zamknij

Wiadomości

Zbadali jak pracują biura posłów. Wyniki druzgocące

2011-09-21, Autor: Redakcja
Stowarzyszenie Pro Collegio opracowało raport, w którym pod lupę wzięto jakość pracy biur poselskich. Gdyby wyniki raportu przełożyć na oceny szkolne, większość biur otrzymałoby „pałę na szynach”. Spośród biur z naszego okręgu najlepiej wypadło biuro posła Marka Krząkały, najgorzej Tadeusza Motowidły.

Reklama

Stowarzyszenie Pro Collegio przeprowadziło badanie przy współpracy z Fundacją Batorego. Autorzy raportu przeprowadzili monitoring pracy biur poselskich m.in. dlatego, że z budżetu państwa na działalność biur poselskich idzie corocznie 60 milionów złotych.

Żeby zbadać sprawność działania biur poselskich, ankieterzy do każdego z biur wysłali 2 e-maile, podjęli 3 próby połączenia telefonicznego, wysłali pocztą tradycyjną i elektroniczną ankietę oraz zbadali zawartość strony internetowej posła.

Za szybkość i jakość reakcji biura poselskie mogły w sumie otrzymać 40 punktów. Wyniki testu są dla zaplecza naszych parlamentarzystów druzgocące: średnia ocena to zaledwie nieco ponad 13,5 punktu (czyli niewiele więcej niż jedna trzecia). - Gdyby więc badanie potraktować jako swoisty egzamin, trzeba by przyjąć, że zdecydowania większość biur poselskich go nie zdała – oceniają autorzy badania - Piotr Golędzinowski, Tomasz LewińskiPiotr Pomianowski.

 

> Zobacz na kogo możesz zagłosować w wyborach 9 października

 

Dość powiedzieć, że na 459 zbadanych biur, do 36 w ogóle nie udało się dodzwonić, 77 posłów nie ma swojej strony internetowej, a wypełnione ankiety odesłało ledwie 71 posłów.

Autorzy raportu podkreślają, że skandaliczna jakość pracy biur poselskich cechuje posłów wszystkich partii mających obecnie w Sejmie swoich reprezentantów.

W stworzonym rankingu najwyżej sklasyfikowana została posłanka SLD z Legnicy Elżbieta Zakrzewska, która uzyskała 38 punktów.

Całość klasyfikacji autorzy podzielili na trzy części:
- posłów, których biura pracują na zadowalającym poziomie
- posłów, których biura pracują poniżej oczekiwanego poziomu
- oraz „Czarną listę” posłów, których biura nie są użyteczne dla wyborców.

W pierwszej grupie, spośród posłów naszego regionu, na 7. miejscu z dorobkiem 33. punktów znalazł się Marek Krząkała (PO) oraz Ryszard Zawadzki (PO) - 17. miejsce i 29 punktów.

W drugiej grupie sklasyfikowano pozostałych parlamentarzystów reprezentujących nasze region: Krzysztof Gadowski (PO) – 38. miejsce i 23 punkty, Adam Gawęda (PJN) – 174. miejsce i 14 punktów, Bolesław Piecha (PiS) i Henryk Siedlaczek (PO) – obaj 186. miejsce i 13 punktów, Grzegorz Janik (PiS) – 275. miejsce i 11. punktów, Izabela Kloc (PiS) - 351. miejsce 8 punktów, Tadeusz Motowidło (SLD) -  385. miejsce i 6 punktów.

Dodajmy, że na czarnej liście z zerowym dorobkiem znaleźli się posłowie: Stefan Niesiołowski (PO), Alicja Olechowska (PO), Tadeusz Ross (PO), Witold Czarnecki (PiS), Szymon Stanisław Giżyński (PiS), Mirosława Masłowska (PiS), Waldemar Wiązowski (PiS), Ryszard Zbrzyzny (SLD) i Cezary Atamańczuk (niezrzeszony).

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (67):
 • ~werkk 2011-09-21 07:16:05

  Bardzo dobrze " punktuje PiS " Ale zastanawiam się jak funkcjonuje biuro BSR nie zostali sklasyfikowani bo to ugrupowanie regionalne.

  0 0
 • ~ 2011-09-21 07:19:23

  Stowarzyszenie Pro Collegio - dlaczego redaktorzy rybnik.com.pl nie napisali, że to Stowarzyszenie sympatyzuje z PO ? O tym już ich "dziennikarska rzetelność" zapomniała. To jest chore. Propaganda na rzecz PO jest już żałosna, nawet jak na "dziennikarzy" z rybnik.com.pl

  0 0
 • ~werkk 2011-09-21 07:57:27

  A co do tego maja dziennikarze napisali to co przedstawia raport.

