zamknij

Wiadomości

Miasto chce znów rozmawiać z mieszkańcami o biogazowni. Tym razem prezydent już będzie na spotkaniu

2024-05-17, Autor:  bf

Dyskusja o biogazowni – podejście drugie. W najbliższy wtorek (21 maja) miasto chce spotkać się z mieszkańcami i porozmawiać o planach budowy tej instalacji w Rybniku. Tym razem swój udział zapowiedział prezydent Piotr Kuczera.

Reklama

Otwarte spotkanie informacyjne ma rozpocząć się o godzinie 18:00 w budynku maszynowni szybu „Głowacki” na terenie Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku-Niewiadomiu, przy ul. Ignacego Mościckiego 3 (I piętro).

W spotkaniu wezmą udział:

- Piotr Kuczera – Prezydent Miasta Rybnika

- Wojciech Kiljańczyk – Zastępca Prezydenta Rybnika

- przedstawiciele zarządu Spółki Centrum Zielonej Energii Subregionu Zachodniego

- pracownicy Centrum Zrównoważonej Gospodarki Miejskiej Urzędu Miasta Rybnika.

Celem spotkania jest przekazanie najważniejszych informacji na temat planowanej inwestycji oraz rozwianie wątpliwości jakie rodzi budowa tego typu instalacji. Jeżeli będzie taka potrzeba zostanie zorganizowane kolejne spotkanie w tym temacie – zaznacza Agnieszka Skupień, rzeczniczka UM w Rybniku.

To drugie spotkanie poświęcone budowie biogazowni. Przypomnijmy, pierwsze miało miejsce przed wyborami samorządowymi. Przebiegło w burzliwej atmosferze. Mieszkańcy Niewiadomia o planach budowy instalacji dowiedzieli się z mediów, w tym z portalu Rybnik.com.pl. Nie wierzyli w zapewnienia Spółki Centrum Zielonej Energii co do zachowania bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców żyjących w sąsiedztwie biogazowni. Nie podobało im się też to, że prezydent Rybnika wysłał swojego zastępcę, zamiast pojawić się osobiście na spotkaniu.

W jakiej atmosferze przebiegnie następne spotkanie? Będziemy Wam to relacjonować.

Oceń publikację: + 1 + 16 - 1 - 40

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~norton 2024-05-17
  10:05:39

  26 5

  Rozwianie wątpliwości - czyli decyzja juz zapadła. :)

 • ~gpileczka 2024-05-17
  15:24:26

  25 6

  A dlaczego nie w centrum Rybnika? Jeśli nie śmierdzi i nie szkodzi, można postawić np. na placu po Ryfamie

 • ~ 2024-05-18
  22:36:52

  3 5

  Budować,budować,nawet się nie pytać,a tych co się nie zgadzają i protestują PO prosto pałą POtraktować.
  Mieszkam z 500m od biogazowni,następna jest we wsi obok.NIC nie śmierdzi,NIC nie huczy,ziemia się nie trzęsie i wróble nie spadają z drzew.
  Z tym zastrzeżeniem ze wszystkie biogazownie są budowane na fermach rolniczych,lub w ich pobliżu,jak żyję nie widzialem biogazowni w centrum miasta lub osiedla.hej:)

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

MEN powinno wprowadzić zakaz wyjazdów dziecka na wakacje w trakcie roku szkolnego?
Oddanych głosów: 737