Zmiana lidera

2004-02-18, Autor:
Piętnasta kolejka Rybnickiej Amatorskiej Ligi Koszykówki przyniosła zmiany na miejscu lidera tabeli. Na czoło wysunęła się drużyna K&K Rybnik Szkolna.

Rozgrywki XV kolejki rozpoczęły się już w sobotę. W tym dniu odbył się awansem mecz pomiędzy Camden Town i UTT Rybnik. UTT jeszcze nie wygrało jeszcze w tym sezonie, a zespół Camden przegrał sześć meczów z rzędu. Zapowiadało się więc ciekawe widowisko. Mecz rozpoczął się od szybkiego prowadzenia Camden, które wraz z upływem czasu się powiększało. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 25:14. W drugiej kwarcie zawodnicy UTT zaczęli odrabiać straty, doprowadzając nawet do wyniku 35:34. „Camdenowcy” opanowali jednak sytuację i na przerwę schodzili z 7-punktowym prowadzeniem (43:36). Od początku drugiej połowy meczu dominował zespół Camden. Jego przewaga wynosiła momentami 20 punktów. Tak było do połowy czwartej kwarty, kiedy to zawodnicy Camden zaczęli opuszczać boisko za faule i ostatecznie drużyna kończyła mecz w czwórkę. UTT wyczuło swoją szansę. Przewaga zaczęła szybko topnieć. Na 10 sekund przed końcem spotkania było 96:90 dla Camden Town. Taki wynik utrzymał się do końca meczu.
    Jako pierwsi na parkiecie w niedzielę stawili się zawodnicy Kamana Racibórz i zespołu Bearing. Przed tym meczem drużyna z Rybnika miała jeszcze teoretyczne szanse na poprawienie swej lokaty w tabeli RALK oraz na odniesienie pierwszego zwycięstwa w drugiej rundzie rozgrywek. Zawodnicy z Raciborza, będący ostatnio w dobrej dyspozycji, okazali się jednak lepsi. Pierwsza kwarta zakończyła się wyraźnym, kilkunastopunktowym zwycięstwem raciborzan. W drugiej „obudzili” się rybniczanie i zaczęli odrabiać straty. Raciborzanie nie pozwolili jednak na zniwelowanie wypracowanej dużej przewagi punktowej i utrzymywali ją do końca spotkania. Mecz ostatecznie zakończył się wygraną zawodników z Raciborza 97:79.
   Drugi tego dnia mecz rozegrał Jawor Rybnik z Chrobrym Jastrzębie. Wysoko wygrali rybniczanie – 121:83.
   Już po raz trzeci w rundzie rewanżowej wyższość rywali musieli uznać koszykarze AS Figlo STS Wodzisław. Tym razem „pogromcami”, jedynej niepokonanej drużyny pierwszej rundy, był zespół Rybnik-Północ. W drużynie z Wodzisławia zabrakło jednak kilku czołowych zawodników. Od początku drugiej kwarty inicjatywę przejęła Północ, a bierna obrona strefowa pozwalała łatwo powiększać przewagę. Do czwartej odsłony drużyna STS przystępowała z 18-punktową stratą, później powoli różnica zaczęła topnieć. Niestety proste błędy wodzisławian pomogły Północy odnieść tak cenne zwycięstwo. Wynik meczu - 88:93.
    Piętnastą kolejkę kończyły zespoły K&K Rybnik Szkolna i A&E Sport Styl. Zaledwie ośmioma punktami wygrała drużyna ze Szkolnej. Spotkanie zakończyło się wynikiem 69:61.

W klasyfikacji najlepszych strzelców nadal na prowadzeniu jest Daniel Atłachowicz z Kamana Racibórz, zdobywca 346 punktów. Drugie miejsce zajmuje Arkadiusz Pukajło, zawodnik Camden Town, który uzbierał do tej pory 340 punktów. Trzeci, z 319 punktami, jest Adam Pierchała z Jawora Rybnik.