  0 0
 • ~werkk 2011-09-21 08:05:57

  A poza tym czytaj z zrozumieniem to zauważysz że posłowie PO tez tu figurują i to wcale nie na pierwszych miejscach. A co do "rybnik.com.pl" i Tygodnika Rybnickiego to jedyne regionalne bezstronne dziennikarstwo. Bo chyba mi nie wmówisz ze Gazeta Rybnicka jest bezstronna nawet teraz nie będzie z nowym naczelnym bo jest finansowana przez UM wiec nadal będzie pisać to co mu każą. ten rodzaj dziennikarstwa jest doskonale znany starszemu pokoleniu " Chwalcie pana naszego"

  0 0
 • ~grzesnick 2011-09-21 08:10:02

  po pierwsze zastanawiam się po co są posłowie Piecha i Janik. Nic nie robią i ich biura też niewiele robią. Po drugie - nieładne zagranie ze zdjęciem Krząkały przy takim tekście - tam miał być wzorowy nierób Motowidło. Po trzecie tygrysku -autorzy tak sympatyzują, że w ostatniej dziesiątce też pełno PO. ale to pewnie można leczyć . Pewnie znają nawet Marka osobiście i dlatego jest tak wysoko:)

  0 0
 • ~ 2011-09-21 09:01:02

  ten raport pokazuje tylko prace sekretarek a nie posłów...pewnie nie jedna dostała opier....dol za tą ankiete

  0 0
 • ~jedrek_1_1 2011-09-21 09:03:43

  ja mam następujące spostrzeżenie - jak na dłoni widać taktykę forumowych ujadaczy typu tygrysek, jaro a nawet arteks. Biuro Krząkały nie jest idealne - widać w zestawieniu jak na dłoni, że mają jeszcze ze 25% obszaru do poprawy. A pewnie można i więcej. Natomiast to biuro i błyszczy na tle innych rybnickich. Bo coś robi. Dlatego internauci piszący na w interesie PISu, ale i urzędu miasta(niestety) jadą po nim ile wlezie. Kole w oczy. Nie jest swój, nie jest z tej kliki. Traktują go zatem jak zagrożenie. Zobaczycie jak się rozkręca jak tak Makosz wygra do senatu - to będzie dopiero używanie. To jest politykierstwo i nie ma niestety nic wspólnego z naszym dobrem.

  0 0
 • ~777lok777 2011-09-21 09:20:19

  też uważam, że nie ma co się doszukiwać drugiego dna. posłowie Piecha (PiS) i Siedlaczek (PO) są na tym samym poziomie więc dla mnie raport jest obiektywny. jeśli chodzi o to co napisał ~TheManiec że to robota sekretarek i pewnie one odpisywały i odbierały tel. to bardzo dobrze. wzór idzie z góry i ile wymaga szef tyle robią pracownicy. "Ryba psuje się od głowy".

  0 0
 • ~qwerty 2011-09-21 09:28:28

  Znajac nienawisc Arteksa do posla Krzakaly on (jesli juz przeczytal ten artykul) teraz siedzi i probuje nie narobic w majtki ze zlosci.

  0 0
 • ~Arteks 2011-09-21 09:47:25

  @qwerty - nie mam takiej natury jak ty. 95% twoich postów to ataki na innych i właściwie u ciebie wszystko się toczy wokół walki i krytkanctwa. A ja potrafię czasem coś pozytywnego napisać o każdym nawet o tobie czy Krząkale. :) Biuro Krząkały działa nieźle. Sam to kiedyś napisałem, że byłem u nich z kilkoma sprawami. Zostałem miło i profesjonalnie potraktowany. A samo spotkanie z posłem? Wysłuchał, odbyliśmy ciekawą konwersację, przyznał rację, obiecał interwencję i... nic w tych sprawach nie zrobił. Taki jest niestety Marek - fajny, sympatyczny gość który nie ma ani zacięcia ani zdolności aby o cokolwiek walczyć. Gdyby oceniać posłów pod kątem efektywności i przydatności dla regionu a nie partii - Marek wypadłby bardzo słabo, chyba nawet za Janikiem czy Zawadzkim.
  Biuro Krząkały trzeba jeszcze docenić pod innym ważnym względem - aktywności na forum rybnik.com.pl. ;P Żadne inne biuro poselskie ich pod tym względem nie przebije :D

  0 0
 • ~grzesnick 2011-09-21 10:36:17

  arteks - ja nie mam pewności kto jest kto na tym forum, ale z tych nicków które kojarzę to jeszcze nikt z biura tutaj nic nie napisał. Uwierz mi, że na mnie akurat wylewania pomyj na kolesia który jak na naszego posła jest aktywny (polecam sejmometr.pl) działa tak, że piszę tu jak idiota chociaż nikt mnie o to nie prosi

  0 0
 • ~ 2011-09-21 11:40:17

  Drodzy Rybniczanie. Gdy przejrzycie dokładnie komentarze i wpisy na forach zaraz się zorientujecie, że powstała tutaj klika osób komentujących i wychwalających Marka Krząkałę, a swoją drogą nawet godziny ich komentarzy zgadzają się z działalnością biura poselskiego tego pana. Dla mnie wnioski są oczywiste, siedzi sobie 4-5 gogusiów przy laptopach i całą szychtę wychwala swego chlebodawcę, nie ma sie co dziwić, w końcu gdy pan Krząkała i jego kolesie przerżną wybory oni stracą pracę. Apeluję więc do ROZSĄDNYCH Rybniczan a wiem, że tacy to ZDECYDOWANA WIĘKSZOŚĆ, patrzcie na Czyny a nie na Słowa. Zgadzam się z tym, że Fudalego za politkę społeczną w mieście należałoby publicznie zakuć w dyby, bo to co ten pan zrobił to się w głowie nie mieści, ale pamiętajmy również o tym,że to jemu zawdzięczamy rozwój naszego kochanego miasta, które wierze głeboko WSZYSCY KOCHAMY, to dzięki niemu Rybnik jest tak świetnie rozwinięty a żeby było śmieszniej, to jego właśnie Prezydent Bronisław Komorowski poparł w wyborach prezydenckich, odznaczył medalem i nazwał Wspaniałych gospodarzem. A teraz pomyślcie, jakie zdanie o panu Krząkale mają w jego partii, skoro w wyborach jeden z głównych filarów PO, popiera jego konkurenta? sami sobie odpowiedzcie na to pytanie. Nie dajcie się podpuścić ludziom pracującym w biurach poselskich PO. Oni już dość napsuli w Polsce, nie pozwólmy aby kolejni posłowie PO robili nam WSTYD przed cała Polską. Zobaczcie co sie dzieje w kraju, co widzicie, a nie co gadają PO.

