zamknij

Wiadomości

Łukasz Osmalak "jedynką" Trzeciej Drogi w naszym okręgu. Znamy pełną listę kandydatów

2023-08-25, Autor: 

Komitet Wyborczy koalicji partii Polska 2050 Szymona Hołowni i PSL przedstawił listę kandydatów, jacy wystartują w wyborach do Sejmu RP z list Trzeciej Drogi Okręgu nr 30. Na pierwszym miejscu pojawiło się nazwisko Łukasza Osmalaka, a na drugim Pawła Helisa. Zobacz pełną listę z naszego regionu.

Reklama

Kilka dni temu odbyła się konferencja prasowa Szymona Hołowni i Władysława Kosiniaka-Kamysza, podczas której zaprezentowali liderów list wyborczych wszystkich okręgów.

- Wystawiamy w ramach Trzeciej Drogi na ten mecz wspaniałą drużynę. Drużynę ludzi, którzy naprawdę mają ciąg na bramkę, doskonale wiedzą, jaka jest stawka tego meczu. Reprezentacja Polski 2050 to zupełnie nowe rozdanie kart w polskiej polityce. To ludzie, którzy nie idą do niej, żeby wywracać jakieś stoliki, ale żeby ten stolik polskiej polityki posprzątać — mówił Szymon Hołownia, lider Polska 2050.

Głos zabrał też Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL, który to wraz z Polską 2050 tworzy Trzecią Drogę.

– Jak nie Trzecia Droga, to rządy PiS i Konfederacji. Zajęcie trzeciego miejsca prowadzi do prawdziwego zwycięstwa. Wtedy, to my będziemy decydować, w którym kierunku idzie Polska – mówił przewodniczący PSL.

Dzisiaj (25 sierpnia) ujawniona została lista 18 nazwisk, które będą startowały w wyborach do Sejmu RP z Okręgu nr 30.

"Jedynką" Trzeciej Drogi jest Łukasz Osmalak z Mikołowa. Na co dzień pracuje w branży IT, prowadząc szkolenia i rozwiązując bieżące problemy swoich klientów. Jak mówi, życie w kraju, w którym jesteśmy szczuci na siebie wzajemnie, nie jest dla niego. Rodzice i dziadkowie bardzo dużą wagę przykładali do wartości patriotycznych, dlatego tym bardziej nie chce już wybierać mniejszego zła.

- Męczy mnie ciągły wybór mniejszego zła i niekończąca wojna Polsko – Polska. Mam już dosyć zastanawiania się nad urną wyborczą, kto wyrządzi Polsce mniej szkody. Pora postawić na pozytywny program: taki właśnie proponujemy w naszej partii — mówi Łukasz Osmalak.

2. Paweł Helis - rybniczanin, inżynier były górnik. Wieloletni działacz, propagator śląskości. Kandydat bezpartyjny, popierany przez PSL.

3. Beata Młynarczyk - mieszkanka Olzy, radna Gorzyc, nauczycielka z Wodzisławia.

4. Iwona Wolny z Raciborza.

5. Tadeusz Gruszka - rybniczanin, wieloletni mechanik na KWK Jankowice, radny Sejmiku Wojewódzkiego, senator 7 kadencji.

6. Waldemar Świerczek - działacz społeczny z Raciborza.

7. Wiesława Hulim - rybniczanka, nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 20 w Rybniku, 3 kadencje w radzie dzielnicy Gotartowice, bezpartyjna z poparciem PSL.

8. Jacek Arasim - wieloletni radny Żor

9. Sylwia Machnik - działaczka społeczna z Kuźni Raciborskiej

10. Dariusz Prus z Wodzisławia - były dyrektor rybnickiej szkoły, nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie. Prowadzi też własną firmę edukacyjno-usługowo-handlową

11. Aleksandra Bluszcz-Abdul Razak - mieszkanka Szczejkowic, nauczycielka wychowania przedszkolnego, działaczka społeczna na terenie Czerwionki Leszczyn.

12. Beata Górka - działaczka społeczna z Raciborza.

13. Piotr Pieprz - mieszkaniec Rydułtów, inżynier środowiska i energetyki.

14. Michał Toman - radny Czerwionki-Leszczyn.

15. Artur Oleksiński - żorzanin, ekonomista, od 15 lat prowadzący własną działalność gospodarczą.

16. Danuta Motyczka z Wodzisławia - była nauczycielka, obecnie prezes spółki budowlanej.

17. Ewa Zajączkowska - księgowa z Mikołowa.

18. Iwona Kalita - od początku związana z partią Polska 2050 Szymona Hołowni, organizatorka akcji charytatywnych z Jastrzębia-Zdroju.

Oceń publikację: + 1 + 15 - 1 - 73

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (9):
 • ~Franek 7 2023-08-25
  12:43:13

  9 13

  Łukasz jak? ;)

 • ~hub381 2023-08-25
  13:27:06

  25 6

  Obserwuję bacznie jak jedna osoba skacze jak"radziecka pchła" po różnych partiach żeby się dostać do ław sejmowych.
  Nie tędy droga p. Tadeuszu.. Pamięta pan. jak krytykowałeś budowę tunelu na Paruszowcu z ramienia PiSu. A ja mam dzis dogodne doście do przychodni i autobusu !

 • ~rosthost1 2023-08-25
  14:25:36

  6 14

  hub381 -Ja słyszałem że podobno przejście służy tez motocyklom !!!, a pijaństwa też tam jest w butlę.

 • ~antyk23 2023-08-25
  16:21:01

  13 4

  Franek 7: " Nazwisko towarzyszy człowiekowi od chwili jego urodzenia aż do śmierci, a niekiedy żyje całe wieki, zajmując trwałe miejsce w historii narodu i państwa . Istnienie nazwiska nie ma głębszych podstaw w systemach prawnych, gdyż jest przede wszystkim efektem rozwoju historycznego . Obecnie ochrona nazwiska jest regulowana zarówno przez prawo prywatne, jak i publiczne "....zatem najpierw pomyśl( NORMALNYCH LUDZI TO NIE BOLI), a potem coś napisz. Jednakże obawiam się, że jesteś to w stanie zrozumieć

 • ~Franek 7 2023-08-26
  08:58:16

  7 9

  Antyk- dzięki, że mi powiedziałeś, że nazwisko towarzyszy nam przez całe życie- bo nie wiedziałem ;)
  Nie chodziło mi o to czyli inne nazwisko tylko o to, że ten człowiek jest zupełnie nieznany co w polityce nie jest bez znaczenia. Jeśli dają na „jedynkę” człowieka zupełnie nieznanego w regionie to kto jest na kolejnych miejscach?

 • ~yuliyafasova 2023-08-26
  13:08:20

  2 0

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~Dintojra 2023-08-26
  23:06:47

  5 2

  antyk23 - niestety jesteś w błędzie :)
  69% kobiet zmienia nazwisko po ślubie na nazwisko męża... nie znalazłem (bo nie szukałem skrupulatnie) ilu mężczyzn zmienia nazwisko na nazwisko żony (szacuję na ok 3%), ale jak widać nie wszystkim nazwisko z aktu urodzenia towarzyszy przez całe życie.
  Franek - ja sprawdziłem dwójkę z tej listy popieraną przez PSL.
  Ja nie wiem czy oni sobie jaja robią ? chłop jest prawie 2,5 razy starszy niż powstałe w 1990 roku PSL :)
  W wieku 79 lat nie liczyłbym na nowe i nieszablonowe spojrzenie na politykę.

 • ~antyk23 2023-08-27
  09:49:05

  3 3

  Franek 7 i Dintojra wyszło tak jak się obawiałem!!! Franek 7 napisał tak Łukasz jak? ;) i z tym nie dyskutujecie prawda?? Jednakże Emotikon ;) oznaczający, iż to, co przed chwilą napisaliśmy należy traktować jako żart lub z przymrużeniem oka dla mnie jest jednoznacznym naśmiewaniem się z nazwiska. Więcej tłumaczeń z mojej strony nie będzie. Po prostu z imion, czy nazwisk NIE POWINNO SIĘ szydzić, wyśmiewać, ale może ja żyję jednak w innym czasie...

 • ~waria(n)t 64" 2023-08-27
  10:22:27

  4 3

  Głosowanie na 3 nogę jest jest chyba najnormalniejszą stratą swojego głosu? Czy kandydaci nie powinni się przenieść do Świętokrzyskiego , gdzie łatwiej będzie zdobyć mandat?

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy będziesz głosował/głosowała na Piotra Kuczerę jako Prezydenta Miasta Rybnika?
Oddanych głosów: 1554