Lekkoatletyka: dwa złote medale Kevina Pietrusińskiego w mistrzostwach województwa śląskiego

2023-03-09, Autor:

W Raciborzu odbyły się mistrzostwa województwa śląskiego w lekkoatletyce w najmłodszych kategoriach wiekowych U16 – młodzików, U14 – dzieci starszych i U12 – dzieci młodszych. W imprezie nie mogło zabraknąć zawodników z Rybnika.

W mistrzostwach województwa śląskiego zawodnicy Towarzystwa Lekkoatletycznego ROW Rybnik, a zarazem podopieczni trenera Michała Olszara wywalczyli 8 medali. Największą indywidualnością mistrzostw w kategorii U16 był Kevin Pietrusiński, który wywalczył dwa złote medale – w biegu płotkarskim na dystansie 60m (9,12s) i w wieloskoku (11,96m). Wynik osiągnięty w wieloskoku jest zdecydowanie najlepszym tegorocznym halowym wynikiem w Polsce w tej kategorii wiekowej, a rezultat w biegu płotkarskim plasuje się na 3. miejscu w tabelach.

Srebrny medal w tej kategorii wiekowej w skoku w dal zdobył Mateusz Wojdyło, oddając skok na odległość 5,27m.

W kategorii U14 Maja Czyż wywalczyła srebrny medal w biegu na 60m przez płotki (10,35s), a w biegu na 300m była trzecia z czasem 49,08s.

W najmłodszej kategorii U12 zdecydowane zwycięstwo w biegu na 300m (50,30s) zanotowała Patrycja Wasela, która już przed startem miała najlepszy wynik w kraju 50,10s uzyskany na zawodach w Ostrawie. Srebrny medal w biegu na 60m zdobyła również Milena Wojdyło w biegu na 60m (9,06), a brązowy – triumfatorka biegu na 300m Patrycja Wasela (9,11s).

Jesteśmy zadowoleni z osiągnięć naszego najmłodszego pokolenia zawodników. Może trochę bieg na 300m dziewcząt nam nie w pełni się udał, gdyż zawodniczki pierwszy raz startowały ze startu wspólnego, podczas którego Maja Czyż popełniła błąd i straciła szansę na walkę o złoty medal, a Milena Wojdyło została zablokowana na starcie i w klasyfikacji końcowej zajęła czwarte miejsce, choć była typowana przed startem na srebrny medal – skomentował mistrzostwa trener Olszar.

W zawodach wzięli również udział lekkoatleci RMKS-u Rybnik. Wśród nich dwa srebrne medale wywalczyli: