. Oczekujemy od radnego Mariusza Wiśniewskiego stosownej reakcji, pełnienie funkcji Prezesa Zarządu Stowarzyszenia dotowanego przez miasto i sprawowanie mandatu radnego, jest w naszym przekonaniu trudne do przyjęcia – pisze Łukasz Dwornik, pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości w Rybniku.

Piotr Masłowski przekonuje, że stowarzyszenie „17-tka” nie mogło liczyć na taryfę ulgową. Podobnie jak inne organizacje, których oferty nie spełniały wymagań konkursowych. - Dwa projekty tej „17-tki”, w tym wyjazd na letni obóz, nie otrzymały dofinansowania, ponieważ komisja negatywnie oceniła złożone wnioski – wyjaśnia wiceprezydent.

 

> Piotr Masłowski wprowadza nowe porządki w magistracie. Kluby sportowe na cenzurowanym

 

Tłumaczyć nie zamierza się wywołany do tablicy Mariusz Wiśniewski. - Po czynach nas poznacie. Nikt, kto wie czym od lat zajmuje się moje stowarzyszenie, nie odważyłby na kwestionowanie przyznanej nam dotacji. Ale co innego panowie z PiS-u... - ucina radny.

Znacznie ostrzej oświadczenie rybnickiego PiS-u komentuje na swoim profilu na Facebooku Forum Obywateli Rybnika, do którego należy Piotr Masłowski i Mariusz Wiśniewski. - Autorzy tego dokumentu (oświadczenia Prawa i Sprawiedliwości – przyp. Red.) cierpią na klasyczne objawy mentalności Kalego. Przypomnijmy - jeszcze kilka miesięcy temu prezes RKP ROW Rybnik, Stanisław Jaszczuk (PiS) łączył to stanowisko z funkcją radnego i wiceprzewodniczącego Rady, podobnie jak pan Frystacki, który będąc radnym pracował w zarządzie klubu "Energetyk". Wtedy wszystko było w porządku... - piszą przedstawiciele FOR.

Oceń publikację: + 1 + 16 - 1 - 4

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (28):
 • ~ewaros 2015-01-29 10:48:26

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  0 5
 • ~Lukasz_Cofalik 2015-01-29 10:53:36

  Katolicy z PiSu potrafi wydrzec ostatni grosz organizacji pomagajacej potrzebujacym po to by dodac kolezka z klubu zyjacego z sponsorow, reklam, biletow itd ktory to naciaga rzeczywistosc jak moze by udawac stowarzyszenie. Zalosne....

  55 0
 • ~piotrekdec 2015-01-29 11:00:27

  żenujący jest ten pis, oczywiście na szczeblu krajowym ale niestety równie dobrze zachowuje się w samorządzie; wielki poseł janik dostał dotacji banieczkę na swój kub, ale tym razem nie dostał dotacji na fikcyjne przeciwdziałanie uzależnieniom to spuścił swoje psy radzie miejskiej; dostawało się przez lata kasę na fikcje i bajdurzenie o pomaganiu w zwalczaniu uzależnień przez profesjonalny klub, a tym razem przyszło można powiedzieć normalne dzielenie kasy to janik płacze i pie...li w wywiadzie "bo my...yyy..kochamy sport, kochamy...yyy..piłkę nożną, a teraz budżet mamy większy niż wpływy" (bezczelny cham) i nagle się okazuje, że trzeba będzie REALNYCH sponsorów poszukać, żeby się w to prezesowanie piłką dalej bawić; żenujący jest ten nasz poseł (wstyd się przyznać)

  61 0
 • ~unlimited 2015-01-29 11:13:38

  Ale jaja - daję minus, a na liczniku pojawia się plus.. Hue hue .. I pamiętajcię - NIKT, ZAPRAWDĘ POWIADAM WAM NIKT KTO WIE CZYM ZAJMUJE SIĘ OD LAT MARIUSZ WIŚNIEWSKI I JEGO STOWARZYSZENIE, NIE ODWAŻYŁBY SIĘ NA KWESTIONOWANIE PRZYZNANEJ IM DOTACJI. ALLAH AKBAR ! AMEN ! SZALOM ALEJHEM !

