zamknij

Biznes

Restaurator z Rybnika rekordzistą. Ma 4 mln zł długu

2018-06-05, Autor: 

Restaurator z Rybnika jest na pierwszym miejscu listy dłużników polskiej branży gastronimicznej. Pięciu wierzycielom winnien jest 4 mln złotych.

Reklama

W skali całego kraju właściciele lokali gastronomicznych, notowani w bazie Krajowego Rejestru Długów, mają 238,2 mln zł zobowiązań. - Jeszcze w 2015 r. wynosiły one 86,3 mln zł. Obecnie średnie zadłużenie restauratora to 22,1 tys. zł, podczas gdy cztery lata temu było to znacznie mniej, bo 13,6 tys. zł - wskazał prezes KRD Adam Łącki. Jak dodał, zwiększyła się także liczba dłużników z 6,3 tys. do prawie 11 tys.

Doliczając do zobowiązań restauratorów zaległości producentów lodów, piwa i napojów, którzy figurują w bazie Krajowego Rejestru Długów, zadłużenie całego tego segmentu wynosi 273,8 mln zł. W 2014 r. było to 99,7 mln zł.

Według KRD rekordzistą w skali kraju jest restaurator z Rybnika, który ma 9 zobowiązań wobec 5 wierzycieli (fundusze sekurytyzacyjne, producenci napojów i fundusz poręczeniowy), ale ma im do oddania aż 4 mln zł.

Artykuł pochodzi z serwisu ŚląskiBiznes.pl - czytaj cały tekst>>

Oceń publikację: + 1 + 21 - 1 - 25

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~auralfloat 2018-06-05
  15:13:27

  59 8

  Nie rozumiem, jak można nawalić tyle długu? Podejrzewam, że to nie żaden restaurator tylko zwykły kombinator, który chwycił się gastronomii bo zobaczył w tym pieniądze. A jak widać, dostał to, co sam dał. Gastronomia jest dochodowym biznesem i to bardzo, wiele zależy od lokalizacji, oferty i także od sezonu. Widać, jegomość nie wstrzelił się, heh, nabrał kredytów i nie wie jak je spłacać. Długi do 100 tys. to nic, ale 4 bańki to już jest coś.... Zresztą to w Polsce widać, jak ludzie biorą kredyty, żyją za te kredyty, ich całe życie jest na kredyt, nie zastanawiają się czy będą w stanie je spłacać. I tak to wygląda w Polsce. Im biedniejszy kraj tym więcej ofert kredytowych.

 • ~Abisall 2018-06-05
  15:34:31

  31 4

  @auralfloat - nie szedłbym aż tak daleko w podejrzeniach :)
  Równie dobrze może to być kolejny z wielu "analfabetów ekonomicznych" z myśleniem "jakoś to będzie". W połączeniu z tym co piszesz czyli mnogością ofert kredytowych mamy co mamy.
  Żadnych i kompetentnych doradców nie uświadczysz za to takich którzy działają wg schematu "tu dotacja, tam dofinansowanie a na resztę weź pan kredyt" całe mnóstwo.
  A jak się okazuje potem że radosne założenia że do tego by spłacać kredyt, mieć kapitał operacyjny, kasę na wypłaty i opłaty wystarczy dziennie 20 klientów są w sferze marzeń zaczyna się miotanie takiego boroka, lecenie na kolejnych kredytach branych po to by spłacić poprzedni...

 • ~780323 2018-06-07
  07:48:47

  14 1

  długi długami ale skoro są w KRD dlaczego sprzedawano na odroczoną płatność, inaczej by się nie powiększały. Jest to jakaś paranoja 4 miliony długu, to musi być przekręt nie szkoda mi tu tego co dług ma raczej powinniśmy być zadowoleni z tego iż znalazł głupi fundusz powierniczy który kasę mu podarował a właściciele funduszy powinni już jakoś się z ich pracownikiem który tego wała zrobił rozprawić. Sam nikt tego nie zrobił. Producenci piwa, napojów i innych to tez nie jest ciemna masa sprzedają do hurtowni zadłużenie nie powstało tylko w segmencie restauracji. Dziwny artykuł.

 • ~Patryk Szurc 2018-06-07
  11:42:59

  10 0

  No tak, nikt go nie sprawdzał i długi się zbierały. Ale lepiej jednak przed podjęciem współpracy choćby zerknąć do KRD czy już ktoś tam za długi nie wisi, nie ma się co oszukiwać, że jak ma długi gdzie indziej to nam zapłaci.

 • ~tomkat 2018-06-07
  13:55:23

  30 19

  To z pewnością jeden z tych obrotnych biznesmenów, który regularnie pojawia się na imprezach typu tuBiznes Opener, gdzie łaknie fachowego doradztwa, integruje się ze środowiskiem, by jeszcze lepiej sprzeciwiać się rozdawnictwu typu 500+, a zamiast tego wydłużyć tydzień pracy. Denerwuje go gdy ludzie mu z pracy uciekają, żeby chapnąć te 5 stów zamiast pracować. Jest przeciwny rozdawnictwu. Zna wartość pieniądza dzięki własnej, ciężkiej pracy. Dorobił się sam i nikt mu tego nie zabierze. W końcu obraca milionami...

 • ~Marcin Dębosz 2018-06-07
  18:06:16

  30 10

  Możecie mi wierzyć albo nie,ale ma takiej możliwości,aby koleś zadłużył się legalnie na 4 mln zł. I zapewne jest to dług całego jego biznesu czyli tych które prowadzi poza restauracją. Jak ktoś ma nawet 5 tys nie spłacone i zalega to nikt mu już nie chce dać więcej,a tutaj ewidentnie jest to naciągana wiadomość na ilość wyświetleń. Proponuje rozwagę w tego typu newsach.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jesteś za powstaniem legalnego toru do driftu w Rybniku?
Oddanych głosów: 5291