zamknij

Biznes

Rybnik. Powstanie Business Services Sector (BSS). Rewolucyjne zmiany w rejonie Placu Armii Krajowej

2021-06-23, Autor: ww

Władze Rybnika chcą, by sektor miasta w rejonie Placu Armii Krajowej stał się centrum biznesu w Rybniku (Business Services Sector). Plac Armii Krajowej ma zostać wyłączony z ruchu samochodowego, a nieopodal być może powstanie parking wielopoziomowy. Ruch samochodów najprawdopodobniej zostanie poprowadzony ulicą Za Komendą, która zostanie przebudowana. Rybnicki przedsiębiorca Andrzej Kłosok odrestauruje kolejny biurowiec i połączy go z Business Center K1.

Reklama

Plany władz Rybnika i prywatnych inwestorów poznaliśmy podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Business Center K1.

Jak podkreślał prezydent Rybnika - Piotr Kuczera, zmiana profilu gospodarczego miasta to pokoleniowe wyzwanie.

- Jesteśmy w historycznym momencie. Kończy się właśnie era wielkich inwestycji w Rybnickim Okręgu Węglowym z lat 50-tych XX wieku. Musimy znaleźć pomysł na rozwój miasta na najbliższe kilkadziesiąt lat. Jednym z kierunków rozwoju jest tworzenie nowoczesnych powierzchni biurowych, które przyciągną do naszego miasta inwestorów - stwierdził prezydent Kuczera.

By stworzyć inwestorom warunki rozwoju, władze Rybnika w najbliższych latach chcą dokonać poważnych zmian w przestrzeni miejskiej. Mowa o rejonie Placu Armii Krajowej, gdzie już znajduje się m.in. Business Center K1, nowy biurowiec firmy Hostersi, komenda policji, siedziba urzędu skarbowego i sądu okręgowego. 

Władze Rybnika mają w planach m.in. wyłączenie z ruchu Placu Armii Krajowej.  Strumień pojazdów zostanie poprowadzony ulicą Za Komendą, która ma zostać poddana przebudowie. Prawdopodobnie zostanie zlikwidowane Rondo Chwałowickie. 

Piotr Kuczera podkreśla jednak, że żadne z powyższych propozycji nie są jeszcze przesądzone, ale...

- Będą przedmiotem prac nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego oraz konkursu architektonicznego, jaki ogłosimy w najbliższym czasie. Zamierzamy przeprowadzić głębokie konsultacje społeczne, bo każda zmiana w układzie komunikacyjnym miasta w jednym miejscu, rzutuje na kolejne. Do zmian w rejonie Placu Armii Krajowej musimy się solidnie przygotować.

Czytaj kolejne strony:

Oceń publikację: + 1 + 75 - 1 - 82

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (39):
 • ~sjah 2021-06-23
  11:59:02

  79 56

  Jak dla mnie to jedna z lepszych inicjatyw. Powstanie takiego naszego rybnickiego Manhattanu gdzie pojawi się (oby) sporo firm związanych z nowymi technologiami z pewnością zachęci młode osoby do pozostania w mieście. Widać, że prywatni inwestorzy już zaczęli działać i miasto powinno im to działanie w jak największym stopniu ułatwić oraz zachęcać kolejnych. To jest właśnie zmiana której Rybnik potrzebuje.

 • ~ 2021-06-23
  12:02:27

  41 65

  Komuna w Leming gradzie ma się dobrze.

 • ~DobryK 2021-06-23
  12:10:26

  96 51

  Obok biedronki przy K1 mamy wielki pusty plac ziemi i zamiast zrobić tam drogę żeby ominąć rondo i zlikwidować wąskie gardło w stronę centrum (co wielu ludzi sugerowało już lata temu) to ci chcą stawiać tam biurowiec w którym nikt nie będzie pracować xD
  Jeszcze ta wizualizacja budynków na parkingu po PKS, jasne, smog lubi to.
  Najpierw to znajdźcie chętnych na inwestycje w Rybniku, ewentualne budynki sami pobudują

 • ~DobryK 2021-06-23
  12:12:28

  74 26

  Z resztą z tej wizualizacji to już na dzień dobry można wyrzucić wszystkie te drzewa bo nikt tam tego nie posadzi, co najwyżej jakieś śmieszne kikuty które się nazwie "drzewami", efektem czego wcale nie będzie tak ładnie jak na wizualizacji tylko beton beton i jeszcze raz beton

 • ~MatiW 2021-06-23
  12:23:43

  46 72

  Jedna z lepszych inicjatyw od lat. Współpraca miasta z prywatnym biznesem zawsze ma sens i zmiany na ul. Armii Krajowej są tego dowodem. Nie rozumiem tylko tych narzekających, że znowu źle. Ale co źle? Że coś się dzieje i miejsca pracy będą?