  0 0
 • ~werkk 2011-09-21 11:49:56

  Dziś Marek Krząkała jest na Rybnickim rynku

  0 0
 • ~ 2011-09-21 11:51:03

  przyjdzie czas kiedy lud rozliczy swoich "panów"... skonczy sie wspolczesne sredniowiecze, skonczy sie utrzymywanie darmozjadow przy zlobie... jezeli poslowie i senatorzy sądzą, że ich bogacenie sie naszym kosztem zostanie zapomniane, to sie grubo mylą, są tacy ludzie sa takie organizacje ktore to pamietaja bez wzgledu na przynaleznosc partyjna zostaniecie wszyscy osadzeni.

  0 0
 • ~Fiodore 2011-09-21 11:54:22

  Alanku wstrzymaj te konie i lepiej zażyj coś na uspokojenie. Normalnie piszesz na granicy kultury i chamstwa, ale dziś to już czysta chamówa i zaczepki drogi kolego. A co do MK, to jak wynika z raportu jego i biuro pracuje jedynie na zadowalającym poziomie i nie ma się czym tu podniecać. Wg mnie zabrakło tutaj konkretów - co zrobili źle za co dostali właściwie te punkty, bo zostało to powiedziane bardzo ogólnie.

  0 0
 • ~werkk 2011-09-21 12:00:22

  Tygrysek widzimy co się dzieje w kraju i doskonale pamiętamy co się działo za rządów PiS Jeśli chcecie być o 6 rano być wyprowadzani z Waszych domów w świetle reflektorów głosujcie na PiS Jak chcecie mieć powrotem granice (bo przez z wszystkimi się pokłóci) głosujcie na PiS Jak chcecie aby księża nakazami zmuszali Was do tylko według nich racji to głosujcie na PiS. jak chcecie mieć na każdym rondzie samolot (pomnik) to głosujcie na PiS.

  0 0
 • ~Arteks 2011-09-21 12:12:55

  @werkk - OK, ja zdecydowanie nie chce powrotu rządów PiS i ich tyranii ale mam też prawo do tego aby nasz duży i silny gospodarczo region miał takich reprezentantów którzy potrafią się "bić" za jego interesami, a nie takich którzy wolą walkowera! Na dzień dzisiejszy jest cieniutko z tym. Motowidło wprawdzie interesuje się górnictwem - ale tylko tym. Gadowski jest skuteczny ale głównie dla Jastrzębia, a Siedlaczek dla Raciborza i zbiornika który ma tam powstać. Janik coś zrobił dla sportu, a Piecha jest chyba najbardziej medialnym posłem z naszego regionu dzięki któremu Rybnik co chwilę jest w telewizji. Reszta nie sprawdziła się w roli posłów i powinna zająć się czymś innym. Marek nawet jeśli nie zostałby wybrany na pewno znalezionoby mu jakąś fuchę w MSZ. Gorzej z pracownikami biura... Chociaż może przypomną sobie o nich inni posłowie. Na pewno nie zginą.

  0 0
 • ~ 2011-09-21 12:13:01

  No i to jest właśnie "iloraz inteligencji" członków biur poselskich oraz dziennikarzy PO. Każdy kto powie im prawdę zaraz jest kojarzony z PIS. Żałosne.

  0 0
 • ~ 2011-09-21 12:17:30

  Szkoda słów. Wolę sobie pooglądać firany lub dywany na necie, przynajmniej jest to o wiele pożyteczne niż oglądanie tych zakłamanych gęb i czytanie kretyńskich komentarzy.

  0 0
 • ~grzesnick 2011-09-21 12:26:02

  drogi tygrysku.. widzę, że Antoni Macierewicz i jego polityka śledcza ma wdzięcznych i równie inteligentnych naśladowców. Wyobraź sobie, że moja firma jest otwarta w godzinach 8.00 -17. 00 i pewnie takich w tym mieście nie brak. Po drugie - z tych 12 tysięcy na biuro poseł zatrudnia 4-5 osób, płaci za lokal i opłaty. Brednie. Każdy uczciwy człowiek może się tam przejść i zobaczyć jaki "tłum" tam pracuje. Koleś - Ty się domagasz forum na jego stornie. Cywilnej odwagi człowieku a nie obsmarowywani dupy komuś nam trzeba. Może Janik założy forum i będziemy go bluzgać?
  co do rankingu - autor podany. Jak ktoś chce sprawdzić dlaczego i za co (to nawet w newsach PAPu było) to nie ma problemu. Tylko tu przecież wcale nie chodzi o dobrą wolę piszących .

  0 0
 • ~inzynier 2011-09-21 12:28:45

  Jak nie ma argumentów negatywnych przeciwko PiSowi to się wymyśla tematy zastępcze ( tak jak afery za rządów PiS "naciskowa","laptopowa","podsłuchowa" i.t.p.wszystkie zarzuty w tych fikcyjnych aferach przeciwko PiS umorzono.W takim razie komu potrzebny jest takowy"ranking"? chyba temu,który tego potrzebuje ( czytaj poseł Krząkała).Jak ktoś jest mierny i bierny to co mu zostaje.Bezkrytyczni wobec PO werkk i grzesnik wystarczy wejść do biur posłów PiS kiedy są porady prawne tam jest mega kolejka.Poza tym liczy się skuteczność posła , a nie skuteczność jego biura, a z tym Krząkała ma problem od dawna.

