zamknij

Wiadomości

Onet: rząd wypowie wojnę niezaszczepionym. Będą nowe restrykcje

2021-12-08, Autor: 

- W planach rządu, jeśli liczba zakażeń i zgonów nie spadnie, jest wprowadzenie w szybkim tempie takich obostrzeń, które w praktyce odizolują osoby niezaszczepione, uniemożliwiając im m.in. pójście do kościołów, restauracji, galerii handlowych, kin, na koncert czy stadion sportowy – informuje dzisiaj Onet. Restrykcje mają się pojawić w pierwszej połowie nowego roku.

Reklama

Ogólnopolski portal dotarł do informacji, że rząd zamierza zmienić dotychczasową strategię walki z pandemią koronawirusa. Wpływu na decyzję nie mają zalecenia ekspertów z Rady Medycznej przy premierze, czy rosnące liczby zakażeń, czy zgonów, ale badania opinii publicznej zamówione po cichu przez PiS, z których wynika, że:

Większość Polaków popiera m.in. obowiązkowe certyfikaty covidowe przy wchodzeniu do sklepów, restauracji, placówek kulturalnych, zakładów pracy czy kościołów – czytamy na Onecie.

To właśnie te badania mają wystarczyć, by rząd ruszył z nowymi restrykcjami, które przede wszystkim uderzą w osoby niezaszczepione. Jaki jest cel? Władza chce wymusić presję społeczną do szczepień.

Jak dowiadujemy się dalej z Onetu, rząd zamierza też wdrożyć paszporty covidowe, bez których niezaszczepieni będą pozbawieni niektórych usług, jak np. korzystanie z galerii handlowych, restauracji, udziału w koncertach, stadionach sportowych, czy kościołach.

Ponadto — jak poinformował minister Niedzielski — rząd przygotowuje ustawę, która ma dać pracodawcom możliwość sprawdzenia pracowników testami na COVID-19. Z obowiązku poddawania się testom zwolnione mają być jednak osoby posiadające certyfikat o zaszczepieniu lub certyfikat ozdrowieńca. Oznacza to w praktyce, że rząd "tylnymi drzwiami" wprowadzić chce możliwość de facto weryfikowania przez pracodawcę informacji, czy jego pracownik jest zaszczepiony, czy też nie. Na takie rozwiązanie dotychczas nie było zgody w samym obozie rządzącym. Budziło ono mocny sprzeciw części Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości i groziło nawet utratą większości parlamentarnej – czytamy dalej.

To nie wszystko, jak już wczoraj mogliście się dowiedzieć na naszym portalu, rząd szykuje również obowiązkowe szczepienia dla służb mundurowych, medyków i nauczycieli. Ten pomysł ma wejść w życie od 1 marca 2022 roku.

Władza zastanawia się również nad wprowadzeniem przymusu zdalnego nauczania dla dzieci, które nie zostały zaszczepione na koronawirusa. Ten pomysł mógłby wejść w życie w momencie pojawienia się wiosennej fali albo dopiero w kolejnym roku szkolnym.

Restrykcje dla niezaszczepionych: popieracie to?
Oddanych głosów: 1676

Oceń publikację: + 1 + 24 - 1 - 78

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (32):
 • ~adamus85 2021-12-08
  11:05:46

  Czyli jednak wojna. Na wojnie zawsze się robiło najlepsze interesy. Pytanie do osób, które by poparły lub popierają takie działania. A co jeśli w galerii jest apteka, optyk, sklep spożywczy ? Rozumie, że nie będzie można z tego skorzystać z rzeczy, które są niezbędne do życia. No i jeszcze jedna rzecz to nie jest wojna przeciwko niezaszczepionym tylko. Pamiętajcie tu chodzi o paszporcik o Waszą ken karte. Więc 3 daweczkę czas przyjąć, żeby móc dalej chodzić do galerii, a w lato 4, bo wirus mutuje. Ciekawe czy kiedyś kategoria obywatela będzie wyznaczana na podstawie ilości przyjętych dawek ? A może wymyślą super preparaty dające możliwość zakupów po promocyjnych cenach? Te pewnie będą płatne i nie dla wszystkich dostępne. Grunt że system już będzie przygotowany. Popłynąłem, ale jeszcze rok temu mówili, że szczepienia nie będą obowiązkowe, że paszporty to tyko żeby wygodniej się podróżowało, bez konieczności testowania. Tyle razy skłamali, że naprawdę wszystko może być. Tu już dawno przestało chodzić o szczpienia, ale o to jak bardzo potrafią zmusić ludzi do wykonywania ślepo rozkazów władzy. Wychodzi Niedzielski na mównicę i stanowi prawo. Jak babuszka Stalin.