 • ~Lokalny 2021-06-23
  12:27:10

  78 27

  Miasto wydaje kasę na raport dla inwestorów zagranicznych, a nie potrafi zadbać o lokalnych. Najpierw może zreformujcie i usprawnijcie wydział architektury w UM, bądźcie bardziej przyjaźni dla lokalnych przedsiębiorców. Działacie w mieście jak PiS w kraju. Ważniejsi inwestorzy zagraniczni niż nasi.

 • ~Franek 7 2021-06-23
  13:07:18

  42 46

  Pomysł dobry i trochę spóźniony. Zobaczymy jak będzie z realizacją. Żeby nie było tak jak z budową CPK czy promu przez gamoni z PiSu.

 • ~hexon 2021-06-23
  13:32:03

  84 20

  Kolejny oderwany od rzeczywistości pomysł i już ochrzczony przez miasto rewolucyjnym? Najpierw rozmydlenie tematu wstawkami typu "nowe technologie, "miejsca pracy", "rozwój" i oczywiście 2 min po wrzuceniu na stronę plusowanie tematu przez zamawiających artykuł! Po pierwsze to te centra usługowe mogą powstawać na bazie firm coś produkujących a nie na odwrót. Po drugie wynajem biura w budynku i wstawienie tam laptopa to nie rozwój branży IT..! Po trzecie skoro Miasto już zakopało cały przemysł i teraz jest takie Eco, High-Tech i w ogule tyle kasiory trzepie to rozumiem że nam nie podniosą opłat za "wszystko po kolei", tylko z tych high-techów zedrą? Ale chwalą się na jakie duperele pieniądze wydają, to poproszę info ile to startupów działa w Rybniku, ile nagród międzynarodowych otrzymały te firmy, ile otrzymały grantów? Pytania retoryczne, bo to taka sama bajka jak ta farma fotowoltaiczna promowana przez miasto.. tylko żeby nie podpadło że znajomi coś przy okazji zarobili...

 • ~jaro_t 2021-06-23
  13:55:51

  65 4

  "Powstanie": oby nie tak jak hotele na Placu Wolności oraz obok Bazyliki.

 • ~Targenor 2021-06-23
  13:57:08

  69 15

  Pierwsze i podstawowe pytanie: po co komu biurowiec w dobie powszechnego "home office"?

 • ~jojo 2021-06-23
  14:03:43

  59 11

  A ile Ci prywatni inwestorzy dołożą do przebudowy tego placu i ul. Za Policją. Przecież to będzie zrobione dla nich a nie dla nas , mieszkańców.

 • ~sjah 2021-06-23
  14:04:56

  37 26

  @hexon

  Czy zadaniem miasta jest zakładanie startupów? Zadaniem miasta jest ułatwienie życia osobom które chcą coś zrobić. Utworzenie takiej strefy w centrum jest właśnie takim krokiem. Ludzie już sami znajdą sposób jak nowe możliwości wykorzystać. Zobacz sobie takie K1. Jest tam trochę technologicznych firm które nieustannie rekrutują i robią fajne rzeczy. Hostersi to również nie jest miejsce biurowe z laptopami tylko poważny gracz na rynku usług chmurowych. Niedaleko masz jeszcze Alan Systems z gamą autorskich rozwiązań technologicznych. Co wg ciebie należy w Rybniku zrobić? Zabić dechami, wszystko spalić a ziemię posypać solą żeby nic przypadkiem nie urosło?

