zamknij

Wiadomości

Po ataku nożownika, recepcja na policji świeci pustkami

2020-01-13, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Od ataku nożownika na kobietę w Komendzie Miejskiej Policji w Rybniku minęło już kilka miesięcy, ale recepcja jest pusta. Taka pozostanie dopóki nie zostanie zabezpieczona na wypadek podobnie dramatycznej sytuacji.

Reklama

O tym było głośno w całej Polsce. Przypomnijmy, we wrześniu 2019 roku do Komendy Miejskiej Policji w Rybniku wszedł mężczyzna, który rzucił się z młotkiem i nożem na recepcjonistkę. Na szczęście w porę zareagował zastępca oficera dyżurnego, który powalił agresora. Ten jednak zdążył zadać kobiecie cios. Był na tyle poważny, że ranna musiała być hospitalizowana >>Atak nożownika na komendzie policji w Rybniku! (wideo z monitoringu)<<

Od tego czasu recepcja świeci pustkami, a wszystkie sprawy załatwiane są przy okienku na „dyżurce”. Sytuacja nie zmieni się dopóki ten punkt nie zyska zabezpieczeń.

- Biorąc pod uwagę tamto zdarzenie, nie mogę dopuścić do tego, by posadzić tam osobę, która będzie potencjalnie narażona na jakiegoś prześladowcę – mówi Komendant Miejski Policji w Rybniku. . insp. Rafał Głuch.

Jak dodaje nasz rozmówca, policja od dłuższego czasu prezentuje pogląd, by wyjść do ludzi.

- Dlatego takie punkty jak recepcja są otwarte, nie chcemy ich zamykać, ale w naszym przypadku musimy to zrobić. Bezpieczeństwo pracowników jest najważniejsze – wyjaśnia komendant.

Zabudowanie punktu znajduje się na razie w sferze koncepcji. Ma pojawić się szyba, a także wyjście z recepcji do strefy chronionej, czyli korytarza komendy, który znajduje się już za zamkniętymi drzwiami.

- To zapewni bezpieczeństwo osobie, która będzie pracowała na recepcji – dodaje Rafał Głuch.

Jak na razie nie jest znany termin rozpoczęcia inwestycji ani jego szacunkowy koszt.

Oceń publikację: + 1 + 55 - 1 - 15

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (12):
 • ~ 2020-01-13 13:20:23

  Chłopa potrzebuje !!! " recepcja " :)

  40 14
 • ~Artur Kluger 2020-01-13 13:31:34

  Jedynie co zrobili to zwolnili policjanta za nagranie ataku , duże konsekwencje za małą głupotę . Zwalnia się za wszystko tylko pomysłu brak

  68 9
 • ~Sabina Kowalska 2020-01-13 13:40:17

  Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie zasadnicze Panie Komendancie Rafale.G czy te stanowisko pracy jest potrzebne ? Gdzie recepcja jest opłacana z naszych pieniędzy (podatków). A po co jest dyżurny na posterunku (telefony by odbierał i klucze przekazywać?) Przypuśćmy sobie sytuacje idzie Pan Kowalski na komendę i do recepcji i mówi " Chciałbym zgłosić przestępstwo gospodarcze" Pani odpowiada prosze bardzo i kieruje do dyżurnego. Gdzie następnie idę pod okienko 2 metry dalej i znów to samo wałkuje. Przepraszam czy to sztafeta biegowa? Proszę o wyjaśnienie po co jest tam potrzebna recepcja....

  97 22
 • ~Sabina Kowalska 2020-01-13 13:53:29

  Zapomniałam dodać że Pani z recepcji która pracuje już tam długi okres pracuje na Policji na danym stanowisku to wedle prawa może emeryturę pobierać już po 15 latach pracy. BRAWO WY. Recepcja 15 lat a kobieta na recepcji w UM Rybnik 60 lat. A może być tak przekwalifikować z jej kompetencją zawodową i wykształceniem i dać tej Pani stanowisko wyżej która zarządzałaby...

  29 53
 • ~Sabina Kowalska 2020-01-13 14:00:11

  Recepcja między innymi na hotelu przestrzega RODO jak i funkcji stanowiska pracy. Czyli dyskrecja. Zatem ponawiam pytanie do wszystkich w jakim celu jest recepcja na komendzie jeśli www.rybnik.com.pl/wiadomosci,policja-w-rybniku-lamie-rodo-ludzie-wywolywani-sa-po-nazwisku,wia5-3266-41075.html

  23 34
 • ~Marcin Dębosz 2020-01-13 14:38:40

  Po prostu teraz jest samoobsługa.

  34 0
 • ~minges 2020-01-13 14:49:19

  @Sabina Kowalska - zwróć się z oficjalnym zapytaniem do władz Policji. Kocham zjawisko pn. "napiszę coś w komentarzu to z pewnością uzyskam odpowiedź, a problem się rozwiąże". I kolejny argument, że ktoś opłacany jest z "moich podatków". Uwielbiam czytać komentarze, naprawdę. Wszechwiedza osób je piszące jest niemalże nieosiągalna.

  37 10
 • ~kosc88 2020-01-13 15:06:35

  Co za absurd, taki incydent mogl i moze zdarzyc sie doslownie wszedzie, akurat recepcjonistka miała pecha, ale czy to oznacza, że to stanowisko jest jakos szczegolnie narazone na ataki? Co jeśli jakiś psychol postanowi dzgnac kasjerke w tesco? Beda zabezpieczac wszystkie kasy szybami pancernymi? Robia szopke za nasze podatki, wiec lepiej niech to pozostanie w sferze koncepcji, a druga kwestia to czy w ogole ta recepcja jest tam potrzebna, skoro 5m obok za okienkiem siedzi dyzurny?

  46 6
 • ~Piotr Czaja 2020-01-13 16:40:51

  zatrudnić emeryta ochroniarza-będzie tanio-jednoski wojskowe tak robią od kilkunastu lat.Jest ochraniane wojsko,będzie ochraniana policja!

  26 4
 • ~artefaks 2020-01-13 17:30:36

  Jak obywatel może się czuć bezpieczny licząc na policję , jak to policja potrzebuje ochrony dla zapewnienia sobie bezpieczeństwa?

  29 13
 • ~1floyd 2020-01-13 22:40:42

  Outsourcing. Magiczne słowo. Prawda? Kilka lat temu, rozmawiałem z jednym szefów globalnej firmy, na temat prac na temat prac, zlecanych firmom zewnętrznym. Mówił o optymalizacji kosztów, itd, itp. Ale po którejś szklaneczce whiskacza, powiedział znamienne słowa. Podstawową zaletą outsourcingu jest to, że pracownik z szefostwem zarobioną kasą się nie podzieli. A firma zewnętrzna i owszem. Więc warto pewne prace zlecać. W ten sposób działała w latach 50tych włoska mafia. A my widać nadrabiamy opóźnienie.

  5 5
 • ~Brzaczek 2020-01-14 08:16:44

  Pani Sabino Kowalska :

  Proponuje na samym początku zapoznać się z miejscem pracy „punkt informacji” w komendzie miejskiej w Rybniku, następnie uzyska Pani informacje ze pracuje tam kobieta - cywil która jak każdy z nas musi pracować do 60 roku życia kobieta 65 mężczyzna. Następnie proszę się zastanowić nad szerzeniem niepotrzebnych i błędnych komentarzy. Jeżeli jest Pani nieszczęśliwą osoba, na co wszystko wskazuje, proponuje poszukać innej pracy gdzie szybciej przechodzi się na emeryturę. Kobietę tą zaatakował nożownik w miejscu pracy w najbardziej bezpieczny miejscu jaki możemy sobie wyobrazić! Rozumie pani jaka to musi być trauma ? Jak nisko spadlo poczucie bezpieczeństwa w miejscu pracy, a Pani liczy jej pieniądze. Jakie to polskie. Następnym razem proszę popatrzeć na siebie, na swoje szczęście, zdrowie i rozejrzeć się w koło. Dużo złego się dzieje na świecie, w Pani mieście, na Pani osiedlu a takie polaczki jak Pani niestety nie pomaga w naprawianiu świata.
  Pozdrawiam i życzę dużo miłości do samej siebie i otaczającego świata :*

  23 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno budować mieszkania komunalne?

Oddanych głosów: 1128