zamknij

Wiadomości

Otwarta czy zamknięta? Piesi mogli korzystać z niebezpiecznej kładki

2020-08-27, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

W maju tego roku drewniana kładka nad Nacyną w centrum Rybnika została zamknięta dla pieszych i rowerzystów. Jej stan techniczny wskazywał, że nie nadaje się do użytku. Dlatego byliśmy dzisiaj bardzo zdziwieni tym, że można nią swobodnie przejść. Miasto rozmyśliło się i otworzyło obiekt?

Reklama

Przypomnijmy, w maju pisaliśmy o tym, że drewniana kładka w centrum Rybnika łącząca brzegi Nacyny zostanie rozebrana. Ze względu na zbutwiałe elementy drewniane nie nadaje się już do użytkowania. W zamian za to ma pojawić się kompozytowa konstrukcja.

Minęło kilka miesięcy i nic się w tym miejscu nie dzieje. Nie widać zainteresowania pomostem, nie krzątają się robotnicy. Zdziwiło nas jednak dzisiaj coś innego. Kładką można było spokojnie spacerować. Barierki blokujące wejście na obiekt były odsunięte. Miasto jednak rozmyśliło z inwestycji?

Nic bardziej mylnego. Jak mówi nam Lucyna Tyl z biura prasowego UM w Rybniku, most jest nadal nieczynny.

- Na pewno nie ma pozwolenia na użytkowanie z powodu niebezpieczeństwa – wyjaśnia.

Dlaczego więc z obiektu można było spokojnie korzystać? To zagadka, która zostanie bez odpowiedzi.

- Widocznie jakiś dowcipniś odsunął barierki nie zastanawiając się nad tym, że sprowadza niebezpieczenstwo na innych ludzi. Zieleń miejska już została wysłana na miejsce, by ponownie zamknąć kładkę – dodaje Lucyna Tyl.

Przetarg na modernizację obiektu już się zakończył. Wyłoniona firma ma zaprojektować nową kładkę i ją wybudować. Prace zgodniy powinny potrwać do końca listopada.

Oceń publikację: + 1 + 15 - 1 - 25

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~gustavo_fring 2020-08-27
  12:11:48

  61 3

  ta kładka jest już tak otwarta drugi tydzień, jak nie dłużej... serio dopiero dzisiaj się "zdziwiliście", a UM dopiero w ślad za wami?

  w poprzednim artykule pisaliście, że nowa kładka będzie do końca października, a teraz, że do końca listopada, ale nigdzie nie piszecie, kiedy te prace mają się zacząć, coś tu wiadomo?

 • ~marys76 2020-08-27
  12:48:09

  31 2

  Skoro jakaś firma wygrała przetarg na remont tej kładki to należy przekazać jej plac budowy i wówczas oni są odpowiedzialni za prawidłowe zabezpieczenie i ograniczenie przejścia.

 • ~pprywatne 2020-08-27
  13:22:34

  45 0

  Ilość reklam na tych stronach jest porażająca. Na telefonie przeglądanie staje się praktycznie niemożliwe.

 • ~Jan R. 2020-08-27
  13:23:33

  11 1

  A propos kładek. Czy ktoś może mi wyjaśnić dlaczego została rozebrana kładka na ścieżce na Głębokich Dołach?

 • ~skuty 2020-08-27
  13:45:56

  38 2

  To może następnym razem niech za przetarg i całą sprawę z remontem weźmie się ktoś kompetentny, a nie zamyka kładkę w centrum miasta na ponad pół roku.  Oczywiście przyjdzie listopad to się zacznie że za zimno, że wiatr, deszcz, może śnieg, wirus, drogie materiały, bankructwo firmy i lecimy od początku.


  Chyba tylko w tym państwie takie jazdy mogą odchodzić, żeby od przetargu do wybudowanie 10 metrowej kładki musi z jakiegoś powodu minąć pół roku. To jest skandaliczne, żałosne i jednocześnie niesamowicie śmieszne. Państwo z dytky.

  To będzie jakoś ręcznie rzeźbiona kładka? Czy co?

  W Chinach, Korei Południowej czy Japonii to by rozebrali i zbudowali taką kładkę w 10 godzin.

 • ~polk 2020-08-27
  20:26:39

  2 1

  @Gustavo, ale nie napisali którego roku:)
  @Pprywatne rozumiem Twoje rozgoryczenie, ale od kolejnego pisania tego samego pod kolejnym artykulem reklamy nie znikną.
  Wypróbuj inną przeglądarkę, od siebie polecam brave browser lub root telefonu i AdAway z zestawem filtrów.
  Wszystko można znaleźć w necie, mnie również wkurzały reklamy, więc znalazłem na nie sposób i nie mam ani jednej.

 • ~THE Bill 2020-08-28
  08:25:41

  0 0

  @rybnik.com.pl "Prace zgodniy powinny potrwać do końca listopada"
  @Jan R - co to są Głębokie Doły?

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy dodatek energetyczny to lepszy pomysł niż dodatek węglowy?
Oddanych głosów: 407