  0 0
 • ~grzesnick 2011-09-21 12:36:40

  kolego iżnynier - a jakie są argumenty PISu, a jakie są asrgumenty przeciw Krząkale? Wiem, że w biuzrze PIu są porady prawne i to sie chwali - u Krząkały też przecież są. Druga sprawa - co Janik i Piecha zrobili dla nas. Jeden zgrubł a drugi schudł ku naszej uciesze? Przeciez nawet ich aktywnosć sejmowa wygląda żenujaco. I to są fakty, argumenty. A raport jest zewnętrzny. Oczywiście PIsu nie chwali to jest bee. Może ich pozamykacie jak wygracie wybory?

  0 0
 • ~geolog 2011-09-21 12:46:06

  Moi drodzy, po co kłótnie,
  Panowie posłowie mają nas w dupie.

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2011-09-21 12:46:19

  A mnie tam interesuje co znowu się dzieje w Urzędzie Miasta. Mobbing czy co? http://www.prezydent.rybnik.pl

  0 0
 • ~ 2011-09-21 12:55:20

  Ciekawość to pierwszy stopień do piekła! Co ty taki ciekawski tadzik? Zablokowali wynik kontroli i pozamiatane. Będziesz w tym szperał?

  0 0
 • ~geolog 2011-09-21 13:16:15

  Ciekawość to pierwszy stopień do wiedzy.

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2011-09-21 13:18:38

  Oprócz mobbingu jest jeszcze "prawidłowości rozwiązywania stosunków pracy oraz poprawności wypłaty należnych świadczeń byłym pracownikom." i tutaj patrząc np na zwolnienie Jędrośki czy też Kopki to jest wielkie prawdopodobieństwo zwolnień niezgodnych z kodeksem pracy. Zaś co do wypłacania świadczeń, to moim zdaniem przy tych zwolnieniach nie były one wypłacone tylko było odszkodowanie a to nie to samo, ale mogę się mylić. Ostatnią rzeczą to zaciąganie pożyczek przez np. prezydenta ze zakładowego funduszu świadczeń socjalnych.

  0 0
 • ~777lok777 2011-09-21 13:25:39

  Zdolności detektywistyczne ~Tygrysek11111 są dla mnie zaskakujące;) ~grzesnick ma rację setki biur, sklepów i innych instytucji jest pootwieranych w tych samych godzinach to biuro P. Krząkały. Więc wszyscy którzy mają dostęp do neta i choć trochę się interesują polityką albo chociaż regionem zaglądają na rybnik.com.pl Ot cała filozofia. ~Arteks widzę jest lokalnym patriotą (ja też) uważam, że potrzebni są ludzie którzy będą walczyć o interesy Śląska i jak największą kasę dla nas. Dlatego popieram RAŚ (choć ich kandydat do Senatu to totalna porażka) więc zawsze trzeba szukać wyjść alternatywnych. Przestudiować listy od początku do końca wyguglować informacje o kandydatach i wybrać tego który jest najbardziej bliski naszym poglądom. Jestem świadoma, że czasem jesteśmy skazani na wybieranie mniejszego zła (wolę powolne, stoickie i dyplomatyczne PO niż reżimowe PiS) ale tak już w życiu bywa.


  0 0
 • ~werkk 2011-09-21 13:26:22

  Ale kontrola sanitariatów wypadła na "6 z +" http://bip.um.rybnik.eu/Default.aspx?Page=51&Id=11724

  0 0
 • ~ 2011-09-21 13:26:42

  ~grzesnick szukasz cywilnej odwagi u zwolenników PO ?? Zaprawdę powiadam Ci, wielka jest Twa wiara:)

  0 0
 • ~werkk 2011-09-21 13:50:54

  Tygrysek a to znasz? "wiara czyni cuda"

  0 0
 • ~dodo4 2011-09-21 13:53:57

  Tygrysek11111-do lekarza.(i jeszcze kilku z tego forum.Paranoje trzeba leczyć)niezależnie od opcji politycznych!!!!

  0 0
 • ~grzesnick 2011-09-21 13:54:21

  tygrysek- ona tam po prostu jest. Wiesz co -ja znam kanalie w PISie i PO, porządnych ludzi po jednej i drugiej stronie.Tacy są też w SLD i u Palkota. To piekne. Boję się postawy segregacji, rasizmu itd Przecież po samymch komentarzach widać, że jak Jarek dojdzie do władzy to czeka nas jakaś gehenna tego co poprawne, jak powinno być itd Ja jestem dorosły i nie życzę sobie tego, żeby koleś samotnie żyjący z kotem, bez prawka i konta. otoczony kolegami po rozwodach gadal mi jak powino się żyć po chrześcijańsku i kierować rodziną. To jest własnie dla mnie obłuda i fałsz w czystej postaci

  0 0
 • ~777lok777 2011-09-21 14:02:31

  Tolerancja! Tolerancja! Tolerancja jest najważniejsza. Ja głosuję na PO, nie jest jednak dla mnie sprawą życia lub śmierci dobro PO. Mam wśród znajomych ludzi którzy popierają PiS, PO, SLD, RPP, PJN, itd... jak chyba każdy z nas. I najważniejsze to nie zatracić w sobie tolerancji do inności (innego zdania niż moje). Mamy demokrację i każdy ma prawo myśleć, mówić co tylko chce. Ceńmy to sobie!!!

