zamknij

Wiadomości

Szykujcie się na utrudnienia. Za tydzień rusza remont Mikołowskiej

2021-07-08, Autor: bf

Uwaga kierowcy! Od 14 lipca br. przez ok. 1,5 miesiąca planowane są utrudnienia w ruchu na ul. Mikołowskiej, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Sosnową do granicy miasta.

Reklama

Utrudnienia związane są z rozpoczynającym się długo oczekiwanym przez wielu kierowców remontem nawierzchni tej drogi.

- Remont ul. Mikołowskiej, będącej ważną trasą dojazdową z Rybnika do autostrady A1, spowoduje z pewnością utrudnienia dla kierujących, ruch nie będzie jednak całkowicie zamknięty. Prace będą prowadzone etapami, przy połówkowym zajęciu jezdni, z wykorzystaniem sygnalizacji świetlnej wahadłowej – wyjaśnia Agnieszka Skupień, rzecznik rybnickiego magistratu.

Prace wykonywać będzie wybrana w przetargu firmą „Auto-Trans Asfalty” sp. z o.o. z Gierałtowic, za kwotę blisko 900 tys. zł.

Urzędnicy zdają sobie sprawę, że asfaltowanie jest oczywiście doraźnym rozwiązaniem, bo ul. Mikołowska, czyli fragment drogi wojewódzkiej nr 925, od dobrych kilku lat czeka na gruntowną przebudowę.

- Miasto jest przygotowane pod względem technicznym – gotowy jest projekt modernizacji drogi oraz pozwolenie na budowę. Wciąż pozostaje jednak największy problem, jakim jest brak środków na wykonanie tej inwestycji. Szacunkowy koszt przebudowy ok. 3,5 km ul. Mikołowskiej, na odcinku od mostu nad Rudą do granicy miasta, to 70 mln zł – dodaje Agnieszka Skupień.

Wysokość tej kwoty wynika głównie z tego, że projekt modernizacji drogi przewiduje nie tylko rozbudowę samej drogi, ale również kompleksową rozbudowę skrzyżowania ulic Mikołowska –Wielopolska- Stawowa, most nad rzeką Rudą oraz wiadukt nad dawną linią kolejową „Kotlarnia”.

Oceń publikację: + 1 + 45 - 1 - 36

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (14):
 • ~Manipura 2021-07-08
  22:32:55

  76 25

  "Szacunkowy koszt przebudowy ok. 3,5 km ul. Mikołowskiej, na odcinku od mostu nad Rudą do granicy miasta, to 70 mln zł – dodaje Agnieszka Skupień." Oooooo to dokładnie tyle ile prze***ł Sasin na wybory, które się nie odbyły.

 • ~jaro_t 2021-07-09
  06:35:32

  40 2

  Ta droga jest "wizytówką" naszego miasta, podobną do tej jaką ma Polska wjeżdżając z Niemiec w przejściu granicznym Olszyna (droga A18).

 • ~jose_23 2021-07-09
  07:41:47

  34 25

  i dobrze, mam nadzieje, że od razu ze ściężką rowerową będzie ta droga

 • ~nairuk 2021-07-09
  08:32:45

  24 0

  @jose_23

  niestety nie, w artykule jest mowa o nowym asfaltowaniu, na przebudowę nie ma funduszy.

 • ~baal-zevuv 2021-07-09
  08:44:01

  48 2

  prace tradycyjnie będą prowadzone od 8-14 tak aby jak najdłużej trwały i tak wieczne korki w tamtym miejscu....

 • ~Arteks 2021-07-09
  09:27:47

  4 63

  Bardzo mi się to podoba, że miasto zamiast za 70 mln na zbędną modernizację Mikołowskiej wyda 900 tys. a efekt dla kierowców będzie ten sam - równa powierzchnia do jazdy. To samo powinno być z Zebrzydowicką. Nie róbmy drogich modernizacji - dzięki temu będą środki na inne cele np. deptaki w centrum miasta, rozwój komunikacji miejskiej, nowe wiaty itd.

 • ~Dador 2021-07-09
  09:47:58

  30 4

  Bardzo mi się nie podoba, że miasto na potrzebną modernizację ul. Mikołowskiej wyda 0,9mln, zamiast 70mln (1 Sasina). Podobnie rzecz ma się z ul. Zebrzydowicką, gdzie doraźne remonty nawierzchni poprawiają sytuacje tylko na chwilę. Tam, czy to zima czy lato, wyłomy pojawiają się o każdej porze roku. Droga, najzwyczajniej w świecie, sypie się ze starości. Nie wiem, skąd ta obstrukcja w UM, ale za śp. Fudalego, Rybnik szarpał środki unijne, jak Reksio szynkę. Wodzisławska, Żorska, Rudzka, kanalizacja, wodociągi - miasto było jednym wielkim placem budowy. Fudali zastał Rybnik gówniany, a zostawił skanalizowany. Aktualnie z większych tematów drogowych w mieście, to dokończenie Rudzkiej (300 metrów?), modernizacja wylotówek Mikołowskiej i Zebrzydowickiej. Tyle, i jak widać, aż tyle.