 • ~pawelbudowa 2021-12-08
  11:30:28

  97 18

  Jak PiSory zablokuj wejście do kościoła bez szczepienia to mi kaktus na dłoni wyroscie. Przedsiębiorcom to owszem ale na nich rzucą odpowiedzialność . Juz sie nauczyli ze za zeszły rok będą płacić odszkodowania za nielegalne zamknięte biznesy a teraz to umyją ręce to tego. Ciekaw jak chcą obejść konstytucję aby te glupie pomysły byly zgodne z prawem.

 • ~Maciej Kowalski 2021-12-08
  11:44:04

  Rodacy! Nie dajcie się przecwelić igłą!

 • ~ 2021-12-08
  11:44:12

  84 9

  Ich słowa nauczyły mnie jednego jak powiedzą że czegoś nie zrobią to wiem że za jakis czas to zrobią,stąd im nie ufam.Ta decyzja uderzy najbardziej w ich elektorat który się nie szczepi.

 • ~anettk 2021-12-08
  12:02:48

  89 16

  Takie moje słowo do osób prowadzących biznesy do przedsiębiorców (którzy zatrudniają ludzi) nie dajcie się zbałamucić słowom,żeby nie wpuszczać do firm,butików,zakładów pracy osób niezaszczepionych albo takowe osoby nawet zwalniać...Rządzący (naobiecują Wam ,że jak wykonacie ICH polecenia to"gruszki na wierzbie" otrzymacie...Ludzie wyrolują Was na całego,potracicie tylko klientów,pracowników,gospodarka upadnie,a Wy będziecie bankrutami.Miejcie swój rozum i nie patrzcie czy ktoś szczepiony czy nie,to człowiek jak każdy inny żeby wykonaniać usługę,sprzedać towar,zatrudnić go itd..

 • ~ 2021-12-08
  12:05:55

  Odjxxxxać się od niezaszczepionych może nie wszyscy chcą brać udział w tym eksperymentalnym cyrku , proszę zapytać zaszczepionych co dokładnie im wstrzykli dam sobie łeb uciąć że żaden nie zna składu tego płynu

 • ~corona 2021-12-08
  12:09:11

  81 20

  Czego mi zabronią? Chodzić do kina? Restauracji? Tak jakby najbardziej mi na tym zależało.

 • ~halupczok1 2021-12-08
  12:30:04

  37 4

  W pierwszej połowie roku ?!?!?! to może w maju tak po 30 -tym, no nie do wiary jak jak jest tak źle to po co czekać.

 • ~Mateus4 2021-12-08
  12:31:07

  A może by tak zacząć mówić do antyszczepow ich językiem? Że mają wyp********, żeby nie nabierać się na ich teorie spiskowe i że mają elementarne braki w edukacji? Może wtedy dotrze?

 • ~Lateks 2021-12-08
  13:01:08

  74 17

  Fascynujące, tylko niech mi rząd odpowie dlaczego w RCKiK nie chcą krwi od osób zaszczepionych ?

 • ~trzynasty 2021-12-08
  13:04:19

  34 77

  Dawno powinni byli to wprowadzić.

 • ~Maksymilian Popeć 2021-12-08
  13:17:17

  29 15

  Jeśli codziennie, tak jak dotychczas, będzie u nas spadał i rozbijał się jeden Jambojet pełen ludzi, to wyjdzie im w badaniach, że ma to bardziej negatywny wpływ na ich słupkowe niknące poparcie niż garstka wkurzonych antyszczepów. Ale tak czy owak czeka ich Norymberga.

 • ~hanahaniula 2021-12-08
  13:29:28

  68 15

  Zaszepieni czy nie, czy to jest skuteczne, czy nie - każdy ma swoje zdanie na ten temat. Jedni twierdzą że to teoria spiskowa, inni że wirus jest bardzo śmiertelny - to jest nieważne.
  Każdy powinien zadać sobie pytanie czy taka forma "rozwiązania" problemu jest potrzebna i skuteczna, skoro pogwałca to prawa człowieka, a stan zdrowia jest informacją wrażliwą. Jeżeli ktoś się zaszczepił to dobrze, a jeżeli ktoś się nie chce zaszczepić to też dobrze. Każdy jest inny, każdy ma inne zdanie i powinniśmy je szanować pomimo wszystko. Tylko po co skłócać jescze bardziej naród? Powinniśmy się szanować nawzajem. Tylko nie rozumiem osób zaszczepionych, którzy popierają tego typu działania rządu, bo przecież jak oni się zaszczepili, to przecież są bezpieczni, nie? A jeżeli się tak nie czują to po co to robili i próbują cała winą obarczać niezaszczepionych? Jak pies sąsiada: "drugiemu nie da a sam nie weźmie"... Byle utrudnić komuś życie....