  0 16
 • ~Marcin74 2015-01-29 11:27:39

  „Nikt, kto wie czym od lat zajmuje się moje stowarzyszenie, nie odważyłby na kwestionowanie…”- i to jest problem. Niewiele osób wie czym… Przeciętnemu, logicznie kojarzącemu fakty Polakowi, który słyszy zbitek słów: stowarzyszenie, zwalczanie uzależnień, ksiądz, radny, dotacja – zapalają się wszystkie ostrzegawcze lampki a przed oczami ma słupki pieniędzy znikające nie wiadomo na co. Dużo więcej osiągnął by Pan Wiśniewski wyjaśniając co osiągnął w 17-tce i co zamierza osiągnąć. Nie. Na stronie tego nie ma. Są cele ale nie ma opisanych efektów.

  14 4
 • ~rodzyn 2015-01-29 11:35:27

  17-stkę znają już chyba pedagodzy z całej Polski. Mam na myśli pozytywnye wrażenia, szacunek do tego co robią. W 2013 otrzymali dotację unijną na polad 2mln. Jestem przekonany, że to dobrze wydane pieniądze. Lepiej ratować dzieci z ulicy, niż stawiać je w młynie na stadionie. Tam mogą się uczyć tego, że Ruch jet zły a Górnik dobry.

  34 1
 • ~ 2015-01-29 11:36:01

  Zasada nr 1 koledze się nie odmawia , przyjaźń pnad wszystko...

  0 22
 • ~Anabioza 2015-01-29 11:41:58

  Pan Janik jest z "Prawa i Sprawiedliwości", co należy rozumieć tak: najpierw "Ja" stanowię "prawo", a później "mnie" dopada "sprawiedliwość". Można też odwołać się do porzekadeł: "kto mieczem wojuje ...". Zresztą to i tak nie ma sensu, odwoływanie się ani do argumentów logicznych, ani racjonalnych, ani nawet merytorycznych nie działa. Najlepsze, sprawdzone eksperymentalnie przez ludzi z PIS są argumenty emocjonalne.

  23 0
 • ~norton 2015-01-29 12:06:22

  PiS ma wszystkich w nosie -po za sobą. Ostatnio mamy wysyp rozwodów posłów z tego ugrupowania - a twierdzą, że wyznają zasady katolickie. Pełna kompromitacja.

  35 0
 • ~lwar 2015-01-29 12:14:01

  Panie Prezydencie !!! 4tyś dla sekcji TL ROW to troszeczkę malutko :( 1 wyjazd na zawody pochlonie podobną kwotę >
  Dzieci w wieku od 10+ , trenuja codzienie czy to mróz czy deszczy czy ciepło nie palą nie piją , chcą coś osiągnąć w życiu .
  Jakie kryteria przyswiecają osobom przyznające fundusze ?
  Jedni ful inni malutko :np taka Polonia zastanawiające ?

  21 0
 • ~song 2015-01-29 12:36:58

  Gdyby nie było PiSu to nie musielibyśmy pisać o sprawach oczywistych. Oni kompletne nie potrafią myśleć kreatywne natomiast podszczekiwać jak podwórkowe burki (bez urazy dla piesków) to i owszem. Gdyby jego "ekselencja" Dwornik ruszył tyłek i sprawdził co mu dali do podpisania to może unikąłby takiej kompromitacji. A tak kolejny raz PiS wystawił się na pośmiewisko.

  16 0
 • ~elegant 2015-01-29 12:56:52

  Przykre ,że postawa p.radnego Wiśniewskiego jest przykładem zwyczajnej buty i bezczelności w stosunku do rybniczan.Jak inaczej tłumaczyć jego słowa...." nikt kto wie czym zajmuje się moje stowarzyszenie i tu...NIE ODWAŻYŁBY KWESTIONOWAĆ PRZYZNANEJ NAM DOTACJI...... Otóż myli się p.radny Wiśniewski.Przyznanie tak olbrzymiej dotacji dla stowarzyszenia radnego Wiśniewskiego jest zwyczajnie niemoralne, albowiem nie ma żadnego uzasadnienia na takie "rozdawnictwo" grantów.Rybnik jako miasto nie stoi patologią.Jako rybniczanin chciałbym ,aby młodzież trenująca w klubach sportowych miała również możliwość wyjazdów na obozy sportowe.Ja jak wielu innych nie widzimy żadnych efektów działalności stowarzyszenia p.radnego Wiśniewskiego.Natomiast od lat p.Wiśniewski domagał się coraz większych środków i zawsze jako przeciwwagę stawiał klub sportowy ,którego prezesem był p.Poseł Janik.Widocznie p.Wiśniewski nie lubi sportu.Dzisiaj mamy nowego v-ce Prezydenta p.Masłowskiego,który w swoich działaniach kieruje się mentalnością Kalego.

  1 16
 • ~inzynier 2015-01-29 13:28:33

  Z tego co nam wiadomo za pośrednictwem portalu rybnik.com.pl to b.Prezydent A.Fudali jako Przewodniczący Rady Miasta na ostatniej sesji wyraził swoje wątpliwości pod adresem Komisji grantowej domagając się stosownych wyjaśnień co do kompetencji i składu osobowego zasiadających tam osób od p.Prezydenta Piotra Kuczery.To nie tylko radni PiS mają wątpliwości, jak tu niektórzy starają się przedstawiać.Moim zdaniem i widać nie tylko moim obecny podział środków to kpina.Pan Prezydent Masłowski próbuje tłumaczyć nam,że teraz będzie inaczej?tzn.widać jak będzie.Potężny zastrzyk środków ( 650 000 zł)otrzyma stowarzyszenie 17-stka ,którego prezesem jest radny Mariusz Wiśniewski i nic wam ( rybniczanie) do tego.Chciałby nadmienić ,że jednym z obowiązków i praw radnych jest kontrola jak wydawane są publiczne pieniążki.O tym tutaj widocznie p.Masłowski i p.Wiśniewski zapomnieli.

  6 4
 • ~spzoo 2015-01-29 13:35:01

  elegant -weź się po prostu przejedź do Boguszowic i sprawdź. Ta organizacja realizowała europejskie projekty, a to trudniej rozliczyć i udowodnić efekty niż pieniądze od kolegi Fudalego.

  20 0
 • ~piotrekdec 2015-01-29 13:38:20

  inzynierku: ależ te pisowskie chamy oczerniające człowieka kontrolują....czy janik nie dostał za mało

  7 0
 • ~spzoo 2015-01-29 13:39:15

  inszynier - jestem za. Posprawdzajmy jak był wydawane pieniądze w klubach radnych PISu i 17tce, pokażmy jak Fudali rozdzielał granty :) Proszę cię złóżcie taki formalny wniosek.

  30 0
 • ~Afordancja 2015-01-29 13:47:50

  @Inzynier A ja z tego co widzialem kilka dni pozniej byla konferencja gdzie padla odpowiedz na to pytanie. I okazalo sie, ze komisja byla ta sama co wybrana we wrzesniu czyli przed wyborami. Roznicaa byla taka (z tego co slyszalem) ze zostawiono calkowicie decyzje do komisji, a nei tylko jako "wskazowki" + dolozyli jako glos doradczy bez prawa glosu Larysza + (chyba) jakas pania psycholog. Zadowala Cie ta odpowiedz?

  21 0
 • ~Mario 2015-01-29 14:12:30

  Pan Masłowski zachowuje się jak jego poprzednicy na tym stanowisku czyli swoi cacy inni be tak to wygląda z perspektywy "zwykłego" obywatela niestety i jak tu glosować w wyborach na zmiany po co???

  0 6
 • ~kutas 2015-01-29 15:01:04

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  0 3
 • ~ 2015-01-29 16:35:57

  17 stka dostała kasę żeby sponsorować patologię w boguszowicach ,z patologią się walczi leczy ją , na tym polu nie mają żadnych wyników , najważniejsze żeby boguszowice wiedziały na kogo głosować...

