Z siatkarskich boisk

2004-01-19, Autor:
Kolejne mecze ligowe mają za sobą drużyny TS Volley Rybnik.

W minioną środę (14.01) juniorzy TS Volley Rybnik rozegrali ostatnią kolejkę. Rybniczanie podejmowali drużynę z Żywca. Pierwszego seta gładko wygrali gospodarze. W drugim secie goście nieco się przebudzili i nawiązali wyrównaną walkę. Set ten zakończył się wynikiem 30:28 dla rybniczan. Również i w trzecim secie nie powiodło się gościom i tym samym mecz zakończył się 3:0 dla TS Volley.
    Rybnicka drużyna ukończyła rozgrywki zaraz za Górnikiem Radlin na drugim miejscu w tabeli. Daje jej to prawo walki w półfinale mistrzostw Śląska w Częstochowie, który odbędzie się w dniach 29–31 stycznia.
Skład rybnickiej drużyny w meczu z Żywcem: Marcin Kirylak, Bazyli Kowalski, Mateusz Blic, Mariusz Prudel, Wawrzyniec Bonk, Michał Potera (libero), Adam Grzelec i Arkadiusz Woźniak.

W piątek (16.01) kadeci TS Volley Rybnik rozegrali kolejne ligowe spotkanie. Tym razem w Jastrzębiu podejmował ich miejscowy klub KS Jastrzębie Borynia. Pierwszą odsłonę meczu goście zagrali z życiem, dobrze odbierali i atakowali oraz zdobyli kilka punktów blokiem. W drugim secie sytuacja się całkowicie odwróciła. Gospodarze zniszczyli rybniczan zagrywką, którym zupełnie nie wychodził odbiór. Przy stanie setów 1:1 kolejny z nich był bardzo emocjonujący. W jego końcówce goście odskoczyli na dwa punkty i ostatecznie wygrali tego seta. Czwarty set zaczął się podobnie jak drugi. Gospodarze zdobyli prowadzenie (nawet pięciopunktowe), jednak nie potrafili go wykorzystać i ze stanu 19:15 zrobiło się 25:21 dla Rybnika.
KS Jastrzębie Borynia - TS Volley Rybnik 1:3 (20:25, 25:17, 21:25, 21:25). Skład TS Volley: Bazyli Kowalski, Mateusz Blic, Sławomir Kowalczyk (kapitan), Wojciech Pomorski, Wawrzyniec Bonk, Karol Jaciów, Arkadiusz Woźniak oraz Michał Potera (libero).

Niestety nie powiodło się siatkarzom TS Volley Rybnik w rozgrywkach III ligi. W sobotę (19.01) zmierzyli się na własnym parkiecie z drużyną AZS-u Katowice. Pierwsze dwa sety przebiegły po myśli gospodarzy. Wygrywając 2:0 w setach nie zdołali utrzymać prowadzenia. W trzecim secie w drużynie z Katowic zaskoczył odbiór i dzięki temu jej zawodnicy wygrali całe spotkanie 3:2.
W drużynie TS Volley Rybnik grali: Sebastian Łyczko (kapitan), Tomasz Martyna, Bazyli Kowalski, Mateusz Blic, Wawrzyniec Bonk, Mariusz Prudel, Łukasz Majenta (libero), Grzegorz Grygoruk i Grzegorz Jaruga.