zamknij

Wiadomości

Wypadek obok Plazy. Autobus potrącił pieszą

2018-07-23, Autor: bf

Wypadek tuż za rondem obok Plazy. Przed godziną 12.00 doszło tam do wypadku. Autobus komunikacji miejskiej potrącił na pasach pieszą.

Do zdarzenia doszło na ul. Dworek, tuż za rondem. Autobus komunikacji miejskiej potrącił kobietę. Ta z obrażeniami została przewieziona do rybnickiego szpitala.

Reklama

Policja nie zamknęła ruchu w tym rejonie miasta, ale mogą wystąpić utrudnienia.

Szczegóły wypadku ustalają będący na miejscu mundurowi. 

AKTUALIZACJA (godz. 15.50): jak mówi nam sierż. sztab. Dariusz Jaroszewski, autobus prowadził 63-latek. - Zarówno on jak i 46-letnia piesza byli trzeźwi. Policjanci prowadzą dalsze czynności w tej sprawie - wyjaśnia.

Zobacz galerię

Oceń publikację: + 1 + 26 - 1 - 18

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (22):
  • ~adamos33 2018-07-23 12:48:41

    Pasy są za blisko ronda,dużo za blisko,widziałem nie raz stłuczki właśnie w tym miejscu przy tym przejściu,no i teraz potrącenie,
    oby szczęśliwie się skończyło dla pieszej.

  • ~pprywatne 2018-07-23 12:54:46

    Wlazła na pasy bo "pierwszeństwo się jej należało", a ten durny autobus nie stanął dęba.

  • ~citizen50 2018-07-23 13:01:40

    To nie winne pasy zbyt blisko ronda, ani fakt, że piesza przechodziła przez jezdnię w miejscu do tego wyznaczonym. Kierowcy firmy Transgór w większości przypadków, charakteryzują się brakiem kultury i butą. Oni jeżdżą na tych trasach kilkanaście razy na dobę. Wiedzą gdzie są przejścia dla pieszych. Powinni również wiedzieć, ile potrzeba czasu aby zatrzymać pojazd, który prowadzą.

  • ~LEMUR 2018-07-23 13:05:44

    @pprywatne - po części się z tobą zgadzam z tym "bo mam pierwszeństwo i samochody zatrzymują się w miejscu" - Ale w tym przypadku autobus jest na środkowym pasie, więc piesza miała już 1/3 drogi o ile przechodziła od strony plazy za sobą. W związku z czym trudno tu mówić o jej "wtargnięciu"

  • ~Maria Dąbrowska 2018-07-23 13:10:51

    Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

    5 53
  • ~Tadeusz Kiełkowski 2018-07-23 13:39:26

    Została potrącona na jezdni czy chodniku?

    48 17
  • ~siwy-rybnik 2018-07-23 14:31:15

    Niech redakcja rybnik.com.pl się zdecyduje co się stało:

    1) "Autobus komunikacji miejskiej POTRĄCIŁ na pasach pieszą";
    2) "Autobus komunikacji miejskiej UDERZYŁ w kobietę".

    Z wersji nr 1 by wynikało, że kobieta znalazła się pod kołami autobusu, a z wersji nr 2, że "odbiła" się od autobusu.

    Chyba, że jedno i drugie? Najpierw autobus uderzył w kobietę, a potem została potrącona. W takiej sytuacji człowiek by zginął na miejscu.

    Osobiście wierzę, że aż tak dramatycznie nie było.

  • ~wojto 2018-07-23 14:44:52

    Nieco starszy kierowca autobusu ma po prostu standardowo mniejszy refleks, no i musiał się zagapić. Przechodząca przez przejście musiała przechodzić przez pasy błądząc myślami w obłokach i bez świadomości swojej kruchości w konfrontacji z autem. Autobus stał w połowie pasów... Kobieta szła chyba od strony E w kierunku W, bo badali prawą przednią część busa.

