zamknij

Wiadomości

Interia: możliwe obostrzenia od 1 grudnia

2021-11-24, Autor: 

- Rząd rozważa wprowadzenie nowych obostrzeń – informuje dzisiaj Interia. Ogólnopolski portal dotarł do nieoficjalnych informacji wg, których ograniczenia dotyczyłyby liczby klientów w sklepach, restauracjach, teatrach czy kinach. Nowe obostrzenia miałyby obowiązywać od 1 grudnia.

Reklama

Jak podaje Interia, za wprowadzeniem obostrzeń jest Rada Medyczna działająca przy premierze, a także minister zdrowia Adam Niedzielski.

Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, ale możliwe, że od 1 grudnia zostaną wprowadzone ostrzejsze limity osób mogących przebywać w zamkniętych pomieszczeniach – czytamy.

Obostrzenia dotyczyłyby przede wszystkim liczby osób mogących przebywać w pomieszczeniach zamkniętych, takich jak: kina, teatry, restauracje czy sklepy. Limity nie obowiązywałyby tych, którzy zaszczepili się przeciw COVID-19.

Nasi rozmówcy podkreślają, że właściciele lokali gastronomicznych czy zarządcy obiektów handlowych byliby ściśle kontrolowani przez służby i sanepid. Skąd takie kroki? Rząd dysponuje dwiema epidemicznymi prognozami: jedna wskazuje, że właśnie jesteśmy na szczycie czwartej fali koronawirusa, a zgodnie z drugą najwyższe poziomy zakażeń odnotujemy za dwa tygodnie – informuje Interia.

Aktualne obostrzenia obowiązują do 30 listopada.

Oceń publikację: + 1 + 43 - 1 - 64

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (10):
 • ~Noname1212 2021-11-24
  12:19:04

  60 25

  Po czym partia rządząca, i inne przystawki zorganizowały (po, psl, SLD, KGB....) wielki zlot parti podsumowujący miniony rok, na którym było 300 osób...

  ... A Ty polaczku stój pół godziny przed apteką na dworze i marznij.... Bo oni mają taki wymysł

 • ~Franek 7 2021-11-24
  13:58:38

  55 33

  Lockdown zabija wszystko tylko nie wirusa. Przerabialiśmy to i wiadomo, że to nie działa. A szczepienia jak widać nie działają. Widać to szczególnie w krajach, które mają 90% i więcej zaszczepionych jak Singapur, Dania, Islandia… Najlepiej poradziła sobie Szwecja gdzie nie było żadnych obostrzeń.

 • ~Kwinto 2021-11-24
  17:09:11

  23 34

  ~Franek 7 swego czasu twoje posty były sensowne, ale ostatnio chyba za dużo z oszołomstwem piszesz. Szczepionka chroni przed śmiercią i ciężkim przebiegiem a nie przed zarażeniem. Można dyskutować o statystykach śmiertelności ale nie zakażeń.
  Jeśli nie chcesz się szczepić to ok, tylko pamiętaj że przez anty-szczepionkowców są dziś pełne szpitale. Jeśli broń boże coś ci się stanie, (pomijając wirusa) nie miej potem pretensji że nie było miejsca w szpitalu albo lekarzy do ratowania życia. Dziś umierają ludzie chorzy na raka, cukrzycę, miażdżycę... itd bo część społeczeństwa postanowiła przetestować covid 19 na swoim organizmie.
  No chyba że w szpitalach są statyści, to nie mamy o czym gadać.

 • ~Franek 7 2021-11-24
  20:54:37

  16 12

  Kwinto ja też cię lubię ale ;))… Narrację w sprawie szczepień doskonale pamietam bo było to całkiem niedawno. Początkowo mówiono o 95% skuteczności przeciwko zarażeniu. Następnie o tym, że hamuje transmisję wirusa a później kiedy okazało się, że to nieprawda zjeżdżano coraz niżej z tą cudownością szczepień. Dziś już tylko, że chroni przed ciężkim przebiegiem i śmiercią choć nie wiem na jakiej podstawie tak twierdzą. Przypomina mi się historia faceta, który w PRLu wymyślił sobie sposób na łatwy zarobek. Mianowicie rozsiał informację, że ma wtyki na Uniwersytecie Warszawskim i potrafi za pieniądze załatwić zdane kolokwium. Nikogo tam nie znał i był to blef ale przychodziły do niego matki studentów z kopertą pieniędzy. On brał ale prosił żeby synowi/córce o niczym nie mówić żeby się uczył/ła normalnie do egzaminu. Jeśli ów student zdał egzamin to twierdził on, że to jego zasługa i on to załatwił. Jeśli nie zdał oddawał pieniądze i przepraszał, że nie udało się załatwić.
  Tak samo jest z tą rzekomą skutecznością chroniącą przed hospitalizacją i zgonem. Niektórzy niezaszczepieni ludzie również przechodzą Covid łagodnie z lekkim katarem. Ja uważam, że lepiej się szczepić bo to jak z wiarą w Boga- nie zaszkodzi ale czy pomoże to się okaże. Dziś są na to mizerne dowody. Zobaczymy też ewentualne skutki długofalowe bo przypominam, że do dziś dnia preparaty te ( bo tak się nazywają, a nie szczepionki ) dopuszczone są warunkowo przez Europejską Agencję leków.
  A służba zdrowia to powinna być tak przygotowana aby było miejsce dla wszystkich i to jest rola rządzących.
  Moim zdaniem problem z niską ilością zaszczepionych wynika stad, że kłamano na temat skuteczności szczepień na początku akcji i to właśnie powoduje nieufność ludzi. Trzeba było odrazu powiedzieć, że chronią tylko przed ciężkim przebiegiem i zgonem i byłoby inaczej.

