zamknij

Wiadomości

Wyprowadza się, czy zostaje? Przy centrum handlowym na Kotucza nadal stoją parkomaty „starego” zarządcy

2023-01-10, Autor: 

Kierowcy są zdezorientowani. Po naszej informacji o rozwiązaniu umowy z krytykowanym przez kierowców zarządcą parkingu, nadal stoją jego parkomaty. Przynajmniej jeden z nich jeszcze działał. Stoją też tablice informacyjne z regulaminem i cennikiem. O co w tym chodzi? Zwróciliśmy się z pytaniem do Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Rybniku.

Reklama

Nie tak dawno temu, bo jeszcze w grudniu informowaliśmy Was o tym, że właściciel parkingu przy ul. Kotucza rozwiązał umowę z dotychczasowym zarządcą parkingu. Było to pokłosie artykułów dotyczących niesnasek pomiędzy kierowcami a firmą ich kontrolującą przed centrum handlowym. Ci pierwsi mówili, że dochodzi wręcz do „polowań” na tych, którzy nie zostawili biletu za szybą lub… nie zdążyli tego zrobić »Kierowcy: kontrolerzy przy Kotucza urządzają polowania. Wlepiają „mandaty”, gdy pobieramy bilety. Zarządca zaprzecza«

Miarka jednak się przebrała i właściciel postanowił zrezygnować z usług firmy parkingowej »Kotucza: koniec z „polowaniem” na kierowców. Właściciel parkingu rozwiązał umowę z zarządcą«

Okazuje się, że to jeszcze nie jest koniec tej historii. Temat rozwija jeden z naszych Czytelników w komentarzu pod artykułem o parkingu wielopoziomowym:

Jakiś czas temu informowaliście o rozwiązaniu współpracy z zarządcą parkingu. Miały skończyć się wycieczki w poszukiwaniu czynnego parkometru i "polowania" na kierowców... Wczoraj byłem tam i działał parkomat, który od kilku tygodni był zepsuty (ten przy piekarni). Nie ma żadnej informacji, że nie trzeba rejestrować postoju. O co chodzi?  – napisał.

Podobnych pytań z Waszej strony było więcej. Nie kryliście zdezorientowania tą sytuacją. Sprawą zainteresowaliśmy Joannę Appel – Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Rybniku. Ta natomiast zwróciła się z prośbą o informację do właściciela parkingu.

Ostatni komunikat rzecznika jest taki, że doszło do rozwiązania umowy z zarządcą parkingu. Właściciel terenu przesłał natomiast taką odpowiedź dotyczącą działających parkomatów:

Do tej pory grudniowe mrozy i przerwa świąteczna nie pozwalała na usunięcie urządzeń. Stanie się to w najbliższych dniach – wyjaśnia.

Co więcej – nie ma mowy już o żadnych kontrolach na parkingu, a więc żaden z klientów nie dostanie też mandatu.

Oceń publikację: + 1 + 136 - 1 - 3

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (8):
 • ~Jacek1256 2023-01-10
  20:22:29

  28 34

  Widoczne oznakowanie jest, parkomaty stoją, wystarczy pobrać bilet i można stać na parkingu bezpłatnie 1,5h - jakoś zasady są jasne.
  Nie ma tam już żadnego problemu więc może i nie ma potrzeby aby parkomaty i znaki były demontowane.
  Natomiast pisanie artykułu o tym, że po waszym artykule kierowcy są zdezorientowani to już wyższy poziom logiki..
  Kolejny artykuł powinien brzmieć: Zdezorientowani czytelnicy artykułem o dezorientacji wywołanej przez poprzednie artykuły mają dość dalszej dezorientacji :)

 • ~przykopa 2023-01-10
  20:41:22

  49 17

  Proszę o udzielenie informacji : na jakiej podstawie prawnej prywatna firma wystawia mandaty ?
  Zostawiają nakazy płatnicze ? Na jakiej podstawie ?
  Mogą co najwyżej wystąpić z pozwem cywilnym.
  Przed sądem będzie słowo ,przeciwko słowu.
  Pozywający będzie musiał udowodnić że zawarł umowę z parkującym. Będzie musiał udowodnić dane personalne osoby kierującej pojazdem ( a nie ma prawa do legitymowania )
  Będzie musiał udowodnić że zapoznał klienta z regulaminem.
  Będzie musiał udowodnić zakres czasowy postoju. Będzie musiał przedstawić homologacje dla kamer. Prawidłowość ustawienia czasu na chronometrach itp. I na koniec będzie zobowiązany do przedstawienia ekspertyzy że nagrania z kamer zawiera oryginalne nagranie i nie została dokonana na nim ingerencja.

 • ~ 2023-01-11
  07:29:34

  22 14

  przykopa- wjeżdżając na parking masz info o strefie płatnego postoju, .po co sukasz dziury w całym, homologacje. paragrafy- to jest czyjś prywatny teren, albo to akceptujesz albo nie.

 • ~ 2023-01-11
  11:11:19

  9 5

  no i dobrze jeszcze moglibyście sprawdzić co z tym sędzią co po pijaku jeździł czy już skazany bo coś sprawa ucichła

 • ~przykopa 2023-01-11
  11:53:57

  9 11

  @Escape. Nie szukam dziury w całym lecz rozważam od strony merytorycznej argumenty jakie mogłyby być rozpatrywane przez sąd . Dorzucę jeszcze jeden kamyczek do ogródka. Na parking może wjechać osoba nie znająca języka polskiego. Może wjechać ktoś kto nie przeczyta bo zapomniał okularów. Albo osoba która inaczej zinterpretuje treść niż zamyślił to piszący regulamin.

 • ~kosc88 2023-01-11
  12:02:08

  9 3

  Jeśli dalej można uiścić opłate w parkomacie, to pytanie kto pobiera te opłaty, jeśli firma nie ma umowy? Pobierają lewe opłaty? Rozumiem że firma zdemontuje i zabierze parkomaty razem z zawartością, więc wychodzi, że obecnie okradają każdego kto tam coś jeszcze wrzuci.

 • ~imrahil 2023-01-11
  13:09:30

  11 3

  ~przykopa ma rację. jest cała masa argumentów za tym, że sąd uznałby pobranie opłaty za niezasadne. cywilizowane rozwiązanie to barierki i płatność przed wyjazdem jak w focus albo plaza. wtedy nie byłoby całej afery.

 • ~ 2023-01-11
  13:49:15

  2 4

  przykopa- moze tak byc

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy będziesz głosował/głosowała na Piotra Kuczerę jako Prezydenta Miasta Rybnika?
Oddanych głosów: 1688