    72 23
  • ~Robert Cichy 2018-07-23 16:54:33

    Jedne z gorszych pasów w Rybniku jak dla kierowcy tak i dla przechodniów przede wszystkim przy wzmożonym ruchu ci co korzystają wiedzą o co kaman.

    86 1
  • ~Mariusz Kobeszko 2018-07-23 20:36:17

    Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

    6 11
  • ~Teddy 2018-07-24 01:35:15

    Po 1: umieszczanie pasów 5 metrów za zjazdem z ronda jest chore, bo naraża nie tylko pieszych ale i kierowców na to, ze ktoś wjedzie komuś w kufer, ale sorry, takie mamy tendencje w wyznaczanie przejść dla pieszych. Po 2: któryś raz z kolei to powiem... kiedy wreszcie piesi zrozumieją, że pasy to nie strefa nieśmiertelności i przestaną włazić na nie bezmyślnie, ze słuchawkami w uszach, pisząc smsy, gadając przez telefony, no bo przecież dzwoni Prezydent USA i nie wypada przerwać rozmowy??? Po 3: plagą jest patrzenie przez pieszych przed przejściem (jeśli w ogóle gdzieś patrzą) najpierw w prawo, czyli na dalszy o nich pas, z którego na pewno nie dostana w pierwszej kolejności szlagu) Przecież w podstawówce uczyli, ze NAJPIERW W LEWO !!!! Po 4: NIE ROZUMIEM, że wchodząc na pasy i widząc, ZE COŚ MOŻE BYĆ NIE TAK, nie stanę, nie cofnę się o krok, tylko wcale przed siebie jak w amoku bo jestem na pasach???!!! Nie mówię, że kierowca się nie zagapił, że coś nie odwróciło jego odwagi, może akurat zerknął w lusterko czy naczepa nie zachodzi a piesza zlała się z tłem, ale czasem pieszy "ukryje się za słupkiem", czasem wbiega na przejście a przejście połowy 8 metrowej jezdni to ok. 3 sek, więc jest to czasem zbyt krótka chwila. Kiedy wreszcie pieszy zrozumie, że kierowca ma więcej do kontrolowania (co dzieje się przed autem, za i obok) niż TYLKO popatrzeć w lewo i podjąć decyzję: stoję albo wchodzę? Średniej klasy samochód ważący 1,2 tony przy prędkości nawet 30 km/h potrzebuje ok. 2 metry na zatrzymanie, więc NIE STANIE DĘBA! Tak ciężko zrozumieć???

    70 9
  • ~common 2018-07-24 07:45:06

    Rozumiem, że ta Pani klasycznie zatrzymała się przy krawędzi chodnika, popatrzyła w lewo, popatrzyła w prawo, znowu w lewo i weszła na pasy... tak jak wszyscy piesi w tamtym rejonie..

    35 4
  • ~Marcin Dębosz 2018-07-24 09:38:31

    Tyle lat żyje na świecie,i zastanawia mnie jak można wejść pod jakiś pojazd na ulicy. Jedzie,widzę że się nie zatrzymał to stoję. Czy to naprawdę takie trudne czy czasu nie ma? Druga sprawa,że jak wchodzę na ulice to czuje się jak i intruz i tak też się zachowuje. Ale może dlatego tak dzialam bo tez jestem kierowcą. A tacy piesi chyba jesZcze są najlepsi. A jak ktoś jeździ autem,rowerem i jest pieszym to jest wtedy najlepszym uczestnikiem ruchu a już najbardziej ogarniętym. Pozdrawiam

    62 5
  • ~dav 2018-07-24 10:26:07

    moim zdaniem - jedne z gorszych pasów w R-k, wiec pełna zgoda z przedmówcami, nie lubię tego miejsca - a jeżdżę tam codziennie. Zdrowia dla potraconej.

    15 1
  • ~Arteks 2018-07-24 10:47:27

    @teddy - a dlaczego pasy nie mają być 5 m od skrzyżowania? Przecież każde skrzyżowanie dla kierowcy to zachowanie szczególnej ostrożności. Teoretycznie to powinny być najbezpieczniejsze przejścia, a ty chciałbyś pewnie je likwidować i przenosić tak aby piesi mieli jeszcze dalej. Zwalanie winy na jakieś sms-y czy słuchanie muzyki przez pieszych jest bez sensu bo kierowcy robią to samo. Polskie prawo drogowe powinno być dostosowane do zachodnich standardach, a tam pieszy na pasach ma bezwzględne pierwszeństwo - ZAWSZE. Druga sprawa to kiedy wzorem Katowic i paru innych miast doczekamy się wolniejszej strefy w centrum miasta?

    12 50
  • ~Marcin Dębosz 2018-07-24 11:05:40

    Drogi Arteksie- kiedy w centrum Rybnika jechałeś więcej niż 50? Od 20 do 6 rano się nie liczy.

    28 3
  • ~Arteks 2018-07-24 18:57:04

    Oj Marcin... To ty jesteś naiwny i to bardzo bo spotkanie pędzącego auta czy motocyklu nie jest czymś rzadkim. Dzisiaj np. motocyklista na Kotucza jechał na oko 100-120 km/h i było to możliwe w godzinach szczytu ok. 16.00.

    5 19
  • ~secretkey 2018-07-25 20:03:01

    @Arteks Piszesz o strefie 30 w centrum a podajesz przykład z Kotucza. Żeby było jasne nie usprawiedliwiam motocyklisty. Swoją drogą ciekawe co robiła rowerzystka wczoraj około 21:15 na jezdni ul. Kotucza gdy obok śliczna asfaltowa DDR? Potrafisz wyjaśnić? Przykra sytuacja dla poszkodowanej. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia! Warto pamiętać że tak duże pojazdy nie zatrzymują się w miejscu, raz że duże, dwa choćby z powodu bezpieczeństwa pasażerów. Czasem warto odpuścić. Jak mawiał mój instruktor PJ "Cmentarze są pełne tych którzy mieli pierwszeństwo".

    15 0
  • ~Arteks 2018-07-25 20:12:09

    @sekretkey - bo okolica Domusu to centrum. Dlaczego mam wyjaśniać różne zachowania rowerzystów? Czy ty wyjaśniłbyś zachowania kierowców którzy powodują wypadki np. ten dzisiejszy na Wodzisławskiej?

    4 23
  • ~Magdalena Kowalczyk 2018-07-27 08:04:23

    Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

    3 0
  • ~secretkey 2018-08-02 11:51:19

    @Arteks " bo okolica Domusu to centrum." raczej peryferie śródmieścia a na pewno nie ul. Kotucza (DK78) "Dlaczego mam wyjaśniać różne zachowania rowerzystów? Czy ty wyjaśniłbyś zachowania kierowców którzy powodują wypadki np. ten dzisiejszy na Wodzisławskiej? "
    Ja nie mam legalizowanego miernika prędkości w oku i tylko na podstawie prędkościomierza stwierdzam że 15km/h na jezdni Kotucza (gdy obok DDR) to wykroczenie - nie tyle sama prędkość co jazda wzdłuż DDR. Nie raz pisałeś że rowerzyści nie popełniają wykroczeń.

    2 0
  • ~Romek Romkowski 2018-08-03 06:23:12

    Nie od dziś wiadomo że rybniccy kierowcy to w większości chamy i ignoranci. Na przystanku 10 sekund nie zaczeka na dobiegającą osobę, na przystanku się nie zatrzyma jeśli nie naciśniesz stop, mimo że stoisz przy drzwiach a przystanek nie jest na żądanie. Coś zgubisz to zapomnij że ci odda, jeżdżą jak chcą, wymuszają pierwszeństwo. W tym przypadku mam nadzieję że to ten pajac z kucykiem(siedemnaście włosów spiętych gumką) był kierowcą. Chyba największy dupek wśród autobuśników.

    2 2

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy w Rybniku powinna obowiązywać nocna prohibicja?




Oddanych głosów: 1652