zamknij

Biznes

Wiemy co buduje się naprzeciwko Ryfamy

2012-07-06, Autor: ww
Od kilku dni przy ul. Chrobrego, na terenie dawnej szkoły przyzakładowej Ryfamy, trwają roboty budowlane. Rozpoczyna się nowa inwestycja Górnośląskiej Spółki Gazownictwa.

Reklama

Należąca do PGNiG spółka buduje nową rozdzielnię gazu, która zlokalizowana będzie na istniejącym kompleksie szkolnym, w skład którego wchodzi: główny budynek szkoły, sala gimnastyczna oraz boisko.

- Decyzja o budowie została podjęta z uwagi na bardzo zły stan techniczny budynków, w których obecnie mieści się Rozdzielnia. Po wybudowaniu nowego obiektu  planowane jest połączenie Rozdzielni Gazu Żory, Wodzisław i Rybnik w jedną jednostkę centralną z siedzibą w Rybniku. Budowa nowej siedziby Rozdzielni umożliwi zabezpieczenie odpowiednich warunków dla pracowników oraz klientów Górnośląskiej Spółki Gazownictwa – informuje Zespół Prasowy PGNiG SA.

Nowa rozdzielnia ma być gotowa do 30 listopada 2013 r. Wykonawcą jest firma KABA Elementy dla Budownictwa Sp. z o.o. z Międzyrzecza Górnego.

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 6

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (12):
 • ~danielo78 2012-07-06 07:35:29

  no wkońcu nie kolejny Markiet w rybniku. bo tu Markiety jak grzyby po deszczu wyrastają . troche popadało i już castorama obok kerfura się wznosi.

  0 0
 • ~MacioBA 2012-07-06 08:05:36

  No właśnie - Castorama już się wznosi... a dopiero co zakończył się przetarg na zakup gruntu.... bardzo szybko cały proces przygotowania inwestycji się potoczył - projekt, uzgodnienia, etc... ciekawe, ciekawe... a może projekt i pozwolenie na budowę już od dawna czekało gotowe ... tylko brakowało prawa do dysponowania nieruchomością na cele budowlane??....Bardzo to wszystko interesujące...bardzo....

  0 0
 • ~Ksenopita 2012-07-06 10:24:46

  A przy rondzie gliwickim powoli powstaje Aldi. Kolejny sklep dla niewybrednych typu "Bidulka" ma być gotowy do końca listopada. Słyszałem, że sprawa ze sprzedażą ziemi pod Castoramę jest bardzo śmierdząca. Przetarg uszyty na miarę. Ale w Rybniku nie takie grube rzeczy uchodzą płazem. Państwo w państwie.

  0 0
 • ~Fiodore 2012-07-06 10:42:58

  Przecież od dobrego roku wiadomo było, co powstanie koło Carrefoura. To była tylko kwestia negocjacji między miastem a inwestorem, które zresztą mogliśmy obserwować na własne oczy - kolejne przetargi na ten teren. Nie udawajcie teraz głupich, że nie wiedzieliście o Ciastoramie. PS: To samo dotyczy sąsiedniej działki.

  0 0
 • ~Arteks 2012-07-08 19:39:54

  Przez jakąś gderającą kurę ludzie zamiast dyskutować o tej inwestycji zaczynają schodzić na Castoramę... ;) Fajnie, że firma wybrała teren w Rybniku a nie np. w Żorach, Wodzisławiu czy Radlinie mimo, że tam byłoby pewnie o połowę taniej. Ale to świadczy że poważne firmy wolą mieć swoja siedzibę w większych miastach. A teren do zagospodarowania jest duży i w dość dobrym miejscu.

  0 0
 • ~ 2012-07-09 09:27:24

  Jak znam życie to za 5 lat całośc zostanie przeniesiona do Zabrza. I tak już spora część działów z poszczególnych rozdzielni przeniesiona została do Zabrza. TP też tak kiedyś zadziałała. Najpierw BOK w Żorach, potem przeniesione do ogromnej siedziby w Rybniku a teraz stoją sobie dwa duze budynki i za chwile sie będą rozlatywać. Zwykły chwyt w celu utopienia zysków. Wystarczy się przyjrzeć jakie przetasowania robi PGNiG.

  0 0
 • ~Arteks 2012-07-09 10:15:23

  @mareqg - nikt nigdy nie wie co i jak długo będzie na danym miejscu. Niektóre obiekty wybudowane w Rybniku 200 lat temu nadal spełniają swoją funkcję, a były takie które mimo że wybudowane niedawno - już nie istnieją, a na ich miejscu funkcjonuje coś innego. Ale generalnie biurowce i siedziby instytucji sprzyjają rozwojowi miasta, szkoda że w Żorach tylko pawilony powitalne potraficie budować ;)

  0 0
 • ~ 2012-07-09 14:59:01

  Nie tylko pawilony powitalne, aczkolwiek będzie naszpikowany technologią o jakiej Rybnikowi się nawet nie śniło :). Buduje się też parkingi, place zabaw dla dzieci, kolejne ORLIKi i kolejną siłwnię pod chmurką (no tu Rybnik też w tej kwestii coś zrobi). Ponadto dostosowuje się szkoły w których otwarte zostaną oddziały przedszkolne, czego niestety w Rybniku się nie robi a powinno. Markety niestety też się buduje. Pozdrawiam :)

  0 0
 • ~Arteks 2012-07-10 16:09:53

  @mareqg - jeśli nie masz za dużo do powiedzenia w temacie tej inwestycji albo cię ona zaskoczyła to proszę nie wyskakuj z przedszkolami czy siłowniami bo to nie ma nic do rzeczy... Przedszkola czy siłownie mogą powstać wszędzie. Instytucje o zasięgu ponadlokalnym - tylko u wybranych :)

  0 0
 • ~werkk 2012-07-11 11:25:27

  Największym debilizmem jest przekształcenie budynku szkoły na biura Gazowni a umieszczenie szkoły w budynku byłego pogotowia gdzie nie ma boiska sali gimnastycznej a dachdekier musi być sprawny fizycznie. W byłej szkole FYFAMY było boisko teraz będzie parking na koparki a mieszkańcy bloków beda mieli od rana larmo szczególnie zimą jak zaczną cudować z zapaleniem starych spychaczy czy koparek. w sali gimnastycznej będzie magazyn. No ale tak to jest jak się nie myśli Cech mógł kopic od byłego właściciela ten obiekt ale taniej było kopic od miasta. Dziwi mnie tylko fakt jak dostali zgodę na szkole w budynku szpitalnym Ale cytuje jednego z ministrów w "Dzikim kraju" jest to normą.

  0 0
 • ~werkk 2012-07-11 16:52:13

  mareqg to jest możliwe tak jak przenoszą była RYFAME teraz to się nazywa machinery.

  0 0
 • ~mariusz64 2012-07-13 10:10:34

  na boisku "Ryfamy" będą szukać gazu łupkowego to już pewne

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Liderzy biznesu w regionie

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy potrafimy ze sobą rozmawiać mimo różnic w poglądach?
Oddanych głosów: 1347