 • ~Franek 7 2021-12-08
  13:56:47

  50 14

  Ja mam taki pomysł racjonalizatorski, żeby rząd sam się odizolował od społeczeństwa. W szczególności, żeby odizolował różne Mejzy od publicznych pieniędzy. A obywateli przed takimi idiotycznymi pomysłami segregowania na lepszych( zaszczepionych ) i gorszych ( niezaszczepionych ) chroni konstytucja RP więc niech sobie pan minister wezmie łyk zimnej wody a resztą się poleje po głowie.

 • ~Franek 7 2021-12-08
  14:02:10

  63 15

  Chciałem jeszcze zapytać proszczepów aby mi wytłumaczyli prostemu chłopu z jakiego powodu niezaszczepieni mają być odizolowani skoro jak głosi oficjalna teza naukowa, osoby zaszczepione również mogą roznosić wirusa i zakazać, bo jakoś w mundurek telewizji o tym nie mówią ?
  Czekam na odpowiedz na to nurtujące mnie pytanie.

 • ~Dador 2021-12-08
  14:38:51

  37 5

  Mowa trawa. Rząd sobie, życie sobie. Ludzie i przedsiębiorcy już zobaczyli, jak "mocna" jest ta władza. Mandaty SANEPIDu anulowane, a kwoty po 30k PLN miały być. Oni są bezsilni, mogą tylko straszyć. Czekam co powie Sasin, obrócę o 180 stopni i wyjdzie, co rząd planuje :). Zawsze się sprawdza.

 • ~ 2021-12-08
  14:50:32

  37 12

  Szczepienia mają być nieobowiązkowe, ale do kawiarni niezaszczepiony nie wejdziesz ,czyli dobrowolny przymus ...najgorzej mają ci którym dyskoteki zamkną,co ta młodzież ma robić ?

 • ~spirit-of-the-town 2021-12-08
  15:44:43

  52 8

  Kiedyś gdzieś widziałem napis "praca czyni wolnym", w innym języku. Teraz można to zastąpić hasłem " szczepionka czyni wolnym"

 • ~ 2021-12-08
  16:43:09

  48 10

  Chcecie wojny to będziecie ja mieć. Niezaszczepiony i tak się nie zaszczepi a ci co tak walczą o przymusowe szczepienia będą dostawać boostery co pół roku potem co 3 miesiące potem co miesiąc. Ciekawe kto na tym lepiej wyjdzie. Co do przedsiębiorców. Nie ma problemu. Nie wpuszczajcie niezaszczepionych. Będziecie raz dwa zwijać swoje biznesy bo tak na prawdę większość nie chce się szczepić. Chętnych na strzykawkę jest znacznie mniej niz 40 procent o którym się ciągle mówi. Wiele osób przyjęło szczepionkę bo chciała jechać na wakacje a to był wymóg. Spytajcie waszych lekarzy czy się szczepili, czy załatwiali papierek na lewo a eliksir spuszczali w zlewie :) słyszeliście o włoskim lekarzu co wystawił do szczepienia silikonową rękę? Uwierzcie, że to nie jest odosobniony przypadek kombinatorstwa wśród medyków :)

 • ~Maksymilian Popeć 2021-12-08
  17:45:03

  12 42

  @hanahaniula - tyle się o tym mówi, tyle pisze i naprawdę nie docierają do takich ludzi jak Ty inne informacje, niż te brednie od Konfederatów? Przecież wszyscy należymy do tego samego systemu zdrowia! Systemu, który od lat jest słaby z niedostateczną ilością lekarzy. Dlaczego racjonalna część społeczeństwa ma płacić za zapchane umierającymi Covidowcami szpitale? Dlaczego osoby z osłabioną odpornością lub te które się nie mogą szczepić (dzieci także) mają płacić za to. Przecież ta wolność antyszczepów, to taka sama wolność jak moja, gdybym chciał bez problemu jeździć po pijaku 150km/h po centrum Rybnika. Czy Wy naprawdę nie czujecie tego? Można deprecjonować ilość martych na Covid, gdy liczba ta jest podobna do tej ile osób umiera od PM2.5 Ale wszyscy do Gdyni się nie przeprowadzimy, nieprawdaż? A strach przed darmową szczepionką jest dla mnie dziś tak nieracjonalny, tak irracjonalny że nie mogę go dziś pojąć, choć sam 13lat temu miałem duże wątpliwości do szczepień, po przeczytaniu jednej głupiej książeczki. Dziś jednak dostęp do informacji jest przeogromny i dla chcącej osoby nie jest problemem dojście do tego ile bzdur i nieprawdy rozpowszechniają antyszczepy. Problem w tym, że duża część społeczeństwa nie ma narzędzi i kompetencji ażeby ocenić, które źródła są wiarygodne. Nie ufamy rządowi, co jest logiczne, bo oszukują nas cały czas. Nie ufamy swojemu lekarzowi, bo ma dla nas całe 5minut. Przepotężną robotę odwala fejsbuk, gdzie emocjonalne bzdury są wytłuszczane i powielane w niewiarygodnym tempie, równym rosnącym dochodom Zuckenberga.

 • ~Maksymilian Popeć 2021-12-08
  17:51:56

  10 38

  I ostatnie zdanie, wszyscy niezaszczepieni, którzy wychodzą cudem spod kosy śmierci wiedzą już i mówią to wyraźnie - Byliśmy głupi. I można by powiedzieć - sami sobie winni. Ale to bohaterswo antyszczepów niestety nie ma żadnej wspólnej cechy z solowym wyjściem na K2 zimą...

 • ~Franek 7 2021-12-08
  18:08:09

  29 12

  Maksymilian Popeć napisałeś:
  „ Systemu, który od lat jest słaby z niedostateczną ilością lekarzy. Dlaczego racjonalna część społeczeństwa ma płacić za zapchane umierającymi Covidowcami szpitale? ”
  Ta, twoim zdaniem „nieracjonalna” część społeczeństwa płaci składkę zdrowotną w takiej samej wysokości. Idąc twoim tokiem rozumowania, wyrzućmy ze szpitali wszystkich palaczy tytoniu chorych na raka płuc? Uwierzyłeś w te brednie sączące się z mainstreamowych mediów.
  Państwo ma obowiązek tak zorganizować służbę zdrowia żeby każdy kto płaci składkę miar równy dostęp. Amen.

 • ~ 2021-12-08
  18:42:38

  30 4

  Rząd niech wypowiada wojnę chorobie, a nie ludziom! Niech zaczną przed szczepieniem diagnozować, kto może przyjąć szczepienie, a kto nie może. Dla osób które mają komórki nowotworowe w organizmie, a jeszcze o tym nie wiedzą, mogą się spodziewać po szczepieniu zakrzepicy lub innych powikłań przyśpieszających śmierć. Każda osoba +50 powinna być najpierw zbadana np. markerami nowotoworowymi i badaniami krwi i jeśli wyniki okażą się poprawne - dopiero skierowana do szczepienia. Dobra rada, nie namawiajcie rodziców i dziadków do szczepień jeśli nie jesteście pewni czy nie są chorzy na raka w stadium które nie daje żadnych symptomów.

 • ~Maksymilian Popeć 2021-12-08
  19:07:18

  9 18

  @Franek 7 - zastosowałem skrót myślowy - zaszczepieni płacą za głupotę antyszczepów tym, że nie dostają się na badanie, na leczenie, diagnostykę itd. bo szpitale ratują już tylko tych u których występuje bezpośrednie zagrożenie śmiercią!
  Poniżej masz dzisiejszy link idealnie obrazujący to na przykładzie takiego antyszczepa - Gerarda Wolskiego z Zakopanego, który cieszy się małe dziecko, że lekarze dbali o niego jak o niemowlę i nic złego mu nie powiedzieli. Ale jak mogę - Gerard Wolski - byłeś i nadal jesteś głupcem jeśli chodzi o szczepienia! Bo ten gość dalej nie kuma, tego co Ty.
  https://polskatimes.pl/zakopane-gerard-wolski-przeciwnik-pandemicznych-obostrzen-trafil-do-szpitala-ma-covid19/ar/c1-15942033?fbclid=IwAR1U9rtbxdyewlLvKPdLcbeqb87m5r4ekjBvFlYG7ul9Gnl_PqQrhj0dQ3Q

  Tu masz jego profil na FB - https://www.facebook.com/Gerard-Wolski-TV-100237232187053

 • ~Maksymilian Popeć 2021-12-08
  19:17:09

  10 21

  @Franek 7 - i jeszcze jedno. W zdecydowanej większości przypadków antyszczepy nie są sami sobie winni, że mają taki pogląd i nieracjonalny strach przed bezpieczną szczepionką. Winny takich poglądów społeczeństwa jest system, głównie rząd czyli nierząd. I nawet gdyby antyszczepy nie zagrażały innym ludziom to zwyczajnie żal tych niepotrzebnych śmierci, często zupełnie młodych i zdrowych ludzi, których można było BANALNIE w tej czwartej fali zapobiec!

 • ~spirit-of-the-town 2021-12-08
  20:25:53

  20 6

  Maksymilian, ta bezpieczna szczepionka o której piszesz to ta sama za której całkowite bezpieczeństwo nie chce nikt wziąć odpowiedzialności? Co do niewydolności szpitali z winy osób niezaszczepionych, jak to piszesz, mógłbym powiedzieć że to również wina osób z różną postacią raka, którzy całe życie chleja i żrą byle gówno a później dziwią się że choroba przyszła. Nie jestem przeciwnikiem szczepień, jeśli ktoś ma upośledzoną własną odporność, proszę bardzo, szczepionka eksperymentalna czeka.

 • ~Maksymilian Popeć 2021-12-08
  21:41:41

  5 20

  @spirit-of-the-town - idziesz po ćwiartkę do monopolowego ufając browarowi, że nie wlali tam całej tablicy mendelejewa (mało kto ryzykuje kupno bimbru od menela spod sklepu). Masz przyjemność z picia i jednocześnie zdajesz sobie sprawę, że wszystko ma wpływ na Twój organizm. Nawet idealnie czysta woda z kranu czy z plastikowej butelki ale pewniejsze to niż woda z kałuży czy bezpośrednio z Nacyny. W przypadku szczepionki jeśli nie masz zaufania do ogromnej grupy naukowców, fachowców, biotechnologów wirusologów, specialistów medycyny, którzy przedstawiając dane badawcze, mówią Ci, że szczepionka jest bezpieczna (ale jak wszystko ma wpływ na Twój organizm), to jesteś w głębokiej dupie. Bo to znaczy, że poza własnym czubkiem nosa nie ufasz już nikomu. A nie ufając nikomu... dopisz sobie resztę.

  Porównanie ludzi z Covidem na oddziałach do tych którzy tam są od picia, palenia, fastfooda, braku ruchu czy nadmiaru ruchu jest tak durne, że aż szkoda pisać.

 • ~Maksymilian Popeć 2021-12-08
  21:48:28

  6 30

  i dziś, gdy wdychamy i zjadamy przez nasze życie 20kg plastiku i wypalamy paczkę papierosów dziennie zaciągając się gównem z kominów, ten strach przed szczepionką jest jest na poziomie przedszkolaka, który boi się wilka w lesie.

 • ~ 2021-12-08
  23:31:53

  16 6

  ~Maksymilian a jeśliby ci ktoś z bliskich zmarł po szczepionce to też byłby dla ciebie strach przedszkolaka?

 • ~safo 2021-12-09
  03:50:44

  25 6

  Nie dajcie się tym cwaniakom i oszustom politykom ! Jest wiele chorób zakaźnych na świecie ale takiego cyrku jeszcze przy żadnej z nich nie było. To jest robione po to aby zaprowadzić nowy porządek na świecie. Zlikwidować klasę średnią, małe i średnie firmy, zlikwidować gotówkę aby mieć pełną kontrolę nad finansami obywatela i w razie czego mieć możliwość odcięcia obywatela od środków do życia żeby był w pełni uzależniony od władzy. Do puki niezaszczepionych jest dużo to nie mają nad ludźmi pełnej władzy w myśl zasady : Duży może więcej ! Nie dajmy się tym bandytom chcącym nas zniewolić ! Jeśli nie będą mogli pracować niezaszczepieni a będzie ich dużo to kto będzie pracował w tych ich koncernach ?! Nie jesteśmy bydłem aby ktoś za nas decydował czy mamy się szczepić czy nie ! Brońmy swojej wolności i demokracji.

 • ~Maksymilian Popeć 2021-12-09
  10:25:05

  4 10

  @reformatorski - to jest dokładnie ten strach przedszkolaka o którym piszę.

 • ~ 2021-12-09
  19:58:26

  2 0

  @Maksymiliandlaczego tak uważasz? O tej zakrzepicy piszę z rodzinnego doświadczenia. Nie że to gdzieś wyczytalem. Tak samo jak na covid można umrzeć tak z powodu szczepionki można dostać zakrzepicę. Szczególnie jeśli ma się inne choroby lub utajone czy uśpione nowotwory.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy będziesz głosował/głosowała na Piotra Kuczerę jako Prezydenta Miasta Rybnika?
Oddanych głosów: 1803