zamknij

Wiadomości

Pikieta w Rybniku: „wypuśćmy mieszkańców z aresztu!”

2020-06-04, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Dzisiaj po południu przed Urzędem Miasta w Rybniku miała miejsce pikieta. Grupa osób domagała się od władz państwowych i samorządowych reakcji w obliczu dramatów wielu ludzi na kwarantannach. Ich zdaniem nie powinniśmy mówić o „kwarantannie”, ale „areszcie domowym”.

Reklama

- Zgromadziliśmy się na pikiecie, by zaapelować do władz państwowych, jak i samorządowych o zajęcie się dramatyczną sytuacją rodzin znajdujących się od wielu tygodni na kwarantannach, a mówiąc wprost – w aresztach domowych – rozpoczął Roman Fritz, organizator pikiety.

Przytoczył kilka świadectw tych dramatów dostępnych w internecie, a o których pisaliśmy na łamach naszego portalu.

- Rodzina pani Agnieszki Smyczek nadal znajduje się w zamknięciu. Wysłała pismo do prezydenta Rybnika, odpowiedzi nie było. Nikt nic nie robi w tej sprawie. Rodzina pozostaje w areszcie domowych. Dzisiaj się dowiedziałem, że udało się dodzwonić do sanepidu. Podobno przyjadą jutro. A dzieci chcą wyjść na powietrze, chcą zobaczyć słońce, deszcz – dodał Roman Fritz.

O sytuacji Agnieszki Smyczek i jej rodziny pisaliśmy w artykule >>Rybniczanka: „33 dni jesteśmy uwięzieni we własnym domu”<<

Organizator pikiety wspomniał również o górniku Marcinie i jego ojcu – Stanisławie. W tym przypadku wymazobus przyjechał do nich dopiero po 4 tygodniach próśb, o czym pisaliśmy >>Ojciec górnika: 3 tygodnie siedzimy w domu, nikt nas nie badał<<

Roman Fritz wspomniał też o Oli z Boguszowic, która zamieściła filmik, by uzmysłowić wszystkim, jak dramatyczna jest sytuacja rodzin zamkniętych na kwarantannie. Tę historię też opisywaliśmy >>Mieszkanka Boguszowic o dramacie swojej rodziny. „Nasze prawa zostały pogwałcone”<<

- Z drugiej strony sanepid może być bardzo skuteczny. Dowiadujemy się, że pan Piotr - rybnicki przedsiębiorca pojechał do Warszawy na tzw. strajk przedsiębiorców, gdzie został spisany, nie miał maseczki, przyjechał do Rybnika i co się okazało, sanepid wypisał mu 6250 zł grzywny. Ten człowiek próbuje się odwoływać, ale sanepid jest bezduszny – zauważył.

Historię Piotra Holdenmajera opisaliśmy dzisiaj >>Dostał 6250 zł grzywny z sanepidu. Za brak zasłony na twarzy<<

Jak podkreślił Roman Fritz, wszystkie wymienione powyżej osoby nie mają żadnych objawów koronawirusa.

- Mimo to sanepid narzucił drugie badanie, które musi być negatywne. Czy ma się wyrok, czy nie, to trzeba pozostawać w areszcie – dodał.

Organizator akcji kwestionował też to, czy mamy rzeczywiście do czynienia z pandemią.

- Ilość zakażeń koronawirusem – 1 milion na miesiąc – na świecie. Czy to pandemia, czy „pan demon” strachu, głupoty i kłamstwa? Na grupę choruje w sezonie 2-3 miliony Polaków. Kto nazywa grypę pandemią? - zapytał.

Głos zabrał również Tomasz Maron z Jastrzębia-Zdroju. Na co dzień pracuje w firmie górniczej na KWK Pniówek.

- Dzisiaj zebraliśmy się, by powiedzieć o trudnej sytuacji rodzin zamkniętych w domach. Dochodzi też do dyskryminacji górników i ich rodzin. Dwa tygodnie temu wróciłem do pracy po dwóch negatywnych testach. Mimo to rodzina pozbawiona jest świadczeń medycznych, dzieci nie są szczepione – tylko dlatego, że pracuję na kopalni. Mimo że jestem zdrowy, moja rodzina na tym cierpi. W naszym rejonie są lepsi i gorsi. Władze zamiast zajmować się propagandą, powinny zająć się tym, po co zostały powołane – dbaniem o swoich mieszkańców – podkreślił Tomasz Maron.

Skandowano też hasła: „bez zarzutu, bez wyroku, kwarantanna non stop w toku”, „sanepid bój się chłopie, bez procesu ci dokopie”.

Pikieta zakończyła się po kilkunastu minutach, wszystkiemu przyglądali się policjanci w kilku radiowozach w okolicy.

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Zobacz galerię

Oceń publikację: + 1 + 164 - 1 - 92

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (25):
 • ~DobryK 2020-06-04 20:56:55

  Nasze państwo jest niesamowicie skuteczne i szybkie jeżeli chodzi o ściąganie pieniędzy z obywateli, bo kazdy kto ma przynajmniej chociaż trochę rozumu wie, że państwo własnych pieniędzy nie ma, to wszystko nasze pieniąze. W momencie gdy chodzi o dobro obywateli, ich komfort życia czy cokolwiek innego ale niezwiązanego ze ściąganiem pieniędzy to zawsze trzeba się uzbrajać w cierpliwość, bo ich pieniądz jest lepszy niz nasz

 • ~hromqwe 2020-06-04 20:59:07

  Mieszkańcy Rybnika ,Sami wybraliście Prezydenta na włodarza Miastem .A teraz płaczecie ,było myśleć przed postawieniem X .Rybnik kiedyś brzmiało Dumnie ,teraz brakuje tylko tęczy na Rynku

 • ~hromqwe 2020-06-04 21:03:10

  ~DobryK Nie mieszaj Państwa w sprawy lokalne ,Kaczuszka Nas nie lubi ,ale te afery nakręca PO-KO .Osobiście wolę władcę ,co mówi ,że mnie nie lubi ,niż kogoś kto czeka pod postacią baranka aby mnie Merkel oddać

 • ~Kwinto 2020-06-04 21:06:05

  Zaczynam odnosić wrażenie że sanepid stał się jakimś organem do walki z ludźmi?. Wiadomo że społeczeństwo zamknięte da się lepiej kontrolować, nie demonstrują nie pikietują .... te wysokie kary na manifestacji w Warszawie tylko to potwierdzają.
  Tymczasem widzę mnóstwo ludzi chodzących sobie po sklepach bez masek i wszystko jest ok? Niestety sporo z tych osób to górnicy! No sorry ale gdyby w moim zakładzie pracy pojawił się wirus nie byłbym takim egoistą i kozakiem

 • ~Madsin88 2020-06-04 21:11:07

  To jest jakaś paranoja żeby ludzie z domu nie mogli wyjsć. Okej ktoś jest na kwarantannie 14 dni ma negatywny wynik i koniec. Ale nie tu się okazuje że Sanepid nakazuje siedzieć w domu po wymazobus trzeba dzwonić żeby łaskawie przyjechał a o wynikach wymazu się nie dowiesz dopuki nie będziesz dzwonił po kilka godzin dziennie i pytanie czy to jest twój wymaz a nie kogoś innego. Z 14 dniowej kwarantannie robi się miesiąc zakazu wychodzenia z domu pod groźbą kary. To tak jak przestępca który siedzi w więzieniu śledczym gdzie jest prowadzone dochodzenie. Dramat

 • ~hromqwe 2020-06-04 21:22:09

  ~Madsin88 Negatywny wynik to ma 99,9% rybniczan Pozytywny pomijając górników 0,01 % Więc nie sap jak nie znasz nawet podstaw .

 • ~hromqwe 2020-06-04 21:30:28

  Dodam ,że setki ,a może tysiące ludzi pracuje w Hiper i Makro markietach ,tam chorych brak ,ale w górnictwie pracuje ok 50-100 tyś ludzi i co 10 jest chory .Ale jak podda się prywatnie badaniu ,to okazuje się że te pozytywne wyniki znikneły. Tesco ,Ikea ,kaufland itd zdrowi ,Górnik na kopalni węgla co 10 chory ,pewnie metan ma skłonności do przyciągania kovid 19

 • ~master4k 2020-06-04 23:40:25

  Które państwo najlepiej poradziło sobie z pandemią koronawirusa? Państwo Szumowscy.

 • ~ 2020-06-04 23:41:38

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  20 37
 • ~Franek7 2020-06-05 07:44:20

  Nareszcie ludzie zaczęli dostrzegać jak PiS odbiera im wolność ba każdym kroku. A co do tych bezsensownych drakońskich kar to jest to oczywiście element represji politycznych. Dziwnym trafem większość została nałożona na przeciwników i niezadowolonych z rządu PiS. Najgorszego rządu w historii. Takie represje na wzór Białorusi.
  Gdyby faktycznie chodziło o przeciwdziałanie zagrożeniu epidemicznemu to czy nie wystarczyła by kara np. 1000 zł? I tak bardzo surowa kara. Jaki sens ma rujnowanie ludzi i wpędzanie ich w długi? To jest państwo dla obywatela? Duda oczywiście w takich sprawach milczy bo ma gdzieś obywatela. Teraz najważniejsze utrzymać się przy korycie.
  Pozdrawiam wszystkich trolli pisowskich, których tu jest całe mrowie. Widać pieniądze na propagandę rząd już wysłał do swoich farm. Szkoda że za nasze a nie za swoje pieniądze...

 • ~Sirmario Niewiem 2020-06-05 08:04:47

  Noo pikieta jak się patrzy raptem 9 ludzi w "porywach" xD

  Przed napisaniem komentarza proponuję użyć własnych zwojów mózgowych i zacząć myśleć samodzielnie. Media w tym kraju manipulują społeczeństwem i dlatego Nasz naród jest podzielony. To już nie jest tylko epidemia covida, tylko epidemia manipulacji. Proponuję ogarnąć się i myśleć ;)

  56 12
 • ~gruba 2020-06-05 08:20:48

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  11 12
 • ~Franek7 2020-06-05 08:41:31

  Koleżanki Gruba:

  Państwowa Inspekcja Sanitarna podlega ministrowi właściwemu do spraw zdrowia. Państwową Inspekcją Sanitarną kieruje Główny Inspektor Sanitarny jako centralny organ administracji rządowej, który wykonuje swoje zadania przy pomocy Głównego Inspektoratu Sanitarnego.


  Tak właśnie PiSowskie trolle robią wodę z mózgu szaremu czytelnikowi forum. Za to dostają niemałe pieniądze od rządu a ten ma je z naszych podatków. Czyli płacimy za to żeby nas PiS robił w ch...ińczyka.

 • ~zak 2020-06-05 08:53:22

  @Franek 7 - męcisz , smęcisz a jakoś żadnego dowodu na to , że ktokolwiek na tym forum ma płacone za wpisy . Jeden dowód proszę ?
  Prawdopodobnie jesteś niemieckim prowokatorem , opłacanym przez "sok z buraka" prawdopodobnie :)

 • ~Franek7 2020-06-05 09:53:35

  Kolego Zak niestety nie mam dostępu do wyciągu bankowego z twojego konta i konta Leminga... Wiesz skąd wiem że jesteście trollami? Żeby bronić PiSu trzeba być albo trollem albo idiotą. Nie wierze, że można być aż tak głupim... To niemożliwe...

 • ~Piotr Czaja 2020-06-05 10:16:26

  PiS-Plucie i Szczucie!W sejmie był pokaz zacietrzewienia JK.Dostał z tego powodu obstrukcji /sraczki/.Dobrze że założył pieluchomajtki,ale smród i tak było czuć na całej sali sejmowej.

  86 22
 • ~Piotr Czaja 2020-06-05 10:23:03

  Podczas najbliższyh wyborów uwolnijmy Andrzeja Dudę z jego klatki/Pałacu/.

  90 22
 • ~Trop leminga 2020-06-05 11:12:38

  do herr Czaja - Oglądałem całe wystąpienie premiera Morawieckiego zwracając uwagę na zachowanie Budki, było na co popatrzeć. Od głupawych uśmieszków, poprzez ciągłe grzebanie w smartfonie niczym szczyl z gimbazy do zastygłej miny skarconego kundelka. Czy w tej PO nie ma już żadnego w miarę rozgarniętego, dojrzałego mężczyzny aby powierzać największą partię opozycyjną takiemu burakowi w krótkich majtkach?

  24 90
 • ~Piotr Czaja 2020-06-05 11:42:42

  Towarzyszu szczerbaty -TV PiS pokazała tylko wystąpienie Matołuszka Motawieckiego.Na tym zakończyli transmisję.Dyskusji już nie pokazali.Tak samo nie pokazali jak przed wyborami samorządowymi przed kamerami TVPiS zmarła Anna Kryńska.Zmusili ją do wywiadu.Pokazali tylko część nagrania.To gdy umierała przed kamerami wycięli.Po trupach do władzy.

  85 11
 • ~Trop leminga 2020-06-05 11:53:34

  Słaba prowokacja trollu lewacki wysil się bardziej... jak ci nie pasuje to wypad za Odrę, tam na pewno się odnajdziesz... Dlaczego jesteś przygłupim trollem? Ojciec ciebie bił pasem na śniadanie?