 • ~artefaks 2021-11-24
  21:50:43

  13 26

  Lockdown będzie z powodu głupoty anty szczepionkowców i sympatyzujących z nimi jedynie słusznej i sprawiedliwej partii która ma rzici zdrowie i życie ludzi Widocznie szykują się jakieś potężne demonstracje to straszą blokadą. Czas ucieka ,pierdel na nich czeka

 • ~Noname1212 2021-11-25
  00:13:17

  4 4

  Wyszukiwarka google:
  Niemcy covid

  Wykres szczyt zachorowań (Bez SZCZEPIEŃ) :
  20 grudzień 36.000tyś

  ROK PÓŹNIEJ zachorowania z 70% wyszczepieniem 1 dawką, i 68% dwoma dawkami:
  23 listopad2021 68.000tyś
  i wykres ciągle pikuje w górę!

  *****

  Europosłanka Ute Bergner przedstawiła w parlamencie Turyngii badanie dotyczące nadmiernej śmiertelności w okresie od 6 września do 10 października 2021 r. w porównaniu z latami poprzednimi. Wyniki są zaskakujące.

  W badaniu naukowcy prof. dr Rolf Steyer i dr Gregora Kapplera napisali, że nadmierna śmiertelność w Niemczech wydaje się być ściśle związana ze wskaźnikiem szczepień. Analizowane w dokumencie dane dotyczą okresu od 6 września 2021 r. do 10 października 2021 r. i oparte są na publikacjach Federalnego Urzędu Statystycznego oraz Instytutu Roberta Kocha. W badaniu porównano dane z 16 krajów związkowych dotyczące śmiertelności w 2021 r. w stosunku do średniej z lat 2016-2020.

  W związku z tym Wolne Kraje Saksonii i Turyngii radzą sobie obecnie najlepiej z najniższymi wskaźnikami nadmiernej śmiertelności. Oba kraje związkowe mają również najniższe wskaźniki szczepień.

  Najwyższa nadmierna śmiertelność wynosi około 16 procent, a wskaźnik szczepień 66 procent
  w Meklemburgii-Pomorzu Przednim. W dużych krajach związkowych śmiertelność przekracza o 10%, a wskaźnik szczepień wynosi od 65 do 71 %.

  W szczególności badanie mów:

  „Korelacja wynosi+ 0,31, jest zadziwiająco wysoka i przede wszystkim idzie w nieoczekiwanym kierunku. Właściwie powinna być ujemna, żeby można było powiedzieć: im wyższy wskaźnik szczepień, tym niższa nadmierna śmiertelność. Nadmierna śmiertelność może być określona we wszystkich 16 krajach Liczba zgonów z powodu Covid zgłoszonych przez RKI w badanym okresie stanowi tylko stosunkowo niewielką część nadmiernej śmiertelności, a przede wszystkim nie może wyjaśnić krytycznej kwestii: Im wyższy wskaźnik szczepień, tym wyższa nadmierna śmiertelność.”  Korelacja między nadmierną śmiertelnością w krajach związkowych a ich wskaźnikiem szczepień, ważona względną liczbą mieszkańców stanu, wynosi 0,31. Ta liczba jest zdumiewająco wysoka
  i byłaby ujemna, gdyby szczepienia miały zmniejszyć śmiertelność.

 • ~waldus 2021-11-25
  07:57:49

  11 2

  Covid to cjoroba, jak grypa. Hiv,zoltaczka. Codziennie ludzie umierają na raka, choroby układu krążenia, giną wypadkach. Covid trzeba leczyć i przestać o tym pisać. Ci co się zaszczepili są bezpieczni, ci co nie brali preparaty, podejmują ryzyko. To proste. Otworzyć gospodarkę na pełne rozwarcie. Chodzić do posłów i robić ciśnienie na polityków, żeby wrócić do normalności. Wykorzystać głupotę zachodnich komunistów i zyskać ekonomicznie na tej sytuacji. Wyłączyć media, włączyć myślenie.

 • ~waldus 2021-11-25
  08:04:03

  6 4

  08:03:06
  0 0
  , a jak nie to bedziemy czekać aż ci ,którzy zainwestowali w projekt pandemiczny, zarobią biliony. To może potrwać, bo interes jak na razie kręci się świetnie.

 • ~Lilka Marczewska 2021-11-25
  08:56:19

  7 4

  Po co ta segregacja ?Nie dość już podziałów. Czemu jeszcze bardziej chcecie zarżnąć gospodarkę pomimo że już jest ?

 • ~hub381 2021-11-25
  10:41:52

  1 6

  Droga LILKO , my pieniędzy nadrukowanych mamy bezmiar,nawet szejki chcą od nas pożyczać,więc gospodarka ma się świetnie.Nawet Euro nie potrzebujemy....

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy będziesz głosował/głosowała na Piotra Kuczerę jako Prezydenta Miasta Rybnika?
Oddanych głosów: 1591