Urząd Miasta Rybnika ogłosił przetarg na budowę nowego przejścia pieszo-rowerowego, łączącego dzielnice: Boguszowice Stare z Boguszowicami Osiedlem. Obecny obiekt stanowi zagrożenie dla rybniczan i zostanie częściowo rozebrany.
2024-03-29 11:24Mieszkańcy Chwałowic pukają się w czoło. Informują naszą redakcję, że zablokowano im przejście dla pieszych przy ul. Zwycięstwa, które trzeba obejść wokół pobliskiego kontenera. Teren objęty „zebrą” został odgrodzony metalową siatką i „podpisany” jako prywatny. - Co tu więcej pisać - gdyby kręcili o tym dokument, byłby hitem Netflixa – pisze do nas zażenowana Czytelniczka. Skąd się wziął taki pomysł? Pytamy PGG.
2023-04-17 17:00Ten temat zainteresował wielu rybniczan. Chodzi o budowę kładki nad torami, która połączyłaby Smolną z Zamysłowem. Radny Radosław Knesz zadał też prezydentowi pytanie o plany powstania nowego przystanku kolejowego w dzielnicy Maroko-Nowiny.
2021-08-19 13:00Im więcej czasu mija, tym bardziej ta sprawa zaczyna „śmierdzieć”. Mostek na Nacynie w centrum Rybnika dalej nie jest gotowy. Urząd miasta tłumaczył niedawno, że wykonawca długo czekał na ruch Wód Polskich. Tymczasem Wody Polskie odpierają, że ich procedury zakończyły się... we wrześniu 2020 roku! Co na to magistrat?
2021-02-03 08:59Ile może trwać budowa kilkunastometrowej kładki? Kilka miesięcy? Pół roku? W przypadku mostku na Nacynie w centrum Rybnika leci już 9 miesiąc, a końca jeszcze nie widać. Ludzie nic nie robią sobie z barierek i oznakowania – przechodzą kładką na drugi brzeg rzeki.
2021-01-18 14:56Miasto chce uniknąć tragedii na torach i apeluje do PKP PLK o kładkę. Miałaby połączyć dwie dzielnice – Zamysłów i Smolną. Wiemy też, gdzie mógłby się znajdować obiekt. Pismo w tej sprawie zostało już wysłane do zarządcy linii kolejowej.
2021-01-14 14:00Kładka pieszo-rowerowa łącząca brzegi rzeki Nacyny nadal nie jest gotowa. Spostrzegawczy od razu zauważą, że budowa nowego obiektu trwa praktycznie tak długo, jak postawienie dużego wiaduktu na Żorskiej. Kiedy doczekamy się otwarcia kładki?
2020-12-17 11:32Zniknęła stara, drewniana kładka w centrum Rybnika, która łączyła brzegi Nacyny. W jej miejscu ma powstanie nowy obiekt, oparty na kompozytowej konstrukcji.
2020-10-07 15:04W maju tego roku drewniana kładka nad Nacyną w centrum Rybnika została zamknięta dla pieszych i rowerzystów. Jej stan techniczny wskazywał, że nie nadaje się do użytku. Dlatego byliśmy dzisiaj bardzo zdziwieni tym, że można nią swobodnie przejść. Miasto rozmyśliło się i otworzyło obiekt?
2020-08-27 11:59Drewniana kładka w centrum Rybnika łącząca brzegi Nacyny zostanie rozebrana. Ze względu na zbutwiałe elementy drewniane nie nadaje się już do użytkowania. W zamian za to pojawi się kompozytowa konstrukcja.
2020-05-12 09:29Wszystkie głosy w Rybniku i powiecie policzone! Wiemy, na kogo głosowali mieszkańcy
4649211-letnia Patrycja odnaleziona. Była niedaleko Rybnika. Zatrzymano żorzanina
40996Najnowszy komunikat policji: 11-latka odnaleziona, mężczyzna z Żor zatrzymany. Trwają czynności wyjaśniające (zdjęcia, wideo)
37795Wybory 2025: frekwencja do godz. 17:00 – w Rybniku lepiej niż 5 lat temu
31553Rybnik przegrywa sprawę o parkingowy mandat. „Nie chodziło o pieniądze, tylko o sprawiedliwość”
28811Będą kolejne przedwyborcze emocje. Karol Nawrocki przyjedzie do Rybnika
81W których dzielnicach Rybnika wygrał Trzaskowski, a gdzie Nawrocki? Zobaczcie grafiki!
39Wyniki exit pool: Rafał Trzaskowski na prowadzeniu, ale będzie potrzebna II tura
27Poseł z Rybnika rozsierdził wicepremiera tekstem o polskich żołnierzach w Ukrainie. „Skończ pan z tymi ordynarnymi kłamstwami” (wideo)
23Wszystkie głosy w Rybniku i powiecie policzone! Wiemy, na kogo głosowali mieszkańcy
22Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert