Lekkoatletyka: medale rybniczan w halowych mistrzostwach województwa śląskiego w Ostrawie

2020-01-28, Autor:

W hali Arena w Ostrawie Witkowicach odbyły się halowe mistrzostwa województwa śląskiego w kategoriach U18, U20 i seniorów. W imprezie bardzo dobrze spisali się lekkoatleci RMKS-u Rybnik i TL ROW Rybnik.

Z zawodników TL ROW Rybnik najwartościowsze rezultaty uzyskała Julia Polak, która zwyciężyła w kategorii U20 w biegu na 60m (7,54s) i 200m (24,96s).

Wyniki Julii Polak są obecnie najlepszymi rezultatami w Polsce w tej kategorii wiekowej i jej halowymi rekordami życiowymi.

Pod nieobecność czołowych długodystansowców kraju z TL ROW Rybnik Dawida Maliny, Mateusza Mrówki i Marcina Ciepłaka, którzy przygotowują się już do sezonu przełajowego, godnie zastąpili ich młodsi koledzy, którzy zdobyli w kategorii U20 srebrne medale - Ariel Szymczak w biegu na 3000m (9,18,17min) i Paweł Piekorz w biegu na 1500m (4,19,67min).

W Ostrawie nie mogło zabraknąć również reprezentantów RMKS-u Rybnik, którzy wywalczyli 8 medali oraz poprawili swoje rekordy życiowe.

Michał Kuligowski w biegu na 60m (7,03s) oraz 200m (22,11s) ustanowił dwa rekordy życiowe oraz wywalczył dwa medale srebrne. Paweł Tebel wywalczył brązowy medal w trójskoku wynikiem 12,66m. Emilia Gutt w biegu na 60m przez płotki wywalczyła złoto (rekord życiowy 8,99s), a w biegu na 200m brąz (rekord życiowy 26,65s).

Mikołaj Laskowski zdobył złoty medal w skoku w dal wynikiem 6,25m. Dyskobol Michał Węgrzyk tym razem wystartował w pchnięciu kulą 6kg i wywalczył złoty medal wynikiem 14,73m oraz poprawił rekord życiowy. Piotr Reclik w kategorii junior młodszy wywalczył brązowy medal w skoku w dal wynikiem 6,03m.

Oceń publikację: + 1 + 7 - 1 - 0