 • ~Arteks 2021-06-23
  15:02:46

  28 52

  Bardzo dobry kierunek. Nie było chyba opcji aby tak dobrych miejsc zagospodarować inaczej niż pod usługi/biura. Niestety teraz tym bardziej będzie widać błąd ekipy Fudalego która umożliwiła (mimo ogromnego oporu społecznego i krytyki medialnej!) budowę w tym miejscu Biedronki i stacji benzynowej. Niesamowicie szkoda tego terenu. @jaro_t - a czemu wątpisz w powstanie hotelu koło bazyliki? Przecież dopiero co kupił tę kamienicę jakiś inwestor. W przypadku pl. Wolności to pomysł nie wypalił na skutek pierwszego kryzysu węglowego bo inwestorem hotelowym była firma związana z górnictwem. @jojo - jak to? Przecież wielu pisze tu zawsze, że UM nie zabiega o inwestorów lub za mało zabiega (ja się z tym zresztą po części zgadzam). No to właśnie takie działania związane z upiększeniem jakichś miejsc czy poprawą bezpieczeństwa, uporządkowaniem parkowania - to zadanie miasta. Oby plac Armii Krajowej był zielonym miejscem na którym można wypić kawkę, zjeść obiad w czasie przerwy, spotkać się z kimś kto pracuje w okolicy. Oby to było zrobione wszystko z głową. Miejsce ma potencjał. Tam już obecnie w okolicy jest 7 państwowych urzędów i 2 prywatne biurowce (jeden w rozruchu).

 • ~Arteks 2021-06-23
  15:15:19

  19 43

  @targenor - a klienta przyjmiesz w domu? Są stanowiska w których faktycznie indywidualna praca w domu jest jak najbardziej do przyjęcia ale są takie które wymagają pracy w grupie. Praca zdalna nie jest w stanie wyeliminować pracy w biurze tak jak handel internetowy nigdy nie zastąpi stacjonarnego.

 • ~ 2021-06-23
  16:19:12

  37 15

  cały potężny przemysł który Socjalizm zbudował a banda po roku 90 rozkradła i zniszczyła chcecie zastąpić sklepami i takim czymś?więcej ambicji ludzie ,szkoda tak dobrego miejsca na byle co

 • ~Wacek-Placek 2021-06-23
  16:20:16

  46 15

  Fajny jest ten pomysł :) a na środku pomiędzy Policją a US proponuję postawić namiot cyrkowy a rolę klauna ( rozbawiającego zwolnionych z aresztu policyjnego i wyssanych z kasy przez US ) powierzył bym trolowi, który chce być omnibusem na rybnik. com ( wszystko wie, na wszystkim się zna ). Wokół Pl. AK najlepiej wybudować szereg parkingów ( oczywiście płatnych ), by samochody nie pchały się do centrum a obok stojaki z rowerami, hulajnogami , gdzie nad płatnościami czuwał by nam wspaniały UM. Te Wasze pomysły trudno nawet nazwać tragedią. Panie PM, czy Pan w ten sposób mści się na kierowcach , za ten Pana wybryk?

 • ~ 2021-06-23
  16:29:57

  32 5

  wacek placek i jeszcze wybudować tam przystanek kolejowy z centrum przesiadkowym hahaha

 • ~Wacek-Placek 2021-06-23
  16:44:58

  38 12

  Zapomniałem dodać, że kasa za parkowanie i z wynajmu rowerów i hulajnóg powinna zostać zainwestowana w budowanie kolejnych ścieżek rowerowych, których jest stanowczo za mało :), a to , że dziennie przejedzie nimi dwóch trzech rowerzystów a co tam... Pocieszające jest to, że każdy pracujący w centrum będzie miał do wyboru spacer , albo sprzęt wynajęty z UM a wtedy i klientów będzie miał mało, bo kto by zechciał być obsługiwany przez przepoconego sprzedawcę, lub urzędnika? Brawo, brawo, brawo dla pomysłodawców.

 • ~przykopa 2021-06-23
  17:03:34

  18 5

  @Wacek&Placek. Rybniczanie nie gęsi i też swojego błazna mają umocowanego w kultowych protoplastach
  youtube.com/watch?v=ilL3dNMcf-A
  Tylko że ten chłopak udziela się szeroko i jest też znany jako borsigowy manipulator

 • ~tf2 2021-06-23
  18:42:28

  20 5

  Jak zwykle skończy się na zamkniętej drodze a biurowiec będzie się ścigał na piętra z 2 nowymi hotelami.

 • ~Ada Czech 2021-06-23
  19:17:11

  21 5

  Rybnicki przedsiębiorca (...) wyremontuje... I może też zakupi 23 nowe, ekologiczne autobusy. To by wiele wyjaśniło?

 • ~triss 2021-06-23
  20:59:51

  7 21

  Pytanie "po co komu biurowiec w dobie "home office"?" jest równie słabe, jak słynne "po co siłownię skoro można ćwiczyć w domu"...