  0 8
 • ~lwar 2015-01-29 17:07:12

  Jaka dysproporcja proszę kilka przykładów ; POLONIA Judo 270 tyś , RMKS 230 tyś na pięć sekcji , co daje 46 tys na sekcję , TL ROW 4 tyś .Panowie gdzie w tym logika . Co my wyborcy , mieszkańcy , rodzice dzieci które trenują , mamy o tym sądzić ? . Proszę nie róbcie z nas osób które nie potrafią liczyć .Proszę o więcej wyobrażni .
  Rodzic

  14 0
 • ~kretek 2015-01-29 17:58:38

  ~lwar.. ręce opadają, Masłowski to ma jednak przesrane. Czy miasto daje pieniądze na klub ? Oni, czyli szefowie klubów piszą oferty na co chcą dostać, jak piszą na małe kwoty i nieudolnie to co się dziwisz? ps. też jestem rodzicem

  11 0
 • ~orka 2015-01-29 19:03:06

  Pis jak to Pis szczeka, ale mam wrażenie że nowa ekipa ciągnie na swoją stronę, głosowałem za zmianami ale nie takimi, zastępujemy kolesiów- swoimi kolesiami.

  9 0
 • ~elegant 2015-01-29 23:21:59

  I wyszło szydło z worka .Kto i o co zabiegał starając się o mandat radnego.To tylko o kasę chodziło , a nie dobro mieszkańców. Jakie to prymitywne. Wstyd dla obu panów.

  0 8
 • ~zorza54 2015-01-30 21:01:36

  W zeszłym roku Polonia Rybnik dostała ponad 600 tysięcy. Pan prezes klubu Polonia Kowalczyk w ogóle nie krył swojego poparcia i zaangażowania politycznego dla Fudalego. Sorry taki mamy klimat...

  13 0
 • ~zołza 2015-01-30 22:33:38

  To elegant i inżynier żyją? Tak wszystkim was brakowało. I do tego wciąż w dobrej formie. Jakby któryś z was umarł, to wystarczy tu jedno dobre słowo o wiśniewskim napisać i będzie taki sam cud, jak z łazarzem. Ale przynajmniej nie zmieniacie poglądów. Kopaliście go przez kilka lat i kopiecie dalej. Kurna! Wychodzi na to, że nie Masłowski i Kuczera rządzą tylko ten wiśniewski rozdaje karty! Warto chłopa poznać, może też się na coś załapię! Dawniej była dżuma, cholera i żydzi, którzy robią z dzieci macę. Teraz jest Wiśniewski. Zawołajcie wszystkich i dajcie im widły. Zawołajcie wszystkich i dajcie im widły. Pora tę zarazę wy... lić z miasta. Żenada!

  10 0
 • ~zołza 2015-01-30 22:41:18

  elegant - a ty chłopie nie pamiętasz, że do rady startowali też Jaszczuk i Frystacki, którzy przy tym korycie byli od lat? A oni wcześniej nie rwali z kasy miasta ile się tylko działo dla swoich klubów? I wtedy to było w porządku? Bo jakoś nie czytałem, żebyś po nich jeździł jak po łysej kobyle? To Jaszczuk i Frystacki to tacy społecznicy? Tylko i wyłącznie o dobro mieszkańców im chodziło? Jakby Jaszczukowi na tych mieszkańcach zależało to nie pobierałby teraz 12 tyś co miesiąc z kasy RSM leżąc do góry brzuchem, tylko by się tych pieniędzy zrzekł, bo przecież na tę kasę zrzucają się rybniczanie!!

  16 0
 • ~Rasputin 2015-01-31 17:37:53

  Zołza, wcale nie jesteś taka zołza. Za dwa posty powyżej należy ci się piwko lub kawa - w zależności od tego co preferujesz. Inżynier i Elegant zastygli w komentarzach na pewien czas, bo pewnie musieli sobie poukładać w głowie swoją spektakularna (niespodziewaną) porażkę w wyborach. Naturalnie to nie ich wina, tylko tego ... Wiśniewskiego. Pierun jeden zgarnął całą kasę (choć nie jest w stanie jej przejeść), mało tego już przeszedł do PO i tak dalej (cyt. Janik). A biedny Pan Janik nie ma za co opłacić zawodowych sportowców ...

  12 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno budować mieszkania komunalne?

Oddanych głosów: 1070