  0 0
 • ~777lok777 2011-09-21 14:04:27

  PS. To że ktoś mówi co innego niż ja myślę nie znaczy, że jest gorszy, głupi, nieinteligentny!!!

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2011-09-21 14:11:20

  777lok777 - podpisuję się pod tymi słowami dwoma rękoma.

  0 0
 • ~werkk 2011-09-21 14:14:01

  Logiczne jest ze nie można ludzi oceniać za przynależność do partii politycznej lub innej organizacji, uważam że można a wręcz należy pisać o człowieku o jego osiągnięciach lub klęskach skoro decyduje się być osobą publiczna musi to znosić bo dużo nich na czas przedwyborczy ubiera owczą skórę. ale w zaciszu domowym ostrzy kły i wilcze pazury.

  0 0
 • ~777lok777 2011-09-21 14:23:53

  tak jak robi to J. Kaczyński ;) zawsze na czas kampanii dziwnie łagodnieje... ale oczywiście pozdrawiam Pana Jarka :D

  0 0
 • ~Jaro 2011-09-21 14:37:10

  Żałosne jest to, że tacy marni posłowie jak chociażby Krząkała czy Janik nie mają za grosz wstydu. Ja na ich miejscu wstydziłbym się kolejny raz prosić wyborców z regionu o oddanie głosu, gdybym był tak beznadziejny. Widać, że Panowie nie mają jednak wstydu i żłób to jedyne co ich interesuje. Mieszkańcy, dobro kraju i regionu się dla nich kompletnie nie liczą. Są oni na tyle żałośni, że powinni dawno już spalić się ze wstydu (jeśli mają już tak głęboko w poważaniu Polskę, to chociażby przed swoimi dziećmi powinni się wstydzić). Widać jednak, że polityk to osoba bez honoru, bo ci Panowie nadal bezwstydnie chcą dorwać się do koryta i znów przez 4 lata nic nie robić, a tylko naciągać podatników.

  0 0
 • ~ 2011-09-21 14:42:51

  taki poseł MK przez 4lata nie robiąc nic zarobił ponad pół milona złotych...

  0 0
 • ~werkk 2011-09-21 15:02:55

  Człowieku tym wpisem zmusiłeś mnie do zaglądnięcia do oświadczenia majątkowego sumujesz wszystkie 4 lata podsumuj swoje i napisz ile Ty zarobiłeś i na czym polega Twoja praca. Przy okazji sprawdź innych ile zarobili za 4 lata np. prezesa PWiK ten to się narobił podnosząc ceny tak ze jestesmy na pierwszym miejscu w Europie.

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2011-09-21 15:09:31

  Podnosząc ceny, nielegalnie pobierając abonament za liczniki, znalazłoby się tego dużo więcej. Dlatego panu Biegieszowi stanowcze nie, koniec kolesiostwa prezydenta i ustawiania sobie ludzi, którzy później mogą być marionetkami w jego rękach. Stanowcze nie.

  0 0
 • ~inzynier 2011-09-21 15:14:44

  grzesnick, Tobie nie jest potrzebna uczciwa i przejrzysta Polska.Tobie potrzebny jest "bajzel",ponieważ w bajzlu lepiej Ci się żyje.To gwarantuje Ci PO,która w świetle kamer zamiotła aferę hazardową i wałbrzyską pod dywan.Kompletny brak szacunku dla faktów i prawa.Chamstwo ,buta i podłość to są główne cechy przedstawicieli PO ( przykre,że pan poseł Krząkała czasem próbuje uderzać w te same struny co marszałek Niesiołowski czy Palikot).Ty ,również nieporadnie próbujesz to robić.Chcesz być trendy!Jak ktoś jest singlem z wyboru,nie ma prawa jazdy i lubi koty.To według Ciebie jest kim??.Ty zapewne masz prawko i rodzinę i nie lubisz kotów
  i co z tego jeżeli brak Ci wielu innych bardziej wartościowych cech.

  0 0
 • ~werkk 2011-09-21 15:47:33

  Ale przecież miał też na krotko narzeczoną tego nikt nie wspomniał.

  0 0
 • ~latajacyholender 2011-09-21 16:59:28

  Widać ,że werkk też chce być na topie.Niestety nie jesteś orginalny w poglądach.Prawdą jest,że ważne jest czy poseł jest skuteczny i dobrze reprezentuje swoich wyborców?(np.p.poseł B.Piecha) ,który został wybrany Przewodniczącym Komisji Zdrowia ,również głosami posłów PO tzn.,że jest uznanym autorytetem w swojej dziedzinie( autorem nie jednej ustawy sejmowej) i robi to dobrze, ponieważ robi i mówi o tym na czym najlepiej się zna .Dobrze reprezentuje swoje środowisko, a to że schudł ze względów zdrowotych uznaje mu się za zmianę pozorowaną lub PR-owską.Poniektórzy komentatorzy na tym forum osobiście mnie porażają skalą nikczemności.Byle tylko przywalić i jest super.Na szczęście poprzez najbliższe wybory ( mam nadzieję)
  parę pseudo posłów zostanie odrzuconych raz na zawsze przez społeczeństwo.Nie zależnie z lewa czy z prawa.

