zamknij

Wiadomości

Rybnik: kilka klas musiało przejść na zdalne nauczanie

2021-10-04, Autor: 

Od początku września polskie szkoły (w większości) działają w trybie stacjonarnym. Mimo reżimu sanitarnego zdarzają się jednak przypadki, gdy uczniowie muszą przejść na pracę zdalną. Tak ostatnio stało się w Rybniku.

Reklama

Nowy rok szkolny rozpoczął się od stacjonarnego nauczania w szkole i taki tryb obowiązuje od września w większości polskich szkół. Jak informuje MEN (opierając się na danych z 1 października), nauka w trybie stacjonarnym odbywa się w 98,7% szkół podstawowych i 98,6% szkół ponadpodstawowych.

W Rybniku działają wszystkie placówki edukacyjne, choć pojawiły się ostatnio pewne wyjątki. Mimo reżimu sanitarnego zdarzyły się przypadki, gdy uczniowie musieli przejść na naukę zdalną.

Jak informuje Agnieszka Skupień, rzecznik rybnickiego magistratu do 4 października w tym trybie uczą się dwie klasy (3 i 4) w Szkole Podstawowej nr 2. Do dzisiaj na zdalnym jest też jedna klasa w „ekonomiku”.

- Wcześniej w tym trybie uczyła się jedna klasa w ZSM-E – dodaje.

Oceń publikację: + 1 + 12 - 1 - 35

Obserwuj nasz serwis na:

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy będziesz głosował/głosowała na Piotra Kuczerę jako Prezydenta Miasta Rybnika?
Oddanych głosów: 1767