  Można tak powiedzieć jedynie kiedy sądzisz, że (czyli nie znam się, ale się wypowiem) praca na HO sprowadza się do siedzenia przed laptopem i przeglądania internetu. Lub gdy twoja "praca zdalna" tak wygląda.

  W większości przypadków tzw. praca w biurze wymaga użycia odpowiednich narzędzi (czegoś więcej niż laptop), dostępu do oprogramowania i systemów, codziennych! spotkań, gdzie nie jesteś biernym słuchaczem wykładu, tylko aktywnym uczestnikiem, dlatego

 • ~triss 2021-06-23
  21:06:35

  17 7

  ...dlatego w domu zazwyczaj trudno o takie warunki do pracy i mamy biura :) Poza tym w dużej mierze pracuje się zespołowo, gdzie zadanie czy problem znacznie szybciej i łatwiej rozwiązuje się bezpośrednio niż przez tel. czy on-line.

 • ~Rycerz 2021-06-24
  16:41:26

  24 6

  Aut przybywa a wasz prezydent chce zamykać głowne drogi (Plac Armii Krajowej) i mamy jezdzic bocznymi,małymi drogami,paranoja !!! Juz stoi 1 duzy parking wielopoziomowy i jest pusty a ma byc jeszcze jeden,chcą wybudowac drugi K1,po co dla kogo ??? Ale coz Trzaskowski robi podobnie w Warszawie i warszawiacy na pewno juz go nie wybiorą.Poracha !

 • ~Arteks 2021-06-24
  17:39:23

  1 30

  @Rycerz - a jakie ty miałbyś propozycje? Wyburzanie budynków aby auta miały więcej miejsca? Co lub kto jest w mieście ważniejszy - auto czy człowiek?

 • ~Bernard Jona 2021-06-25
  17:27:59

  17 3

  Jedne Centrum Biznesu miało już kiedyś powstać obok Urzędu Miasta. Na wizualizacjach się jednak skończyło. Były też plany i oczywiście wizualizacje portu lotniczego w Rybniku - Gotartowicach i również na nich się skończyło. Nie będę wspominał o mających powstać hotelach bo inni to zrobili. Dlatego jakoś nie przekonują mnie te zapowiedzi powstania rybnickiego Manhattanu w mieście które raczej idzie w kierunku odwrotnym niż rozwój. Może najpierw należy pokończyć to co już się zaczęło a bujanie w obłokach zostawić na trochę później?

 • ~ 2021-06-25
  18:31:33

  15 2

  Bernard Jona jedno "Centrum Biznesu" już w Rybniku mieliśmy, kto pamięta knajpę pd Teatrem o tej nazwie którą prowadził bodajże EnergoInvest ? w każdym razie "biznes" chyba nie specjalnie wypalił a każdy kolejny gospodarz wkrótce plajtował, co ciekawsze prowadzenia obiektu nie dała nawet rady nawet utrzymywana przez miasto Hossa, dla której za niemałe pieniądze wyremontowano obiekt "przy okazji" remontu Teatru, a której prezes była wielce zasłużona dla ugrupowania rządzącego wtedy miastem,

 • ~Wacek-Placek 2021-06-26
  12:38:53

  17 2

  @ Arteks, jak mawiał klasyk nie kompromisuj się już więcej. Wszystkie Twoje komentarze , nie tylko w tym temacie są minusowane a Ty , nie chcesz tego zauważyć i brniesz dalej w te swoje wizje. Proszę nie idź tą drogą, odstaw klawiaturę. Idź na spacer zrób inwentaryzację wolnych działek, gdzie można by było zorganizować parkingi, zobacz, gdzie jeszcze można utrudnić życie kierującym pojazdami i drenować ich kieszenie za parkowanie.

 • ~Teddy 2021-06-27
  00:00:43

  21 3

  Jak się ma głupich rządzących to i pomysły w mieście pos...ne!!!
  Wyłączyć pl. Armii Krajowej z ruchu i puścić jakimś zadupiem za komendą? Tą uliczką z bieda dwoma pasami między policją a płotem Transgóru??? Na trzech pasch teraz nie da się pomieścić w godzinach szczytu, kolejki do pl. Armii Krajowej od Urzędu Miasta o 15-tej, z Reymonta wcale mnie mniej i osioł chce taki punkt komunikacyjny zamknąć???
  Mnie na placu najbardziej Komenda by przeszkadzała w planach biznesowych. Może wyburzyć i przenieść do Ochojca, albo na Buglowiec???
  Biznes w Rybniku!!! Litości!! Jaki?? Wywóz śmieci EKO Ltd. GmbH :-)
  Tacy przedsiębiorcy są w Rybniku, ze nawet punktu szczepień powszechnych nie potrafili otworzyć, gdzie inni już dawno działali, nawet w takim śmiesznym SWD!
  A może należy Plac przebudować i zrobić dwukierunkowy, żeby rozładować przelotową DK 78, która ciągle w mieście jest zatkana???
  Nie, Zamknąć wszystko, pier...ć jeszcze parę kilometrów dwukierunkowych ścieżek rowerowych z pasem zieleni i będzie git!!!
  A co ze ścieżkami rowerowymi w które tyle kasy wpieprzył na placu??? Przeora te setki tysięcy???
  Naprawdę tego chłopa głupota nie boli??? Bo ja jak czytam te jego brednie to mi łeb z bólu pęka!!!
  Byle do 2022 i fora ze dwora, najlepiej do podstawówki uczyć plastyki!!

 • ~Arteks 2021-06-27
  12:02:43

  2 19

  @teddy - kiedyś chętnie ci różne rzeczy tłumaczyłem i wyjaśniałem. Teraz już powiem krótko - nie terkotaj. Z takimi ludźmi jak ty nie byłoby w tym mieście/państwie niczego nowego więc nie pozostaje nic innego jak zupełna ignorancja. @Wacek-Placek - każdy minus dziadów węglowych, motokultystów lub pustych dzbanów, hejterów, trolli jest dla mnie czasami cenniejszy niż 10 plusów. Bo to może oznaczać jakąś kompletną bezradność wobec tego, że ci którzy mają coś sensownego do powiedzenia - są słuchani przez rządzących. :DDD Wiele razy zwracałem uwagę, że pl. Armii Krajowej jest placem tylko z nazwy.

 • ~Arteks 2021-06-27
  12:21:51

  2 20

  @Bernard Jona - tym planom przeszkodziły ówczesne służby bo z inwestorem nie było podobno wszystko w porządku. Szkoda, że nie wyszło. Co do lotniska to byłyby to pieniądze wyłożone kompletnie w błoto. Po po co naszemu beznadziejnemu i umierającemu aeroklubowi nowoczesne lotnisko? Oni z tymi swoimi Antkami co najwyżej mogliby tam uruchomić jakieś muzeum. Ta od lat nieżyjąca łąka i zaniedbane budynki to jeden z najbardziej brzydkich i niewykorzystanych gospodarczo terenów miejskich mimo, że dobrze położonych blisko A1 i nowej obwodnicy. Już dawno miasto powinno to sprzedać jakiemuś deweloperowi który by tam wybudował nowoczesną dzielnicę, a tak się to marnuje dla kilku pasjonatów stojących w hangarze Antków.

 • ~bartezz 2021-06-27
  18:49:17

  16 1

  Arteks - pleciesz trzy po trzy.... Nie bądź egoistą, widzę, że masz nieaktualne dane - na lotnisku Antków dawno już nie ma, są za to Dromadery, które cały czas czekają w pogotowiu zatankowane wodą do gaszenia pożarów lasów i nie tylko.
  Na lotnisku w changarach jest dużo prywatnych samolotów, które codziennie odbywają loty, oraz są szybowce, na których też uczą się latać, a ty byś chciał likwidować lotnisko na rzecz deweloperów?? Pozwiedzaj dobrze Gotartowice i zobacz ile się pobudowało segmentów i domków deweleperskich - widzę, że znowu się wypowiadasz o czymś czego nie wiesz.
  Lotnisko będzie istnieć jak istnieje a marzenia nic nie kosztują każde może je mieć :DDD