 • ~Arteks 2021-07-09
  10:05:05

  2 36

  @dador - modernizacja to jak robi się wszystko od odwodnienia, podbudowy, przystanków, chodników, dróg rowerowych itd. Tu mamy do czynienia z naprawą. Masz rację, że za Fudalego preferowano modernizacje ale jak się wyda wszystko na takie efektowne i drogie modernizacje - mało zostaje na inne ważne aspekty związane z transportem i nie tylko. To dobry pomysł aby naprawiać profesjonalnie (nie tak jak kiedyś łatać), a jednocześnie nie wydawać niepotrzebnie milionów. Drogi mamy w przyzwoitym stanie. Niech teraz miasto zajmie się za deptaki, rozwój zieleni miejskiej, budownictwa, komunikacji miejskiej, bazy sportowej - to są tematy w które powinno się rozwijać, a nie tylko drogi...

 • ~ 2021-07-09
  10:15:51

  24 6

  "Niech teraz miasto zajmie się za deptaki, rozwój zieleni miejskiej, budownictwa, komunikacji miejskiej, bazy sportowej - to są tematy w które powinno się rozwijać, a nie tylko drogi..."

  Proponuje zacząc od prostej rzeczy: niech trawniki w parkach będą w takim stanie że można przyjsć i na nich usiaść albo pobawić się z dziećmi a nie biegać wśród trawy do kolan.

  Deptaki - najlepiej jeszcze więcej betonowych tak żeby latem nie dało się tam przejść z powodu upału :)

  A na tych światłach wahadłowych proponuje dać kamery i patrole na koncach remontowanego odcinka. Z mandatów za przejeżdżanie na czerownym starczy na załatanie budżetu miasta na 2 lata ;)
  To takie doświadczenie z instalowania takich świateł na Rudzkiej czy Gliwickiej.

 • ~Arteks 2021-07-09
  17:09:57

  1 27

  @kolfoniasty - w parku Fudalego nie ma trawy na pół metra i można sobie tam zrobić piknik na trawie. Byłem z 2 tygodnie temu na Kozich Górkach i też nie widziałem trawy na pół metra. Ty i te twoje przesadyzmy, zwane przez ciebie "ironiami". ;) Wiesz dlaczego w miastach na deptakach najpierw zalewano kostkę brukową asfaltem, a potem wszędzie ten asfalt albo zdzierano albo układano jakiś nowy bruk? Asfalt niesamowicie pochłania i kumuluje gorąc. Sam bruk znacznie mniej. Dlatego tak nieprzyjemnie np. przebywać lub iść chodnikiem przy drodze asfaltowej gdzie nie ma cienia z drzew lub kamienic lub jeśli się gdzieś idzie po asfaltowej drodze. Zapytaj pielgrzymów, powiedzą ci, że to najgorsze odcinki z możliwych. Na deptakach w centrum nie jest źle bo jest cień z kamienic, co kawałek są też jakieś mniejsze lub większe skwerki.

 • ~Monika898 2021-07-09
  18:27:59

  0 3

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~Pjani33 2021-07-09
  19:01:10

  8 1

  Ciekawe czy zrobią za światłami w górę chodniki po prawej stronie tamtędy iść to śmierć w oczach jeszcze jak auta pędzą

 • ~Jerzy Nowak 2021-07-09
  21:26:31

  5 0

  Już się nie mogę doczekać.

 • ~bartezz 2021-07-09
  22:38:57

  11 1

  Arteks - a te liście od zeszłej jesieni jeszcze były w parku na Hajdzie czy już ktoś raczył je pozbierać???
  Przejdź się do parku na Wieniawskiego i zobacz jaka trawa piękna i bujna tam rośnie po kolana...
  Odcinek Mikołowskiej od skrzyż. z Wielopolską i Stawową błaga o remont to bardzo dobrze, że będzie remont. Stawową też przy okazji zróbcie bo jest dziadowskim stanie, a co z zapadającymi się studzienkami na Cegielnianej?? już rok temu o tym pisałem, że są w opłakanym stanie.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy uważasz Koleje Śląskie za dobrego przewoźnika?


Oddanych głosów: 254