Złoto dla Polski

2003-08-18, Autor:
Polska trójka w składzie: Jerzy Makula, Krzysztof Brząkalik i Lucjan Fizia (wszyscy z Aeroklubu Rybnickiego Okręgu Węglowego) wywalczyła drużynowo złoty medal podczas X mistrzostw świata w akrobacji szybowcowej, które odbyły się w węgierskim Györ.

Blisko tytułu mistrza świata był Jerzy Makula, który w siedmiu programach zdobył pięć złotych medali. W ostatnim programie finałowym (dowolnym) Makula zajął jednak drugie miejsce i ostatecznie uplasował się na drugiej pozycji w klasyfikacji indywidualnej, zdobywając tym samym srebrny medal i tytuł vicemistrza świata w akrobacji szybowcowej. Pierwsze miejsce zajął Węgier Ferenc Toth.
Kolejne miejsca Polaków w klasyfikacji indywidualnej: 5. Brząkalik Krzysztof (Aeroklub ROW), 7. Fizia Lucjan (Aeroklub ROW), 9. Stanisław Makula (Aeroklub ROW), 12. Małgorzata Margańska (Aeroklub ROW), 30. Ireneusz Boczkowski (Aeroklub ROW), 40. Helmut Staś (Aeroklub Szczeciński) oraz 43. Michał Ombach (Aeroklub Nowy Targ).
     Podczas mistrzostw Polacy zdobyli siedem medali - pięć złotych, jeden srebrny i jeden brązowy.