 • ~Arteks 2021-06-27
  20:27:17

  0 21

  @bartezz - nigdy nie plotę i gdyby Student nagle nie zmarł - kto wie czy już by się tam coś nie budowało bo ona jako pierwszy zwrócił uwagę na anachronizm tego terenu współcześnie. Egoizm? Chyba odwrotnie. Zależy mi na interesie miasta. W tej chwili mamy gigantyczną łąkę na której nie widziałem ruszającego/lądującego samolotu od lat. A te przykłady jakie podałeś są słabe. Bo dlaczego miasto ma utrzymywać coś dla kilku prywatnych lotów, dromaderów pilnujących lasów parę razy w roku jak jest zagrożenie pożarowych i dla lotów szybowcowych dla parunastu pasjonatów którzy mogliby sobie ćwiczyć w Bielsku? LPR też nie stacjonuje w Rybniku i jakoś nie ma problemu aby przylecieć do nas z innej bazy jak jest taka potrzeba. Słusznie zauważyłeś, że jest sporo inwestycji deweloperskich ale bardzo często ograniczają je inne budynki dlatego są małe. Lotnisko to obszar gdzie mogłaby powstać cała duża nowa dzielnica. Mam nadzieję, że władze miasta to przemyślą. To chyba najbardziej nieproporcjonalnie słabo wykorzystywany sportowo teren w regionie. Jeśli ktoś pisze, że można dojeżdżać do pracy poza Rybnik - to tym bardziej można sobie wyjechać polatać kilka razy w roku 50 km.

 • ~bartezz 2021-06-27
  21:03:24

  15 1

  Arteks - osobiście znam kilku ludzi z Rybnika, którzy mają tam swoje prywatne samoloty oraz paralotnie i latem w taką pogodę jaką mamy obecnie latają codziennie. Nie wyobrażam sobie by codziennie dojeżdżali do Bielska by polatać. Jeżeli już piszesz o Św. Pamięci panu Studencie to pozwól, że nie skomentuję tego tematu bo słyszałem różne opinie o nim za życia jak pracował w urzędzie. O zmarłych mówi się dobrze albo wcale. Lotnisko w Rybniku mogłoby się nawet jeszcze bardziej rozwinąć i warto byłoby pomyśleć o lotach z Rybnika chociażby mniejszych samolotów pasażerskich do innych miast czy nawet krajów. Deweloperka ma się w Gotartowicach bardzo dobrze nie widzę sensu likwidowania lotniska na jej rzecz.

 • ~Arteks 2021-06-28
  11:21:59

  2 14

  @bartezz - trochę mnie zaskoczyłeś tą troską o jakąś malutką grupkę korzystających z lotniska w sytuacji kiedy przez kilka lat żałowałeś trochę farby rowerzystom których w Rybniku jest kilkadziesiąt tysięcy... A tu grupka blokuje wspaniały teren inwestycyjny nie mając tak naprawdę pomysłu na ten wolny areał. Proszę cię, przejedź się Żorską i zobacz jak to strasznie i biednie wygląda od ulicy. Dlaczego sobie nie wyobrażasz aby miłośnicy lotnictwa nie mogli dojeżdżać do Bielska raz na jakiś czas realizować swoją pasję, w sytuacji kiedy wiele osób dojeżdża do pracy czasami nawet dalej i to codziennie?
  Dlaczego nie poświęcić tego miejsca na coś z czego pożytek może mieć np. kilka tysięcy osób, nie mówiąc o podatku z nieruchomości dla kasy miasta i reprezentacyjnej , estetycznej nowej dzielnicy przy wjeździe do miasta od wschodniej strony i A1? Przemyśl to, a może przyznasz mi rację. Wiem, że na razie tematu nie ma ale... może wróci wraz z wyczerpywaniem się miejsc pod zabudowę.

 • ~predkront 2021-06-28
  13:00:49

  12 0

  Kolejne fantasmagorie, z ktorych nie powstanie nic lub prawie nic tak samo jak z planow zagospodarowania terenu obok parkingu wielopoziomowego. Lata leca, a syf jak byl tak jest nadal i ekipa Kuczery niczego nie dokonala. Teraz bedzie to samo, po tych ludziach niczego dobrego sie nie spodziewam. Cala rada miasta i prezydent sa do wymiany. Lesnych dziadkow towarzystwo wzajemnej adoracji bez pojecia o czymkowiek pozytecznym. O prawdziwej inwestycji to mozna sie dowiedziec ladujac glowna strone www.rybnik.com.pl, czyli Eko-okna w Wodzislawiu. 1000 (!) miejsc pracy w PRAWDZIWYM BIZNESIE, a nie cuda na kiju narysowane na laptopach. Co Kuczera zrobil wraz ze swoimi klakierami, zeby Eko-okna sciagnac do Rybnika? Ruszyli swoje cztery litery, zeby pozyskac takiego inwestora? Odpowiedz jest jasna, bo efekty widac golym okiem. W Rybniku nie ma zadnych inwestycji. To jest po prostu DNO i METER MULU!!