  0 0
 • ~ 2011-09-21 18:31:34

  http://www.youtube.com/watch?v=6DtpP_VWoTo ha ha ha ,jak mu nie wyjdzie w polityce to kariera w show biznesie murowana!

  0 0
 • ~Robin Tell 2011-09-21 19:10:51

  Latający, poseł Piecha rzeczywiście jest znawcą, szczególnie aborcji, wszak wykonał ich w życiu mnóstwo, do czego się zresztą przyznał, by mu tego nie wyciągnięto przed zeszłymi wyborami. A jeżeli chodzi o jego pozostałą "fachowość" położniczo-ginekologiczną to raczej powinny wypowiedzieć się kobiety, które leczył, ja parę takich opinii znam, chyba, że czujesz się kobietą. Co poniektórzy "ełropejczycy" wyznają, że płeć można sobie wybrać (durnie).

  0 0
 • ~werkk 2011-09-21 20:01:46

  Latający na ginekologi się nie znam no trochę amatorsko.

  0 0
 • ~grzesnick 2011-09-21 20:12:59

  inzynier - mnie jest potrzebna uczciwa Polska, bo brak uczciwości to moja codzienna bolączka. Z własnych doświadczeń życiowych wiem, że krowa która dużo ryczy mało mleka daje. Popatrz na uczciwość naszych lokalnych posłów PIS, ich zaangażowanie itd To ma poprawić mój los? to jest czyste CWANIACTWO. A to co robi Jaruś w domu - jego sprawa. To jakie poglądy ma Nergal - też jego własna. Żadnych przymusów - a to jest ideologia PIS. Im wolno -inni są źli, komuchy
  latający - trafiłeś w samo sedno. Poseł ma znać się na swoje dziedzinie. Tak jak Krząkała na edukacji czy stosunkach polsko-niemieckich. Tylko poczytaj co ci wszyscy zwolennicy PISu którzy wieszają tu psy na MK wiedzą na temat logiki polskiego systemu politycznego? A Piecha traci w moich oczach ze względu na lokalne sobiepaństwo i rodzinne układy w Rybniku. Druga kwestia - jednak nikłe zaangażowanie sejmowe. Wiedzy mu nie odmawiam i gdyby ktoś w mojej chciał jakimś cudem na PIS głosować to pewnie namawiałbym go na pana Bolka.

  0 0
 • ~grzesnick 2011-09-21 20:23:34

  przez ostatnie 4 lata żyłem w normalniejącym kraju. Mozolnie, powoli. Rząd był średni, społeczeństwo też jest takie a nie inne. I nie chcę żadnych rewolucji! A oszustwa wyborcze itd zdarzają się na całym świecie ! i Polska i nasze problemy typu Wałbrzych są niczym w porównaniu np z Czeskim Cieszynem za miedzą. To u nas wyszło, wyjaśniono. I kogo ludzie wybrali? Druga sprawa - ja nie mam 20 lat, żebym nie pamiętał rządów Kaczyńskiego ani 80 żeby mieć sklerozę. Lepper to był złodziej itd a potem koalicjant. Obłuda, kłamstwo. choroba władzy. I co teraz widzę? Powtórkę z rozrywki. Jak PIS wygra to pierwsze kroki Jaruś skieruje do Napieralskiego. mylę się ? tygrysek -piszę po 20. Jakie wnioski z tego wyciągasz detektywie?

  0 0
 • ~Jaro 2011-09-21 21:39:59

  -grzesnick- Twoja umiejętność logicznego wnioskowania powala... piszesz: "Poseł ma znać się na swoje dziedzinie. Tak jak Krząkała na edukacji czy stosunkach polsko-niemieckich." Czy to, że potrafię włączyć telewizor pilotem czyni ze mnie specjalistę z dziedziny elektroniki? Czy to, że Krząkała potrafi mówić po niemiecku czyni z niego specjalistę w dziedzinie stosunków polsko-niemieckich? Odpowiedź na oba pytania: NIE. Czy to, że jestem księgowym czyni ze mnie specjalistę w dziedzinie zarządzania finansami państwa? Czy to, że Krząkała był nauczycielem czyni go specjalistą w dziedzinie edukacji? Odpowiedź na oba pytania: NIE! Jedyne co można obiektywnie napisać na dzień dzisiejszy o pośle Krząkale to to, że przez 4 lata bimbał sobie w Sejmie, będąc bezkrytyczną maszynką do głosowania na nasz koszt, nie zrobił niczego konkretnego co przyniosłoby jakiekolwiek pozytywne efekty dla nas - jego potencjalnych wyborców. Zmarnował on tym samym 4 lata oraz ok 2MLN zł, które poszły na utrzymanie tej beznadziejnej maszynki do głosowania. Co wyborcy mogą mu zawdzięczać? - m.in. wyższy VAT, mniejszy dostęp do informacji publicznej, a przedsiębiorcy brak możliwości odliczania VAtu od pojazdów firmowych. Gdybyś był choć trochę obiektywny i miał choć odrobinę rozumu nigdy nie zagłosowałbyś na osobę pokroju Krząkały.

