Zwycięstwo koszykarek

2004-12-07, Autor:
    Na zakończenie I rundy tegorocznych rozgrywek we własnej hali koszykarki RMKS-u Rybnik pokonały zespół JKKS Jastrzębie 87 : 70 i z bilansem 6 zwycięstw i 3 porażek zakończyły I rundę rozgrywek.

Pojedynek z Jastrzębiem młodziczki starsze rybnickiego klubu rozpoczęły od dobrej gry w ataku i w obronie. Systematycznie powiększały przewagę prowadząc 17:1, a pierwsza kwartę wygrały 34:11. Druga kwarta również należała do rybniczanek, które prowadziły nawet 30 punktami ( 41:11). I to była największa przewagą jaka udało się w tym spotkaniu wywalczyć. Do końca I połowy rybniczanki zdobyły jeszcze 9 punktów a przyjezdne 12 i połowa zakończyła się prowadzeniem RMKS-u 50:23.
      Druga połowa spotkania należała już do przyjezdnych, które skuteczne w kontratakach zmniejszały dystans do RMKS-u i trzecia kwartę wygrały 26:19. Ostatnią kwartę również wygrały zawodniczki JKKS Jastrzebie 21:18, jednak strat poniesionych głównie w 1 kwarcie nie udało się odrobić.

RMKS Rybnik - JKKS Jastrzebie 87:70 ( 34:11, 16:12, 19:26, 18:21 ). RMKS Rybnik: Natalia Przekop 26 ( 1x3), Malwina Szymik 21, Justyna Chrobok 12, Ania Gołyźniak 10 (1x3), Oliwia Kabzińska 9, Justyna Kaczorowska 4, Sonia Moszkowicz 3, Michalina Torebko 2, Patrycja Siebel 0, Dżesika Lubszczyk 0, Małgorzata Zientarska 0, Paula Szymczyk 0.
JKKS Jastrzębie: najwięcej Aleksandra Borkowska 26.

Runda rewanżowa rozpoczyna się już za tydzień. W poniedziałek 13 grudnia w Rybniku RMKS zmierzy się z Filarem Sosnowiec. Początek meczu o godz. 16.30 w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5.