 • ~bartezz 2021-06-29
  13:18:09

  12 0

  Arteks - cyt.fragment twojego wpisu: "@bartezz - trochę mnie zaskoczyłeś tą troską o jakąś malutką grupkę korzystających z lotniska w sytuacji kiedy przez kilka lat żałowałeś trochę farby rowerzystom których w Rybniku jest kilkadziesiąt tysięcy..."
  A więc Arteks - ja nigdy nie żałowałem czerwonej farby na pseudo kontrapasach, ja za każdym razem zwracałem uwagę na szaleństwo w jaki sposób zostały poprowadzone!
  Druga uwaga - co z tego, że w Rybniku jest kilkadziesiąt tysięcy rowerzystów jak z kontrapasów korzysta z nich kilkunastu w ciągu tygodnia....??
  Setki tysiące ludzi jeździ na rowerze kilka razy w ciągu roku i teź są "rowerzystami"
  Biednie wygląda lotnisko wg.ciebie? A niby dlaczego? Jeżdzę Żorską wzdłuż lotniska kilka razy w tygodniu i nie widzę tam żadnej biedy.... lotnisko jak lotnisko... Wiadomo, że nie jest to Airport jak w Pyrzowicach ale nasze regionalne lotnisko.
  Wspomniałeś o Bielsku, że tam mieliby dojeżdżać niby znowu wg.ciebie mający swoje samoloty czy motolotnie, a zapomniałeś o Gliwicach, które są zdecydowanie bliżej Rybnika??...
  Ja bym poszedł w przeciwnym kierunku jak wspomniałem wcześniej i starałbym się rozwinąć nawet lotnisko aby z Rybnika odlatywały mniejsze samoloty pasażerskie do innych miast i krajów. Szkoda likwidować coś co mogłoby przynieść większą sławę Rybnikowi - a ty właśnie o to zabiegasz więc to ty przemyśl mój pomysł a być może przyznasz mi rację.

 • ~Arteks 2021-06-29
  15:17:41

  2 13

  @predkront - trochę mnie tym razem zdziwiłeś bo przecież zawsze zależy ci na rozwoju miasta. A jeśli chcemy się jako miasto rozwijać musimy stawiać na usługi bo tego trochę u nas mało, a z tego żyje się lepiej niż z przemysłu ciężkiego, który zwyczajnie w Europie zamiera. My mamy miejsca w przemyśle, a i tak zauważ ile narzekania na miejsca pracy. Inwestycje przemysłowe w Polsce wynikają głównie z tego, że bogatsze kraje szukają frajerów którzy im będą pracować przy taśmach za parę groszy - kiedy w ich krajach nie ma chętnych na takie stanowiska. Co ciekawe na stanowiska pracy w biurach znajdują się chętnie także u nich. W Wodzisławiu czy Żorach nie ma niczego więc tam każda nowa fabryka jest jakąkolwiek alternatywą na rynku pracy. Super, że władze naszego miasta mają konkretne plany, myślą strategicznie i będą szukać inwestorów biurowych. To jest przyszłość! @bartezz - twój pomysł nie jest zły tylko, że jest dużo bardziej nierealny od mojego. Postawienie w tym miejscu zupełnie nowej dzielnicy np. z pasywnymi budynkami oplecionymi zielenią - to byłby kolejny atut naszego miasta, nowe podatki, nowi mieszkańcy w ładnej okolicy koło lasu. Lotnisko regionalne też mogłoby być takim atutem ale zwyczajnie na to nie ma szans bo Pyrzowice i Ostrava wyczerpują potrzeby naszego regionu. A czy warto utrzymywać taki areał dla wąskiej grupki fascynatów sportów lotniczych, którzy zresztą nie są w stanie nawet wymienić bannera czy zadbać o estetykę obiektów od strony ulicy albo o wymianę sprzętu lotniczego? Uważam, że nie.

 • ~ 2021-07-05
  20:47:38

  1 3

  Uważam, że pomysł rewelacyjny. Oddanie miasta ludziom miast samochodom jest ze wszechmiar pozytywne. W ten sposób odżyje wszystko dookoła.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.