  0 0
 • ~kurier 2011-09-21 21:53:14

  Dziwię się jak niektórzy piszą, że jakiś poseł jest aktywny (w tym przypadku Krząkała), a nie potrafią tak naprawdę nic napisać o jakichś jego dokonaniach. Albo aktywny i konkretne przykłady albo nie piszcie o aktywności tylko o lenistwie. Czasy kiedy posłowie nie musieli się tłumaczyć ze swojego posłowania już dawno minęły. Posłowie świetnie zarabiają. Marszałek Schetyna podpisał rozporządzenie dzięki któremu posłowie nie muszą się tłumaczyć na co wydają 11.000 na prowadzenie biura. Mogą za to np. wyjechać na Karaiby albo kupić sobie wannę z hydromasażem - nikt ich nie rozliczy. I w sumie choćby dlatego posłowie powinni czuć się użyteczni i wdzięczni swoim wyborcom za powierzenie im tak zaszczytnego stanowiska. Tymczasem jak słyszę poseł Krząkała nic nie zrobił, a jeszcze niektórzy mają pretęsję że ośmielamy się cokolwiek od niego chcieć. "Przecież on jest ekspertem od stosunków polsko-niemieckich" - a co to kogo obchodzi. On nie pracuje w państwowym urzędzie tylko został wybrany jako reprezentant regionu! Tam gdzie kiedyś mieszkałem posłowie naprawdę walczyli o różnego rodzaju środki i inwestycje. A tutaj o zgrozo się chwalicie, że jakiś poseł poprawia stosunki polsko-niemieckie. A czym się ma w takim razie zajmować korpus dyplomatyczny - dłubaniem w nosie? Posłowie są od tworzenia ustaw i budżetu - także w kontekscie województw i miast.

  0 0
 • ~latajacyholender 2011-09-21 23:04:16

  grzesnick, piszesz 4 lata "spokoju"? Niewiarygodnie wysoką cenę polskie społeczeństwo musiało zapłacić za ten Twój niby „spokój”. Prawie 100 ofiar śmiertelnych w katastrofie, która nie musiała się wydarzyć, a która była pokłosiem swoistej polityki „miłości” partii Platforma zwana Obywatelską.
  Opluwanie, lżenie, wyśmiewanie, obrzucanie obelgami, nazywanie alkoholikiem każdego dnia przez liderów PO i to kogo? Śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego wybranego w wolnych wyborach, który był gorzej traktowany niż sprawca "Stanu Wojennego". Kłamstwo, chamstwo i obłuda. Taka jest dziś Twoja Polska? Polska „sobiesiaków”?, którzy w nosie mają prawo. Rozumiem, że Tobie to nie przeszkadzało, zapewne uśmiałeś się po pachy. Jest super!
  Zapewniam Cię, że to nie Donald Tusk rządzi w Polsce. Realna władza jest w innych rękach.
  Komuniści doprowadzili gospodarkę Polski do ruiny i pod koniec lat 80-tych oddali władzę polityczną ,ale nie gospodarczą , sami zdążyli się uwłaszczyć na majątku państwowym. Jak myślisz kto rządzi w Polsce ?Tusk? PO? Czy Ci co mają pieniądze i media .Bez poparcia prywatnych mediów Platforma nie istnieje. Żyjesz sobie w świecie ,który Ci sztucznie stworzono. Popierasz PO Twoja sprawa, ale konsekwencje Twoich decyzji będą spłacać jeszcze Twoje dzieci.

  0 0
 • ~Sermi 2011-09-21 23:06:40

  ~kurier, pretENsje ;)
  A co do posłów, to ich głównym zadaniem jest działanie na szczeblu centralnym i to nie oni odpowiadają za ceny biletów autobusowych w Rybniku, hipermarket w miejscu dworca autobusowego czy katastrofalny poziom rybnickiej piłki nożnej.

  Jeśli zaś chodzi np. o darmową autostradę, to oczywiście, wszyscy z regionu powinni się do niej włączyć, ale pomyślcie logicznie - zależeć na tym będzie posłom ze Śląska, a raczej tylko jego części. Dla posłów z pozostałych 15 województw to jest problem rodzaju "chcemy mieć więcej pieniędzy w budżecie, czy mamy dać kasę tym pieprzonym Ślązakom, co to tylko czekają, żeby się przyłączyć do Niemiec?". Jak Wy byście zagłosowali w sprawie udogodnienia np. w Podkarpackim kosztem mniejszych wpływów do budżetu? Także zanim wytkniemy komukolwiek opieszałość, zwróćmy uwagę na skalę problemu!

  0 0
 • ~werkk 2011-09-22 07:18:50

  Najgorsi posłowie obecnego Sejmu http://wiadomosci.wp.pl/kat,0,wid,13796935,martykul.html

  0 0
 • ~werkk 2011-09-22 07:28:33

  Zobacz najgorszego posła tej kadencji http://politykier.pl/gid,13810553,img,13810865,kat,0,galeria.html

  0 0
 • ~grzesnick 2011-09-22 08:12:14

  jaro - http://www.fwpn.org.pl/?module=articles&id=258 Marek jeździ z Tuskiem w delegacje do Niemiec itd Przy okazji - na czym znają się inni nasi posłowie od nas?
  kurier - poseł nie jest w tym kraju reprezentantem regionu i nie jest związany instrukcjami wyborców. tak stanowi polskie prawo. Krząkąla po Zawadzkim był i tak najbardziej aktywnym posłem z naszego okręgu wyborczego pod względem pracy w sejmie (a poseł siedzi w sejmie a nie ministerstwie)
  latający -samolot zestrzeliło UFO w porozumieniu z Putinem. Mam na to doskonale dowody. Sorki, ale śmierć traktuje wszystkich po równo - święte krowy też. i jeszcze jedno - w lżeniu, kłamstwie i podważaniu legalnie wybranych władz przoduje PIS. Pewnie jest nawet w europejskiej czołówce. I to,że czasem ktoś im odpowie w ich deseń to moim zdaniem po TYSIĄCKROĆ ZA MAŁO. Bo na chama trzeba chama, dyskusja tu nic nie pomaga

  0 0
 • ~latajacyholender 2011-09-22 09:20:47

  grzesnick Twoje szyderstwo na temat katastrofy lotniczej z 10.04.2011 ,w której zginął śp.Prezydent Lech Kaczyński i 95 polskich obywateli wyjaśnia wiele.Pozostawiam bez komentarza!