  13 94
 • ~Piotr Czaja 2020-06-05 12:24:07

  No i co?szczerbaty,zabrakło merytotyki-zostało tylko obrażanie.Kaczor bis.Plucie i Szczucie.

  40 11
 • ~Trop leminga 2020-06-05 12:45:20

  Niebezpiecznie rośnie frustracja opozycji. Panika, POżar i chaos to jest w antyPolskiej oPOzycji!

  13 42
 • ~zak 2020-06-05 13:20:28

  @Franek 7- jesteś tak jak ta cała opozycja , baranki pokoju , miłość na pokaz , tęczowe flagi itd. a naprawdę jesteś jedną nienawiścią .
  Przeciwników nazywasz idiotami i głupcami prowokując ich do podobnej agresji . Nie będę taki agresywny jak ty i mimo że jesteś moim przeciwniekiem , to cię kocham jak wszystkich rodaków :)

  12 37
 • ~zak 2020-06-05 13:22:39

  Przeciwnicy rządu mają tu na wstępie 100 plusów bonusu :)

  9 37
 • ~Zbigniew Martyniak 2020-06-05 22:07:16

  Do ludzi jeszcze nie dotarło, że ilością testów, sposobem ich użycia oraz sposobem klasyfikacji zachorowań i zgonów mogą dowolnie manipulować "plandemię"- co 2 tygodnie, albo 2 miesiące... mogą blokować i odblokowywać i to jest ich sposób na terroryzowanie ludzi i rozwalanie gospodarki. Próbkę tego dostaliście ma przykładzie testów w kopalniach. Wkrótce jak tylko będzie szczepionka to z wami zrobią to samo - masowe testy, kwarantanny i przymusowa szczepionka sterylizacyjna i modyfikująca genetycznie z czipem do kontroli. Żyjemy z miliardami różnych wirusów w naszym ciele. Testy CoV19 są fałszywe (83% testów daje falszywe pozytywne wyniki, część testów jest zainfekowanych - Dr. S. Montanari) i nie identyfikują ile "wirusa" ma próbka. Identyfikują fragment materiału genetycznego, który powszechnie występuje w wielu różnych wirusach oraz są naturalnym "produktemm" z komórek ludzkich w stresie. Testy zostały opracowane ponad 30 lat temu nawet. Wynalazca tych testów pisze sam, że nie należy ich używać do diagnostyki, ale do celów badawczych, naukowych - Dr. Kaufman. Wynikiem działania różnych czynników (np. stresu, strachu, substancji, napromieniowania, infekcji, chorób w organizmie) jest wydzielanie przez nasze komórki komunikacyjnego i obronnego materiału genetycznego (tzw. Exosomes). Exosomy są wydzielane, aby zaalarmować inne komórki i inne osobniki swojego gatunku o stresie. Exosomy pod mikroskopem mają identyczne wymiary, wygląd jak "wirus" CoV19 i tzw. testy na CoV18 identyfikują w rzeczywistości min. nasze Exosomy, które są naturalnym elementem eliminacji toksyn i obrony komórki. Organizm eliminuje następnie je i toksyny min. przez płuca i to objawia się "grypą" - kaszel, cieknący nos...Media i rząd tworzą tyle dodatkowego i niepotrzebnego stresu u ludzi, że nic dziwnego, że potem ludzie chorują i umierają rzekomo na wirusa CoV19, ale tak naprawdę to mieli choroby towarzyszące i dodatkowy stres medialny i tego organizm już nie wytrzymał... Gdy oni zamykają wszystkich tylko dlatego, że ktoś miał kontakt z kimś kto ma pozytywny test to jest to idiotyzm i terroryzm. Nawet, gdyby testy były jednoznaczne to sam fakt, że ktoś jest zarażony nie znaczy, że choruje ani tym bardziej, że umrze. Wszystko to co się teraz dzieje zostało opisane/zaplanowane w maju 2010 r. w raporcie "The Rockefeller Foundation". Raport jest dostępny w sieci i nie jest tajemnicą... "Scenarios for the future technology and international development" Pandemia, maski, pomiary temperatury, kontrole, lockdowny, likwidacja praw i swobód obywatelskich, wzorowanie się na reżimie chińskim, zatrzymanie gospodarki i życia - wszystko po to, abyście zrezygnowali z prywatności i suwerenności na rzecz "bezpieczeństwa".

  8 3

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów prezydenckich?
Oddanych głosów: 4996