Zwycięski turniej

2004-02-16, Autor:
Młodziczki młodsze sekcji koszykówki RMKS-u Rybnik zajęły pierwsze miejsce w turnieju o Puchar Prezesa UMKS "Gracz".

Młodziczki młodsze rozegrały dwa mecze. Obydwa były bardzo zacięte. W spotkaniu z UKS Trójka Żyrardów do ostatniej kwarty przewaga rybniczanek stale rosła. Po pierwszej kwarcie RMKS prowadził 24:11, po drugiej 36:17, a po trzeciej 49:33. Ostatnia część meczu należała jednak do zespołu z Żyrardowa, który zwyciężył w tej kwarcie 16:8 i zniwelował różnicę punktową do ośmiu punktów. Wynik meczu – 57:49.
   Drugi mecz z gospodarzem turnieju „Graczem” Starachowice był jeszcze bardziej zacięty. Po pierwszej remisowej kwarcie 10:10, w drugiej lekką przewagę uzyskały rybniczanki i na przerwę schodziły z sześciopunktowym prowadzeniem (21:15). Trzecia część meczu ponownie skończyła się remisem, ale za to już w czwartej kwarcie przewaga rybnickich koszykarek wzrosła do dziesięciu punktów. Wynik meczu 52:42.
    W spotkaniach tych punkty dla RMKS-u zdobyły: Malwina Szymik 23, Ania Gołyźniak 18, Natalia Przekop 17, Justyna Chrobok 17, Ania Dziekan 10, Patrycja Siebel 7, Dżesika Lubszczyk 6, Paula Szymczyk 4, Karina Kuczera 2, Justyna Kaczorowska 2.
    W nagrodę za zajęcie pierwszego miejsca rybniczanki otrzymały puchar i pamiątkowe koszulki, a Malwina Szymik została królem strzelców turnieju.