  0 0
 • ~777lok777 2011-09-22 09:35:32

  jeśli chodzi o aktywność posłów to widzę, że niektórzy mylą pojęcia. Poseł PiS Piecha jest uważany za aktywnego bo widać go na ekranie TV a Krząkała już nie, bo go nie widać. Nie mylmy zdolności parcia na szkło z aktywnością. Piech a PiS jest uważany za fachowca i często reprezentuje partię w różnych programach a Krząkała działa tak samo tylko w sprawach które nie są poruszane w TV. Ja bym postawiła znak = pomiedzy jednym a drugim jeśli chodzi o aktywność.

  0 0
 • ~grzesnick 2011-09-22 09:46:41

  latający - to nie ja zrobiłem z tego żenujący spektakl i nekrofilię polityczną. Nie ja.. Z całym szacunkiem - to nie jest żaden temat wyborczy i tym bardziej, że zginęły tam takie osoby jak pani Bochenek PIS nie ma moralnego prawa zbijać na tym kapitału politycznego. bo tylko o to im chodzi i nie ma w tym żadnego szacunku.
  777lok -ach,m jakby to było wspaniałe gdyby wieczorynkę co dzień czytał inny poseł - wszyscy jęczący z forum byliby zadowoleni i widzieliby aktywność posła w TV. I to jest dowód na to, że pracuje ;-)

  0 0
 • ~Arteks 2011-09-22 10:51:12

  @777lok777 - to nie chodzi o parcie na szkło. Dziennikarze idą do tego polityka który ma coś ciekawego do powiedzenia i jest ekspertem w jakieś dziedzinie. Dwóch posłów z naszego regionu jest bardzo aktywnych na komisjach - Gadowski i Piecha. Krząkała to tak jak już ktoś napisał - maszynka do głosowania i guru paru lokalnych bezrobotnych humanistów. @grzesnick - wasze poglądy z tym, że poseł nie musi działać dla regionu są anachroniczne! Nawet poseł z tej samej partii i okręgu - Gadowski uważa inaczej skoro chwali się swoimi dokonaniami i to konkretnymi! Uważam, że mieszkańcy Rybnika którzy cenią lub sympatyzują z PO powinni wybrać sobie innego reprezentanta niż Krząkała. On się do tej roli nie nadaje i nas zawiódł!

  0 0
 • ~grzesnick 2011-09-22 11:02:38

  arteks - poglądy, że poseł to "załatwiacz" są wynikiem dwóch zjawisk - zwyczajów z PRLu i tego, że edukacja polityczna odbywa się w tym kraju poprzez oglądanie amerykańskich seriali. Tyle, że to nie ma nic wspólnego z systemem prawnym tego kraju i obowiązującym tu ładem konstytucyjnym. Poseł kokietując wyborców pewnie jeszcze większe głupoty gada. Polecam poczytanie tekstów profesora Króla piszącego na ten temat we Wprost, czy jakiegokolwiek konstytucjonalisty. Anachroniczne.. to co piszesz jest dla mnie komiczne. Wczoraj - ku mojej radości ogromnej - gadałem z jednym"praktykującym" politologiem na ten temat i drwił z postawy Radia 90 i pytań które oni zadają posłom. Bo to serwowanie niewyedukowanemu społeczeństwu głupiej sieczki.

  0 0
 • ~werkk 2011-09-22 13:00:14

  Najlepiej Rybnik reprezentowany jest w Sejmiku Wojewódzkim przez Czesława Sobierajskiego.

  0 0
 • ~ 2011-09-22 19:17:11

  Banda nierobów nie wartych głosu ...

  0 0
 • ~Zander 2011-09-22 20:47:37

  Jak widac warto przylaczyc sie do akcji - glosuj bez obciachu spusc jesdynke do piachu. Pamietajmy, ze nasz proporcjonalny system liczenia glosow zaklada, ze jezeli lista partyjna uzyska np. Dwa mandaty to do sejmu wejda ci kandydaci, ktorzy uzyskali najwieksza ilosc glosow. I moze to byc np. Dwojka lub Szostka. Wystarczy wciaz tech samych, ktorzy nie robia wiele i ktorych sie wstydzimy. Proponuje glosuj bez obciachu spusc jedynke do piachu

  0 0
 • ~mialababaplacek 2011-09-23 09:22:32

  na szczęście już niedługo skończy się ten cyrki i wyścig (p)osłów do koryta!

  0 0
 • ~tiiki 2011-09-23 11:14:40

  Z Krząkałą jest problem tego rodzaju, że jego biuro pracuje dużo lepiej niż on sam :P Nie warto wybierać człowieka, który sobie po prostu nie radzi jako poseł mimo iż jego biuro pracuje świetnie.

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy potrafimy ze sobą rozmawiać mimo różnic w poglądach?
Oddanych głosów: 1606