Informacje z toru

2004-05-21, Autor:
Młodzież z Tarnowa najlepsza, rybniczanie drudzy – to wynik pierwszej rundy młodzieżowych drużynowych mistrzostw Polski.

Turniej odbył się wczoraj w Rybniku. Udział w nim wzięło sześć drużyn. Pierwsze miejsce, zdobywając 24 punkty, zajęli żużlowcy z Tarnowa – M. Rempała, J. Kołodziej oraz P. Baran. Trzy punkty mniej uzbierali rybniczanie. Łukasz Romanek zapisał na swym koncie 11 oczek, najwięcej ze wszystkich startujących, M. Szczyrba zdobył 8 punktów, a W. Druchniak zaledwie dwa. Te dwie drużyny wywalczyły awans do finału. Na trzecim miejscu uplasowała się ekipa z Częstochowy.

W najbliższą sobotę (22.05) po raz 21 rozegrany zostanie na rybnickim torze memoriał im. Jana Ciszewskiego. W tym roku wystartuje w nim aż siedmiu uczestników ostatniej eliminacji mistrzostw świata – Grand Prix. Będą to m.in. Jarosław Hampel, Tomasz Gollob, Rune Holta i Leigh Adams. Rybnik reprezentować będą: Roman Poważny, Roman Chromik, Rafał Szombierski i Łukasz Romanek. W tradycyjnym wyścigu eliminacyjnym, którego zwycięzca uzupełnia główną listę startujących, pojadą: Adam Pawliczek, Łukasz Szmid, Zbigniew Czerwiński oraz Artur Pietrzyk.
    Ceny biletów: trybuna kryta – 30 zł, amfiteatr: normalny – 17 zł, ulgowy – 10 zł, szkolny – 5 zł, trybuna boczna: normalny – 20 zł, ulgowy – 15 zł, szkolny 10 zł. Karnety są ważne.