zamknij

Wiadomości

Dramat w czasie ślubu. Nożownik uniknie więzienia

2019-01-08, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

O mały włos, a doszłoby do tragedii. Jonatan B. zaatakował nożem młodą parę w czasie przysięgi. Mimo usłyszenia zarzutu usiłowania podwójnego zabójstwa, uniknie jednak więzienia. Jako osoba niepoczytalna najpewniej trafi do zakładu psychiatrycznego.

Reklama

Wracamy do dramatycznego zdarzenia, do którego doszło w marcu minionego roku. W Centrum Chrześcijańskim „Winnica” w trakcie ceremonii ślubnej Jonatan B. zaatakował nożem młodą parę. Nikola – pani młoda nie doznała poważniejszych obrażeń. Sebastian – pan młody otarł się o śmierć. Musiał przejść operację.

Choć nowożeńcy wybaczyli już nożownikowi, Jonatan B. usłyszał zarzut usiłowania podwójnego zabójstwa. Mężczyzna nie przyznał się jednak do winy. - Tłumaczył, że nie chciał zabić młodej pary. Jak wyjaśnił, przyczyny podjęcia tak drastycznego kroku tkwią w odrzuceniu jego uczuć do poszkodowanej – wyjaśniała Karina Spruś z Prokuratury Okręgowej w Gliwicach. Nożownik wspominał również śledczym, że myślał o samookaleczeniu >>Nożownik usłyszał zarzuty. Grozi mu dożywocie<<

Wszystko wskazuje jednak na to, że mężczyzna uniknie więzienia. Zamiast oglądania więziennych krat, czeka go przymusowy pobyt w zakładzie psychiatryczny. - Jonatan B. przebywał przez 6 miesięcy w Krakowie. Z opinii lekarzy wynika, że w chwili popełnienia czynu był niepoczytalny, ale zachodzi obawa, że może w przyszłości dokonać podobnych przestępstw – wyjaśnia Malwina Pawela-Szendzielorz, zastępca Prokuratora Rejonowego w Rybniku.

Jeszcze nie wiadomo, gdzie Jonatan B. zostanie umieszczony. Wiadomo jednak, że nie będzie przebywał w Rybniku. - Co 6 miesięcy biegli będą sprawdzali, czy leczenie mężczyzny przynosi efekty – dodaje nasza rozmówczyni.

Same wyjaśniania Jonatana B. są mętne. - Nie przyznał się do próby zabójstwa, ale był na miejscu zdarzenia. Tłumaczył, że sam siebie chciał dźgnąć, ale jednak rzucił się z nożem. Zapewniał, że nie chciał zabić pary – mówi Malwina Pawela-Szendzielorz.

Rozprawa sądowa mężczyzny będzie prowadzona za zamkniętymi drzwiami.

Oceń publikację: + 1 + 14 - 1 - 37

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~skatarzyna 2019-01-08 10:16:08

  Do zdarzenia nie doszło we wrześniu ubiegłego roku, a w marcu.

  38 0
 • ~askup 2019-01-08 10:43:04

  Nie rozumiem dlaczego wcześniej, przed tym zdarzeniem nie był uznany za niepoczytalnego, tylko dopiero jak doszło do tragedii....Przecież, jak wynika z poprzedniego artykułu dot. tego zdarzenia, stosował jakieś groźby, zastraszenia przez smsy itp.....Dlaczego odpowiednie służby nie reagują wcześniej....

  63 6
 • ~Jerzy Kolarczyk 2019-01-08 11:39:01

  Wiedział gdzie para młoda bierze ślub ,wiedział ,że ma zabrać nóż ---- A NAM WMAWIAJĄ POMROCZNOŚĆ --- TAKICH TO DO OŚWIĘCIMIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!

  60 13
 • ~Iwona Krystyna Pawlovicz 2019-01-08 12:11:07

  ~Jerzy masz rację- był poczytalny w czasie planowania ataku ale w jego trakcie już nie-bardzo dziwne i trudne do przyjęcia

  53 2
 • ~norton 2019-01-08 15:12:37

  Cały system jest postawiony na głowie. Czy osoby oceniające stan zdrowia sprawcy postawią swoją karierę, majątki itp na szalę tego, że bandzior nigdy nikomu nie zrobi krzywdy?
  Najbardziej chroniony w tym bałaganie jest sprawca a nie ofiary - dwoje młodych ludzi, którzy do końca życia będą mieli traumę.
  Jakaś paranoja.

  36 1
 • ~tf2 2019-01-08 19:30:02

  Nie powinno być żadnej taryfy ulgowej. Skoro jest niepoczytalny na tyle że dokonał zbrodni, to powinien zostać wyeliminowany ze społeczeństwa. Kiedyś takich trzymano w wariatkowie do końca życia, dziś chodzą po ulicach i zabijają ludzi.

  25 1
 • ~ 2019-01-09 02:46:20

  Czy ktoś zwrócił uwagę gdzie miało miejsce to przestępstwo? Centrum Chrześcijańskie Winnica - ktoś coś więcej na ten temat? I nie chodzi mi o linki, bo wiem czym jest i czemu ma służyć, ale o własne spostrzeżenia, o których się oficjalnie nie pisze?

  5 2

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jaką narodowość zadeklarujesz w Narodowym Spisie Powszechnym?

Oddanych głosów: 2935